Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2010., 21:01   #1041
Quote:
523 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
jel mi netko moze preporucit neke vitamine za trudnice ali u sirupu ili kao sumece tablete?
hipp natal- sokić za trudnice.ima u dm-u

šumeće za trudnice mislim da ne postoje..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 18:01   #1042
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
A gdje pošalješ račun? Hvala
U pakiranju imaš broj službe za korisnike Dietpharm pa nazovi i pitaj; već sam i ja zaboravila; morati ću ih zvati.....Ne znam da li šalješ račun ili kopiju računa, možda može faksom
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 18:10   #1043
Koji kalcij u trudnoći kupiti??
Danas sam shvatila da ga uopće ne unosim dovoljno...ne pijem mlijeko zbog laktoze, sojino su mi manje više svi rekli da izbjegavam i tek sam sad shvatila da ga skoro uopće ne unosim.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 18:10   #1044
hej, kakvo slanje računa?
kome, što, poradi čega? ja pijem prenatal centravit i poslala bi račun samo ne znam kome i zašto
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 18:14   #1045
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
Koji kalcij u trudnoći kupiti??
Danas sam shvatila da ga uopće ne unosim dovoljno...ne pijem mlijeko zbog laktoze, sojino su mi manje više svi rekli da izbjegavam i tek sam sad shvatila da ga skoro uopće ne unosim.
sjemenke od sezama su ti zakon za kalcij...progoglaj malo...
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 18:16   #1046
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
hej, kakvo slanje računa?
kome, što, poradi čega? ja pijem prenatal centravit i poslala bi račun samo ne znam kome i zašto
Evo zvati ću ih ja sutra (valjda rade subotom) pa vam javim.....ugl. pošalješ račun i dobiješ 1 paket prenatala besplatno nekakva promo akcija......
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 18:18   #1047
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
sjemenke od sezama su ti zakon za kalcij...progoglaj malo...
Thanks, budem
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 19:48   #1048
Nisam trudna al se spremam uskoro
Kupila sam si Prenatal od Twinlaba. Htjela bih uz to dodati još i Omega 3, ali ne znam koji preparat?
Ima nešto od Pyrusa ali u tome ima i vitamina E pa će mi to bit previše uz Prenatal.
Da li ću unjeti dovoljno Omege 3 ako jedem lan? Koliko sjemenki lana se smije u trudnoći jesti? Jel to može biti štetno (fitoestrogeni i sl.)?
Ili da ipak nabavim Omegu u tabletama?

Hvala na odgovorima!
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 20:34   #1049
Ajme kad vidim ovu temu,sva se zbediram Od vitamina i minerala ni V ni M.
Sve sam kupila,ništa od mučnina ne unosim već samo još gore povračanjem gubim...
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 20:52   #1050
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Ajme kad vidim ovu temu,sva se zbediram Od vitamina i minerala ni V ni M.
Sve sam kupila,ništa od mučnina ne unosim već samo još gore povračanjem gubim...
tak sam i ja u početku, dr. mi je rekla da se ne brinem jer se to kasnije sve nadoknadi ... zato bez panike
__________________
*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*... u svemu sad mogu naći nešto lipo i
reći "živote, dobar ti dan"...*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*
♥ Marin ♥
**Nela** is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 20:54   #1051
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Nisam trudna al se spremam uskoro
Kupila sam si Prenatal od Twinlaba. Htjela bih uz to dodati još i Omega 3, ali ne znam koji preparat?
Ima nešto od Pyrusa ali u tome ima i vitamina E pa će mi to bit previše uz Prenatal.
Da li ću unjeti dovoljno Omege 3 ako jedem lan? Koliko sjemenki lana se smije u trudnoći jesti? Jel to može biti štetno (fitoestrogeni i sl.)?
Ili da ipak nabavim Omegu u tabletama?

Hvala na odgovorima!
Lan ti je bogat primarno s Omega 6 kiselinama, a dosta Omega u kapsulama ima vit. E jer je on antioksidans pa cuva valjanost ulja...probaj od Twilaba slabiju omegu ili kominaciju riblje/laneno ulje...i da lan ima dosta fitoestrogena kao i soja, al mi tesko procjenit jer nisi napisala koliko lana jedes
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 21:05   #1052
ja sam u 32 tj. i sad na zadnjem pregledu gin mi je dao recept za Heferol tj. željezo i rekao da uz to kupim Plivit c; iako nisam radila nikakve pretrage po kojima bi se moglo zaključiti da mi fali željezo
jeli to uobičajeno za te tjedne?
__________________
*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*... u svemu sad mogu naći nešto lipo i
reći "živote, dobar ti dan"...*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*
♥ Marin ♥
**Nela** is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 23:30   #1053
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Lan ti je bogat primarno s Omega 6 kiselinama, a dosta Omega u kapsulama ima vit. E jer je on antioksidans pa cuva valjanost ulja...probaj od Twilaba slabiju omegu ili kominaciju riblje/laneno ulje...i da lan ima dosta fitoestrogena kao i soja, al mi tesko procjenit jer nisi napisala koliko lana jedes
Ma lan jedem tu i tam, ali sam mislila počet redovito kao umjesto Omega tableta. Ni sama ne znam koliko bi ga jela a da ne šteti
A kak sam malo čitala po netu vidim da se piše kak ta Omega od ribe može bit štetna ak nije pročišćena i da je bolja biljna...pa sad ti budi pametan...
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 23:40   #1054
Quote:
**Nela** kaže: Pogledaj post
ja sam u 32 tj. i sad na zadnjem pregledu gin mi je dao recept za Heferol tj. željezo i rekao da uz to kupim Plivit c; iako nisam radila nikakve pretrage po kojima bi se moglo zaključiti da mi fali željezo
jeli to uobičajeno za te tjedne?
Ista stvar kod mene. Samo, meni je dao da pijem već sa nekih 20tj.
A krvna slika, što se tiče željeza, mi bila o.k.
Oni ti to daju preventivno, da stvoriš zalihu za kasnije (poslije poroda) a i beba ga u tim tjednima počinje jače uzimati od tebe.
Ja popila jednu turu, prekontrolirala krvnu sliku i to je to. Sad mi je feritin na nekih 18. Više ga ne pijem.
S tim da sam ga ja pila svaki drugi dan, zbog zatvora.
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 23:42   #1055
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Lan ti je bogat primarno s Omega 6 kiselinama, a dosta Omega u kapsulama ima vit. E jer je on antioksidans pa cuva valjanost ulja...probaj od Twilaba slabiju omegu ili kominaciju riblje/laneno ulje...i da lan ima dosta fitoestrogena kao i soja, al mi tesko procjenit jer nisi napisala koliko lana jedes
Ja svako juto pojedem veliku žlicu lana. Sa jogurtom ili čokolinom...
A koliko bi ga trebalo konzumirati dnevno?
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 07:57   #1056
Ja ću od omege uzimati nw omega natal ili od medexa sirup s omegom za djecu i trudnice,ove druge omege su prejake od 1000 mg,nama je dosta 400
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 08:17   #1057
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Oni ti to daju preventivno, da stvoriš zalihu za kasnije (poslije poroda) a i beba ga u tim tjednima počinje jače uzimati od tebe.
Meni moj ginić u prvoj trudnoći nije savjetovao da išta preventivno pijem za željezo,pa sam 2 godine nakon poroda vodila borbu sa anemijom.
Ovaj put ću voditi sama brigu o tome,za sada je ok ali ću ga često kontrolirati i preventivno piti
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:46   #1058
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Meni moj ginić u prvoj trudnoći nije savjetovao da išta preventivno pijem za željezo,pa sam 2 godine nakon poroda vodila borbu sa anemijom.
Ovaj put ću voditi sama brigu o tome,za sada je ok ali ću ga često kontrolirati i preventivno piti
Nažalost ovo je manje-više istina da ne pripomenu tako neke stvari......mislim da bi trebalo naglasiti što i čega može pofaliti, pa je na trudnici da odluči hoće li uzimati dodatke prehrani ili pojačati unos vitamina i minerala kroz hranu.
Npr. kada sam dobila kontrakcije tamo oko 25. tjedana sama sam našla za magnezij i pitala ga, da li je dobro da ga pijem ginić je rekao - eeeee to ti je dobro.....

Sada sam opet sama saznala da ga treba prestati piti mjesec dana pred porod jer može napraviti kontra efekt.....
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:58   #1059
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Ista stvar kod mene. Samo, meni je dao da pijem već sa nekih 20tj.
A krvna slika, što se tiče željeza, mi bila o.k.
Oni ti to daju preventivno, da stvoriš zalihu za kasnije (poslije poroda) a i beba ga u tim tjednima počinje jače uzimati od tebe.
Ja popila jednu turu, prekontrolirala krvnu sliku i to je to. Sad mi je feritin na nekih 18. Više ga ne pijem.
S tim da sam ga ja pila svaki drugi dan, zbog zatvora.
bit će da je zbog toga, bilo mi je čudno što mi to daje bez ikakvih pretraga, a opet moje frendice to nisu dobile, a nedavno su bile trudne
vjerojatno kak se koji gin sjeti, kao što je Zara spomenula; neke gin nažalost treba na to podsjetiti, jer oni to zaborave spomenuti
__________________
*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*... u svemu sad mogu naći nešto lipo i
reći "živote, dobar ti dan"...*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*
♥ Marin ♥
**Nela** is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:00   #1060
A to i je to.Često pacijent bude sam svoj liječnik.Sva sreće da se možemo informirati,na razne strane pa znamo šta očekivati i šta pitati.I ako mnoge liječnike onda i to smeta.Kada si previše informiran,i previše zapitkuješ,tražiš i sl.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.