Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2009., 20:25   #1
Focus, Astra ili i30?

pozdrav svima! molim vas za vaša mišljenja....sva su dobrodošla!
naime...kupujem novi automobil! trenutno se mislim između Ford Focusa, Opel Astre i Hyundai i30. sva tri modela su na promotivnim cijenama od 90000kn...uz podjednake cijene i oprema je manje-više jednaka! u sva tri navedena modela riječ je o motorima 1,4 s tim da u Focus ima 80KS (nije li to malo za takvav automobil??), Astra 90KS i i30 110KS! znam da uskoro izlazi nova Astra, a krajem 2010 i novi Focus ali to mi je manje važno! važno mi je sada...po ovoj cijeni odabrati najbolju opciju!
kardum84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 20:28   #2
astra 90 ks, po meni kvalitetniji od forda i hyudaia
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 20:33   #3
Astru ili i30. Focusa ni u kojem slučaju!! To ti govorim jer ga ja imam. Najbolje da uzmeš i 3o jer nitko još nije vidio hyundaija na cesti sa podignutom haubom.
kosigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 20:33   #4
hvala Josipe!!

znaš li kakvi su opelovi servisi (znam da svi deru), rezervni dijelovi itd.
kardum84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 20:35   #5
...

Quote:
kosigin kaže: Pogledaj post
Astru ili i30. Focusa ni u kojem slučaju!! To ti govorim jer ga ja imam. Najbolje da uzmeš i 3o jer nitko još nije vidio hyundaija na cesti sa podignutom haubom.
što konkretno ne valja kod focusa??? i koja je godište tvoj???
kardum84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 20:36   #6
još jedna preporuka za i30, mislim da astra tu nema što tražiti; to je već dosta star auto, tvrda plastika unutra... za i30 same pohvale kao i za focusa, ali motor od 80KS mu je preslab...
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:17   #7
Astra, najednostavniji auto...
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:20   #8
Isto glasam za Astru. Najljepsa po dizajnu od ove trojice i nebi trebalo bit problema sa tim 1.4motorom.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:32   #9
ne gledajući na dizajn, mislim da je astra ipak pouzdanija, i provjerana. volio bih vidjet i 30 za cca 5 god.... kao i svakog koreanca.... prvo izblijede svijetla, pa boja, pa poćinje hrđat limarija.... a motor je ok, zato još jednom ASTRA
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:35   #10
..

Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
ne gledajući na dizajn, mislim da je astra ipak pouzdanija, i provjerana. volio bih vidjet i 30 za cca 5 god.... kao i svakog koreanca.... prvo izblijede svijetla, pa boja, pa poćinje hrđat limarija.... a motor je ok, zato još jednom ASTRA
mislim da hyundai daje garanciju na limariju....5 god...možda su riješili problem hrđe!
kardum84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:38   #11
da, bila je već tema tu, kako na kiu daju 7 god garancije.... na kraju ti ostane k.... kad sve proćitaš.... no ok, možda nije tako
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:39   #12
Osobno nisam vozio ni jedan od navedena tri auta, no na temelju iskustva ljudi iz mog užeg kruga, da sam na tvom mjestu, definitivno bi odabrao ili i30 ili Focusa. Astru definitivno ne bi.

Za Focus kažu da ima definitivno najbolji ovjes i držanje ceste, te da je kvaliteta daleko ispred Opela. Hyundai općenito slovi za nepoderive aute, dok npr. za Astru čujem dosta negativnog...loša elektronika, loša izrada...

Što se dizajna tiče, meni se osobno ni jedan posebno ne ističe. Hyundai ima fora zadnji kraj, dok mi je prednji tak-tak, Focus mi je ok, ako se na njega stave felge, dobra boja, uglavnom, ako je sređen. Astra mi je dobra samo u GTC izvedbi.

Recimo, kao novu ideju dajem ti prijedlog da pogledaš i Fiat Bravo.

Osim toga, htio bi ti dati još jedan savjet. Ne želim reklamirati, pa ću ti samo reći da je nedavno pokrenuta jedna stranica o autima, na kojoj korisnici sami pišu recenzije o autima koje voze. Na njoj imaš i recenzije sva tri modela o kojima razmišljaš, pa ti savjetujem da malo potražiš i pogledaš.... LINK
Shokre_z is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:40   #13
Astra daje 12 godina garanciju na hrdju jer je cijeli auto pocincan.

Prema i30, jeftiniji servis za oko 500 kn, duzi sevisni intervali (po onome sto sam citao na forumu).

Da, i30 sa 110 ks ima skuplje osiguranje.

Imam Astru 3 godine i 2 mjeseca, 80.000 km, prezadovoljan sam.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:44   #14
Ako ikako možeš, probaj vozit sva 3 prije kupnje. I u kojem se najbolje osjećaš, tog kupi.
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:44   #15
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
još jedna preporuka za i30, mislim da astra tu nema što tražiti; to je već dosta star auto, tvrda plastika unutra... za i30 same pohvale kao i za focusa, ali motor od 80KS mu je preslab...
Potpis, odavde je najbolje uzeti i30, o focusu bi se moglo pregovarati samo u kombinaciji s jačim motorom.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:45   #16
https://www.forum.hr/showthread.php?t=63881
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:49   #17
Quote:
Shokre_z kaže: Pogledaj post
Osobno nisam vozio ni jedan od navedena tri auta, no na temelju iskustva ljudi iz mog užeg kruga, da sam na tvom mjestu, definitivno bi odabrao ili i30 ili Focusa. Astru definitivno ne bi.

Za Focus kažu da ima definitivno najbolji ovjes i držanje ceste, te da je kvaliteta daleko ispred Opela. Hyundai općenito slovi za nepoderive aute, dok npr. za Astru čujem dosta negativnog...loša elektronika, loša izrada...

Što se dizajna tiče, meni se osobno ni jedan posebno ne ističe. Hyundai ima fora zadnji kraj, dok mi je prednji tak-tak, Focus mi je ok, ako se na njega stave felge, dobra boja, uglavnom, ako je sređen. Astra mi je dobra samo u GTC izvedbi.

Recimo, kao novu ideju dajem ti prijedlog da pogledaš i Fiat Bravo.

Osim toga, htio bi ti dati još jedan savjet. Ne želim reklamirati, pa ću ti samo reći da je nedavno pokrenuta jedna stranica o autima, na kojoj korisnici sami pišu recenzije o autima koje voze. Na njoj imaš i recenzije sva tri modela o kojima razmišljaš, pa ti savjetujem da malo potražiš i pogledaš.... LINK

hvala shokre...slažem se sa većinom napisanog! gtc otpada jer ne bi kupova auta sa 3 vrata!

pogledat ću sutra i fiat...iako sam jako skeptičan prema njima
kardum84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:53   #18
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
ne gledajući na dizajn, mislim da je astra ipak pouzdanija, i provjerana. volio bih vidjet i 30 za cca 5 god.... kao i svakog koreanca.... prvo izblijede svijetla, pa boja, pa poćinje hrđat limarija.... a motor je ok, zato još jednom ASTRA
astra je između ta 3 najnepouzdanija... znam iz pouzdanih izvora... više ih je u servisima nego na cesti... a ovo za hyundai nije niti 1% istina...ne znaš o čemu pričaš... hyundai je zapravo odmaglio daleko od opela što se tiče kvalitete i pouzdanosti
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:14   #19
Pa kaj je na ovom forumu opel sad postao sinonim za kvalitetu? A da ja to napišem za fiat ili renault svi bi mi se smijali. Od ovih definitivno i30 jer Astra a da ne pričam Focus s tim motorima su mrtvi. (iako će me sad Mali Zeleni napast ). S tim da treba vidit dal tih 110ks iz i30 stvarno tako djeluje ili djeluje ko da ima 85ks.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 08:08   #20
Samo mala digresija: govorit o prednostima Focusovog najboljeg ovjesa u klasi je u najmanju ruku budalasto - ako s njim ide i motor od 80 KS. Foki će bit ka bombončić kada 2010.g. bude imao ulazni motor 1,0 turbo 89 KS.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.