Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2016., 09:54   #241
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Točno tako!

Cijela ova gungula i histerija oko nalaza salmonele u nekim mesnim prerađevinama je uzrok novinarskog neznanja i stvaranje senzacije da bi se tiskovine bolje prodavale.

Na fejsbuk profilu Gorana Vojkovića ima tabela sa brojem testova i postotkom "zaraženog" mesa u zemljama EU , od kojih neke imaju daleko veći postotak pozitivnih nalaza a "krivac" Poljska , podosta manje od HR.

https://www.facebook.com/vojkovic
Ti trgovački lanci baš nemaju sreće. Izgleda da je inspekcija pogodili baš one dućane sa salmonelom. Da su testirali ostalih nekoliko tisuća dućana sigurno je nebi više pronašli Tko se poprilici da iščitati iz te statistike. Imaš nešto više od 1% salmonele po ovoj tabeli, a pronađu je u svakom drugom kontroliranom dućanu.
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 10:02   #242
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
Pa tako jedna Austrija ima pravilo da sve trgovine u odredjenoj regiji moraju imat barem 30% asortimana proizvedenog u toj regiji, kod robe koju ta regija moze proizvesti, odnosno uzgojiti. Ako se ne varam i Francuska ima zakon po kojem se to penje cak do 50% na razini drzave. Tako da se itekako moze, .
Izmišljotine.

Link ili se nije dogodilo
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 12:42   #243
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Točno tako!

Cijela ova gungula i histerija oko nalaza salmonele u nekim mesnim prerađevinama je uzrok novinarskog neznanja i stvaranje senzacije da bi se tiskovine bolje prodavale.

Na fejsbuk profilu Gorana Vojkovića ima tabela sa brojem testova i postotkom "zaraženog" mesa u zemljama EU , od kojih neke imaju daleko veći postotak pozitivnih nalaza a "krivac" Poljska , podosta manje od HR.

https://www.facebook.com/vojkovic
Upravo tako.
Sramota je što država dopušta da mediji šire paniku da bi povećali svoju zaradu umesto da obrazuju gradjane.
Kao da je teško reći da ko održava higijenu,ima poseban nož i dasku samo za sirovo meso,nema razloga da se plaši salmonele iz mesa... Salmonela se brzo uništava na 70 stepeni.
Problem su jaja kad se živa koriste. I to je cela priča.
anteletva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 14:05   #244
Quote:
anteletva kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Sramota je što država dopušta da mediji šire paniku da bi povećali svoju zaradu umesto da obrazuju gradjane.
Kao da je teško reći da ko održava higijenu,ima poseban nož i dasku samo za sirovo meso,nema razloga da se plaši salmonele iz mesa... Salmonela se brzo uništava na 70 stepeni.
Problem su jaja kad se živa koriste. I to je cela priča.
Pa drzava u liku Tolusica i siri paniku, ovaj put mediji nisu krivi.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 23:47   #245
STRAVA!!


http://slobodnadalmacija.hr/novosti/...li-kupus--urin
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 05:25   #246
Kaj se čudiš?
Pa nije badava "seljaku" na placu salata svježa i na -10...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 07:19   #247
Koja idiotarija, maloumnsot i senzacionalizam.
Ovakvo nešto tvrditi je za luđačku košulju navući i autoru članka i autoru izjave po kojoj je članak napisan.
No, autor članka zavrijeđuje i jedn lijepi vritnjak v rit koji će ga lansirati preko granice u domovinu u kojoj postoje "pazari", nek tamo sotnizira proizvođače, a naše hrvatske nek pusti na miru. I našu domovinu, koju očito ne smatra svojom.
Govno od novinara.
95% voća i povrća na tržnicama je iz uvoza?
Pa koji k.rac onda mi proizvođači radimo sa povrćem sa naših oranica, sa voćem iz naših voćnjaka? Sadimo ga samo kao pokriće da kada inspekcija dođe i vidi ga na oranicama, u plastenicima, možemo ga pokazati - a evo, tu je, a onda trčimo u Kauflande kupovati uvozno i podvaljivati ga svojim kupcima.....koje nebuloze.
Krumpir u siru?
Možda i je, ne tvrdim da nije - no, evo, stočar u mome selu u siru ima svakakvih trava. A ja kupujem kruh od krumpira skoro pa svakodnevno - jeboih i pekare, oni to zbog težine uvaljuju, jelte.....
Ajmo izsenzaconalizirati sve što se može - a može se sve, pogotovo u rekla - kazala informacijama.
Novinar veli - pitao je potvrdu informacije ali je nije dobio.
Ali si je uzeo za pravo nepotvrđenu informaciju iznjeti u javnost.
Ljudi su glupi, naivni, povodljivi....kao jedna moja muštetija koja me pitala - veli, znate šta, ja vas moram nešto pitati, meni su rekli da su vaše paprike tako teške zato što u njih uljevate vodu i stavljate kamenje.
A jeste vi našli kada u kojoj kamen ili vodu kada ste je razrezali, pitam je ja? Nisam.
Jebo te i mozak bedasti - netko je nekome rekao; a on svaki dan ima u rukama i nema svojih očiju i svog mozga za vidjeti i razmisliti.
Salata na minus deset - evo, to je sada plasirano tu u članku.
A ta se informacija vrtjela tu na forumu pred o -ho - ho stranica. Što očito govori da se jedna izmišljotina vrti stalno, i uvijek iznova kao sviježa informacija.
Ne znam zašto onda ovi prodavači na placu imaju sa dekama pokritu salatu ujutro, i zašto na klupu ovih dana stavljaju deke i plahte pa tek onda stavljaju na njih salatu i drugo lisnato povrće, pokriju sve to skupa, zašto na tržnicu kada je ovako hladno dolazimo tek oko osam mi proizvođači i propuštamo one prve kupce koji idu na posao i usput kupuju kad nam antifriz čuva robu od smrzavanja.
Evo je sedam i dvadeset , a ja sam još neobučena, kako sam ustala, a idem na tržnicu prOdati svoje paprike. Vani je minus četiri.
Dvanaesti je mjesec - a ja ih još imam. Netko će reći - dkud meni paprike u dvanaestom mjesecu - plastenici su u dvorištu, svatko može doći, otvoriti vrata i pogledati.
A kemije nisu vidjele od devetog mjeseca. Previše je meni posla za raditi što ne moram, i preskupo mi je razbacivati novce za kemiju koju ne trebam.
A kada je trebam - propisi određuju koja i na koji način ide, a inspektori su tu koji me i nakon četiri godine od upotrebe imaju pravo prekontrolirati, jer mi, proizvođači dužni smo voditi evidenciju i istu pokazati kad se god od nas zatraži.
To piskarala ne znaju, pa lupaju senzacionalizme a narod ko narod - teško mu uključiti mozak.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 09:18   #248
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Koja idiotarija, maloumnsot i senzacionalizam.
Ovakvo nešto tvrditi je za luđačku košulju navući i autoru članka i autoru izjave po kojoj je članak napisan.
No, autor članka zavrijeđuje i jedn lijepi vritnjak v rit koji će ga lansirati preko granice u domovinu u kojoj postoje "pazari", nek tamo sotnizira proizvođače, a naše hrvatske nek pusti na miru. I našu domovinu, koju očito ne smatra svojom.
Govno od novinara.
95% voća i povrća na tržnicama je iz uvoza?
Pa koji k.rac onda mi proizvođači radimo sa povrćem sa naših oranica, sa voćem iz naših voćnjaka? Sadimo ga samo kao pokriće da kada inspekcija dođe i vidi ga na oranicama, u plastenicima, možemo ga pokazati - a evo, tu je, a onda trčimo u Kauflande kupovati uvozno i podvaljivati ga svojim kupcima.....koje nebuloze.
Krumpir u siru?
Možda i je, ne tvrdim da nije - no, evo, stočar u mome selu u siru ima svakakvih trava. A ja kupujem kruh od krumpira skoro pa svakodnevno - jeboih i pekare, oni to zbog težine uvaljuju, jelte.....
Ajmo izsenzaconalizirati sve što se može - a može se sve, pogotovo u rekla - kazala informacijama.
Novinar veli - pitao je potvrdu informacije ali je nije dobio.
Ali si je uzeo za pravo nepotvrđenu informaciju iznjeti u javnost.
Ljudi su glupi, naivni, povodljivi....kao jedna moja muštetija koja me pitala - veli, znate šta, ja vas moram nešto pitati, meni su rekli da su vaše paprike tako teške zato što u njih uljevate vodu i stavljate kamenje.
A jeste vi našli kada u kojoj kamen ili vodu kada ste je razrezali, pitam je ja? Nisam.
Jebo te i mozak bedasti - netko je nekome rekao; a on svaki dan ima u rukama i nema svojih očiju i svog mozga za vidjeti i razmisliti.
Salata na minus deset - evo, to je sada plasirano tu u članku.
A ta se informacija vrtjela tu na forumu pred o -ho - ho stranica. Što očito govori da se jedna izmišljotina vrti stalno, i uvijek iznova kao sviježa informacija.
Ne znam zašto onda ovi prodavači na placu imaju sa dekama pokritu salatu ujutro, i zašto na klupu ovih dana stavljaju deke i plahte pa tek onda stavljaju na njih salatu i drugo lisnato povrće, pokriju sve to skupa, zašto na tržnicu kada je ovako hladno dolazimo tek oko osam mi proizvođači i propuštamo one prve kupce koji idu na posao i usput kupuju kad nam antifriz čuva robu od smrzavanja.
Evo je sedam i dvadeset , a ja sam još neobučena, kako sam ustala, a idem na tržnicu prOdati svoje paprike. Vani je minus četiri.
Dvanaesti je mjesec - a ja ih još imam. Netko će reći - dkud meni paprike u dvanaestom mjesecu - plastenici su u dvorištu, svatko može doći, otvoriti vrata i pogledati.
A kemije nisu vidjele od devetog mjeseca. Previše je meni posla za raditi što ne moram, i preskupo mi je razbacivati novce za kemiju koju ne trebam.
A kada je trebam - propisi određuju koja i na koji način ide, a inspektori su tu koji me i nakon četiri godine od upotrebe imaju pravo prekontrolirati, jer mi, proizvođači dužni smo voditi evidenciju i istu pokazati kad se god od nas zatraži.
To piskarala ne znaju, pa lupaju senzacionalizme a narod ko narod - teško mu uključiti mozak.
Ajde, ajde, pa svaki dan kad se vračaš s placa ideš po bačvu antifriza!

Novinar veli, (pardon ja te sad pitam a ti mi tu informaciju ne daješ) - pitao je potvrdu informacije ali je nije dobio.

Evo sada mogu otić po svoju zasluženu novinarsku plaću!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:19   #249
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ajde, ajde, pa svaki dan kad se vračaš s placa ideš po bačvu antifriza!

Novinar veli, (pardon ja te sad pitam a ti mi tu informaciju ne daješ) - pitao je potvrdu informacije ali je nije dobio.

Evo sada mogu otić po svoju zasluženu novinarsku plaću!
A jesam ga objasnila lijepo gore, jelte?
A ulovilo me jutros na desnu nogu (lijevak sam, pa zato na desnu, a najviše pobenavim na ljudsku glupost), inače sam jedna fina i kulturna dama.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:23   #250
Dobra si Johabi, dobra!
Pozdrav sa sela od proizvođača samo za sebe, al koji te jako dobro kuži!

BTW, i ja povremeno pišem za novine, ali mene nitko ne može ucijeniti da pišem dezinformacije, moji su članci stručni i nemaju veze s politikom...

Zato dodajem: drš se, stara!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:53   #251
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Dobra si Johabi, dobra!
Pozdrav sa sela od proizvođača samo za sebe, al koji te jako dobro kuži!

BTW, i ja povremeno pišem za novine, ali mene nitko ne može ucijeniti da pišem dezinformacije, moji su članci stručni i nemaju veze s politikom...

Zato dodajem: drš se, stara!
Ajme........novinarče - pusič na nosič -
I ja sam ti u svojim nadobudnim i buntovničkim danima znala nažvrljati nešt za županijski tjednik - doduše povremeno i neplačeno, ali bi se uredniku zablijesnule okice kad bih mu ušla u vidokrug - mislio valjda, evo, opet bu netko iskritiziran do koske.........a onda ušla u godine kada sam sama sebi najvažnija.

Ma znaš, jako me nervira bezobzirna neselektivnost i senzacionalizam pod svaku cijenu.
Znaš i sam koliko novinar može utjecati na javno mnijenje, a ja znam koliko su ljudi povodljivi i lakovjerni i koliko ih nije u stanju objektivno sagledati činjenice i zauzeti osobni stav.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 16:03   #252
Sada si na lakši način saznao zašto se kupus zove "kiseli".
Teži način bi bio da si ga probao.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:37   #253
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
...
Krumpir u siru?
Možda i je, ne tvrdim da nije - no, evo, stočar u mome selu u siru ima svakakvih trava. A ja kupujem kruh od krumpira skoro pa svakodnevno - jeboih i pekare, oni to zbog težine uvaljuju, jelte....
Je, je ...
Kruh od krumpira je deklariran kao takav: krumpirov kruh, krumpirova pogača, kruh s krumpirom.....
A u deklariranom sastavu gore spomenutog Livanjskog sira niđe krumpira.
Onog s travama, od tvog susjeda bih rado probala, al ovog krumpirušu bome ne bih, osim na prevaru jel.... što moguće i jesam

Što drugi više muljaju, tebi koja ne muljaš, bolje
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 20:01   #254
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Je, je ...
Kruh od krumpira je deklariran kao takav: krumpirov kruh, krumpirova pogača, kruh s krumpirom.....
A u deklariranom sastavu gore spomenutog Livanjskog sira niđe krumpira.
Onog s travama, od tvog susjeda bih rado probala, al ovog krumpirušu bome ne bih, osim na prevaru jel.... što moguće i jesam

Što drugi više muljaju, tebi koja ne muljaš, bolje
To ti kod mene ide ovako - ako ti meni napraviš sir - livanjski recimo - i metneš u njega nešto što blage veze sa sirom nema, a to je zdravo - daklem ne smeta mome zdravlju, nije toksično, a popravlja ili daje specifičnu aromu, ili popravlja teksturu - ma zabole mene šta je i zašto je u tom siru livanjskom ili nelivanjskom.
Ali ako staviš nešto ono što počinje sa slovom E i nastavlja se s brojevima tipa 106, 307 i slično - e, onda ja želim znati šta u njemu ima i kad skužim da to smeta mome zdravlju pokazat ću ti figu - znaš, onak ko malo dijete iz inata, i kupila ti više nebum.
Moj seoski sirar radi sir sa vlascem, sa paprikom, sa paprom, sa kaduljom, ma kaj ti ja znam - ima toga smeđeg, crvenog, zelenog i svakakvog u duginim bojama - pa ti sir nije samo sir nego i nešto u siru sa sirom - pustimo ljudsku kreativnost nek nam ponude neke specifične arome, a specifične arome se dobivaju između ostaloga kada u sir turiš nešto što nije sir.
Zato bih ja navalila na taj livanjac sa krumpirom, škrob je svestrano koristan, i nije krumpir (ako je) bezveze turan u sir.
Zbog težine sigurno nije. Ima on (i opet , ako je) sasvim drugačiju funkciju.

No, priznajem da je, ako je, to trebalo biti naznačeno na deklaraciji.
Ali....ko što ja uvijek kažem, uvijek ima taj ali....a što ako je to turanje krumpira u livanjac poslovna tajna - recept koji konkurencija ne smije saznati?
A?
A šta sada veliš?
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 21:09   #255
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
...
Ali....ko što ja uvijek kažem, uvijek ima taj ali....a što ako je to turanje krumpira u livanjac poslovna tajna - recept koji konkurencija ne smije saznati?
A?
A šta sada veliš?
dobra si, a taj recept već svi znaju, bilo unutra krumpira il ne bilo

Što reći... krumpir možeš pripremit s umakom od sira, pa sir udjenut u krumpir, pa sirom iznad krumpira itd, dakle obogaćuješ krumpir sirom, a ne obrnuto.

Mada se nadasve slažem s tobom da treba poticat kreativnost u ponudi aroma, a posebno me veseli opaska o turanju u sir nečeg što nije sir (izuzev krumpira jel)
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 22:14   #256
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
dobra si, a taj recept već svi znaju, bilo unutra krumpira il ne bilo

Što reći... krumpir možeš pripremit s umakom od sira, pa sir udjenut u krumpir, pa sirom iznad krumpira itd, dakle obogaćuješ krumpir sirom, a ne obrnuto.

Mada se nadasve slažem s tobom da treba poticat kreativnost u ponudi aroma, a posebno me veseli opaska o turanju u sir nečeg što nije sir (izuzev krumpira jel)
Pa u tome i je caka - svi znaju osnovu.
Ali netko se dosjetio osnovni recept doraditi sa nečim dodatnim.
Sad, ako je livanjski sir zaštičen po načinu izrade - sastojaka koji u njega idu - onda krumpira ne smije biti.
Ako je zaštičeno geografsko porijeklo, onda u njega može ići šta kome padne na pamet.
Ako je zaštičen na neki drugi način.....kužiš?

A vidi ovo - u svinjskoj masti bi , da inspektori daju na analizu, mojoj svekrvi našli mlijeko.
Ebo je i svekrvu, patvoriteljicu zločestu, ona turi mlijeko kada radi čvarke, i tak ti mi imamo patvorenu taljenu mast i čvarke - jer je ona turila nešto što blage veze nema sa mašću i čvarcima.
Ih, zamisli koji bi to senzacionalistički naslov u novinama bio - mlijeko u čvarcima?????? Mlijeko u masti?????????

Voljela bih provbati taj livanjac sa krumpirom.
Iako mi logika govori da u njemu krumpira nema, ali bi moglo biti škroba od krumpira, a on ako ga ima, sigurno ima neku bitnu funkciju - na dobivanju težine siguro ne, ali na aromi, koezistenciji teksture, boje, okusa,kao što sam već rekla - vjerojatno da.

Ono što nas potrošače treba zanimati je hrane li se životinje urejom, koja pspješuje zadržavanje vode u organizmu životinje, čime ona ubrzano dobiva na težini i skraćuje se vrijeme tova i smanjuje utrošak hrane.
To se jako lijepo vidi kada staviš meso pržiti na dva centimetara ulja u posudi, a kada poklopiš i za pet minuta pogledaš vidiš da je posuda skoro do vrha ispunjena tekučinom.
Takve proizvođače treba bojkotirati - bili naši ili oni iz uvoza - to je prijevara ptrošača, kada se od sirovog pileta od dvije kile ne mogu pošteno najesti dvije osobe - kad pogledaš u rajnglu pomisliš da si goluba pekao, a ne pile.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 22:19   #257
Tijekom provedbe samokontrola u jednom od objekata Metro je obavio uzorkovanje proizvoda, a analitičko izvješće Centra za kontrolu namirnica pokazao je prisutnost Salmonelle ser. Infantis.

Riječ je o smrznutim pilećim fileima prsiju klasa A, neto težina :10 kg, proizvođača RzZD Res-Drop sp.z.o.o. Konopnickej 18, 35-211 Rzaszow, Poljska, PL 18633901 WE.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:18   #258
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Koja idiotarija, maloumnsot i senzacionalizam.
Ovakvo nešto tvrditi je za luđačku košulju navući i autoru članka i autoru izjave po kojoj je članak napisan.
No, autor članka zavrijeđuje i jedn lijepi vritnjak v rit koji će ga lansirati preko granice u domovinu u kojoj postoje "pazari", nek tamo sotnizira proizvođače, a naše hrvatske nek pusti na miru. I našu domovinu, koju očito ne smatra svojom.
Govno od novinara.
95% voća i povrća na tržnicama je iz uvoza?
Pa koji k.rac onda mi proizvođači radimo sa povrćem sa naših oranica, sa voćem iz naših voćnjaka? Sadimo ga samo kao pokriće da kada inspekcija dođe i vidi ga na oranicama, u plastenicima, možemo ga pokazati - a evo, tu je, a onda trčimo u Kauflande kupovati uvozno i podvaljivati ga svojim kupcima.....koje nebuloze.
Krumpir u siru?
Možda i je, ne tvrdim da nije - no, evo, stočar u mome selu u siru ima svakakvih trava. A ja kupujem kruh od krumpira skoro pa svakodnevno - jeboih i pekare, oni to zbog težine uvaljuju, jelte.....
Ajmo izsenzaconalizirati sve što se može - a može se sve, pogotovo u rekla - kazala informacijama.
Novinar veli - pitao je potvrdu informacije ali je nije dobio.
Ali si je uzeo za pravo nepotvrđenu informaciju iznjeti u javnost.
Ljudi su glupi, naivni, povodljivi....kao jedna moja muštetija koja me pitala - veli, znate šta, ja vas moram nešto pitati, meni su rekli da su vaše paprike tako teške zato što u njih uljevate vodu i stavljate kamenje.
A jeste vi našli kada u kojoj kamen ili vodu kada ste je razrezali, pitam je ja? Nisam.
Jebo te i mozak bedasti - netko je nekome rekao; a on svaki dan ima u rukama i nema svojih očiju i svog mozga za vidjeti i razmisliti.
Salata na minus deset - evo, to je sada plasirano tu u članku.
A ta se informacija vrtjela tu na forumu pred o -ho - ho stranica. Što očito govori da se jedna izmišljotina vrti stalno, i uvijek iznova kao sviježa informacija.
Ne znam zašto onda ovi prodavači na placu imaju sa dekama pokritu salatu ujutro, i zašto na klupu ovih dana stavljaju deke i plahte pa tek onda stavljaju na njih salatu i drugo lisnato povrće, pokriju sve to skupa, zašto na tržnicu kada je ovako hladno dolazimo tek oko osam mi proizvođači i propuštamo one prve kupce koji idu na posao i usput kupuju kad nam antifriz čuva robu od smrzavanja.
Evo je sedam i dvadeset , a ja sam još neobučena, kako sam ustala, a idem na tržnicu prOdati svoje paprike. Vani je minus četiri.
Dvanaesti je mjesec - a ja ih još imam. Netko će reći - dkud meni paprike u dvanaestom mjesecu - plastenici su u dvorištu, svatko može doći, otvoriti vrata i pogledati.
A kemije nisu vidjele od devetog mjeseca. Previše je meni posla za raditi što ne moram, i preskupo mi je razbacivati novce za kemiju koju ne trebam.
A kada je trebam - propisi određuju koja i na koji način ide, a inspektori su tu koji me i nakon četiri godine od upotrebe imaju pravo prekontrolirati, jer mi, proizvođači dužni smo voditi evidenciju i istu pokazati kad se god od nas zatraži.
To piskarala ne znaju, pa lupaju senzacionalizme a narod ko narod - teško mu uključiti mozak.
Stvarno te naljutio autor (točnije: autorica) članka pa bi ti odmah deportirala preko granice u "domovinu u kojoj postoje pazari" A vidi, pisala je ispod u tekstu o splitskom Pazaru, bit će da joj se omaklo u naslovu. Što ćeš, pazar su nam donijeli Turci (jednako kao i bliskim susjedima), ipak čudno je kako se ta riječ često koristi u Dalmaciji a primjerice u Slavoniji ne (već je čest talijanizam pijac ili pijaca)

Inače, članak je stvarno žešća glupost, od dvostruko ili trostruko korištenih doza pesticida (kao da pesticide grabiš iz potoka kad i koliko se sjetiš), preko krumpira i pišaline pa do onoga kako OPG-ovi švercaju 95% proizvoda što dotični Kuftić tvrdi "s punom odgovornošću" Tko ga plaća za takve izjave?
Italian stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:27   #259
MINISTARSTVO poljoprivrede izvijestilo je večeras o povlačenju i opozivu proizvoda kikiriki u ljusci - rinfuza, LOT L291, najbolje upotrijebiti do 17.10. 2017. kod kojeg je utvrđena povećana količina mikotoksina, priopćeno je iz Hrvatske agencije za hranu (HAH).

Zemlja podrijetla proizvoda je Kina i Egipat.

"Po uzorkovanju tijekom provedbe službene kontrole sanitarne inspekcije, zaprimljen je nalaz povećane količine mikotoksina u kikirikiju u ljusci- rinfuza, i proizvod nije prikladan za konzumaciju", navodi se u priopćenju.

Uzorkovanje je provedeno 19. listopada 2016. godine u distributivnom centru Jastrebarsko, subjekta u poslovanju s hranom Kaufland Hrvatska Zagreb koji je proizvod stavio na tržište u svojim maloprodajnim objekatima.

Uvoznik i distributer kikirikija u ljusci u rinfuzi iz Kine i Egipta je Marjan voće d.o.o. Zagreb, koji je obavijestio potrošače o potrebi povlačenja proizvoda s tržišta na svojoj web stranici http://marjan-voce.hr/ukusna-hrana/z...oizvoda%20.

Proizvod nije u skladu s Uredbom 1881/2006 od 19. prosinca 2006. o utvrđivanju najvećih dopuštenih količina određenih kontaminanata u hrani, navode iz Hrvatske agencije za hranu.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 06:26   #260
Quote:
Italian stallion kaže: Pogledaj post
Stvarno te naljutio autor (točnije: autorica) članka pa bi ti odmah deportirala preko granice u "domovinu u kojoj postoje pazari" A vidi, pisala je ispod u tekstu o splitskom Pazaru, bit će da joj se omaklo u naslovu. Što ćeš, pazar su nam donijeli Turci (jednako kao i bliskim susjedima), ipak čudno je kako se ta riječ često koristi u Dalmaciji a primjerice u Slavoniji ne (već je čest talijanizam pijac ili pijaca)

Inače, članak je stvarno žešća glupost, od dvostruko ili trostruko korištenih doza pesticida (kao da pesticide grabiš iz potoka kad i koliko se sjetiš), preko krumpira i pišaline pa do onoga kako OPG-ovi švercaju 95% proizvoda što dotični Kuftić tvrdi "s punom odgovornošću" Tko ga plaća za takve izjave?

To ti je tako dok ja ustanem u ovo vrijeme ko i danas - oči su još snene, pa ostanem bez dlake na jeziku.
Ajde, malo sam se zanjela bila, ali iza svake svoje riječi stojim.Autor članka žena, veliš - previdjela sam, no bedastoča je bedastoča iz čijih misli da je izašla.

Evo i kikiriki ne valja u dućanima.
Ne znam što naši pljoprivrednici čekaju - on se kod nas lijepo može uzgojiti.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.