Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2013., 08:34   #1
Zamjenska baterija vs. original baterija (Canon)

Pozdrav svima!

Imam konkretno pitanje.

Koristim fotoaparat canon sx230hs. Isti koristi bateriju tipa CANON NB-5L, 3.7V, 1120mAh. Li-ion.

Nova originalna baterija kreće se u cjenovnom rasponu od 300-350 HRK.
Primjer:

http://www.edigital.hr/Pojedinacne_b...&partner=10001

Zamjenska ''no-name'' baterija potpuno istih (sličnih) tehn. karakteristika (voltaža, miliapersati i sl.) košta duplo manje, ili čak i više

Preporuka proizvođača (u mom slučaju Canona) jest da se koriste isključivo Canon originalne baterije. Svima je poznato zašto je tome razlog, a mene zanima kakva su vaša iskustva sa zamjenskim baterijama za fotoaparate slične klase kao što je moja?

Da li je uk. cijena za originalne baterije ''bacanje novaca'' u svakom slučaju, ili baš i nije tako. Pitam iz razloga šro nemam iskustva sa zamjenskim baterijama za fotoaparate. Ugl. sam koristio par puta na mobitelima starijih modela...

I dodatno pitanje: što mislite o zamj. baterijama iste voltaže, samo jačeg kapaciteta, npr. do 1500mAh, ili čak i jače?

Isprika ako ovakva tema već postoji pa molim mod-ove da ju nekamo prebace.

Živjeli
Božo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 09:38   #2
Imao sam zamijensku bateriju na 1000D i nisam baš primijetio neku razliku. Možda je original izdržljivija i dugotrajnija, ali zamjenska je koštala 90 kn, a original preko 300.
Za video kameru imam bateriju većeg kapaciteta i radi. U zadnje vrijeme mi se čini da joj je opao kapacitet, al mislim da je razlog što je neko vrijeme provela u vodi.

Po mom mišljenju slobodno uzmi zamijensku.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 10:35   #3
Na 7d i sada na 6d uopće ne koristim originalnu bateriju. Važno je samo obratiti pažnju jel zamjenska dekodirana i jel radi s tvojim tipom fotića i punjača. Imao sam slučaj da mi zamjensku koju sam koristio na 7d nije poznao ni punjač a ni fotić(6d),nabavio noviji tip i sve radi ok.
__________________
5dIV|EF 16-35|EF 24-70mm f/2.8 II|EF 70-200/f2.8
II|EF100-400|EF 85/f1.2 II|Σ 15mm f2.8 fish|600EX-RT
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 11:07   #4
Moje je iskustvo da dok radi, radi jednako dobro, ako ne i bolje, al nakon godinu i po'/dvije pocne naglo gubit kapacitet ili crknu. Sve u svemu isplativo samo pazi na ovo sto je Brada13 napisao za prepoznavanje baterije u apratu i punjacu.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 13:41   #5
Nekima su iPhone-ovi eksplodirali jer su koristili neoriginalne punjače, nekima su kuće izgorile jer su punili neoriginalnu Canon bateriju preko noći. Ipak, većina nema nikakvih problema. Ja se ne zahebavam sa strujom pa koristim isključivo originalne baterije. LP-E6 imam već pet godina i ne primjećujem nikakvu razliku od prvog dana iako u fotiću već odavno svjetli crveno kao znak da zamijenim bateriju.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 11:04   #6
Dobra alternativa NB-5L je Hahnel HL-5LPH za pol cene originalne baterije.
Piksel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:11   #7
Na S95 koristim neku noname zamjensku uz originalnu i radi vec dvije godine odlicno, a na NEX-6 imam zamjenstu Sony isto sa ebay-a koja je kostala 12$ i takodjer radi odlicno...cak je dosla zapakirana u original Sony ambalazi, ali ipak mislim da nije original...zanimljivo sva deklaracija na samoj bateriji je napisana iskljucivo na kineskom i cirilici dok na originalnoj sve to isto pise ali na latinici.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:10   #8
ja koristim baterije Wasabi Power, koje su odlične, ima ih za nabavit preko amazona, mislim da sam dvije dobio za cca 25$ sa punjačem. Traju duže od original baterija na mom Oly E-3.
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 22:30   #9
tema je za kenjonove baterije al svatko priča svoje iskustvo bez obzira kaj nije kanon,pa da si i ja pridružim,koristim Pentaxove zamjenske D-Li109 litiionske kineske jeftikaner (DSTE)u paketu cvaj komada i punjač a sve za ispod dvatesetak dolara sa jebaja (naravno sa dostavom kući na kučni prag), voltaža je ista kao i original al kapacitet je jači za 350mAh pa je i snaga veča za 2,4Wh, sve to se osjeti kad se koriste friško napunjene ili u kratkom vremenu tj. cca. tjedan dana nakon punjenja što polućuje veću količinu okidanja nego sa originalom koji budi rečeno košta komad cca. pedesetak dolara, ali ,uvijek postoji ovaj ali, zamjenske jeftikaner ima neusporedivo veće samopražnenje i nisu baš podobne za čuvati u rezervi, pošto imam i original i zamjenske, kombinacija je sljedeća: zamjenske se koriste stalno/naizmjence, original se čuva zlu ne trebalo kod uporabe "za višu silu" i obvezatno svaka dva mjeseca original ipak ispraznim do kraja i ponovno napunjenu pohranim u pričuvu, još samo da napomenem da fotoaparat prihvaća zamjenske baterije i pokazuje kapacitet bez ikakvih problema
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 19:57   #10
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
tema je za kenjonove baterije al svatko priča svoje iskustvo bez obzira kaj nije kanon,pa da si i ja pridružim,koristim Pentaxove zamjenske D-Li109 litiionske kineske jeftikaner (DSTE)u paketu cvaj komada i punjač a sve za ispod dvatesetak dolara sa jebaja (naravno sa dostavom kući na kučni prag), voltaža je ista kao i original al kapacitet je jači za 350mAh pa je i snaga veča za 2,4Wh, sve to se osjeti kad se koriste friško napunjene ili u kratkom vremenu tj. cca. tjedan dana nakon punjenja što polućuje veću količinu okidanja nego sa originalom koji budi rečeno košta komad cca. pedesetak dolara, ali ,uvijek postoji ovaj ali, zamjenske jeftikaner ima neusporedivo veće samopražnenje i nisu baš podobne za čuvati u rezervi, pošto imam i original i zamjenske, kombinacija je sljedeća: zamjenske se koriste stalno/naizmjence, original se čuva zlu ne trebalo kod uporabe "za višu silu" i obvezatno svaka dva mjeseca original ipak ispraznim do kraja i ponovno napunjenu pohranim u pričuvu, još samo da napomenem da fotoaparat prihvaća zamjenske baterije i pokazuje kapacitet bez ikakvih problema
zato sam ja spomenuo Wasabi baterije, koje se ne prazne ko ona sranja sa jibeja,već ostaju kao i originali punog kapaciteta... A samo malo guglanja bi dovelo čovjeka do stranice: http://tinyurl.com/ovx8vmw, gdje bi vidio da u stvari oni rade baterije i za Canon...
Ako su dobre za Olympus, bit će dobre i za Canona, pa i za Nikona i Pentaxa, sumnjam da rade odličnu kvalitetu samo za Oly...

To je moja preporuka, tko hoće, nek proba, tko ne želi, ima uvijek original u dučanu po višestruko većoj cijeni.
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 21:28   #11
jeftinija verzija koju spominjem
http://www.ebay.com/itm/2Pcs-D-LI109...-/180890201433
ili tvoja skuplja verzija:
http://www.bluenook.com/Wasabi-Power.../dp/B00598PMY2

i pretpostavljam da je razlika u cijeni upravo onakva kakva je i razlika u kvaliteti,mada postoji sumnja u to,u početku nisam primjećivao baš nikakvu razliku između originala i ovih sa jebeja,nakon malo dužeg intezivnog korištenja pokazala se razlika,koliko su plaćene još više vrijede i u kombinaciji u paru i sa originalom nedostaci su zanemarivi,ili kontinuirano korištenjem obje zamjenske nestaje razlika između originala a u konačnici ipak je jeftinija solucija, prije svake kupnje već desetljećima pokušavam naći i pronalazim recenzije za proizvode koje kupujem,samo iznosim svoje iskustvo koje potvrđuje pravilo da nešto nije bez razloga jeftinije od originala
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 17:05   #12
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
jeftinija verzija koju spominjem
http://www.ebay.com/itm/2Pcs-D-LI109...-/180890201433
ili tvoja skuplja verzija:
http://www.bluenook.com/Wasabi-Power.../dp/B00598PMY2

i pretpostavljam da je razlika u cijeni upravo onakva kakva je i razlika u kvaliteti,mada postoji sumnja u to,u početku nisam primjećivao baš nikakvu razliku između originala i ovih sa jebeja,nakon malo dužeg intezivnog korištenja pokazala se razlika,koliko su plaćene još više vrijede i u kombinaciji u paru i sa originalom nedostaci su zanemarivi,ili kontinuirano korištenjem obje zamjenske nestaje razlika između originala a u konačnici ipak je jeftinija solucija, prije svake kupnje već desetljećima pokušavam naći i pronalazim recenzije za proizvode koje kupujem,samo iznosim svoje iskustvo koje potvrđuje pravilo da nešto nije bez razloga jeftinije od originala

KOd mene Wasabi rade savršeno, a imaš ih na youtube-u u reazno raznim testovima, na google-u, ako već desetljećima provjeravaš, pa da otkloniš sumnju... Wasabi je moja iskrena preporuka, sa ebay-a ne bi htio naručivat baterije, jer aparat nisam jeftino platio, ne živim u kartonskoj kutiji već u kući, za koju ne bi volio da mi se zapali jer je neki kinez ugurao sranje u plastiku kak to oni obično znaju...
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 21:50   #13
na jednom i drugom pakiranju piše made in china i još mi se nije hiža zapalila
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 20:11   #14
Evo i mene Dakle imam jednu orig LP-E6 i dvije zamjenske. Do sad nisam primjetio neku razliku osim u težini (originalna duplo teža od zamjenske) i činjenici da zamjenska ipak malo više drži od originalne jer je orig starija 3 godine. Čipirane i jedna i druga
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 00:39   #15
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
Na S95 koristim neku noname zamjensku uz originalnu i radi vec dvije godine odlicno, a na NEX-6 imam zamjenstu Sony isto sa ebay-a koja je kostala 12$ i takodjer radi odlicno...cak je dosla zapakirana u original Sony ambalazi, ali ipak mislim da nije original...zanimljivo sva deklaracija na samoj bateriji je napisana iskljucivo na kineskom i cirilici dok na originalnoj sve to isto pise ali na latinici.
To ti je zbog tržišta gdje se prodaje roba, ta roba je uprincipu namjenjena za istočnjačko tržište, a ne za zapadno. I tako u skladu stime imaš takva pisma da ti piše samo na kineskom i na ćirilici.

Koliko sam primjetio i na originalnim baterijama redovito zna pisati made in china !

Ja sam za svoj fotić Fujifilm s2950 kupio 4xAA baterije od 1900mAh od Sanyo (bijele) made in japan, a kupljeno preko ebay iz Taiwana i moram priznati da bome baterije dugo traju prilikom fotkanja i prilikom toga da ih ostavim napunjene dulje vrijeme bez korištenja i do 3mj. !
I evo sada ih imam već dvije godine i nemam snjima nikakvih problema.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:34   #16
Canon EOS 80D

Može molim Vas preporuka što se tiče originalne baterije i zamjenske, koju marku uzeti i odakle naručiti (nisam u Hr, pa online narudžbe poželjne) za navedeni model. Unaprijed hvala
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:02   #17
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Može molim Vas preporuka što se tiče originalne baterije i zamjenske, koju marku uzeti i odakle naručiti (nisam u Hr, pa online narudžbe poželjne) za navedeni model. Unaprijed hvala
DSTE, imam starihg i po 5 god koje rade bez problema
__________________
5dIV|EF 16-35|EF 24-70mm f/2.8 II|EF 70-200/f2.8
II|EF100-400|EF 85/f1.2 II|Σ 15mm f2.8 fish|600EX-RT
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:33   #18
http://www.jupio.com/
imam par ovih baterija nekoliko godina, stalno forsiram, punim praznim rade isto kao i prvog dana, imaju 3 godine garanciju i jeftinije 2-3 puta od originalnih.
Sve se baterije proizvode u kini, i originalne, i kopije originalnih (te najčešće ništa ne valjaju), zamjenske renomiranijih proizvođača, zamjenske no-name, sve je kina. Ali nije bitno gdje se proizvode nego kako. Imao sam tih no name raznih baterija koje često imaju napisan neki veliki kapacitet a u stvarnosti 5 puta slabije, pa brzo riknu i izgube kapacitet potpuno, to je baš bacanje novaca. A za ove Jupio sam slušao da ih svi hvale pa uzeo i na kraju sada imam sve njihove baterije, to je onako provjereno pa što se mene tiče ne dvojim oko toga
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:58   #19
Quote:
Brada13 kaže: Pogledaj post
DSTE, imam starihg i po 5 god koje rade bez problema
Ja sam u Irskoj, tako da ono što trebam naručujem, jer nisam ni u Dublinu

Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
http://www.jupio.com/
imam par ovih baterija nekoliko godina, stalno forsiram, punim praznim rade isto kao i prvog dana, imaju 3 godine garanciju i jeftinije 2-3 puta od originalnih.
Sve se baterije proizvode u kini, i originalne, i kopije originalnih (te najčešće ništa ne valjaju), zamjenske renomiranijih proizvođača, zamjenske no-name, sve je kina. Ali nije bitno gdje se proizvode nego kako. Imao sam tih no name raznih baterija koje često imaju napisan neki veliki kapacitet a u stvarnosti 5 puta slabije, pa brzo riknu i izgube kapacitet potpuno, to je baš bacanje novaca. A za ove Jupio sam slušao da ih svi hvale pa uzeo i na kraju sada imam sve njihove baterije, to je onako provjereno pa što se mene tiče ne dvojim oko toga
Hvala na preporuci
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:52   #20
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Ja sam u Irskoj, tako da ono što trebam naručujem, jer nisam ni u Dublinu



Hvala na preporuci
Nism pitao diste nego napisao marku baterija DSTE, vidim ima ih trenutno na ebayu seller iz UK
__________________
5dIV|EF 16-35|EF 24-70mm f/2.8 II|EF 70-200/f2.8
II|EF100-400|EF 85/f1.2 II|Σ 15mm f2.8 fish|600EX-RT
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.