Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2005., 09:59   #81
Quote:
Ipanema kaže:
Postoje dva.
Jedan se održava svake nedjelje ujutro na Britancu.
.......
Kaj to nije kao sajam antikviteta?
Previše krša za previše novaca. Bila sam par puta i to je moj dojam.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 10:01   #82
Quote:
polly kaže:
Kaj to nije kao sajam antikviteta?
Previše krša za previše novaca. Bila sam par puta i to je moj dojam.
Cuj ne znam

Bila nisam, ali recimo i meni bi to izgledalo kao previse krsa za previse novca.
Dok recimo nas profa iz fotografije tamo svaki tjedan ostavi i do 500 kn
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 10:03   #83
Quote:
Ipanema kaže:
........

Eto
Zapravo vec imam ambicije napravit si labic doma, pa nakon sto prikupim sve potrepstine, krecem u razvijacke pohode
Moje djetešce isto.
Ja sam dobila zadatak da nabavim onaj stroj za delat slike.

Jupi još jedan komad krša bumo imali doma.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 10:13   #84
Quote:
polly kaže:
Moje djetešce isto.
Ja sam dobila zadatak da nabavim onaj stroj za delat slike.

Jupi još jedan komad krša bumo imali doma.
Dat cu ti insajdersku informaciju

Uskoro taj Foto Klub namjerava rashodovati nekolicinu tih aparata, pa ce ih prodavati za nekih 500njak kuna po komadu.

Imat cu usi naculjene tako da se ne moram zafrkavati sa kupnjom preko oglasnika ili kako vec, nego da direktno tamo uzmem.

Reci i ti maloj da naculi usi

Sto se tice krsa u kuci, stroj ti je najmanji problem.
Kadice, kemikalije, voda na sve strane, rad u mraku, skicanje pod crvenim svjetlom, paznja da kemikalije ne doticu jedna drugu, zaspricavanje odjece u kojoj si i unistavanje iste time... da, stroj je najmanji problem
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 10:51   #85
Quote:
Ipanema kaže:
Dat cu ti insajdersku informaciju

Uskoro taj Foto Klub namjerava rashodovati nekolicinu tih aparata, pa ce ih prodavati za nekih 500njak kuna po komadu.

Imat cu usi naculjene tako da se ne moram zafrkavati sa kupnjom preko oglasnika ili kako vec, nego da direktno tamo uzmem.

Reci i ti maloj da naculi usi

Sto se tice krsa u kuci, stroj ti je najmanji problem.
Kadice, kemikalije, voda na sve strane, rad u mraku, skicanje pod crvenim svjetlom, paznja da kemikalije ne doticu jedna drugu, zaspricavanje odjece u kojoj si i unistavanje iste time... da, stroj je najmanji problem
Fala za info za aparat.

Iskustva s tim imam i već se veselim što ću ih moć obnovit.

Nadam se da će ju proć.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 11:14   #86
Quote:
Ipanema kaže:
Jes
Jucer navecer napravih svoju prvu kontakt kopiju i razvih 5 slika sa filma koji sam ispucala tjedan dana prije

Kako sam koristila fotic od profesora, naravno da ima i presvijetlih i pretamih fotki jer se nisam bas snalazila u svijetlomjeru no, sve u svemu za pocetak sam zadovoljna.

Od tih 5 fotki koji smo si svaki razvili, po dvije "reprezentativne" ce se izabrati za izlozbu koje ce biti za cca 2 tjedna (mislim ).

Eto
Zapravo vec imam ambicije napravit si labic doma, pa nakon sto prikupim sve potrepstine, krecem u razvijacke pohode
Svaka cast
Nego mogla bi skenirati koju sliku i postati je ovdje da je mozemo ocjeniti

Morat cu doci pogledat izlozbu ako ce biti otvorena za nas smrtnike
Siddartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 13:21   #87
Quote:
Siddartha kaže:
Svaka cast
Nego mogla bi skenirati koju sliku i postati je ovdje da je mozemo ocjeniti

Morat cu doci pogledat izlozbu ako ce biti otvorena za nas smrtnike
Nemam skener (za sad).

Izlozba ce biti otvorena za smrtnike ali samo jedan dan.

Kad krenem sa kupnjom aparature (a i skenera) budem uploadala ovdje radi ocjenjivanja i komentiranja - dobra je to ideja
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 10:28   #88
Quote:
Ipanema kaže:
Nemam skener (za sad).

Izlozba ce biti otvorena za smrtnike ali samo jedan dan.

Kad krenem sa kupnjom aparature (a i skenera) budem uploadala ovdje radi ocjenjivanja i komentiranja - dobra je to ideja
Nego daj posalji datum kada je izlozba jer bi bas htio pogledati sve radove
Siddartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 12:34   #89
Quote:
Siddartha kaže:
Nego daj posalji datum kada je izlozba jer bi bas htio pogledati sve radove
OK, kad saznam kad "izlazem" javim.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 23:24   #90
Izlozba je 10.11. u 20 h

Ali će biti samo tu večer - to je nešto kao interno, mislim, dolazimo mi i dovodimo svoju ekipu
Ne znam što se tiče otvorenja za javnost... mislim da ne.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 12:31   #91
Quote:
Ipanema kaže:
Izlozba je 10.11. u 20 h

Ali će biti samo tu večer - to je nešto kao interno, mislim, dolazimo mi i dovodimo svoju ekipu
Ne znam što se tiče otvorenja za javnost... mislim da ne.
A gdje je to točno?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 14:42   #92
Quote:
Toco1980 kaže:
A gdje je to točno?
U samom Foto klubu je.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 15:23   #93
Nevezano za fotografiju, ali vezano za predavača na mom tečaju:

G. Josip Vranić u četvrtak je dobio nagradu za životno djelo u tehničkoj kulturi
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 18:24   #94
Da se ja malo nadovežem na temu (fotografija).... Zna li netko možda gdje bi se u Zagrebu mogli kupiti novi Nikon fotoaparati (serija F)?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 23:17   #95
Quote:
Toco1980 kaže:
Da se ja malo nadovežem na temu (fotografija).... Zna li netko možda gdje bi se u Zagrebu mogli kupiti novi Nikon fotoaparati (serija F)?
http://www.unifot.hr/

sve sto te zanima naci ces tamo, mogu ti ih preporuciti jer sam tamo kupio svoj F-75. Ducan im se nalazi na prisavlju u bocarskom domu.
Siddartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 23:31   #96
Quote:
Siddartha kaže:
http://www.unifot.hr/

sve sto te zanima naci ces tamo, mogu ti ih preporuciti jer sam tamo kupio svoj F-75. Ducan im se nalazi na prisavlju u bocarskom domu.
Ja razmišljam možda nabaviti F55 ili F65 (svako mišljenje je dobrodošlo)....

I kaj se više isplati kupiti? Posebno fotoaparat, a posebno objektiv ili sve zajedno (kit)?

Inače, moj stari Zenit TTL za sada dobro funkcionira, ali mi treba čitava vječnost da očitam svijetlo, podesim oštrinu, blendu (tak da bi mi s autofokus aparatom bilo lakše slikati stvari u pokretu)...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 16:00   #97
Hej, Dustflower..... Film je ispucan i na razvijanju. Kad vidim kak budu ispali negativi, onda ću im dati a naprave i slikice.... Ak bu koja dobra, možda poskeniram i stavim na web..... ....(ja se nadam da će bit koja upotrebljiva).
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 18:56   #98
Objektif :)

Koliko sam pohvatao, Toco ti si amater koji se zeli uhvatiti u kostac sa fotografijom...

Eto jedan savjet profija

Dok god mozes, izbjegavaj zoom-ove i nabavi dobre fiksne objektive za svoj aparat.

Kada bi imao 28, 50 i 200mm, sve bi rijesio u svom mladom fotografskom zivotu

Kada pogledam unatrag, najbolje sam fotke snimio sa "dvadesetosmicom", a 200 sam trebao ponekada, za snimanje zivotinja ili nekih nepristupacnih motiva...

p.s. imao sam portretni Helios 85mm f1.5 M42, ali ga prodah prijatelju iz redakcije, a jos uvijek u ladici ceka novog vlasnika Jupiter 180mm f2.8 M42...

Darko
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 19:46   #99
Kada bih...

... kretao sa tecajem fotografije, tada bi ucinio slijedece:

1. kupio bih POLOVNI Single Lens Reflex (SLR) aparat, ali nije uvijet! Ponekada je dvooki aparat puno interesantniji pa i za pocetnika! Ukratko ako je SLR tada bih izabrao Prakticu (zbog sjajnih i jeftinih objektiva), Pentax - Olympus OM serije (jer su mali i lagani), neki Canon AE-1 ili Nikon FM2, FA, F801 (jer se radi o kvalitetnim aparatima) ...

Sto u losijem stanju TO BOLJE! Zasto? Jer tada ne pazis hoces li ogrebati svoj slatki aparatic nego ga KORISTIS 100 na sat! Osim toga, mozes ga povoljnije kupiti! )) Isto tako mi profici kamufliramo aparat sa ljepljivom trakom izvana, prolazimo "vijetnam" situacije sa aparatom i snimimo po milijun filmova, a zatim skinemo trake, operemo stroj alkoholom, a on izgleda kao NOV! Zato, kupi ono sto izgleda realno za godiste i za osobu koja ti prodaje aparat ;-)

2. nadao bih se sreci kako vlasnik ima uz aparat prije svega sirokokutnik (24 ili 28mm), normal (50mm) i neki portretni (od 85 ili 105mm). Za pocetak vise no dovoljno

3. Sa sobom bi donio kolor film i svu tu opremu isprobao na licu mjesta te otrcao u studio pjevajuci razviti film izraditi fotke

4. pocjenkao se i kupio "stroj" ukoliko sve sa opremom stima

p.s. imas u tekucem oglasniku: canon AE-1, s kompletnom opremom, 091/ Broj uz pretplatu

Pitaj sto ima, koliko trazi?

D.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 19:49   #100
Toco ...

Ja sa Nikonom D2x izostravam RUCNO objekte u pokretu, za tu svrhu ti ne treba AF aparat, treba ti brzo oko i jos brza ruka

Drugim rijecima, nemoj fantazirati )), kreni kontrolirati svoje snimanje, a ne kontrolu prepustiti aparatu
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.