Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2015., 15:37   #1
Hipotetski obiteljsko stablo kroz tisuće godina

Ne znam jeli tema na dobrom mjestu pa je prebacite ako nije.


Znam svoju lozu po ocu do pradjeda po imenima i zanimanju i neke priče još od kud su praprapra djedovi došli prije 400g ali dalje u prošlost neznam.
Razmišljam koliko je mojih predaka npr linije samo prema očevoj strani ako gledamo samo mušku liniju bilo prije mene.
Ako su ljudi na zamlji predpostavimo 100.000g to je 5000 ljudi mojih predaka pradjedova, koji su morali preživjeti bolesti, ratove,glad, napade sabljastih tigrova, da bih se ja rodio.


Koliko je djece umiralo u ta vremena ali oni su se svi rodili i preživjeli bar do 20te da su ipak mene iznjedrili i sve to prošli i preživjeli, znači da su svaki od njih izbjegli smrt i odhranili svoje dijete mog čukun na 20-tu potenciju djeda, koja je to vjerojatnost.

Da je bio svaki od njih plodan uopće, pa da je bio dovoljno zgodan da se i može oženiti uopće da nije bio vrljav, pa privukao mladenku. koje sve prepreke i mala vjerojatnost da se ja rodim. od doba Egipta Sumere i još prije toga desetine tisuća godina generacija mojih predaka.

Da su ljudi imali taj običaj da napišu u prošlosti kako su se zvali gdje su živjeli od kud su im se predci doselili, s čime su se bavili (zanimanje) i taj popis predavali svom sinu pa on svom itd

ko zna možda mi je predak bio neki antički Grčki vojnik ili možda Aristotel, Sokrat (šalim se ha ha) ili slavenski ukrajinski čoban iz stepe, ili Kozak, možda neki Rimski legionar,
kad bi bilo moguće imati slike svih svojih djedova i imena i zanimanje i mjesto rođenja to bi bilo odlično.


E sad mi razmišljanja idu dalje možda za 2000g naši potomci će moći nas zguglati i viditi naše slike imena zanimanja i mjesto prebivanja, ali možda neće ni imati takve baze podataka.Hoće li biti ikad baza podataka sa svim slikama obiteljskog stabla u budućnosti da ljudi vide kroz generacije kak su im preci izgledali i kak su se zvali di su živjeli i zanimanje.

Dali bi vama bilo zanimljivo vidjeti svoje obiteljsko stablo 10.000g unatrag sa slikama i opisom ili se ja zamaram s apstrakcijom.

stavit ću slike pradjeda 1880g pa djeda 1909g i oca i sebe na internet sa svojim imenom ko zna možda me neki prapra unuk zgugla .ak preživi server.

Zadnje uređivanje Loui : 22.06.2015. at 15:49.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 00:35   #2
Ne zamaras se apstrakcijom, i ja o tome razmisljam !

Tko zna mozda je pola forumskog svijeta rod u ko zna kojem koljenu, a da toga nismo ni svijesni.

Ipak, da se saznati stosta, uz puno truda i vremena. Doduse, i ja najdalje o svojemu pradjedu znam i tu je kraj. Pardon, lazem. Praprababa je, kazu, bila najljepsa i najpametnija zena u selu. Ako bi u selo dosla koja velika glava, ona je bila prva za pregovaranje s njim i vodila bi glavu rijec. Ajde da i to znam. Lijepo za cut.

Naposlijetku, preostaje nam da zamisljamo i mastamo cije smo sve gene pokupili.
Torzija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.