Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2009., 12:47   #41
E, a da vježbaš zgibove
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:16   #42
bwahahah, nemreš napravit niti jedan zgib

zezam se, probaj radit kao što je Ice rekao, veslanje. To ce ti sigurno pomoć jer se koriste isti misici samo su ruke malo drukcije postavljene
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 13:30   #43
Quote:
Stribog kaže: Pogledaj post
Slazem, ali misic mora imati odredjenu snagu i masu da bi on izveo zgib
Ako ima ruke neutrenirane i tanke kao curica i nikakve/neutrenirane latisimuse, male su sanse da ce izvesti zgib. Ne govorim da momak treba od sebe napraviti ogromnog bildera, vec da treba ojacati misice koji najvise ucestvuju u zgibu.
Jednostavno, postoji odredjena (individualna) granica u jacini misica koja se mora preci, da bi osoba mogla izvesti zgib.

Moze visiti na sipci koliko hoce, dok ne ojaca misic (sa cime dolazi makar neznatno uvecanje mase), zgiba nece biti.
i curice mogu izvesti pokoji zgib,znaš?
__________________
..imam svoj mali svijet i oko njega kineski zid...
http://www.youtube.com/watch?v=okJpA...eature=related
huLahoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 18:13   #44
ljudi mene zanima jeli isti qurac ako zgibove vježbaš dlanom prima sebi ili obrnuto.hvala
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 19:01   #45
Kolko se sećam teorije od Zokija
sa obrnutim zgibom više delaju bicepsi
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:15   #46
Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
Kolko se sećam teorije od Zokija
sa obrnutim zgibom više delaju bicepsi
tocno to.. po meni kad si dolje (ruke ispruzene) rade ledja i cim se vise dizes pocinje preuzimat biceps... hebeno ga napumpam tako

evo c/p s nekog sitea

# pull-ups. Palms facing away. Less biceps, more back. Harder.
# Chin-ups. Palms facing you. Work your biceps more. Easier.
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 06:04   #47
Hvat sa dlanovima okrenutim licem vise pogadja biceps, hvat sa dlanovima od lica - triceps i ramene misice.

Evo u prilog mojoj teoriji - inace u zivotu, dok sam bio skoncentrisan na zgibove i sklekove, mogao sam maksimalno 8 zgibova, i to da zadnja dva pushem kao lokomotiva i izvucem se jedva jedva.

Poslijednjih pola godine radim u kucnoj teretani, pomalo, u prosjeku 2 treninga sedmicno, ukupno sam zgibove u tih pola godine uradio u 4 ili 5 treninga.
Ravnomjerno sam jacao sve misice tijela u treninzima.

Rezultat - prije par dana se okacim na sipku, sa nezagrijanim misicima, da vidim koliko cu zgibova, i odradim 12 komada bez ikakvih problema, zadnja 2 sam uradio bez frke i mogao sam jos, tako da sasvim moguce da sada mogu uraditi, uz propisno ugrijane misice i umiranje na zadnja 2 zgiba, preko 15 komada. Nisam radio zgibove, sto ide u prilog mojoj teoriji jacanja misica koji ucestvuju u zgibovima, a bez radjenja konkretno zgibova.
Stribog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 09:19   #48
Quote:
Stribog kaže: Pogledaj post
Pa cime bi ti onda objasnio da covjek ne moze ni jedan jedini zgib? Ipak je MLD tu glavni baja pri podizanju, ako je on preatrofican ili neutreniran, tesko da ce uraditi ista, pogotovo ako je pretezak za svoju visinu.

Ovde ne dovodimo u pricu ko moze vise zgibova - bilderi ili ljudi koji su se specijalizovali za zgibove, mislim da je rezultat jasan, ali niko ne moze poreci da veca masa misica stvara vecu silu. Svakako da ogromnom broju zgibova pogoduje sto lakse tijelo sa sto jacim ciljanim misicima.

Po sebi znam - dok sam imao slabe bicepse a ok latove, mogao sam jedva izvuci jedva 3-4 zgiba. Nakon sto bicepse ojacao, mogao sam nekih 6-7 komada. Nakon sto sam ih mnogo ojacao i nesto ojacao lat, 10-11 komada radim, a zgibove nikada ne radim u sklopu treninga, pa se nisam utrenirao za tu vjezbu.

Kao sto si naveo, zgibovi su compound vjezba, i svaka karika mora biti dovoljno jaka da prenese silu preko svog dijela puta. Ukoliko neki misic nije dovoljno jak, a ni sinergisti, nista od zgiba. Kako ocekivati od nekog ko ne moze da se podigne, da se cudom odjednom podigne u zgib, a ne radi nista da ojaca misic/e koji ga sprijecavaju u zgibu?

Ne vidim kako mozes tvrditi da vjezba ima veze sa pokretoma, ne misicima samim za sebe. Ako je svaki sam za sebe slab, nema vjezbe, i tu je kraj price.
Meni maksimalni broj zgibova ovisi o trenutnoj kilazi. U razdobolju kad sam bio najjaci mogao sam najmanje zgibova, iako mi je maksimalna snaga bila najveca. Maksimalno sam napravio 15 komada u prvoj seriji. S tim da mi broj rapidno pada u serijama iza. 15, 7, 5, 5 itd Sad sam na 95 kila i mogu 11 u prvoj seriji. Druga je serija 6 komada. Treca 4. Pauze su 90 sekundi.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 05:19   #49
Quote:
Stribog kaže: Pogledaj post
Hvat sa dlanovima okrenutim licem vise pogadja biceps, hvat sa dlanovima od lica - triceps i ramene misice.
Ovo je inače uvriježeno mišljenje, ali je netočno. Oba zgiba pogađaju više manje iste mišiće samo što su, kod zgiba s dlanovima okrenutim prema licu, ruke, kad ispružene, lagano savinute tj. i bicepsima i latovima je skraćena putanja kretanja.
Probaj dići ruke iznad glave i onda okrenuti dlanove prema sebi i vidjeti ćeš da će ti se ruke automatski lagano spustiti i latovi i bicepsi će se zategnuti. Zato je lakše raditi s dlanovima prema licu.

Bicepsi se najviše izoliraju širokim hvatom i zato je takvo podizanje najteže.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 09:14   #50
Pazi, ako su strucnjaci sportski lagali, onda lazem i ja:


Ovde se jasno vidi kako pothvat pogadja biceps i ledja, a nathvat se pruza preko ramena i tricepsa. Sve ove slike su pravljenje na osnovu mjerenja opterecenja misica, tako da nikako ne vjerujem da je bilo gresaka.

Dok sam se bavio aktivno zgibovima i sklekovima imao sam 10 kg manje nego sada, znatno manju misicnu masu, a mogao sam znatno manje zgibova, uprkos tome sto sam ih redovno vjezbao. Sada ih skoro uopste ne radim, ali ih mogu vise uraditi, jer imam vece i snaznije misice - sto je doslo zajedno sa masom i podizanjem ozbiljnih kilaza.
Stvarno ne vjerujem da postoje ikakve sanse da momak, ako ojaca ledja i bicepse, sto podrazumjeva makar minimalno povecanje mase, i dalje ne moze uraditi zgib, stvarno nema sanse, osim ako nam nije zaboravio napisati da ima 150 kila neutreniranog debelog tijela i visok je 170, u tom slucaju puno i ne znaci ako ide u teretanu duzi period
Stribog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 09:19   #51
Quote:
Renault F1 kaže: Pogledaj post
Ovo je inače uvriježeno mišljenje, ali je netočno. Oba zgiba pogađaju više manje iste mišiće samo što su, kod zgiba s dlanovima okrenutim prema licu, ruke, kad ispružene, lagano savinute tj. i bicepsima i latovima je skraćena putanja kretanja.
Probaj dići ruke iznad glave i onda okrenuti dlanove prema sebi i vidjeti ćeš da će ti se ruke automatski lagano spustiti i latovi i bicepsi će se zategnuti. Zato je lakše raditi s dlanovima prema licu.

Bicepsi se najviše izoliraju širokim hvatom i zato je takvo podizanje najteže.
Kad radim siri hvat dlanovima prema naprijed imam upale u podlakticama i latsima, rijetko u bicepsu. Kad radim uzi hvat, dlanovima prema licu, uvijek imam upale u bicepsima. Istina je da vjezbe pogadaju iste misice, ali ne u jednakoj mjeri. Ipak bih se priklonio uvrijezenom misljenju.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 10:53   #52
Pa naravno da imas upalu, vidis i sam na slicici 31 - koriste se pored ledjnih misica dio ramenog, dio tricepsa i dio podlaktice...
Stribog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 22:31   #53
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Kad radim siri hvat dlanovima prema naprijed imam upale u podlakticama i latsima, rijetko u bicepsu. Kad radim uzi hvat, dlanovima prema licu, uvijek imam upale u bicepsima. Istina je da vjezbe pogadaju iste misice, ali ne u jednakoj mjeri. Ipak bih se priklonio uvrijezenom misljenju.
Ja baš suprotno. Baš puno bolje pogodim leđa uskim hvatom. Osim toga, kako je onda vježba koja, po vama, jače pogađa bicepse, lakša za izvoditi, a znamo da su latovi daleko jači?
Teoretski bi najlakši zgib bio onaj koji najviše aktivira latove. A najlakši je upravo zgib s uskim hvatom i dlanovima prema faci.

A za rame se slažem da se malo više aktivira kad su dlanovi od face okrenuti.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 11:48   #54
Ovako sam ja dosao do zeljenog broja zgibova.
Pohodio sam teretanu oko 2 godine i uvjek su me ti zgibovi fascinirali jer se smatraju među jebenim vjezbama.

Naravno da u 2 godine nisam mogao napravit niti jedan zgib.
Krenio sam sa LAT masinom.. Posto imam metar i devedeset cetri centimetra i nekih devedeset pet kila moja tezina na lat masini koju sam podizao je bila oko 70 kg u nekoliko ponavljanja...

To mi je dalo snagu da uspijem izbacit sebe na 2 zgiba .
Svaki put kad bi dosao na trening ja bi krenio sa ta dva zgiba.. Zatim bench i u stankama na benchu bi napravio ta dva zgiba.

Sad godinu dana nakon toga , zgibovi i sklekovi su mi postala glavna okupacija. Sad mi se trening sastoji od 150 zgibova . Nakon zagrijavanja se objesin za šipku i odradim 10 zgibova , zatim odem na bench klupu. Nakon bencha onda opet na zgib 10 komada . I s tim tempom napravim 150 zgibova u serijama po 10 komada. Niti jedna vjezba mi nje ojacala gornji dio prsa , i ramena kao sto su zgibovi a u teretani sam bio dvije godine prije toga.

Cak sam sad poceo kombinirat ledne i prednje zgibove. Podignem se na ledne i kad se spustim onda se podignem na prsne .. i tako kombiniram vjezbu s 10 dizanja.
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 12:46   #55
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Ovako sam ja dosao do zeljenog broja zgibova.
Pohodio sam teretanu oko 2 godine i uvjek su me ti zgibovi fascinirali jer se smatraju među jebenim vjezbama.

Naravno da u 2 godine nisam mogao napravit niti jedan zgib.
Krenio sam sa LAT masinom.. Posto imam metar i devedeset cetri centimetra i nekih devedeset pet kila moja tezina na lat masini koju sam podizao je bila oko 70 kg u nekoliko ponavljanja...

To mi je dalo snagu da uspijem izbacit sebe na 2 zgiba .
Svaki put kad bi dosao na trening ja bi krenio sa ta dva zgiba.. Zatim bench i u stankama na benchu bi napravio ta dva zgiba.

Sad godinu dana nakon toga , zgibovi i sklekovi su mi postala glavna okupacija. Sad mi se trening sastoji od 150 zgibova . Nakon zagrijavanja se objesin za šipku i odradim 10 zgibova , zatim odem na bench klupu. Nakon bencha onda opet na zgib 10 komada . I s tim tempom napravim 150 zgibova u serijama po 10 komada. Niti jedna vjezba mi nje ojacala gornji dio prsa , i ramena kao sto su zgibovi a u teretani sam bio dvije godine prije toga.

Cak sam sad poceo kombinirat ledne i prednje zgibove. Podignem se na ledne i kad se spustim onda se podignem na prsne .. i tako kombiniram vjezbu s 10 dizanja.
a jel radiš išta osim bencha i zgibova?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 15:24   #56
ubacim leptir kako kad..
Mozda malo ruke .. štrc brc.. vise ne nego da.
Nije za pohvalit se i znam da je sve krivo ali meni pase.
Napravim svaki dan 200 sklekova .. pretezito kad se probudim.
Prva serija 50 sklekova i onda pumpam po 20 komada u serijama.
kad sam u teretani zgibovi i bench i leptir..

To je cjeli moj trening . Izgradio sam tjelo kakvo sam zelio .
i sta je najbolje od svega .. imao sam problema sa lumbalnim djelom kraljeznice.. imao sa protruziju diska . I dok sam vjezbao leđnjake , bilo na spuzvi , bilo na konjicu , ili vjezbe po brooku... Uvjek bi ja osjetio prisutnu bol kod nekog veceg naprezanja. od kada pumpam preko 150 zgibova.. ja leđa vise i ne osjetim !
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 19:46   #57
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
ubacim leptir kako kad..
Mozda malo ruke .. štrc brc.. vise ne nego da.
Nije za pohvalit se i znam da je sve krivo ali meni pase.
Napravim svaki dan 200 sklekova .. pretezito kad se probudim.
Prva serija 50 sklekova i onda pumpam po 20 komada u serijama.
kad sam u teretani zgibovi i bench i leptir..

To je cjeli moj trening . Izgradio sam tjelo kakvo sam zelio .
i sta je najbolje od svega .. imao sam problema sa lumbalnim djelom kraljeznice.. imao sa protruziju diska . I dok sam vjezbao leđnjake , bilo na spuzvi , bilo na konjicu , ili vjezbe po brooku... Uvjek bi ja osjetio prisutnu bol kod nekog veceg naprezanja. od kada pumpam preko 150 zgibova.. ja leđa vise i ne osjetim !
A noge???
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 19:50   #58
Quote:
Plavi Lav kaže: Pogledaj post
A noge???
drž' ga lafe!!!

IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 19:54   #59
Quote:
Plavi Lav kaže: Pogledaj post
A noge???
noge mu rade dok hoda
__________________
bez panike
apić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 20:41   #60
Quote:
Plavi Lav kaže: Pogledaj post
A noge???
Noge nista . Nulla.. zeroo...
na nogama stojim po cjele dane i na poslu. Nemam potrebe za vjezbanjem na nogama.
kontam povecavat dnevne sklekove , cilj mi je pokusat doc do 100 sklekova odjednom bez stajanja. Mislim da za narednih godinu dana ne mogu racunat na to.. A zgibova po 150 komada je i vise nego dovoljno.. Leptir spravu ubacim jednom tjedno.. dizem postepeno od 20 do 65 kg .. slazem plocice po 5 kg. Eto.. sve je krivo i naopako , znam to.. cak mi je i prehrana sjebana.. ne vodim racuna o nicemu.. u ponoca specem punu tecu kumpirine i pojeden bez problema..

Jedino imam problem sad ljeti sta padam s kilima. nekih 3 kila sam smrsavio od 5 mjeseca a prehrana mi se nije promjenila pa si razmisljam na koji nacin je podignut..
wob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.