Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 14:39   #201
Pozdrav,

trebala bih napraviti MR mozga pa me zanima koliko dugo traje? Da se znam pripremiti
Calvive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 16:53   #202
ma 20 do 30 minuta
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:35   #203
Quote:
Calvive kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

trebala bih napraviti MR mozga pa me zanima koliko dugo traje? Da se znam pripremiti

od 45 minuta do sat vremena

Zadnje uređivanje BabyPato : 08.11.2016. at 17:46.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:57   #204
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
ma 20 do 30 minuta
ovo vrijedi samo ako se radi MR bez kontrasta, obično je najprije nekih 20-tak minuta bez i onda još jednom toliko sa kontrastom.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 21:11   #205
Super, hvala svima
Calvive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:16   #206
Da li je netko radio MR u Sv.Katarini u Zaboku? Koliko je zapravo hladno u toj prostoriji (nisam baš u naj zdrav.stanju pa mi dodatna prehlada i komplikacije stvarno ne trebaju ).
Ili u Affidei Čavka na Jordanovcu? Imate li preporuku?
__________________
H

Zadnje uređivanje hsfi : 28.11.2016. at 11:20.
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 08:38   #207
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Da li je netko radio MR u Sv.Katarini u Zaboku? Koliko je zapravo hladno u toj prostoriji (nisam baš u naj zdrav.stanju pa mi dodatna prehlada i komplikacije stvarno ne trebaju ).
Ili u Affidei Čavka na Jordanovcu? Imate li preporuku?
Da li ides na uputnicu HZZO ? U tom slučaju ,odi u Sv. Katarinu.Ako ne,odi u Polikliniku Aviva.Ja sam bio u obje ustanove ( u Avivi dvaput) i dajem ti preporuku.Osim što imaju vrhunske uređaje,imaju i prateću ekipu,od ing. radiologije koji upravlja sekvencama snimanja pa do dr.spec. radiologije koji očitava nalaz.Sva tri faktora su bitna za što točniji i precizniji nalaz,a ljudski faktor ponajviše.Što se tiče uvjeta,toga se ne sjećam,ali čini mi se da mi nije bilo hladno u prostoriji.Probaj nazvati te ustanove i pitaj ih kakvi su temp.uvjeti u prostoriji i sigurno ćeš dobiti odgovor.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:36   #208
Hvala svima na informacijama, nisam stigla odgovarati pojedinačno
Odlučila sam se za Sv.Katarinu i stvarno sam prezadovoljna - od ugodne atmosfere, uvjeta snimanja, brzine aparata (snimanje traje upola kraće nego na ostalim MR-ovima), brzine i kvalitete očitanja..apsolutno preporučam
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 00:45   #209
Pozdrav ljudi..
Nakon vadjenja hormona prolaktina utvrdjeno je da je daleko iznad referentnih vrijednosti 1757, 1837 (a treba biti od 100 do 450tak nesto), upucena sam da ponovno vadim isti hormon, razlog neredovite menstruacije.
Doktor mi rece da bi ukoliko opet budu ovako visoke vrijednosti trebala ici na MR HIPOFIZE.
Citajuci po netu na ovu temu jako sam se preplasila, izgleda mi jako zastrasujuce. Pitam se dal je stetno? I dal mi je pametno da ukoliko budem morala ici ne odem ..(mislim da bi lakse podnijela da nisam ovo sve procitala i pregledala snimke na yt)
Enamie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:34   #210
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Hvala svima na informacijama, nisam stigla odgovarati pojedinačno
Odlučila sam se za Sv.Katarinu i stvarno sam prezadovoljna - od ugodne atmosfere, uvjeta snimanja, brzine aparata (snimanje traje upola kraće nego na ostalim MR-ovima), brzine i kvalitete očitanja..apsolutno preporučam
da li oni rade i MR sinusa? ako ste išli preko HZZO uputnice, koliko ste čekali na red? ako ne, koja je cca cijena?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:28   #211
Quote:
Enamie kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi..
...trebala ici na MR HIPOFIZE.
Citajuci po netu na ovu temu jako sam se preplasila, izgleda mi jako zastrasujuce. Pitam se dal je stetno? I dal mi je pametno da ukoliko budem morala ici ne odem ..(mislim da bi lakse podnijela da nisam ovo sve procitala i pregledala snimke na yt)
Pozdrav Enamie,

Pusti net i priče, i nemoj se plašiti jer zaista nema nekog posebnog razloga
Jedna iglica, 20-30 min buke i to ti je to

Ukratko, nije štetno...odn teško da ti se išta može dogoditi ili da ćeš imati bilo kakvih posljedica.
Pregled traje cca 20-30 min, ovisno o ustanovi i jačini MR-a. Obavezno se radi s kontrastom...znači dobiješ iglicu u venu i to je sva bol koju ćeš osjetiti. Od kontrasta ti isto neće ništa biti, jedino trebaš sa sobom imati nalaz urea i kreatinin (ali i to ovisi o ustanovi - možda čak nit ne traže to svi)
Jedino što ta buka može smetati i nije baš ugodna, ali ako ti to ne smeta previše i naravno ako nisi klaustrofobična onda nebi trebalo biti nekih problema.

Sretno i bez bojazni
DadCav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:48   #212
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
da li oni rade i MR sinusa? ako ste išli preko HZZO uputnice, koliko ste čekali na red? ako ne, koja je cca cijena?
Pretpostavljam da rade i to. Išla sam privatno, imaju jako duge liste čekanja za zainteresirane, a HZZO im odobrava određeni broj pretraga za 3-6 mjeseci tako da ostali čekaju da li će uopće biti na listi za MR preko uputnice
Cijena mislim da je bila cca 1.300 kn.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:09   #213
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
da li oni rade i MR sinusa? ako ste išli preko HZZO uputnice, koliko ste čekali na red? ako ne, koja je cca cijena?
Ako vam nije daleko, probajte nazvati u KBC Rijeka (ja sam tamo dobila jako brzo termin, doduše, za MR mozga) ili Gospić, Vukovar... liste s puno manje tamo. Broj dana na HZZO stranici nije točan.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 00:17   #214
Pozdrav ljudi..evo uradila sam magnetnu rezonancu hipofize..pa na prvu mogu reci da je bilo zastrasujuce al kad sve prodje mpgu reci da i nije problematicno i da se izdrzi..moj savjet ko se boji zatvoriti oci i zamisljati lijepe stvari, u biti vrijeme prodje puno brze nego kad se zamisli da moras lezati nepomicno pola sata i vise.. danas sam dobila rezultate, sutra idem na tumacenje..
Ako se netko razumije pa da mi malo pomogne, u tumacenju. Zakljucak glasi: MR pregled hipofize ukazuje na postojanje mikroadenoma smjestenog laterodorzalno desno unutar adenohipofize promjera 3,5×4,5mm.
Naravno istrazila sam sve po netu gdje kazu da je do 10mm sve rjesivo s tabletama, i ta cinjenica me smiruje, al jedva cekam neko strucno misljenje.. Ipak, ako se netko nasao u slicnoj situaciji il se pak razumije voljela bi kakav savjet i misljenje..
Enamie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 08:48   #215
Quote:
Enamie kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi..evo uradila sam magnetnu rezonancu hipofize..pa na prvu mogu reci da je bilo zastrasujuce al kad sve prodje mpgu reci da i nije problematicno i da se izdrzi..moj savjet ko se boji zatvoriti oci i zamisljati lijepe stvari, u biti vrijeme prodje puno brze nego kad se zamisli da moras lezati nepomicno pola sata i vise.. danas sam dobila rezultate, sutra idem na tumacenje..
Ako se netko razumije pa da mi malo pomogne, u tumacenju. Zakljucak glasi: MR pregled hipofize ukazuje na postojanje mikroadenoma smjestenog laterodorzalno desno unutar adenohipofize promjera 3,5×4,5mm.
Naravno istrazila sam sve po netu gdje kazu da je do 10mm sve rjesivo s tabletama, i ta cinjenica me smiruje, al jedva cekam neko strucno misljenje.. Ipak, ako se netko nasao u slicnoj situaciji il se pak razumije voljela bi kakav savjet i misljenje..
Za to postoji posebna tema: https://www.forum.hr/showthread.php?t=254848&page=65

Tamo napiši ovaj post.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 18:50   #216
Molim preporuku gdje u zagrebu privatno obaviti MR abdomena i zdjelice. Radi se o povišenim tumorskim markerima, koji rastu i dalje, a ništa nije vidljivo na uzv i nemam živaca čekati 2 mj uz uputnicu i trebam pouzdane i stručne liječnike. Hvala
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 19:31   #217
Quote:
karolinaxf kaže: Pogledaj post
Molim preporuku gdje u zagrebu privatno obaviti MR abdomena i zdjelice. Radi se o povišenim tumorskim markerima, koji rastu i dalje, a ništa nije vidljivo na uzv i nemam živaca čekati 2 mj uz uputnicu i trebam pouzdane i stručne liječnike. Hvala
Preporučam Polikliniku Affidea Čavka na Jordanovcu
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 20:43   #218
Hvala!

Imate li možda kakva saznanja o Medikolu i Dijagnostici 2000 ?
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:47   #219
Quote:
karolinaxf kaže: Pogledaj post
Hvala!
Imate li možda kakva saznanja o Medikolu i Dijagnostici 2000 ?
U Dijagnostici 2000 dosta ofrlje odrade snimanje, barem je meni tako bilo i specijalist nije bio zadovoljan nalazima.
Sunce me se nije osobito dojmilo, em sam se smrzla i bila bolesna iduća 2 mjeseca, em očitanje nije bilo u dogovoreno vrijeme, a hitno sam ga trebala.
U Sv.Katarini odličan magnet i očitanje što se tiče sportskih povreda, za ostalo ne znam.
Odličan takodjer Neuron na Šalati, ali ja sam išla preko Rebra tako da su njihovi dr očitavali snimke.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:01   #220
Je, magnet Neurona prof Kostovića je dobar , ali prejak i meni stvara pijanstvo. Što se tiče očitanja u vrijeme elektronskih komunikacija očitač (bez uvrede i umanjivanja važnosti struke) može biti i na čeki u Gorskom kotaru u lovu na medvjeda,samo treba imati dobar tablet i dobar signal može se ?
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.