Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 17:49   #1
Fenomen - obožavateljice serijskih ubojica

U americi su još davnih godina primjetili fenomen koji i psihijatri teško objašnjavaju, a tiče se toga da muške serijske ubojice znaju dobiti veliki broj ženskih fanova, zanesenih žena, zaljubljenih, u seksualno najboljim godinama, koje posjećuju sudnicu loveći njegov pogled pokušavajući mu se svidjeti, pišući mu ljubavna pisma....Ted Bundy je tako npr. dobivao tisuće pisama na dan, a imao i milione ženskih fanova po cijeloj americi, jednu sretnicu je i oženio u sudnici.

LINK 1
LINK 2

Ako je nekim osjetljivim ljudima ovdje ovo teška tema, molim moderatora da ju premjesti na BDSM, iako ne vidim ovdje ništa gadno jer je fokus na te neke osjećaje napaljivanja.

Probajmo proniknuti koje su to čari koje bude ovi likovi. Naravno da su u ovom slučaju mišljenja cura puno dragocjenija, da li će uspjeti i htjeti opisati skriveni osjećaj koji se tom prilikom budi. Koje su prve misli tih cura koje se u sudnici nađu u blizini njega, on ih pogleda....
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:01   #2
BDSM znači nešto drugo u psihologiji?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:10   #3
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
BDSM znači nešto drugo u psihologiji?
Ovaj znak upitnika na kraju rečenice zanemarujem u tvom slučaju. Hvala na pokušaju objašnjenja.
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:10   #4
odgovor na to pitanje ti mogu dati samo one

moje je mišljenje da su psihički poremećene, kao i ti ubojice
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:10   #5
ja mislim da je to samo teži oblik već postojećeg poremećaja od kojeg pate brojne žene, a to je zaljubljenost u likove koji ih ne poštuju, "loše" karaktere, umjesto da primijete normalne, mirne tipove osoba.

tako i ovo. ali puno ekstremnije.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:11   #6
Pa ovo je samo jedan od niza razloga zakaj dio američke populacije volimo smatrati debilima. ONi vole sve kaj je po novinama,portalima i slično. Tako i sa tim ide. Vide lika u novinama o kojem se puno piše i zaljube se.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:14   #7
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
odgovor na to pitanje ti mogu dati samo one

moje je mišljenje da su psihički poremećene, kao i ubojice
Zar milioni psihički poremećenih cura u najboljim godinama ? Hmmm po meni je to pretjeran opis. Najlakše se tako ogradit. Ali ok, hvala na jednom ženskom mišljenju.

Ja mogu samo pretpostavljati nešto kao onaj psihijatar iz prvog videa. Seksualna atrakcija, strah i intrigantnost.
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:18   #8
Quote:
Arias kaže: Pogledaj post
Zar milioni psihički poremećenih cura u najboljim godinama ? Hmmm po meni je to pretjeran opis. Najlakše se tako ogradit. Ali ok, hvala na jednom ženskom mišljenju.

Ja mogu samo pretpostavljati nešto kao onaj psihijatar iz prvog videa.
kakve veze najbolje godine imaju s tim?
nisam pogledala video
ali ne mogu si zamislit nijednu ženu koju osobno poznajem da bi radila tako nešto, pa ni u puno blažem obliku
kako god, poprilično bolesno
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:21   #9
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
kakve veze najbolje godine imaju s tim?
nisam pogledala video
ali ne mogu si zamislit nijednu ženu koju osobno poznajem da bi radila tako nešto, pa ni u puno blažem obliku
kako god, poprilično bolesno
Pa kad su u najboljim godinama znači da je i seksualna energija na vrhuncu, te je logično da je s time povezano a ne s ludošću, obično ljudi u prosjeku mentalno popuštaju u starim danima
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:27   #10
Quote:
Arias kaže: Pogledaj post
Pa kad su u najboljim godinama znači da je i seksualna energija na vrhuncu, te je logično da je s time povezano a ne s ludošću, obično ljudi u prosjeku mentalno popuštaju u starim danima
ne govorim o senilnosti, već o poremećajima osobnosti, što nema veze s godinama
ako je netko blago zaintrigiran tako nečim to mogu protumačiti mračnim dijelom koje svi imamo u sebi i obično potiskujemo, ali ako ako stvar ode predaleko to bi mi išlo pod psihički poremećaj
uostalom, pitanje je dal bi one stvarno imale išta s njim

u međuvremenu sam i pogledala prvi video
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:28   #11
Određen postotak žena se oduvijek palio na siledžije i krkane.
Pogle onog Jeremy Meeksa, tisuće žena se nudilo da mu plate jamčevinu.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:32   #12
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Određen postotak žena se oduvijek palio na siledžije i krkane.
Pogle onog Jeremy Meeksa, tisuće žena se nudilo da mu plate jamčevinu.
Oprosti ali on je fakat preljep! Tolko je lijep da je nebitno zakaj je bil u zatvoru! A mislim da on ni nije nikog likvidiral. Kad si lijep baš tolko onda je ok da te obliječu. I ja bi da sam žena! ALi Al Bundy je degutantnog izgleda. To kao da ti sad kreneš ubijat i krenu ti trebe pisma slat da bi te jebale. Jel možeš to zamisliti? Pa to su luđakinje čiste.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:35   #13
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ne govorim o senilnosti, već o poremećajima osobnosti, što nema veze s godinama
ako je netko blago zaintrigiran tako nečim to mogu protumačiti mračnim dijelom koje svi imamo u sebi i obično potiskujemo, ali ako ako stvar ode predaleko to bi mi išlo pod psihički poremećaj
uostalom, pitanje je dal bi one stvarno imale išta s njim

u međuvremenu sam i pogledala prvi video
Da, naravno, vjerovatno se ne bi usudile biti negdje na samo s njime...mada ga mnoge one i dan danas nakon smaknuća, obožavaju, brane i smatraju da nije kriv, nevjerovatna magija.

Koliko ja kužim govor tijela, te poglede žena, i intervjue s njima, one su prepune uzbuđenja i fascinacije, adrenalin, a i seksualno napaljene, vidi se to u očima
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:40   #14
Ove koje su intervjuirali su još skoro djeca, pitanje dal su stvarno svjesne što znači bit serijski ubojica.

Uostalom, strah i uzbuđenje su povezani s povećanjem adrenalina, tako da da dva stanja imaju neke povezanosti.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:43   #15
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Oprosti ali on je fakat preljep! Tolko je lijep da je nebitno zakaj je bil u zatvoru! A mislim da on ni nije nikog likvidiral. Kad si lijep baš tolko onda je ok da te obliječu. I ja bi da sam žena! ALi Al Bundy je degutantnog izgleda. To kao da ti sad kreneš ubijat i krenu ti trebe pisma slat da bi te jebale. Jel možeš to zamisliti? Pa to su luđakinje čiste.
Pogledaj i drugi video, desetak je serijskih ubojica koji su imale dosta ženskih fanova nabrojano...ok, par ih je zgodnih, ali jedna mlada ljepotica je kažu htjela Charles Mansona kad je imao već 70 i kusur godina, a on se nje nije mogao otarasiti nikako.

Ne bih se složio da je Ted lošeg izgleda, ukusi su različiti ali po meni je on daleko iznad prosjeka po izgledu, a o inteligenciji da ne pričamo, kažu da je vjerovatno najinteligentniji serijski ubojica u povijesti, opet daleko iznad prosječne populacije
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:44   #16
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Oprosti ali on je fakat preljep! Tolko je lijep da je nebitno zakaj je bil u zatvoru! A mislim da on ni nije nikog likvidiral. Kad si lijep baš tolko onda je ok da te obliječu. I ja bi da sam žena! ALi Al Bundy je degutantnog izgleda. To kao da ti sad kreneš ubijat i krenu ti trebe pisma slat da bi te jebale. Jel možeš to zamisliti? Pa to su luđakinje čiste.
Pa normalno. Sad je čak i maneken postal. Da je ružan još bi valjda trulio u zatvoru.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:52   #17
Quote:
Arias kaže: Pogledaj post
Pogledaj i drugi video, desetak je serijskih ubojica koji su imale dosta ženskih fanova...ok, par ih je zgodnih, ali jedna mlada ljepotica je kažu htjela Charles Mansona kad je imao već 70 i kusur godina, a on se nje nije mogao otarasiti nikako.

Ne bih se složio da je Ted lošeg izgleda, ukusi su različiti ali po meni je on daleko iznad prosjeka po izgledu, a o inteligenciji da ne pričamo, kažu da je vjerovatno najinteligentniji serijski ubojica u povijesti, opet daleko iznad prosječne populacije
Zamjenil sam ga za Charlesa. Obojica su mi ružni. Ovaj Meeks mi je baš lepi.Pa velim ti opijenost celebritima. Priprosta seljanka iz neke pripizdine se zaljubila. Nije mi to ništ neobično.Jako puno ludih i nestabilnih ljudi ima.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:58   #18
Quote:
Arias kaže: Pogledaj post
Probajmo proniknuti koje su to čari koje bude ovi likovi.
strah. uzbudljivo je biti pokraj nekoga za koga znas da ti mozes napraviti nesto lose. jedna stvar su impulzivni likovi koji mogu poluditi i slucajno te ozlijediti, drugacije je biti kraj nekoga tko te zeli ozlijediti i gledati te u oci dok patis. i onda se neki ljudi povode za takvim uzbudjenjem, ali mozes vidjeti npr u prvom videu sa bundyjem kak zene zapravo nemaju blagog pojma zasto su tam niti o cemu se radi. "kako se on osjecao kada je gledao krvavi jastuk", lol. bundy je bio psihopat. ako pogledas njegove intervjue i stvari koje govori.. xD lik laze nonstop, pol toga kaj govori nema veze s mozgom. kad ga se pita o tome kako se osjecao u vezi neceg odgovara nesto totalno trece, nema on veze s emocijama nit razumije. kad odgovara na pitanja odgovara tako da ljudi mogu zakljuciti da je nesto sto je "normalno" ili smatrano "devijantnim" lose i uzasno, tj. pokusava manipulirati tudjim misljenjima. nesto ga distrakta i totalno izadje van uloge na sekundu dvije i onda se samo vrati u to sto radi. nema tu nikakvih emocija osim promisljenosti i skeniranja toga sto se dogadja oko njega.

e sad, recimo da si zena i povodis se za takvim uzbudjenjem i svidja ti se osjecaj straha. ako uspijes dobiti takvog tipa, koji ubija iz hobija da budes njegova, da tebe ne zeli ubiti nego zadrzati za sebe znaci da ono sto imate je ekstra posebno. zena postaje ta koja je "dovoljno dobra" da zadrzi covjeka koji je voljan oduzeti zivot zbog kratkotrajnog vlastitog uzitka. takodjer nesto sto je privlacno. svatko od nas zeli biti poseban i misli za sebe da je poseban. zamisli potvrdu vlastitog ega kada dobijes ludjaka da te smjesti u spešl folder u svojoj glavi u kojem umjesto smrti imas zastitu.

uglavnom, od takvih ljudi treba bjezat. ima onih koji su losi, nije to fikcija. samo sto nije svatko uhvacen u sranjima koje radi. takvi losi likovi ne mogu reci nikome o losim stvarima koje rade, ali ostavljaju sitne tragove u tome kako govore o stvarima. ako slusas i povezujes i pamtis, mozes cuti izmedju redaka o cemu pricaju. i kad shvate da razumijes, htjet ce se pohvaliti. kada su u ulozi osobe koju glume, onoga sto "jesu" izvana, bit ce normalni. ako im das nacin da budu sigurni da nemas konkretnih dokaza, reci ce ti o losim stvarima koja su napravili. some scary shiet
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:00   #19
Golupčići....Manson i njegova draga, Afton Burton....a ok, možda nije čista, ali milioni su fanova obično u pitanju, jedna u svom filmu se uvijek može zalomiti

Slika 1

Slika 2
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:10   #20
Ne mora se raditi samo o ubojicama, nije mi jasno kako neka žena može biti svjesno s nekim zlostavljačem, agresivcem, osobom koja je mlatila, zlostavljala druge i još takvome rađati djecu, a nije da nema takvih. Fuj, kako im se ne gadi s takvim leći...Kad vidim na fejsu mnoge krkane kako komentiraju, to sve neke agresivne, frustrirane, zatucane, labilne osobnosti i onda stavi sliku djeteta i neke jadnice koja je takvoj spodobi rodila istu. Ono, kako možeš, meni bi se gadilo i pozdraviti takvoga.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.