Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 17:32   #941
Uff evo i mene, nakon bolova ispod desnog rebrenog luka i desnog bubrega (valjda je to bubreg ) posjetih doktora i izvadih krv... Sve je ok koliko ja vidim osim u mokraci ovog boldanog:
Pomoc, jer do sutra popodne cu pa ja ne vidjeh tu krv u mokraci uopce, to mi prvi put da vidim u nalazu :/ na google nasla da je mozda bakterija ili upala bubrega e sad... ajoooooj

Analiza Mokraće:
glukoza: neg
ketoni: neg
bilirubin: neg
urobilinogen: norm
proteini : neg
Krv : pozitivna
nitriti: neg
leukociti: neg
SEDIMENTI U V.P.
leukocita 0-2
eritrocita dosta
stanica pl.epit. 4-6
__________________
Zadar je u srcu mom
mawa.dalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 21:56   #942
ako je krvna slika u redu, dali ipak može postojati mogućnost da nešto nije u redu u organizmu?
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:17   #943
Pitanje s Enzimima (ALT i GGT)

Pozdrav ljudi!!
da odma predjem na stvar...stigli su mi nalazi krvi i imam povisen:

HEMOGLOBIN - 167 g/L (normalno 129-160)

Enzimi>>
S-AST - 24 (normalno 11-38)
S-ALT - 40 (normalno 10-33)
S-GGT - 52 (normalno 10-27)


...zanima me kaj znaci ovo?? Imam 17 godina, nisam do sad imal nekih zdrastvenih problema, imam jedino bronhitis, al mislim da to nema veze s tim...inace pusim, i znam si za vikend popiti alkohola, ali u umjerenim kolicinama..molim nekoga da mi objasni akj bi ovo moglo biti..

puno Hvala!
half_devil_333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:23   #944
Quote:
half_devil_333 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!!
da odma predjem na stvar...stigli su mi nalazi krvi i imam povisen:

HEMOGLOBIN - 167 g/L (normalno 129-160)

Enzimi>>
S-AST - 24 (normalno 11-38)
S-ALT - 40 (normalno 10-33)
S-GGT - 52 (normalno 10-27)


...zanima me kaj znaci ovo?? Imam 17 godina, nisam do sad imal nekih zdrastvenih problema, imam jedino bronhitis, al mislim da to nema veze s tim...inace pusim, i znam si za vikend popiti alkohola, ali u umjerenim kolicinama..molim nekoga da mi objasni akj bi ovo moglo biti..

puno Hvala!
Ne brini. To su skoro pa normalne vrijednosti. Hemoglobin ti je malo povišen, i to je u redu, glavno da nije snižen jer može doći do anemije. AST,ALT,GGT su tzv. jetrene probe, a i te vrijednosti makar su lagano povišene ne ukazuju na patološka stanja (možda si prije vađenja krvi pio alkohol, jeo masnu hranu, konzumirao tablete...). Samo da ti pokažem da se ne moraš brinuti: alkoholičari ti imaju GGT preko 1000.
Sve ok.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry

Zadnje uređivanje Termination : 20.11.2009. at 22:27. Reason: dodan quote zbog seljenja
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:26   #945
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Ne brini. To su skoro pa normalne vrijednosti. Hemoglobin ti je malo povišen, i to je u redu, glavno da nije snižen jer može doći do anemije. AST,ALT,GGT su tzv. jetrene probe, a i te vrijednosti makar su lagano povišene ne ukazuju na patološka stanja (možda si prije vađenja krvi pio alkohol, jeo masnu hranu, konzumirao tablete...). Samo da ti pokažem da se ne moraš brinuti: alkoholičari ti imaju GGT preko 1000.
Sve ok.
a pa spil sam dan prije malo pivo ..a oke onda, tnx!
ljep pozz
half_devil_333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:33   #946
svasta kaže: Pogledaj post
Napravio sam sljedeće nalaze:
urinokulturu - nalaz uredu
urin bakteriološki aerobno -sterilno
ejakulat bakt aerobno -sterilno
chlamydia(EIA(atg)) - negativan
nisu izolirane ureaplasma urealyticum niti mycoplasma hominis
A i prostatu su pregledavali koja je isto u redu

Nalazi u redu a ja i dalje imam problem. Javlja mi se peckanje, škakljanje pa i zna biti jako blaga bol(nelagoda). Smeta kod seksa i ejakuliranje je popraceno peckanjem. Peckanje je većinom na izlazu mokraćne cijevi(skoro pa sam vrh penisa), a sredina penisa i korijen više se javlja neugoda i ta neka blaga bol(na dodir), zna se proširiti sve do iza jaja(na primjer, smeta me dok vozim bicikl). Ti simptomi znaju na kratko vrijeme posve nestati. Traju već kojih godinu dana.

Imal sam prije tri godine chlamydiu koju sam liječio sumamedom. Radio sam bris uerte nakon liječenja koji je bio negativan.

Koristim kondom redovito jedino si dam oduška kod oralnog(ne koristim kondom) i imam stalnu žensku.
Urolog me poslao doma nakon lekcije o spolno prenosivim bolestima. I napisao kontrola prema potrebi.

Zanima me dali znate što bi to moglo biti? Sumnjam na neku bakteriju koja nije obuhvaćena gornjim nalazima. Dali je moguće da korištenje običnog sapuna za pranje može napravit te tegobe i da one ne prolaze?
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
trebala bi i tvoja cura na pregled!
Evo napravila i cura pregled, njoj su izolirali samo Ureaplasma ureaiyticum.
Dali bi mogao dobit tu ureaplazmu putem oralnog seksa u grlu i ustima pa prenosit na spolne organe?
Što sad dalje, meni simptomi i dalje traju.
haznfefl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 22:10   #947
Quote:
Empty Space kaže: Pogledaj post
Guglala sam već.

Samo što znači kad su ispod referentnog intervala? Da nema nikakve upale ili da ih se ne proizvodi dovoljno da bi me obranili od upale?

Uz njih imam hemoglobin na 115 (r. interval 119-157), hematrokrit na 0,342 (r.i. 0,356-0,47) i GGT na 8 (r.i. 9-35).
Quote:
Upravnik kaže: Pogledaj post
Ja kao LAIK bih na temelju granulocita zaključio da ti je imunitet oslabljen,a iz kojeg razloga nemam pojma.A evo nešto i za ostale vrijednosti:

Najjednostavniji, a i najbrži indikator postojanja anemije je količina eritrocita u cirkulaciji odnosno hematokrit. Snižene vrijednosti hematokrita ukazuju na nedostatak eritrocita u cirkulaciji odnosno njihovo brzo razaranje koje se ne može nadoknaditi pojačanim radom koštane srži. Drugi važan indikator anemije je hemoglobin, tj. količina hemoglobina u g/L ili mg/dl. Krvarenje je jedan od najčešćih uzroka pada vrijednosti hemoglobina. Krvarenje može biti naglo (akutno) primjerice u krvarenju iz vrijeda želudca, ili sporo (kronično) i obično neopaženo mikrokrvarenje iz probavnog trakta. U žena najčešći uzrok sniženih vrijednosti eritrocita i hemoglobina su obilna i učestala menstrualna krvarenja. Bez obzira da li je anemija akutna ili kronična potrebno je utvrditi uzrok njenog nastanka. Za GGT sam našao da snižene vrijednosti nisu klinički značajne.

Izvor:Link
Ne može se tumačiti tako doslovno. Medicina nije samo 'hrpa' podataka, nego i njihova integracija.

Ne može se ovako postaviti dg. Ali mogla bi biti kronična infekcija u pitanju...
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 22:21   #948
Quote:
mawa.dalmatinka kaže: Pogledaj post
Uff evo i mene, nakon bolova ispod desnog rebrenog luka i desnog bubrega (valjda je to bubreg ) posjetih doktora i izvadih krv... Sve je ok koliko ja vidim osim u mokraci ovog boldanog:
Pomoc, jer do sutra popodne cu pa ja ne vidjeh tu krv u mokraci uopce, to mi prvi put da vidim u nalazu :/ na google nasla da je mozda bakterija ili upala bubrega e sad... ajoooooj

Analiza Mokraće:
glukoza: neg
ketoni: neg
bilirubin: neg
urobilinogen: norm
proteini : neg
Krv : pozitivna
nitriti: neg
leukociti: neg
SEDIMENTI U V.P.
leukocita 0-2
eritrocita dosta
stanica pl.epit. 4-6
Uroinfekt je.

Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
ako je krvna slika u redu, dali ipak može postojati mogućnost da nešto nije u redu u organizmu?
Da.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 23:09   #949
ast i alt

Pozdrav, molila bih pomoc oko naaza.enzimi alt i ast su mui poprilicno ispod normalnih vrijednosti.sve ostalo je ok.jedino je natrij malo nizi.pa me zanima trebam li se brinuti i sto bi mogao biti uzrok.hvala
mhorvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 19:39   #950
pozdrav, ako ovo čita neki liječnik, molio bi pomoć.. naime, već više od tjedan dana imam temperaturu između 37 i 38, nikad preko 38, imam suhi kašalj i osjećam slabosti što god radio, umorim se dok perem zube. bio sam kod liječnika, on misli da je viroza, kaže da su mi pluća čista, preporučio mi mirovanje i puno tekučine, pijem već tri dana maxflu, čim stanem piti odmah se vrate simptomi, uglavnom imam 23 godine i nikad nisam bio teže bolestan.
unaprijed hvala za odgovore
ante199 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 21:53   #951
Quote:
Sweety_9 kaže: Pogledaj post
Moze li mi neko pjasniti dole navedene rezultate (i skracenice):

WBC 6.0 4.0 - 9.0
RBC 4.1 4.80 - 5.30
HGB 129 120-180
HCT 37.6 34.0 48.0
MCV 87.2 80.0 - 100
MCH 29.9 27.0 - 32.0
MCHC 343 320 -360
PLT 227 120-380

LY 52.3H 3.1 11.0 - 49.0
MO 4.0 0.2 0.0 - 9.0
GR 43.7 2.7 42.0 - 85.0
EO <0.7

RDW 11.8 11.5 - 14.5
PCT 0.18 0.08 -1.00
MPV 8.0 fL 6.0 - 10.0
PDW 18.1H 10.0 - 15.0

Hvala unapred....
Hoce li molim vas da mi enko odgovoti na gore navedeno Pitanje....
Sweety_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 22:14   #952
Quote:
Sweety_9 kaže: Pogledaj post
Hoce li molim vas da mi enko odgovoti na gore navedeno Pitanje....
To se zove uredna krvna slika.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 22:30   #953
Quote:
ante199 kaže: Pogledaj post
pozdrav, ako ovo čita neki liječnik, molio bi pomoć.. naime, već više od tjedan dana imam temperaturu između 37 i 38, nikad preko 38, imam suhi kašalj i osjećam slabosti što god radio, umorim se dok perem zube. bio sam kod liječnika, on misli da je viroza, kaže da su mi pluća čista, preporučio mi mirovanje i puno tekučine, pijem već tri dana maxflu, čim stanem piti odmah se vrate simptomi, uglavnom imam 23 godine i nikad nisam bio teže bolestan.
unaprijed hvala za odgovore

laboratorij + rtg pluća-ukoliko ne bude ništa osobito u tim nalazima moguće je da se radi o gripi, nekom lakšem obliku
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 22:34   #954
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Ovo nije za mene već za muža, može li mi tko pojasniti šta znače ovi nalazi što je muž radio vezano toxoplazmozu

EVB EBNA IgG (EBNA) - pozitivan
EBV VCA/ EA IgG (VCAG) - pozitivan
EBV VCA IgM (VCAM) - negativan
TOXO IgM (TXM) - negativan
TOXO IgG II (TXG) - negativan

ima još podataka na svakom od ovih nalaza pa ako je netko na tragu da ovo raumije, mogu napisat detaljnije
muž ti je imao doticaj sa virusom koji uzrokuje mononukleozu (što ne znači da je i imao mononukleozu jer smo svi mi tom virusu izloženi i više manje svi stvorimo protutijela), također po nalazu, mononukleoza mu trenutno nije aktivna bolest. Muž ti nema toxoplazmozu niti je ikad bolovao od nje.
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 22:39   #955
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć!
Ovako, zanima me nalaz koagulacije za mušku osobu, rane dvadesete.

INR mu je 0,95 (referentnih intervala na nalazu nema) - ostala krvna slika i pretrage koagulacije su mu uredne. Što znači toliki INR, da li je uredan - a ako ne, koliki bi trebao biti za muškarca te dobi?

Puno hvala!!
INR uopće ne treba vaditi ljudima koji ne piju marivarin jer je INR samo terapijski pokazatelj marivarina tj. laički pokazuje koliko je krv u osobe koja uzima terapiju razređenija od nekog prosjeka (što je i cilj te terapije pa su referentne vrijednosti od 2-4), ako ti je muž vadio INR, vjerojatno na istom nalazu imaš i PV (protrobinsko vrijeme) koje u postotku treba iznositi od 70-110 %, niže vijednosti ukazuju na sklonost krvarenju a više na sklonost trombozi
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 22:57   #956
pomoć pri nalazu i simptomima

vidim da ovdje ima znalaca

ovak, meni su povećani limfni čvorovi, prošli tjedan vrat je bio grbav skoro i sve me boljelo.
uz to paralelno jaka bol u grlu i čepići (doktorica mislila da je gnojna angina)
prije toga par tjedana kašalj, suhi, i sad se vratio... temperature nema, tj. max 37,5 i to rijetko... najčešće 37
krvni nalaz pokazuje povišene limfocite 53, i atipične limfocite 6
enzimi s-alt 139 i s-ast 90, a proteini s-crp 6,8
to je sve što odudara od normalnih vrijednosti

mononukleoza? nešto drugo?
vidim na netu da su povišeni enzimi možebitno alarmantni?
majakovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:30   #957
Quote:
davor9 kaže: Pogledaj post
muž ti je imao doticaj sa virusom koji uzrokuje mononukleozu (što ne znači da je i imao mononukleozu jer smo svi mi tom virusu izloženi i više manje svi stvorimo protutijela), također po nalazu, mononukleoza mu trenutno nije aktivna bolest. Muž ti nema toxoplazmozu niti je ikad bolovao od nje.

puno ti hvala na odgovoru

ako imaš vremena još mi odgovori znači li to da više ne može nikad dobiti mononukleozu? (kolko mi je poznato nije je ni imao)

i još jedno pitanje, ako je eventualno prebolio mononukleozu da li je to moglo ostaviti traga na jetri i eventualno spermiogramu?

unaprijed hvala
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 19:52   #958
e to su sad malo teža pitanja...mislim da ne bi mogao obolit od mononukleoze jer ima protutijela na taj virus (slično kao kad si cijepljen), no opet s druge strane, zbilja ne znam koliko taj imunitet traje i može li usprkos tome obolit (no to i nije nešto za čim bi se trebali zabrinjavat jer svaki dan možemo obolit od nečega). Na jetri može ostavit traga, premda ne bi trebalo nastupit trajno oštećenje jer se jetra jako dobro obnavlja a i mononukleoza se ne liječi ničim posebnim tako da se ne može govorit o nečemu tipa "neliječena i neprepoznata mononukleoza može dovesti do..." kao što je to slučaj s nekim bakterijskim upalama (npr streptokok)...za spermiogram zbilja ne znam, proguglaj malo pa vidi ima li povezanosti to dvoje, no, ukoliko ti muž nikad nije imao veliku temperaturu, s ogromnim limfnim čvorovima na vratu i uvećanom jetrom i slezenom (simptomi mononukleoze koji se baš i ne zaboravljaju lako), onda ne treba tražit uzrok u tomu
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:25   #959
Provjerio sam krvnu sliku i evo nalaza:

eritrociti: 6,14H 10e12/L (4,34-5,72)
hemoglobin 171 g/l (138-175)
hematokrit 0,519 L/L (0,415-0,530)
trombociti 210 10e9/L (158-424)
mcv 84,0 fL (83,0-91,2)
mch 27,8 pg (27,4-33.9)
mchc 329 g/l (320-345)
mpv 8,3 fL (6,8-10,4)
rdw 11.2 % (9,0-15,0)

Leukociti 7,6 10e9/L (3,4-9,7)

limfociti 24.3 % (20,0-46,0)
monociti 9,2 % (2,0-12,0)
neutrofilni gran. 63,7 % (44,0-72,0)
eozino gran. 2.4 % (0,0-7,0)
bazo gran 0,4 % (0,0-1,0)

Glukoza 5,34 mmol/l (4,2-6,0)

Kolesterol 6,3H mmol/l (< 5,0)
HDL-Kolesterol 1,3 mmol/l (> 1,0)
LDL-kolesterol 4,0H mmol/L (< 3,0)
trigliceridi 2,4H mmol/L (< 1,7)


Imam 24 god., ne bavim se sportom, fizicki napor kako-kada, darivatelj sam krvi. Povisene eritrocite imao je i djed po ocu i ima oceva sestra.
Da li je ovo za zabrinutost?
Inace imam povisen bilirubin, da li je to zbog povisenih eritrocita i hemoglobina?

Thx
meneldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:42   #960
Quote:
meneldor kaže: Pogledaj post
Provjerio sam krvnu sliku i evo nalaza:

eritrociti: 6,14H 10e12/L (4,34-5,72)
hemoglobin 171 g/l (138-175)
hematokrit 0,519 L/L (0,415-0,530)
trombociti 210 10e9/L (158-424)
mcv 84,0 fL (83,0-91,2)
mch 27,8 pg (27,4-33.9)
mchc 329 g/l (320-345)
mpv 8,3 fL (6,8-10,4)
rdw 11.2 % (9,0-15,0)

Leukociti 7,6 10e9/L (3,4-9,7)

limfociti 24.3 % (20,0-46,0)
monociti 9,2 % (2,0-12,0)
neutrofilni gran. 63,7 % (44,0-72,0)
eozino gran. 2.4 % (0,0-7,0)
bazo gran 0,4 % (0,0-1,0)

Glukoza 5,34 mmol/l (4,2-6,0)

Kolesterol 6,3H mmol/l (< 5,0)
HDL-Kolesterol 1,3 mmol/l (> 1,0)
LDL-kolesterol 4,0H mmol/L (< 3,0)
trigliceridi 2,4H mmol/L (< 1,7)


Imam 24 god., ne bavim se sportom, fizicki napor kako-kada, darivatelj sam krvi. Povisene eritrocite imao je i djed po ocu i ima oceva sestra.
Da li je ovo za zabrinutost?
Inace imam povisen bilirubin, da li je to zbog povisenih eritrocita i hemoglobina?

Thx
Ovo što upada u oči je prvenstveno hiperlipidemija. Imaš povećane vrijednosti kolesterola, LDL kolesterola i triglicerida, promijeni stil života, jedi prema preporukama za hiperlipidemiju (imaš na netu ili pitaj liječnika).
Što se tiče povišenog bilirubina, apsolutno nedovoljno si dao podataka. Moguće da se radi o benignoj Gilberovoj bolesti, koja nema nikakve štetne posljedice i u njoj dolazi u stresu do povišenja bilirubina.
broj eritrocita jest nešto povišen, ali je hematokrit (Htc) unutar referentnih vrijednosti pa se ne bi zabrinjavala zbog toga.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.