Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2016., 16:40   #41
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne bih se previse oslonila u tu metodu. Vitamin D (25 OH D) sam vadila iz krvi, 250 kuna je pretraga i sumnjam da su te ostale metode mjerenja statusa toliko pouzdane kao serumska pretraga.
Slažem se. Mineralogram i mjerenje vitamia D isključivo radim iz krvi i vjerujem jedino u tu metodu.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 09:01   #42
Sto zapravo znaci zdravo u danasnje doba. Oni koji imaju domace voce/ povrce i meso ili imaju pouzdanog dobavljaca istog mogu reci da se hrane zdravo. Ovo sto se kupuje po ducanima je umjetno
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 11:22   #43
Jaja od kokosi koje slobodno pasu, ili pasnih krava. Divljac ili riba ulovljena u moru (ne uzgajana) - to je sve ok.
Povrce, cak i ako nije spricano - pitanje je odakle je sjeme doslo i kakvo je. Doduse, povrce se kriza vec stotinama godina , tak da je to prakticki sve GMO

No bez obzira na sve to, uz besprijekorne namirnice opet je moguce u necemu biti deficitaran.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 11:32   #44
Za sjeme se slazem, tesko je naci stare sorte.

Naravno da moze jer sama zdrava prehrana ne znaci i da tijelo sve iskoristi ili da u tim namirnicama ima dovoljno. Nastojim se zdravo hraniti, pa mi je zeljezo otislo na 3,5 od min 8
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 12:38   #45
Da je bar mom muzu tako, anemija od rodjenja i mali eritrociti, nema te hrane koja bi mu mogla srediti levele
Meni pak leveli zeljeza idu u nebesa cim pogledam jetrica, a nije i da inace jedem nesto puno crvenog mesa, uvijek visoko zeljezo, jednostavno mi je takva krv.

Rekla bih da je danas suplementacija jednostavno obaveza, i bit ce s vremenom sve vise.
Problem je sto su prave pretrage dosta skupe, ali mislim da bi bilo dobro svakome pogledati kako stoji s odredjenim vitaminima i mineralima, cisto prevencije ozbiljnih sranja radi.

Ok je i uzimati napamet, i corava kokos nekada ubode, ali nekad nije dovoljno ni to, eto ti moja prica s D vitaminom.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:17   #46
Ma ja cec godinama imam jaku krv, ovo je vjerojatno malo pretreniranosti zajedno s nesto stresa. Pri kraju sam 1 kutije heferola i traziti cu da mi ponovno vadi krv, ako nema pomaka ni malo neću to ni piti. Ja kad pitam za neku extra pretragu odmah dobijem odgovor da hzzo to neće pokriti
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 17:59   #47
Uh, pa naravno da nece
Nisam htjela ni pitati za 25 OH D jer sam znala da ce me blijedo gledati.
Stovise, rekla je da se ljute ako se salje ljude na pretrage bez ikakve osnove (!), stovise da sad kaznjavaju obiteljske lijecnike.
Tako da sam si ja produmala da cu biti zdrava i obavljati preventivne preglede dokle god imam para. Da platim privatnika, jel
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 18:49   #48
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Uh, pa naravno da nece
Nisam htjela ni pitati za 25 OH D jer sam znala da ce me blijedo gledati.
Stovise, rekla je da se ljute ako se salje ljude na pretrage bez ikakve osnove (!), stovise da sad kaznjavaju obiteljske lijecnike.
Tako da sam si ja produmala da cu biti zdrava i obavljati preventivne preglede dokle god imam para. Da platim privatnika, jel
To je najsigurnije
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 00:00   #49
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Slažem se. Mineralogram i mjerenje vitamia D isključivo radim iz krvi i vjerujem jedino u tu metodu.
Zaboravila ovo pitati - gdje radis mineralogram?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 09:51   #50
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zaboravila ovo pitati - gdje radis mineralogram?
U lokalnoj ambulanti. Ali ja živim u Sarajevu, tako da ti to ništa ne znači kao podatak.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.