Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 16:50   #141
Koliko otvorenih rana su ostavili ISIL, Nusra, ostali kozojebi, Turska, vehabo-arabija, Katar i skupina veseljaka koja se cinično naziva "prijatelji Sirije"?
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 17:16   #142
Naravno, no pitanje je kako ce se krajnja manjina opet etablirati na vlasti pored tih plemenskih shema i tih produbljenih nepovjerenja.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 20:27   #143
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Naravno, no pitanje je kako ce se krajnja manjina opet etablirati na vlasti pored tih plemenskih shema i tih produbljenih nepovjerenja.
Problem sa ranama je i taj što je pobunjeni dio sunita već na početku pobune pokazao ekstremizam i nevjerojatnu netrpeljivost prema svima ostalima (uvođenje šerijata, porezi na nevjernike). Tako da ni manjine (kršćani, druzi, alaviti, kurdi) ne vjeruju arapima sunitima. Da su ameri odigrali pametnije i zabranili Turcima, katarcima i saudijcima da se petljaju, vjerujem da bi Assad možda već i pao jer bi imao manju potporu manjina (koje su sada svjesne da pad Assada kao posljedicu ima njihovo fizičko istrebljenje). Politika "podržat ćemo svakog, pa i crnog vraga, samo da je protiv Assada" je očito bila teški promašaj.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 21:04   #144
Evo i vrhnja i šlaga Su-34 u Syriji !!!



Latakia final .. stigli danas s onim Tu-154M
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 21:07   #145
Lijepo ih je vidjeti, iako sam ja očekivao da će doći recimo još 4 Su-30.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 21:09   #146
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Lijepo ih je vidjeti, iako sam ja očekivao da će doći recimo još 4 Su-30.
Ova tranša do sad Su i Tu je isporučana navodno po Ugovoru i uplati Syrije, imaju oznake i shemu SAAFa

Ali Su-34 nezam jesu li ikome prodali do sad a i to je HiTech avijon...
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 21:53   #147
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Ova tranša do sad Su i Tu je isporučana navodno po Ugovoru i uplati Syrije, imaju oznake i shemu SAAFa

Ali Su-34 nezam jesu li ikome prodali do sad a i to je HiTech avijon...
Mislim da je ovdje riječ o čisto ruskim zrakoplovima, nikakvoj prodaji.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 22:43   #148
Otkuda bi Sirija imala sad love za te igračke? Očito su ruski sa ruskim pilotima.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 22:46   #149
Nije nas jasno cemu gluma s farbanjem kad su Rusi legalno pozvani u goste i to ne skrivaju. Inace jako zanimljivo kako prakticki svi ozbiljni ruski mediji potpuno ignoriraju rusko rasporedivanje opreme i ljudstva u Siriji.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 08:29   #150
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Otkuda bi Sirija imala sad love za te igračke?

Otkud tebi da Syria nema love ?

Nemaju ni jednog dolara vanjskog duga, sva polja nafte i plina su u vlasništvu Države, oni su posljednji na mediteranu svoj na svome, imaju love da nemogu potrošiti a rat je jbga pa je stvar shebana.


1. Sirija je jedina mediteranska zemlja koja je još uvijek vlasnik svojih naftnih kompanija, jer ih vlada te zemlje nije htjela privatizirati.
2. Sirija ima naftne rezerve od 2 500 milijuna barela, čija je eksploatacija rezervirana za poduzeća u državnom vlasništvu.
3. Sirija je jedina arapska zemlja koja ništa ne duguje Međunarodnom monetarnom fondu.





Evo onaj Tu-154M od jučer je sa sobom doveo "pačiće" Su-34.



Snimljeni iznad Gruzije na putu prema dole, vidljivi centralni veliki podvjesni drop tankovi za prelet.

__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 29.09.2015. at 08:44.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 09:04   #151
Gruzije?! Gruzija dozvoljava prelet?
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 09:20   #152
A što bi Gruzija? Vikala PIU PUI PUM u nebo ka i mi sa strelama 10?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:00   #153
Znači Pjutin all in sa Su-34...

Ruski piloti mora da svršavaju u gaće od miline, napokon će se i oni moći malo igrati kauboja. Isis izgleda postaje premium model pokretne mete, svaka država s avio proizvođačem oće dio kolača, francuzići se isto polakomili bacit koju dok nije nestalo.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:06   #154
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Znači Pjutin all in sa Su-34...

Ruski piloti mora da svršavaju u gaće od miline, napokon će se i oni moći malo igrati kauboja. Isis izgleda postaje premium model pokretne mete, svaka država s avio proizvođačem oće dio kolača, francuzići se isto polakomili bacit koju dok nije nestalo.
Meni se čini da će i Nusrići i ostali kozojebi postat premium mete i da će se čistit sve.
Kao što jučer reče neki analitičar na HTV3 (a začudilo me to čuti na strogo kontroliranoj nacionalnoj TV), čini se da cilj dosadašnjeg bombardiranja ISILa bio taj da ga se od Kurda i ostalih kanalizira isključivo prema/protiv SAA.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:26   #155
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
A što bi Gruzija? Vikala PIU PUI PUM u nebo ka i mi sa strelama 10?
Što nema Gruzija Buk-ove a nešto je nabavljala i na nedavnom sajmu ili sam nešto pobrkao?
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:37   #156
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Što nema Gruzija Buk-ove a nešto je nabavljala i na nedavnom sajmu ili sam nešto pobrkao?
Pravo je pitanje...bi li se gruzijci osudili ispaliti nesto protiv rusa? Prosli put su im mornaricu rjesili u nekoliko minuta, a vojsku im potjerali samo bog zna di....
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:39   #157
Gruzija se u zadnje vrijeme umiljava Rusiji tako da s njima nema problema.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:50   #158
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Meni se čini da će i Nusrići i ostali kozojebi postat premium mete i da će se čistit sve.
Kao što jučer reče neki analitičar na HTV3 (a začudilo me to čuti na strogo kontroliranoj nacionalnoj TV), čini se da cilj dosadašnjeg bombardiranja ISILa bio taj da ga se od Kurda i ostalih kanalizira isključivo prema/protiv SAA.
Pa tu teoriju je teško negirati. Sjever Sirije je takav kaos raznih interesa da je čudo svijetsko kako su SAD i Turska uspijeli cijelo vrijeme uopće održati sve žonglerske loptice u zraku. Prljava igra, ali analitičari, obavještajci i diplomacija, svi su zaradili svoje plaće debelo na tom projektu.

Što se tiče Nusre i Ahrara, možda će ih Rusi zbombat kad se riješi front prema Isisu, ali moguće je da će ih i zaobići zbog diplomacije, međutim u tom slučaju Sirija bi lako mogla naglo pokupovati nešto naprednijih aviona koji su svejedno dolje trenutno, možda trening sirijskih pilota kreće već sad s prvim ruskim letovima.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 11:10   #159
Siriju će rješavati pješadija. Kao što to rade Kurdi na sjeveru. Samo što će sad i SAA imati PRAVU zračnu podršku pa će vjerojatno biti trč trč za donkey fuckere. A Nusra i oni drugi su ista ekipa...nema tu razlike. Doći će i oni na red...NADAM SE!
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 11:23   #160
Quote:
flanker27 kaže: Pogledaj post
Pravo je pitanje...bi li se gruzijci osudili ispaliti nesto protiv rusa? Prosli put su im mornaricu rjesili u nekoliko minuta, a vojsku im potjerali samo bog zna di....
Naravno da nebi! Tko bi se usudio? Bili se Bugarska ili Grčka usudila? Vjerovatno je to dogovoreno u redovnoj proceduri...
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.