Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2012., 18:49   #1
Kondicija,agilnost,eksplozivnost

Uskoro pocinjem igrati mali nogomet pa bih trebao poboljsati agilnost,kondiciju i dobiti eksplozivnost.. koje su vjezbe najbolje za to?..nemojte mi napisati upisi to na yt imas tamo nego precizirajte
LIverpool fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:59   #2
a da i odradimo trening umjesto tebe

googlaj pliometrijski trening , imaš puno vrsta i nije teško nać.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 20:16   #3
Quote:
LIverpool fan kaže: Pogledaj post
Uskoro pocinjem igrati mali nogomet pa bih trebao poboljsati agilnost,kondiciju i dobiti eksplozivnost.. koje su vjezbe najbolje za to?..nemojte mi napisati upisi to na yt imas tamo nego precizirajte
Osim ovoga što ti je već napisano, istaknuo bih da je futsal specifičan sport i ako ćeš ga ozbiljno igrati, trebalo bi valjda koristiti specifične treninge. Neke od njih možeš pronaći ovdje:

http://www.coachingfutsal.com/

Za futsal uz pliometriju vidi i tabata treninge...
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 11:40   #4
Quote:
LIverpool fan kaže: Pogledaj post
Uskoro pocinjem igrati mali nogomet pa bih trebao poboljsati agilnost,kondiciju i dobiti eksplozivnost.. koje su vjezbe najbolje za to?..nemojte mi napisati upisi to na yt imas tamo nego precizirajte
Postoji knjiga gotovo identičnog naslova, pa možeš s tim pokušati.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:19   #5
Vježbe snage (teretana) + kardio (trčanje, bicikl, ergometar) + odražavanje idealne težine ---> kondicija + agilnost + eksplozivnost
endorphinjunkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:45   #6
SAQ - Speed Agility Quickness
Pod tim pojmom traži.
Mislim da je na tu temu napisano najviše radova iz područja kondicijske pripreme sportaša.
JuraSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:43   #7
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
a da i odradimo trening umjesto tebe

googlaj pliometrijski trening , imaš puno vrsta i nije teško nać.
zapravo, upravo je problem u tome što ima toliko vrsta i čovjeku je vrlo lako pogubiti se u svemu tome. iako, ovisno o razini, najjednostavnije vježbe dat će ti željeni rezultat.
achileus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:00   #8
Quote:
achileus kaže: Pogledaj post
zapravo, upravo je problem u tome što ima toliko vrsta i čovjeku je vrlo lako pogubiti se u svemu tome. iako, ovisno o razini, najjednostavnije vježbe dat će ti željeni rezultat.
Igrat će mali nogomet i treba raditi specifične vježbe za taj sport. Vježbe nisu iste kao i za veliki jer je mali nogomet dinamičniji te je način potrošnje energije malo drugačiji. Ne vidim razlog zašto bi se netko pogubio u tome.
Navedena knjiga je dobar izbor ali i knjiga "pliometrija" je poželjna.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 21:22   #9
brisi
Mighty Red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.