Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2018., 14:44   #21
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
taman da će biti crash kad ga svi očekuju, možeš mislit.

A što se tiče crobexa u ni nema šta padati s obzirom da je Agrokor sve izduva do te mjere da može samo rasti.
Koliko sam vidio Realni i moja malenkost smo jedni od rijetkih koji su o tome govorili kao ozbiljnoj mogućnosti, A ti ( i svi ostali ) ste veselo cvrkutali na grani ( Obveznicama ) pjesmice..........

Dakle baš ti teza i ne stoji.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:47   #22
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
+7.32% torente 33 YTD.
-1.97% S&P 500 YTD

60% cash (većinom euri) 40% dionice( ima i zlata i srebra,minera)


Jest da je dolar pao u YTD ali neću sad kvarit sa tim.

Inače za brlog,a što se marketa tiče,na ovom dugoročnom grafu ne izgleda toliko strašno jučerašnji pad.

Tebi to ne izgleda tako strašno, ali meni ovo izgleda fakat prestrašno. Jer ako je 1999 i 2007 bio bubble, onda je ovo SUPER BUBBLE........

https://pbs.twimg.com/media/DVCekvMXkAA7R5D.jpg
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:50   #23
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidio Realni i moja malenkost smo jedni od rijetkih koji su o tome govorili kao ozbiljnoj mogućnosti, A ti ( i svi ostali ) ste veselo cvrkutali na grani ( Obveznicama ) pjesmice..........

Dakle baš ti teza i ne stoji.........
Pa u nas je crash bio lani.

a dolar je izgubio 20% vrijednosti zadnjih 12 mjeseci.

tako da svi koji su investirali u svijetske dionice iz RH su dobarno popušili, a najviše u Bitcoinima.

ja nisam ni kune u minusu, a koliko znam ti si popušija bog te pita koliko, tako da mi je jasno odakle ovo tvoje naslađivanje da i susidu crkne krava.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:51   #24
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Evo i Crobex je okinija danas...ali mi nije jasno šta u nas više ima padat, ali glavno da naši slijede trendove....hahahahah
Ajde nemoj i ti,pa barem bi ti trebao biti pametan.

Ko Polančec i Sanader 2008g,što se naš tiče kriza u USA?

Iako ne mislim da je ovo početak recesije.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:54   #25
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Tebi to ne izgleda tako strašno, ali meni ovo izgleda fakat prestrašno. Jer ako je 1999 i 2007 bio bubble, onda je ovo SUPER BUBBLE........

https://pbs.twimg.com/media/DVCekvMXkAA7R5D.jpg
Ma naravno da je super bubble,ali je još uvijek i bull market,bubble je bio još tamo negdje od 2011 pa do 2014 posebno,sad je samo malo veći.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:59   #26
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Ajde nemoj i ti,pa barem bi ti trebao biti pametan.

Ko Polančec i Sanader 2008g,što se naš tiče kriza u USA?

Iako ne mislim da je ovo početak recesije.
Što da nemoj ja? jel si u nas vidi rast Crobexa 2017 ili pad Crobexa?

Jesu li naši indexi napuvani kao 2008? jel upumpano 30 milijardi kuna u dioničke fondove preko margin kredita?

jeba ga pajapatak ZSE je jedina burza na planeti koja je 2017 imala značajan pad index-a.

onda mi netko vuče paralelu sa 2008, niđe veze, bar što se RH tiče.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:00   #27
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Što da nemoj ja? jel si u nas vidi rast Crobexa 2017 ili pad Crobexa?

Jesu li naši indexi napuvani kao 2008?

Okanite se 2008 i 30 milijardi kuna upumpanih u dionice preko margin kredita.
Ajde zamisli recesiju,pravu,kako će nam proći turizam?Po koliko se trže na ZSE,kad je kriza najviše stradaju tvornice automobila,namještaja,telekomi,turističke i tako...
Šta je sa ostalim gospodarskim granama?Pa mi i nemamo ostale gospodarske grane.
Kakvo nam je gospodarstvo i porezi u odnosu na 2008 g?
Šta je sa tim egzodusom i potrošnjom države?
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:02   #28
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Ma naravno da je super bubble,ali je još uvijek i bull market,bubble je bio još tamo negdje od 2011 pa do 2014 posebno,sad je samo malo veći.
Uopće ne sumnjam da bi balončina i dalje rasla kad bi Fed nastavio upumpavati likvidnost, kao što su to radili do sada.

Ali ako je stvarno istina da će Fed morati dizati kamatnu stopu, onda će balončina malo izdušiti. Pitanje je samo koliko..............
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:04   #29
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Ajde zamisli recesiju,pravu,kako će nam proći turizam?Po koliko se trže na ZSE,kad je kriza najviše stradaju telekomi,tvornice automobila,namještaja,telekomi,turističke i tako...
Šta je sa ostalim gospodarskim granama?Pa mi i nemamo ostale gospodarske grane.
Kakvo nam je gospodarstvo i porezi u odnosu na 2008 g?
nije svaki pad burzovnih indexa značio i recesiju...fundamenti RH su drastično bolji nego 2008...

tada je tekući račun platne bilance bio -8%, danas je +3%..

nema straha od recesije sve dok traje QE.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:08   #30
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
nije svaki pad burzovnih indexa značio i recesiju...fundamenti RH su drastično bolji nego 2008...

tada je tekući račun platne bilance bio -8%, danas je +3%..

nema straha od recesije sve dok traje QE.
Zaboravi platnu bilancu,ako vani dođe do sranja kod nas će biti još veće.
QE svakako,ali dokad može tako,svemu dođe kraj a ECB upumpava mjesečno 30 milijardi eura da bi kupovao EU obveznice i držao sve pod kontrolom.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:10   #31
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Zaboravi platnu bilancu,ako vani dođe do sranja kod nas će biti još veće.
QE svakako,ali dokad može tako,svemu dođe kraj a ECB upumpava mjesečno 30 milijardi eura da bi kupovao EU obveznice i držao sve pod kontrolom.
Dragi kaže za sada do kraja ove godine, a ako bude trebalo produže još godinu dvije.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:14   #32
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Dragi kaže za sada do kraja ove godine, a ako bude trebalo produže još godinu dvije.
Ma samo neka Dragi pumpa i drži sve pod tepihom.

Dalio shorta talijanske banke,mogući novi okidač.Banke,ne Dalio.

https://www.bloomberg.com/news/video...or-to-3b-video
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:45   #33
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Zaboravi platnu bilancu,ako vani dođe do sranja kod nas će biti još veće.
QE svakako,ali dokad može tako,svemu dođe kraj a ECB upumpava mjesečno 30 milijardi eura da bi kupovao EU obveznice i držao sve pod kontrolom.
proslost ne mora biti pokazatelj buducnosti, ali u prosloj krizi su najvise naj**** zemlje sa deficitom platne bilance, a kolko tolko ok prosle (kratko trajanje recesije) one sa suficitom... prilicno sam siguran da ce pregrijanije ekonomije od hrvatske stradati vise u iducoj krizi... mozda cak i one za koje se danas najmanje nadamo
marcuscato is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:13   #34
Pozdravljam otvaranje teme, konacno....

Sigurno je da se danima moze razglabti o makro-ekonomiji, ciklusima, zaduzenosti, disbalasnima u trgovini, zarada, Miesesu itd...

Ja bih malo bio malo konkretnij, kako mi medvjedi da zaradimo ovdje? Konkretna iskustva sa shortanjem, brokerima, polugama?
mrgasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:29   #35
Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post
Dakle tema će se bavit: konteplacijom kako se zaštit od slomova i kriza i kako po mogućnosti još i zaradit na greškama belosvjetskih centralnih bankara, inih "powers to be", long igrača sa polugom
te onih koji su kasno ušli.

Naravno, sve ovo uz veliku ogradu. Ništa od ovog ni slučajno nije poziv na kupnju ili prodaju, ovo je samo razmjena vještina i znanja i pogled na svijet sa medvjeđe "tamne strane".

Come to the dark side and take the red pill :klap:
Ok, ono čime će se tema baviti je upravo ono što sam tražio.

Međutim, jednako je važno i to kome je tema točno namijenjena?

Da li samo uskom krugu forumaša koji su potkovani znanjem ekonomije i oboružani iskustvom iz područja investiranja, ili i početnicima neekonomistima, koji bi željeli nešto naučiti?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:57   #36
Pozdravljam temu.
Čovjek uči dok je živ,mudar na tuđim greškama.:klap:
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:04   #37
Dow Jones se danas drži, podne je u USA ,a indeksi su u zelenom...
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:29   #38
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Ajde zamisli recesiju,pravu,kako će nam proći turizam?Po koliko se trže na ZSE,kad je kriza najviše stradaju tvornice automobila,namještaja,telekomi,turističke i tako...
Šta je sa ostalim gospodarskim granama?Pa mi i nemamo ostale gospodarske grane.
Kakvo nam je gospodarstvo i porezi u odnosu na 2008 g?
Šta je sa tim egzodusom i potrošnjom države?
meni se cini da si ti na krivoj temi..procitaj naslov prije nego krenes pisati,,
zse nije market...to je burekdzinica koja pada 10 godina a nema shorta..pa tko ce tamo pametan trgovati..
__________________
KuciloOro kaže:
Meni su fundamenti Bitcoina sasvim ok.
kikokiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:53   #39
Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post
Nikom više ne trnu zubi danas nego onima koji su išli short-volatility i prodavali put opcije, odnosno koji su "Picking Up Nickels In Front Of A Steam Roller".

Evo ovaj inverzni VIX ETF trenutno -80% u minusu u par sati, reklo bi se sekundu dinamičniji razvoj nego na cryptu.

https://www.marketwatch.com/investin...MW_story_quote

Jedno od glavnih pravila međeda, nikad short volatility!!!

XIV je ETN; ne ETF; to je velika razlika.

https://www.cnbc.com/2018/02/06/the-...nt-plunge.html

Ljudi koji su time trgovali, pogotovo long XIV; što je bilo jedno od omiljenih izbora skoro pa svih, sada crnu vunu predu
Andy Granatelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:12   #40
VIX mjeri volatilnost, a nje dugo nije bilo i upravo tržišta testiraju bull trend, što je normalno obzirom da je SP ostvario jebeni uzlazni trend.
US gospodarstvu predviđaju (Atlanta) rast od 4% u prvom kvartalu.
Uz najveću ekonomiju, tu imamo i Kinu kao drugu ekonomiju, pa zatim EU koji isto raste 1.7% a još smo u QE.
Ne znam: Kada vidim FED na preko 4% kamate, tada bih se bacio u međed mod.

Inače, imam alternativnu teoriju da će dolar rasti i to je dogovoreni pakt US i EU (Merkel) sve do znatnije inflacije u EU (zoni).

Osim toga ameri su profitabilni na ovim cijenama nafte i svima u OPECu je to je Okej.
Još jedan indikator da svjetsko gospodarstvo raste značajnije.


Idemo u 2008u. Živjela potrošnja i krediti. :klap:
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.