Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 23:23   #21
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
čudim se 1v@n-u kako ima strpljenja i živaca diskutirati sa ovakvim govornicima ,
fotoguru iznio si puno neistine svojim ne znanjem i to na toliko uvjerljiv način da si potvrdio svoj nik "fotoguru" za punopravnog člana tnt družine, prvenstveno grunfu npr.!
@mbukal, bilo bi dobro da ovakvo pisanje pokušaš potkrijepiti nekim objašnjenjem.

Za sve "neistine" mogu staviti linkove na izvorne informacije.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 02:01   #22
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Specifično je za Canon korisnike da su hejterski nastrojeni prema drugim sustavima, ali ne morate se baš ovako javno sramotiti. Bar se činjenice lako provjere prije pisanja gluposti
Specifično je za vas par korisnika Sony i par korisnika Pentax sustava, je to da uzdižete svoj aparat i sustav u nebesa, svaku manu opravdate i devalorizirate, a neke minorne prednosti naglašavate kao da se radi o božanstvu.

Interesantno je koliko gorljivo branite vaš sustav dok ga imate. A onda kada ga se uspijete riješiti i pređete na Canon ili Nikon, onda odjednom počnete pisati objektivno o tim sustavima.

Ovako usputno prateći forum, ne mogu se ne primjeriti neki nick-ovi koji su prije par godina hvalili Sony/Pentax, a onda usljedi oglas s rasprodajom opreme i nakon nekog vremena skroz druga priča nego ranije, odjednom onda Sony, Pentax i takvi sustavi više nisu toliko dobri...

Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Aha, Canon kupiš i siguran si da ćeš moć koristiti idućih 20 godina.
Pitaj vlasnike Canon L objektiva s FD mountom što misle o tome Ako netko nije dosljedan u mountovima, onda je to Canon.
Drobiš nevjerojatne gluposti.
Canon EF objektivi se proizvode od 1987, znači točno 30 godina traje aktualni mount.
I to ne samo da je i dalje isti taj mount (i da će biti ubuduće), nego se i dan danas proizvode objektivi koje je Canon dizajnirao prije 20-30 godina. Recimo EF135mm f/2L USM jedan od najoštrijih objektiva koji danas postoje, proizvodi se već 22 godine
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:59   #23
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
@mbukal, bilo bi dobro da ovakvo pisanje pokušaš potkrijepiti nekim objašnjenjem.

Za sve "neistine" mogu staviti linkove na izvorne informacije.
Znaš kaj ,mene ti ti linkovi ne zanimaju ,druge bi najvjerojatnije zanimalo,imam iskustva sa K mountom i o njemu znam toliko puno i imam dosta iskustva da mogu slobodno bez prisile pri zdravoj pameti reći kaj sam rekel da ne znaš a praviš se fotoguru
Još imam doma negdje u ormaru ff manulanc prajm sa K mountom star bliže 40 godina sa slr-a (nije pentaxov al je 28ica f2,8 predzadnji puta korišten na K1000 pentaxovom tijelu u fotkanju svadbi) koji sada: najnormalnije radi na apsc K30 dslr tijelu- mjeri svjetlo-tzv.poluautomatski fokus/catch in focus-stabilizacija objektiva, i to na nižem rangu foto aparata K mounta, kaj če mi tvoji linkovi da mi potvrde tvoje ne znanje o nekim stvarima o kojima tako jednostrano samouvjereno pričaš na temelju ne iskustva i negdje nečeg pročitanog!

Zadnje uređivanje mbukal : 05.10.2017. at 12:51.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:56   #24
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Znaš kaj ,mene ti ti linkovi ne zanimaju ,druge bi najvjerojatnije zanimalo,imam iskustva sa K mountom i o njemu znam toliko puno i imam dosta iskustva da mogu slobodno bez prisile pri zdravoj pameti reći kaj sam rekel da ne znaš a praviš se fotoguru
Još imam doma negdje u ormaru ff manulanc prajm sa K mountom star bliže 40 godina sa slr-a (nije pentaxov al je 28ica f2,8) koji: najnormalnije radi na apsc K30 dslr tijelu- mjeri svjetlo-tzv.poluautomatski fokus/catch in focus-stabilizacija objektiva, i to na nižem rangu foto aparata K mounta, kaj če mi tvoji linkovi da mi potvrde tvoje ne znanje o nekim stvarima o kojima tako jednostrano samouvjereno pričaš na temelju ne iskustva i negdje nečeg pročitanog!
Ti si znači jedan od onih "mene koji sve znam strašno nerviraju oni koji misle da sve znaju"
Možeš izvalit onakvu glupost a jedini argument je tvoje sveznanje. Tema je Sony što znači A i E mount a ne K mount. Ako imaš toliko iskustva s Pentaxom onda to pokušaj podijelit s drugima bez onog "ti si idiot koji nema pojma o ničemu a ja sve znam o pentaxu". Za diskusiju bi bilo bolje da bude bez vrijeđanja.


Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Specifično je za vas par korisnika Sony i par korisnika Pentax sustava, je to da uzdižete svoj aparat i sustav u nebesa, svaku manu opravdate i devalorizirate, a neke minorne prednosti naglašavate kao da se radi o božanstvu.

Interesantno je koliko gorljivo branite vaš sustav dok ga imate. A onda kada ga se uspijete riješiti i pređete na Canon ili Nikon, onda odjednom počnete pisati objektivno o tim sustavima.
I ja sam to primijetio, ne znam od kuda im tolika opsjednutost Canonom. Možeš i pohvalit njihov sustav ali ako si Canonaš odmah te optuže za hejterstvo. Evo, u ranijem postu u usporedbi mountova dao sam pregled Sonija koji ima A i E mount, koji su kompatibilni uključujući i APCS-FF (što je sažetak s imaging-resource stranice koja nastoji riješiti zabunu) a za to sam odmah optužen za potcjenjivanje Sonija. wtf ??? @1v@n treba čitati što piše a ne pretpostavljati da piše protiv.



Međutim, da se vratimo na temu koju je otvorio @m21000. Pitanje je bilo da li ostati na Soniju ili preći na Canon. Prelazak nema nekog smisla osim ako se razmišlja o budućoj nabavi objektiva. Pregledao sam njuškalo, Canon ima daleko veću ponudu. Zašto njuškalo? Jer se stakla isplati kupovat rabljena. Svi moji objektivi osim jednog su s njuškala a mnoge sam nakon nekog vremena prodao dalje po nabavnoj.

Njuškao sam prajmove 85mm, 100mm, 135mm, macro 1:1, 70-200 i širce. Ponuda za sony je prazna ili gotovo prazna. Za Canon možeš birat po cijenama daleko ispod dućanskih. Ne kažem da Sony nema dobrih stakala, ima odlilčnih ali upućen si na kupnju novog. Za Canon ima izbor po vrlo dobrim cijenama.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:39   #25
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
..
1....imam iskustva sa K mountom i o njemu znam toliko puno i imam dosta iskustva da mogu slobodno bez prisile pri zdravoj pameti reći kaj sam rekel da ne znaš a praviš se fotoguru

2...Još imam doma negdje u ormaru ff manulanc prajm sa K mountom star bliže 40 godina sa slr-a (nije pentaxov al je 28ica f2,8 predzadnji puta korišten na K1000 pentaxovom tijelu u fotkanju svadbi) koji sada: najnormalnije radi na apsc K30 dslr tijelu- mjeri svjetlo-tzv.poluautomatski fokus/catch in focus-stabilizacija objektiva, i to na nižem rangu foto aparata K mounta,

3... kaj če mi tvoji linkovi da mi potvrde tvoje ne znanje o nekim stvarima o kojima tako jednostrano samouvjereno pričaš na temelju ne iskustva i negdje nečeg pročitanog!
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
1...Ti si znači jedan od onih "mene koji sve znam strašno nerviraju oni koji misle da sve znaju"
2...Možeš izvalit onakvu glupost a jedini argument je tvoje sveznanje.
3...Tema je Sony što znači A i E mount a ne K mount. Ako imaš toliko iskustva s Pentaxom onda to pokušaj podijelit s drugima bez onog "ti si idiot koji nema pojma o ničemu a ja sve znam o pentaxu".
Za diskusiju bi bilo bolje da bude bez vrijeđanja.
Da ne mislite da Vas osobno vrijeđam, rasčlanit ću vašu neutemeljenu optužbu te dokazati da stavljate svoje riječi u tuđa usta, dakle krenimo redom:

1...nisam ja jedan od onih koji sve znam i strašno nerviraju oni koji misle da sve znaju.....molim pročitati moju izjavu o mojem znanju pod 1...ne stavljajte svoje riječi u tuđa usta

2...argumentirao sam Vam svoju tvrdnju na jednom očitom primjeru iz vlastitog iskustva a ne negdje nešto pročitano, tražili ste argument dao sam Vam

3...ja se strogo držim teme koju dovoljno dobro poznajem da bi ravnopravno diskutirao o njoj, Vi ste u svojem kontekstu spomenuli nešto što nije istina i ja sam replicirao samo na tu izjavu jer ju poznam dovoljno dobro da bi diskutirao o njoj,nigdje nisam ušao u diskusiju o bilo čemu drugom,opet stavljate svoje riječi u tuđa usta

naravno da je naj bolja diskusija bez vrijeđanja, ali ,ali ako netko priča netočne stvari (ja sam to u ovom slučaju nazvao ne znaje onoga tko se naziva guru) a sugovornik replicira sa opaskom da je ta izjava ne točna , argumentira ne točnu izjavu opisom iz vlastitog iskustva za taj primjer, nije lijepo da ga onaj na kojega se replika odnosi opominje da ga se vrijeđa zbog iznesene argumentirane istine, da, istina ponekad boli, hvala lijepa na razumijevanju!

Zadnje uređivanje mbukal : 05.10.2017. at 16:53.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:18   #26
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
... pričaš na temelju ne iskustva i negdje nečeg pročitanog!
E vidite g. @mbukal, ovdje ste Vi rekli neistinu. Pričam na temelju bavljenja fotografijom od vremena 35mm efke filma, Smene 8, određivanja exspozicije bez svjetlomjera, tamne komore, razvijača i fiksira. Na digitalnu sam prešao početkom milenija i što više učim to sam više svjestan svog neznanja. Fotografija je vrlo kompleksna tema i samo netko vrlo površan može si umišljat da zna sve.

OK, ako sam dobro razumio razlog Vašeg pisanja, Pentax je zadržao mehaničku kompatibilnost MF objektiva pa se oni mogu montirat na digitalne kamere i koristit uz ograničenu funkcionalnost. Tu je tablica kompatibilnosti i ograničenja.

Korištenje starih MF stakla (starih 30+ godina) u vrijeme sofisticiranog autofokusa ipak je specifičan pristup. Za onoga tko ima takve interese dobro rješenje je neki mirroless s odgovarajućim adapterom. Sjećam se kad sam krajem devedesetih uspio u Beču na nekoj akciji povoljno nabavit MF Minoltu. Prijatelj je tada prokomentirao "Ne znam kakvog ima smisla u ovo suvremeno doba kupovat fotoaparat bez autofokusa" Danas mi to zvuči kao anegdota, suvremeno doba prije 20 godina
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 16:58   #27
gospodine fotoguru,ispričavam se, uz napomenu da ste me vi osobno svojim izrečenim stavom ponukali na takav zaključak, nisam imao namjere niti imam da nekoga vrijeđam pogotovo osobu koju osobno ne poznam, da, i nakon 30 i kusur godina K mount na tim totalno manualnim staklima i staklima sa autofokusom na dslr-u i to čak u nižem rangu ima itekako podršku u obliku napredne tehnologije kao što su: potvrda točke fokusa, mjerenje svijetla,catch in focus-tzv. poluautomatski fokus=vrtiš prsten fokusa na objektivu koji nema baš nikakve elektronike u sebi i kad je kadar u fokusu aparat okine, naravno prema izmjerenim vrijednostima brzine okidača i blende a na većini i isoa,
prema tablici koju ste priložili vidljivo je da na staklima starim oko 30 godina najsuvremenija fototijela sa K mountom mjere i brzinu okidača i blendu i veličinu isoa ,pa ako leča nema auto fokus onda to sve u kombinaciji sa catch in focusom daje veliku mogućnost korisnuku u korištenju jako starih stakala na najnovijim fototijelima K mounta ,eto zbog toga sam reagirao, za to na K mount staklima totalno manualnim starim i preko 30 godina ne treba nikakav adapter ili bilo kakvu prilagodu tih stakala da bi radila na najsuvremenijem dslr fotoaparatu - vaš iskaz je glasio sveze i glede K mounta da je to nemoguče, a što se tiče autofokusa i ja sam u početcima svoje hobi fotografske karijere tražio prvenstveno autofokus oštar ko žilet, s vremenom provedenim u takvoj vrsti fotografije koji sam uspio diči na dosta viši nivo svojim entuziazmom i učenjem autofokus oštar ko žilet više mi i nije jedan od najvažnijih kriterija u fotografiji, ali to je osobni stav a nekome nametati svoj stav je totalno pogrešno i loše, ima dosta bitnijih drugih stvari za hobi fotografiju, nadam se da ste razumijeli narav moje replike na vaš iskaz, a vi priznali ili ne priznali svoj krivi iskaz i pokušaj onoga tko ne zna da ga uvjerite u neistinu je vaš osobni stav, hvala na razumijevanju

Zadnje uređivanje mbukal : 07.10.2017. at 17:43.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 01:13   #28
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
...vaš iskaz je glasio sveze i glede K mounta da je to nemoguče...
Opet neistina. Držao sam se teme i pisao o Canon EF te Sony A i E mountovima. K-mount nije spomenut nego si reagirao na rečenicu "koliko ja znam, nitko ne podržava pred-autofokusne objektive...". Imaš iskustva s Pentaxom pa bi bila dovoljna napomena da Pentax to podržava, bez opširnog dodatka o tome što ti misliš o nekome tko nema tu informaciju

Canon je 1987. odlučio promijeniti mount te je povećao promjer prirubnice s 48 na 54 mm što je bio najveći mount među 35 mm DSLR-ima. Tim potezom stekao je komparativne prednosti pred direktnom konkurencijom te je u narednim desetljećima preuzeo vodeću poziciju kao proizvođač DSLR-a.

U ono vrijeme mehanička promjena za korisnike FD mounta bila je beznačajna jer onaj tko je imao FD objektive sigurno je imao i tijelo za te objektive pa je to mogao i dalje koristiti (a može i danas). Zbog čega bi netko tada bio frustriran što ne može staviti manualni objektiv na autofokusnu kameru? U to vrijeme i manualne i EOS kamere radile su s 35 mm filmom. Tko je htio autofokus, uzeo je EOS kameru s EF objektvom.

Teško da je netko mogao biti toliko dalekovidan da predvidi razvoj digitalnih senzora. Ali u Canonu su bili dovoljno dalekovidni da tada naprave sustav koji danas ima preko 100 milijuna proizvednih objektiva.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:14   #29
najprije svima hvala na komentarima, više je bilo rasprave je li bolji sony ili canon nego što mi je činiti ali valjda to tako u nas Hrvata.

dakle nabavio sam povoljno sony kit lens 18-55, još ću se malo zadržati na osnovnim lećama, kad vidim da je moja vještina napredovala onda ću vjerojatno doći do iste dileme kao i sad, samo što će a57 već stvarno biti za izmjenu.

pozdrav
m21000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:27   #30
i još jedna sitnica, pa da ne otvaram novu temu.

na ebayu sam često nišao na:

http://www.ebay.com/itm/SONY-DT-18-2...AAAOSwNnRYit2W

"There are little dusts inside the lens.
This lens doesn't have any defect which affects images."

koliko me to realno treba brinut i može li se to kako počistiti?

lp
m21000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:28   #31
Prasina na prednjoj leci nije problem, na zadnjoj je.

Da se moze, ocistili bi oni.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:32   #32
Prodajem LOT objektiva za Sony jer mi bezveze stoje - 500 kn

https://www.njuskalo.hr/objektivi/pr...oglas-24550894
marina_sb_zd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.