Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 19:59   #61
Quote:
Dr.No kaže: Pogledaj post
Jeste nista novo, vec sve odvec staro.. no jedna stvar je vrlo bitna koja se vjesto izbjegava u medijima a to je jedan od poglavlja koji koci hrvatsku u EU a to je procesuiranje ratnih zlocina.. vjerujem poslije izbora cete bit upoznati s tim sto govori pupovac, vezano za gradove..

Zelio bih da postavim jedno banalno pitanje, sto je to sto je natjeralo srbe na jedan tako radikalan potez kao rusenje balvana..?
Ajde ti meni pokušaj odgovorit.

Što je natjeralo Srbe da se pobune na Kordunu 1944 kad su Skradski pod komandom Bogić Markovića i Plaščanski partizanski odredi pod komandom Đuđe Šamonje otkazali poslušnost i prešli Nijemcima? Pobuna ugušena u krvi poznata kao Kordunaški proces.
Što je natjeralo Srbe da se pobune na području Gline 1950? Pobunu vodio bivši žandar Jovan Glamočija i milicioner Nikola Bevković.Glamočija osuđen na smrt.
Šta je natjeralo Srbe da se pobune iste te godine na Baniji.Smrtna kazna za Milu Devrnju i Nikolu Bevkovića.Više desetina osuđeno.Tako je Tito riješavao kad bi se "tjerali"



Sad malo Socijalistička Republika Hrvatska.Još Tuđmana nema ni u tragovima

Šta ih je tjeralo da u SR Hrvatskoj viču "ovo je Srbija"?
http://img51.imageshack.us/img51/3579/7021s.jpg

Šta je tjeralo Srbe da smjenjuju legalno rukovodstvo SR Hrvatske?
http://img689.imageshack.us/img689/5561/7020w.jpg

Šta ih je tjeralo da bojkotiraju legalnu vlast SR Hrvatske?
http://img716.imageshack.us/img716/8501/1048fj.jpg

Da budem iskren¸ne očekujem tvoj odgovor.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:02   #62
malo offtopic, @sidrun...ti uvijek uletiš sa nekim skeniranim tekstovima o Srbima...privatno ili poslovno skeniraš tekstove o Srbima?

u svakom slučaju, spominjati 1944 u kontekstu 1991 je ista spika kao njihova da se oni boje ponavljanja 1941. mislim, kud to vodi?

Pupovac 1941 nije bio ni rođen, ne aludiraš valjda na nekakve genetske predispozicije ili kak se to već veli kada se misli na faktor koji remeti sam po sebi..ne?
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:12   #63
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Ajde ti meni pokušaj odgovorit.

Što je natjeralo Srbe da se pobune na Kordunu 1944 kad su Skradski pod komandom Bogić Markovića i Plaščanski partizanski odredi pod komandom Đuđe Šamonje otkazali poslušnost i prešli Nijemcima? Pobuna ugušena u krvi poznata kao Kordunaški proces.
Što je natjeralo Srbe da se pobune na području Gline 1950? Pobunu vodio bivši žandar Jovan Glamočija i milicioner Nikola Bevković.Glamočija osuđen na smrt.
Šta je natjeralo Srbe da se pobune iste te godine na Baniji.Smrtna kazna za Milu Devrnju i Nikolu Bevkovića.Više desetina osuđeno.Tako je Tito riješavao kad bi se "tjerali"



Sad malo Socijalistička Republika Hrvatska.Još Tuđmana nema ni u tragovima
moglo se malo skratiti citat
Volio bih da netko od Srba iz ex tzv.Krajine odgovori na ovo pitanje.Sto oni kazu o ovim mitinzima i porukama koje su se s njih mogle cuti?Kako je te poruke trebao shvatiti hrvatski narod?Ovo je upravo zapalilo ratni fitilj.I ja se sjecam s tv tih njihovih mitinga i lupetanja tipa"ovo je Srbija"..pijane bradate spodobe opale kolce,pa urlaj o Slobi,Srbiji i bla bla bla...iako mi je najiskrenije zao obicnih ljudi koje nitko nista nije pitao,ispali su zrtve svojih ekstremista.Jedini krivci za taj njihov egzodus 1995 nje ni RH,ni Tudjman(iako mu sigurno nisu potekle suze kad mu je 10%pucanstva otislo)ma poglavito ne hrvatski generali heroji,krivce mogu traziti u ovim isjeccima iz novina i na bezbroj video snimki s "cetnickih derneka"tih godina.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 06.05.2011. at 11:47.
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:15   #64
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
malo offtopic, @sidrun...ti uvijek uletiš sa nekim skeniranim tekstovima o Srbima...privatno ili poslovno skeniraš tekstove o Srbima?

u svakom slučaju, spominjati 1944 u kontekstu 1991 je ista spika kao njihova da se oni boje ponavljanja 1941. mislim, kud to vodi?

Pupovac 1941 nije bio ni rođen, ne aludiraš valjda na nekakve genetske predispozicije ili kak se to već veli kada se misli na faktor koji remeti sam po sebi..ne?
revolution, je li ti možda znaš je li se pupovac bavio politikom na prijelazu 1989/1990? ako je, što je govorio?
bj1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:17   #65
Quote:
bj1980 kaže: Pogledaj post
revolution, je li ti možda znaš je li se pupovac bavio politikom na prijelazu 1989/1990? ako je, što je govorio?
pa kaj nije bio u socijalističkom savezu? jugos totalni onda je skužio da je ta opcija propala (bar za neko vrijeme )
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:31   #66
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
pa kaj nije bio u socijalističkom savezu? jugos totalni onda je skužio da je ta opcija propala (bar za neko vrijeme )
ja sam ga prvi put primjetio nakon njegove izjave o "pokrštenoj srpskoj djeci".
i prije dva desetljeća je znao brojati na srpskom.
Quote:
U jesen 1991. na haškoj konferenciji podržava nezavisnost Hrvatske, na što reagira beogradski list Politika: "Vas su, gospodine Pupovac, u Haag privele hrvatske vlasti!" Nešto kasnije u veljači 1992. senzacionalno su odjeknule Pupovčeve optužbe da je u Hrvatskoj 11.000 sprske djece pokršteno. Kardinal Kuharić je tražio da se informacija provjeri, a Živko Kustić kategorički tada tvrdi da nije zabilježen nijedan takav slučaj. Nakon goleme prašine koja se digla u javnoti izjavljuje na press konferenciji: "Pomalo sam zatečen da je od svega rečenog u žiži interesa samo izjava o pokršatavanju. A spomenuli smo i likvidaciju 400 nevinih civila, razorenih 3000 objekata, 200.000 protjeranih." Nakon tih izjava zagrebački okružni tužitelj početkom svibnja 1992. podiže optužicu protiv Milorada Pupovca zbog iznošenja lažnih vijesti ili tvrdnji, za što je predviđena kazna do pet godina zatvora. No, do procesa nikada nije došlo.
nije jedinac

Quote:
Majka Manda i otac Obrad, seoski veterinar, izrodili su četvero djece.
bj1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:37   #67
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
malo offtopic, @sidrun...ti uvijek uletiš sa nekim skeniranim tekstovima o Srbima...privatno ili poslovno skeniraš tekstove o Srbima?

u svakom slučaju, spominjati 1944 u kontekstu 1991 je ista spika kao njihova da se oni boje ponavljanja 1941. mislim, kud to vodi?

Pupovac 1941 nije bio ni rođen, ne aludiraš valjda na nekakve genetske predispozicije ili kak se to već veli kada se misli na faktor koji remeti sam po sebi..ne?
Tvoj drugar priupita na temi o Pupovcu zašto Srbi ruše balvane.To ti drugarevo offtopicarenje ne smeta¸čak štoviše vidim draga ti tema¸uspila si napisat skoro pola stranice.
Vidim poslje¸moja ti tema nije baš legla.
Mogla si ipak¸kad si već tu pokušat odgovorit ne neko moje pitanje?
Ili misliš kako su ovi moji tekstovi izmišljotina?
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:44   #68
Quote:
Dr.No kaže: Pogledaj post
E dosli smo do same srzi, sto je to hrvatska cinila da nije mogla uvjerit srbe da je hrvatska i njihova drzava.. no da krenemo kronoloski, godina 1987, godina dolaska milosevica na vlast i godina vracanja putovnice tudjmanu, godina 1989 kad milosevic drzi huskacki govor na gazimestanu a te iste godine tudjman izdaje knjigu bespuca povijesne zbiljnosti gdje osporava jasenovac i dovodi isti kao mit, nadodacu da je tudjman te iste godine hapsen u klubu knjizevnika u zagrebu, sto ce reci ni inteligencija ga nije prihvacala..
Tjah...evo kako velikosrpski relativizator razmišlja.

87. Slobo dolazi na vlast u Srbiji.
1988. Sloba ruši autonomiju Vojvodine, 1989. Kosova, izvozi revoluciju u Crnu Goru, održava milionske megamitinge, četnikuje se po kninskoj krajini.

A Tuđman u to vrijeme? Nije doduše na vlasti ni u općini Štakorovec, ali...on izdaje knjigu! Da! Izdao je knjigu! Grozno! Rušenje autonomija u SFRJ je grozno gotovo kao i - izdavanje 1 knjige!

Koje gnjusno i ogavno bježanje od genocidnosti vlastitih sunarodnjaka.

Zadnje uređivanje bonislav : 02.05.2011. at 20:52.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:45   #69
milorad pupovac je u nasem parlamentu dignuo ruku i glasovao da se isti preimenuje u hrvatski drzavni sabor, ime koje je nosio jos samo jednom u povijesti.

toliko o pupovcu koji je tih godina zaista bio franjina pudlica.

Quote:
1988. Sloba ruši autonomiju Vojvodine, 1989. Kosova, zatim izvozi revoluciju u Crnu Goru, održava megamitinge, četnikuje se po kninskoj krajini.
pocetkom listopada 1988. prvi put sam putem TV vidio cetnika, a da to nije bilo u nekom partizanskom filmu ili TV kalendaru - na ulicama novog sada usred jogurt revolucije se ekipa koja se kasnije zvala srpski pokret obnove prosetala sa sajkacama, bradama i zastavom spc.
niti godinu kasnije, ekipa u kninu, tijekom obiljezavanja 600 godina kosovskog boja na rukama nosi simu dubaica (imao je wrangler tregere koji su mu drzali hlace i bolje da ih je imao kako su ga bacakali ) i pjeva slobo dodji ovo je srbija
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:49   #70
Pravo pitanje!!!

Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Zar nikog u vlasti ne zabrinjava da im koalicijski partner govori da je '90 i '91 bilo etnickog ciscenja srba ne samo u mjestima gdje je bio rat, nego i u gradovima gdje nije bilo rata?
Umjesto lijepljenja etiketa, odgovorimo (uz činjenice i podatke) na ovo pitanje ..pošteno i s argumentima...Nisam bio akter ni promatrač ali ima dosta pokazatelja da se je nešto radilo na promjenama etničke karte bivše nam države...ako nije , opovrgnite tu impresiju ili potvrdite....
novak63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:51   #71
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post

to je još jedan dokaza u nizu z bog čega je ovakav poredak neodrživ i zbog čega treba izgraditi građansko društvo gdje ovakve pizdarije ne bi bile moguće ni potrebne - nitko ne bi gradio karijere i ekonomsku stabilnost na nacionalnoj pripadnosti (odnosi se jednako i na profi Hrvate, posebno npr iz adeze), a sve nepravilnosti bi bile stvar sudova. točka. amen. kužiš? ovo je bolesno skupa farsa.
kakve profi Hrvate?
pa mi smo entički homogena država sa 90% Hrvata, po čemu se netko kao Hrvat ima danas više isticati?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:56   #72
Ekipa pročitajte tekst da bi uistinu vidjeli tko je dotični,nije dug,3 strane pa
preporučam:

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=...62VwZFbxZlGLmw

Ovo od Vjesti pa nadalje..........
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:00   #73
cekajte ljudi...ja ljude ne gledam po nacionalnosti,nego po moralnim osobinama...Hrvat sam..ali ipak postujem postene srbe
i ne razumijem kako pola Hrvatske moze generala Norca smatrati herojem ako je postene ljude,iako Srbe,doslovno izvukao iz svojih domova pred djecom i obitelji..odveo na neku livadu i osobno pogubio..kako to moze biti dobar covjek i heroj?(probajte se zamisliti u takvoj situaciji)
ti pogubljeni ljudi su mirno zivili i nisu se nikome suprotstavljali,jesi li oni zasluzili to sto su dobili,i njihove obitelji isto??
zuz1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:01   #74
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
kakve profi Hrvate?
pa mi smo entički homogena država sa 90% Hrvata, po čemu se netko kao Hrvat ima danas više isticati?
profi Hrvati su oni koji zarađauju ili ubiru političke bodove na tzv hrvatstvu, probaj se sjetit koji su to a da istovremeno izbjegnu odgovore na goruća pitanja

Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Tvoj drugar priupita na temi o Pupovcu zašto Srbi ruše balvane.To ti drugarevo offtopicarenje ne smeta¸čak štoviše vidim draga ti tema¸uspila si napisat skoro pola stranice.
Vidim poslje¸moja ti tema nije baš legla.
Mogla si ipak¸kad si već tu pokušat odgovorit ne neko moje pitanje?
Ili misliš kako su ovi moji tekstovi izmišljotina?
nismo se razumjeli napisala sam da će MOJ KOMENTAR biti offtopic, pa te priupitah za scann, mislim zapravo je nebitno, a možda si pridaješ prevelik značaj, možda sam na temi zbog autora teme

ma gle, meni ti FAKAT, nije jasno kako čovjek Pupovčevog obrazovanja i backgrounda može sam sebe (mislim da se sam, da ga nije nitko nagovorio) stjerat u nekakav nacionalni tor, i to s kim?? pa me eto i na temi, ostale tvoje aluzije i konkluzije ne bum komentirala jer su izvan moje moći shvaćanja
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:03   #75
Još malo o dotičnom, njegovi odgovori na upite raznih ljudi..........na jednom portalu
http://www.slobodnaevropa.org/conten...dInfoContainer

Samo ću staviti jedan njegov komentar da malo
pogledate :
Raskovića sam dobro poznavao. Bio je tribunska pojava koju su iskoristili. Žao mi je što je umro, jer vjerujem da bi bio istinski mirotvorac i antimiloševićevski demokrat.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:03   #76
Thumbs up

Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Pa oni koji glasaju za njih smatraju to što su stanimirović i bagra primili tog TUđmanovog psića u stranku nečim lošim.

Srbi koji su oduvijek Hrvatsku smatrali svojom domovinom i ne glasaju za te zločince.Osim Pupovca sumnjam da nešto puno Srba koji su 91.znali na koju stranu stati, među kojima ima i branitelja,podržava to smeće od stranke.Oni kao građani Hrvatske glasaju za cijelu lepezu stranaka,od HDZ,SDP do HSP.
Evo, to je meni ono što me zapravo jedino veseli na forumu.
Ne znam ni tko si ni što si ali bih svaku riječ baš ovako ja napisao i to me veseli kad pročitam; nešto što ne mora biti napisano biranim riječima, turbo intelektualno da se ja tome divim jer ja to ne bih mogao, nego je to netko napisao po meni jako pametno, pošteno i "od prve", točno kako ja mislim.
Naravno o tome o čemu je gore riječ tj. tema.
Možda se sutra sukobimo oko Lesara, Obame, Jace ili mladog lava Bernardića...
RedFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:10   #77
Talking

Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Ali oni imaju svoja tri zastupnika i jos su u koaliciji s HDZ-om.Mislim nemam nista protiv politickoga organiziranja Srba u HR,osim naravno ako to ne mirise na "SAO kuzinu,SAO djeciju sobu,SAO zahod,SAO portun,SAO zrak"....ono Srba sta ja znam,nitko ne glasuje za njih,pa mi nije jasno otkuda im glasovi a i otkuda im pravo onda govoriti u ime srpske manjine?
Slazem se s tobom u najvecem dijelu,ali da Srbi glasuju za HSP...mada mozda ima i takvih s naglasenim mazohistickim osjecajima))
Pero Kovačević
A boldano gore
RedFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:18   #78
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
profi Hrvati su oni koji zarađauju ili ubiru političke bodove na tzv hrvatstvu, probaj se sjetit koji su to a da istovremeno izbjegnu odgovore na goruća pitanja



nismo se razumjeli napisala sam da će MOJ KOMENTAR biti offtopic, pa te priupitah za scann, mislim zapravo je nebitno, a možda si pridaješ prevelik značaj, možda sam na temi zbog autora teme

ma gle, meni ti FAKAT, nije jasno kako čovjek Pupovčevog obrazovanja i backgrounda može sam sebe (mislim da se sam, da ga nije nitko nagovorio) stjerat u nekakav nacionalni tor, i to s kim?? pa me eto i na temi, ostale tvoje aluzije i konkluzije ne bum komentirala jer su izvan moje moći shvaćanja
Ništa osobno
Normalno se diskutira i onda se obično javi lik sa tezom kako je sve počelo sa Tuđmanom¸kradezeom¸šahovnicom i sličnim glupostima.Onda ja stavim slike i tekstove srpskih divljanja po Socijalističkoj Republici Hrvatskoj. Zatim slijedi prebacivanje teme kao što si ti napravila ili jednostavno nema više toga lika koji je započeo temu.
Dobro je ovako koji put stavi jogurt revolucionare¸da se ne zaboravi.

Vezano uz temu¸pa tko bi znao za toga Pupovca da nije od nacije napravio zanimanje?I mislim da je vrlo uspješan u ovome što radi.Doveo je Srbe od poraženog naroda u ratu¸do naroda koji ima spomenike svojim borcima na srpskoj zemlji u Hrvatskoj¸a naša Jaca nesmije održat komemoraciju poginulim redarstvenicima u svojoj zemlji na mjestu njihove pogibije.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:40   #79
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Ajde ti meni pokušaj odgovorit.
.....
Kratko i jasno.. politika franje tudjmana i hdz-a, odnosno moja teza je da nije bilo hdz-a ne bih bilo ni rata..

Zadnje uređivanje rezon@tor : 06.05.2011. at 12:01.
Dr.No is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:41   #80
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Ništa osobno
Normalno se diskutira i onda se obično javi lik sa tezom kako je sve počelo sa Tuđmanom¸kradezeom¸šahovnicom i sličnim glupostima.Onda ja stavim slike i tekstove srpskih divljanja po Socijalističkoj Republici Hrvatskoj. Zatim slijedi prebacivanje teme kao što si ti napravila ili jednostavno nema više toga lika koji je započeo temu.Dobro je ovako koji put stavi jogurt revolucionare¸da se ne zaboravi.

Vezano uz temu¸pa tko bi znao za toga Pupovca da nije od nacije napravio zanimanje?I mislim da je vrlo uspješan u ovome što radi.Doveo je Srbe od poraženog naroda u ratu¸do naroda koji ima spomenike svojim borcima na srpskoj zemlji u Hrvatskoj¸a naša Jaca nesmije održat komemoraciju poginulim redarstvenicima u svojoj zemlji na mjestu njihove pogibije.
I got a life you know.. ne brini se, tu sam ja..
Dr.No is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.