Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 21:05   #81
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post


Zadnje kada sam provjeravao na platnom spisku sam imao 78 ljudi...

Inženjera,CNC operatera,montera,ekonomista i pravnika...

Samo,ja ne glasam za HDZ pod mus...ni za Kmere...ni za HNS ili HSS...

I onda cvilim kako su porezi veliki...

Ti radiš 0% s državom...vauuuuu...meni izvoz pokriva 98% prihoda...

A kupci su najjači igrači svjetskog energetskog sektora...iz kojeg sam išetao prije 10+ godina iz CH i došao u RH otvoriti nešto svoje...da bi mi glasači HDZSDP partije danas objašnjavali kako trebam imati svoj posao...

A da sada napišem mail na engleskom ili njemačkom i pošaljem ga u GE,Alstom ili Siemens do sutra u podne bih imao ured na nekom od najviših katova upravnih zgrada tih korporacija s mjesečnom plaćom koliko tvoja tvrtka vjerovatno ne zaradi u godini dana...
Dobro očito si pametan i faca, pa sto ti onda smetaju HDZ i SDP?
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:11   #82
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Dobro očito si pametan i faca, pa sto ti onda smetaju HDZ i SDP?


Pročitaj potpis ispod mojeg svakog posta dovoljan broj puta da shvatiš zašto mi komunjarski mentalitet stada smeta...

A zašto mi stvarno smetaju?

Imam petero prekrasne djece kojoj ta dva krila partije i njezini priljepci ne mogu donijeti ništa dobra...

Ja sam lajavi napasni seronja koji nikada u životu nikome ništa nije prešutio i koji se zna izboriti za sebe (novac je tu samo sredstvo da se cilj ispuni),ali moja djeca nisu takva...

I nisu samo moja djeca bitna...

Bitni su i oni koji uredno odlaze van jer im je dosta ustaša,partizana,crnih,bijelih,crvenih...

Dok se sinekurice i dalje dijele,u svjetlu izrežiranih međusobnih sukoba...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:02   #83
Dakle, mama komesarka kulture

Vjerojatno je HNS-u ponestalo ljudstva pa su jedino njega mogu porinuti, a preko njega bi Pusićeva i dalje drmala...

To je užasna sramota, ali fućka se meni za tog bezveznjaka, impresivan je popis onih koji su stavili potpis na taj odabir.

Nek padne vlada... zašto ne, već je pala, pa može još jedanput. Idemo iznova. Pa neće valjda sad ispotpisivati sve što im netko porine pod nos - Pupovac ima bijesne ideje...

Sve bi prodali za vlast, i vlastitu mater...
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:57   #84
ni župniku iz new yorka se ne sviđa....
http://www.maxportal.hr/vijesti/zupn...-hrvata-ovdje/

__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 06:04   #85
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Blažeković je svojim imageom i pojavom (bivseg manekena za kojim su svojedobno uzdisale danas gospodje u srednjoj i malo starijoj dobi) , HNSu osiguravao "urbani" image, te osiguravao odredjeni broj glasova. Godinama je bio u vrhu partije smjestene u Mislavovoj ulici u Zagrebu, i sada mu se pred kraj karijere ukazala prilika da to naplati...

I sporazumom koalicijskih partnera imenovan je tu gdje je imenovan... Ima li zakonske prepreke, nema...

Ne vidim u čemu je problem, i oko čega se raja uzbudila...

Glasao sam za HDZ, nadajuci se da ce formirati vlas s Mostom, odjebati Boru Jokica, Istambuksku konvenciju i sve gradjanske i zdravstvene odgoje... A on je plenkovivevski koalirao s HNSom... Koliko god meni to bilo ljigavo, to je njegovo demokratsko pravo... i mjesto konzula u glavnom gradu svijeta pripalo je HNS-u, i on je tu postavio Blazekovica... O njemu mislim kako sam napisao sve najgore, ali to je deokkracija, to je pravo HNSa, i idemo dalje

Ja iz neslaganja s takvim Plenkovicevim potezom necu sigurno iduci put dati glas HDZu, i to je sve sto mogu uciniti

Kako izgleda kad jedan HDZ-ovac ide braniti osobu iz HNS miljea... sve prema službenoj dužnosti i signalima s vrha...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 06:44   #86
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kako izgleda kad jedan HDZ-ovac ide braniti osobu iz HNS miljea... sve prema službenoj dužnosti i signalima s vrha...
Pročitaj i drge moje pise a ovu temu, pa ce ti biti jasno da bi prije bacio s katedrale nego branio izbor ovakva covjeka...

Da ti olaksam (jer vidim da ti je kao ovomrežnom partijskom komesaru SDPa tesko shvatiti), imenovanje Blazekovica je samo posljedica demokratskog sustava...

Odnosno poradi demokracije sljam poput Blazekovica (koji zbog ovog ili onog razloga svojoj partiji donosi glasove) je isplivao na povrsinu...

Mozes li shvatiti?

U krajnjem slučaju za mene je takvo "radno mjesto" nepotrebno izmisljeno (bio na njemu HDZovac, SDPovac, ćuprijaš, HNSovac ili Mile Kekin) i nepotreban trosak za porezne obveznike... A ako je drzava vec odlucila nekoga darovati takvom sinekurom, onda bi taj netko, tko bi se uhljebio na takvo mjesto, po mojim kriterijma morao imati karijeru uspiješnog covjeka u privatnom biznisu (uz znanje engleskog i jos jednog jezika)... Da se pita MENE...

Blazekovic se pokazao nesposobnim kad mu je propala manekenska agencija (nesto znam o jer sam i sam u to vrijeme bio u svemu tome), pa je kao prosjecni stanovnik Hr shvatio da bi svoju karijeru i image(uz pomoc prijateljsvtva s mojom obožavanom Vesnom Pusic) u godinama kad si za manekena prestar, umjesto u riziku nekakvog privatnog posla, najsvrsishodnije bilo unovčiti u politici.

A HNSu je takav njegov image odgovarao, jer je nedvojbeno privukao odredjeni broj biračkog tijela (pogotovo kako sam vec napisao danas srednjovjčnih i malo starijih urbanih dama koje su svojedobno uzdisale za Blažekovićem, a po današnjim ststistikama dame takve dobi upravo u najvecem postotku glasaju za SDP/HNS). A to je u demokraciji JEDINO bitno i covjek je shodno tome godinama bio u vrhu stranke...

I sada isto odlucio naplatiti...

Tipicna priča za demokraciju, na bilo kojoj zemljopisnoj širini i dužini ove naše lijepe Zemlje

Nadam se da si u stanju razumjeti
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:32   #87
Iz cijele ove tvoje antibogtepitajkakve trolerske kobasice izvukao sam samo jedan zaključak:

Imenovanje Blažekovića je posljedica samo i jedino uhljeb parazitskog odnosa HDZ-a sa svojim "partnerima"..
Ni više ni manje.

I da; malo si se zajebao.

S SDP-om imam manje veze neg ti s Blažekovićem.

Ili imaš?

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:36   #88
https://m.24sata.hr/news/hns-ov-blaz...w-yorku-561536

koli stopriala imenovanje. kurikularna reforma daje prve rezultate.
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:57   #89
Po meni je dobar odgovor o Blažekoviću dao Puhovski. Nije tu samo upitna njegova stručna sprema već i želja za doškolovanjem i radom na sebi. Danas je bar diljem Europe i svijeta postalo normalno cjeloživotno obrazovanje. Ljudi i u Blažekovićevim godinama upisuju fakultete, školuju se, a on nije pokazao ni najmanju želju radit na sebi. To je porazno i takva osoba nema što radit u vrhu politike a kamoli diplomaciji.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:05   #90
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Fuj...

Zbog takvih kao ti,raznih "blaževića",mladi i idu van...

Uhljeb sa SSS,a ti "imaš" obraza laprdati o vrlo načitanom i obrazovanom...



Aha u 15 god zivota u nyc i mozda nikada nisam vidila elokventnog ,nacitanog ,obrazovanog konzula .svi su bili iz pripizdine hercegovine ili imockog ,a konzulat je super rade 2 dana u tjednu ,sta ih god pitas neznaju .
Opcento konzulat u NYC je cisto tracenje novaca poreznih obveznika .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:30   #91
Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
https://m.24sata.hr/news/hns-ov-blaz...w-yorku-561536

koli stopriala imenovanje. kurikularna reforma daje prve rezultate.
Hvala predsjednici na ovome. Pitanje je li bi i moglo drugačije.
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:38   #92
nevjerovatno je to što se uopće raspravlja o potrebi ili nepotrebi imanja visoke stručne spreme za obnašanje određene visoke dužnosti. jedino ako degradiramo konzularno mjesto kao takvo pa je u principu svejedno koga ćemo poslati "da se šminka".

kad se čistačica želi dobro "uhljebiti" u tvrtku sa sigurnom plaćom i pripadajućim beneficijama, itekako će trebati ispuniti neke uvjete (prošla su vremena "zaslužnih bravara" i sličnih velikana koji su zadužili povijest pa su mogli biti i bez osnovne škole.) ili su uvjeti fleksibilnog karaktera (pogotovo kad nisu zakonskim okvirom "zaštićeni"), pa sve ovisi o ovom ili onom, po babi i po stričevima? pa će tako netko biti izabran i za ministra obrane (ili ministricu), a da "pušku vidio nije", osim na satovima Obrane i zaštite, no to je ionako politička funkcija, nisu potrebne uske kvalifikacije, zar ne?

bez obzira na "političku funkciju", bilo bi poželjno imati i osobu od punog kredibiliteta, ne samo od političke podobnosti. govorim općenito, ali to su često puste tlapnje.

(dakako da se ne umanjuju određene "kvalitete" bilo kojeg čovjeka koje svatko zasigurno ima, ali treba mudro vidjeti za što jesam, a za što nisam, a to je nekad vrlo teško.)
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:07   #93
Možda je bolja opcija da ga pošalju u NYC nego da ga Divjak zbrine u kurikularnu reformu.
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:01   #94
Predsjednica neće potpisati odluku o imenovanju Blažekovića

http://hr.n1info.com/a282078/Vijesti...New-Yorku.html
-----

HNS treba ponuditi nekog drugoga. Vrdoljak?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:53   #95
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
konzulat je super rade 2 dana u tjednu
Njihovo radno vrijeme je .

Bilo je super to sto mi je ured bio jako blizu konzulata, pa sam mogla prosetati kad bilo i probati vise puta dok mi se ne ukaze milost, tj. dok ne potrefim momenat kad je netko actually i prisutan u tom velebnom uredu.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:31   #96
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
nevjerovatno je to što se uopće raspravlja o potrebi ili nepotrebi imanja visoke stručne spreme za obnašanje određene visoke dužnosti. jedino ako degradiramo konzularno mjesto kao takvo pa je u principu svejedno koga ćemo poslati "da se šminka".

kad se čistačica želi dobro "uhljebiti" u tvrtku sa sigurnom plaćom i pripadajućim beneficijama, itekako će trebati ispuniti neke uvjete (prošla su vremena "zaslužnih bravara" i sličnih velikana koji su zadužili povijest pa su mogli biti i bez osnovne škole.) ili su uvjeti fleksibilnog karaktera (pogotovo kad nisu zakonskim okvirom "zaštićeni"), pa sve ovisi o ovom ili onom, po babi i po stričevima? pa će tako netko biti izabran i za ministra obrane (ili ministricu), a da "pušku vidio nije", osim na satovima Obrane i zaštite, no to je ionako politička funkcija, nisu potrebne uske kvalifikacije, zar ne?

bez obzira na "političku funkciju", bilo bi poželjno imati i osobu od punog kredibiliteta, ne samo od političke podobnosti. govorim općenito, ali to su često puste tlapnje.

(dakako da se ne umanjuju određene "kvalitete" bilo kojeg čovjeka koje svatko zasigurno ima, ali treba mudro vidjeti za što jesam, a za što nisam, a to je nekad vrlo teško.)
koje visoke dužnosti?
dužnost koju je uspješno obavljao miroslav škoro ne može biti visoka...

koji fakultet bi te najbolje visoko stručno spremio za radno mjesto konzula?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:54   #97
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
koje visoke dužnosti?
dužnost koju je uspješno obavljao miroslav škoro ne može biti visoka...

koji fakultet bi te najbolje visoko stručno spremio za radno mjesto konzula?
Pravo , politologija, povijest. Poželjno sa međunarodnim iskustvom (tipa odraditi postgraduate u College of Europe ili Kennedy School, stažirati u europskim institucijama ili stranim veleposlanstvima i sl.).
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:58   #98
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
koje visoke dužnosti?
dužnost koju je uspješno obavljao miroslav škoro ne može biti visoka...

koji fakultet bi te najbolje visoko stručno spremio za radno mjesto konzula?
pa nije li nekada davno postojalal škola za diplomate?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:59   #99
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Pravo , politologija, povijest. Poželjno sa međunarodnim iskustvom (tipa odraditi postgraduate u College of Europe ili Kennedy School, stažirati u europskim institucijama ili stranim veleposlanstvima i sl.).
vjeronauk? ono i dsz?

što je od svega toga imao miroslav škoro?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:07   #100
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
vjeronauk? ono i dsz?

što je od svega toga imao miroslav škoro?

Kave crne veze ima Miroslav Škoro sa Blažekovićem?

Taman da ima samo osnovnu školu, isti bi bili komentari kao i za ovog manekena.

Ali na tvoju očigledno veliku žalost, pazi sad ovo:

"Diplomirao na Višoj građevinskoj školi Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Dvije godine studirao na Community Colledge of Allegheny County, SAD. Bio je polaznik prvog naraštaja Diplomatske akademije MVP-a RH. Diplomirao ekonomiju na Ekonomskom fakultetu u Osijeku - smjer marketing. U prosincu 2017. godine obranio je svoju doktorsku disertaciju Modeli upravljanja i raspodjele prihoda glazbene industrije u uvjetima digitalizacije na Ekonomskom fakultetu u Osijeku"

https://hr.wikipedia.org/wiki/Miroslav_%C5%A0koro
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.