Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2005., 12:18   #1
Mogu li se ja kao Srbin vratiti u Hrvatsku ?

Oso sam kao mulac iz hrvatske 2 godine nakon sto je poceo rat.Poslali me starci na zapad.Kazu sine,ebes ti sve ovo.Trebala me je tu negdje bas i da kaci vojska,pa su svi bili navalili da se upisu na bilo koji fakultet samo da se neide u vojsku.

Ne samo srbi naravno nego i svi drugi.Al dobro odem ja na taj zapad,apliciram sve te azile ,papire ovo ono.Engleska.Nisam ja to ni biro.Valjda sam imo tu srecu da odem tamo radje nego mozda u njemacku gdje rijeci nebi znao.

U Srbiju mi se ako cemo pravo nikada nije ni islo,niti sam tamo ikada i bio prije 2000.
Da sada nedavim previse,nakon 10 ak godina dobio sam engleski pasos ali mi je sve ovdje dosadilo.Sta ja znam,ima se i para i zurki ali nije to vise to.Valjda i taj zapad dosadi.I otkud znam iako kazem imam taj pasos pa mogu da se pravim kao neki poveci englez znam da ja ipak nisam.

U Hrvatsku nisam mogo ni da idem svih ovih godina dok sam imao njihov Travel document.To je nesto kao pasos gdje mogu da putujem svuda osim tamo odkale sam kao uzeo azil.
Tamo mi je stari i dalje.I imam jos dosta rodbine sto dalje sto blize.

Mislio sam da sada kada imam taj pasos da odem u Cro ali mi je neko rekao da nemogu jer nisam sluzio cro vojsku?
A onda sam pak cuo da ako je nisam ni sluzio do 30 da ni nemoram?

Treci mi pak kazu,da sam ja jos uvijek cro gradjanin te trebam da se odreknem cro drzavljanstva da bi mogao da udjem u cro.

Mislim stvarno mi je tesko biti pametan.Oso bi ovo ljeto doma,al u drugu ruku nebi volio da dodjem pa da me na granici tretiraju kao nekog sljama.

Mozda neko ovdje znade nesto vise pa bi mi svaki savjet dobrodosao.
I ako je ikako moguce bez neke povece politike jer me to stvarno ne zanima previse.Zivio sam u rvackoj 18 godina pa znam da ima dosta onih koji hoce da ti pomognu ako mogu.

hvala

zoki
zoranuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 12:30   #2
Ovo s cro vojskom ne stoji, t.j. ako si preko 27, ideš u neku "pričuvu". Tako su mi rekli kada sam dobio HR putovnicu. Znači, možeš doči, nema frke.

Kao Engleski državljanin možeš doči u HR, kao hrvatski (a kako si imao YU državljanstvo i prebivalište u HR, valjda i jesi i hrvatski državljanin) ionako. Provjeri to na HR poslanstvu, ako ne ide direktnim upitom, zatraži izvod iz matične knjige građana. Ako pak jesi hrvatski građanin, pitaj na konzulatu radi vojske. Ja dugo vremena nisam mogao dobiti putovnicu, iako sam imao već domovnicu, baš radi vojne obveze, a to zato što je nešto u birokratskom aparatu zapelo. A to je već druga priča ...
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 12:32   #3
Koliko ti sad imas godina?
Mislim da u vojsku i ne mozes ukoliko si stariji od 30-ak godina tako da te to ne kači.
Dvojno drzavljanstvo je ovdje moguce imati pa ako imas i englesko nije bed.

ne znam zasto se ne bi mogao vratiti
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 12:52   #4
Hvala na odgovorima secendo i nowa.

Ma pazi,vratio bi se ja danas nije to frka.
Ali znas kakvi su nasi .Ispricali su mi desetina prica o onima
koji su se vratili pa imali problema,pa neki nisu.
Znas ona sema rekla -kazala.

Tako da bi ja htio prije nego sto odem dole,da znadem nesto
o zakonu,nego da mi sta ja znam,neko dodje pa pocne da davi
di si bio,sta si radio bla bla.
Mozda sam ja i naivan i nista nebi ni bilo ako bolje da pitam nego
da ispadnem blentav.
Pito bi ja u cro ambasadi ali ko zna sta bi mi oni rekli,
Ovo bas i pitam jer sam taman pre par tjedana napunio 30
i bas u isto vrijeme i dobio uk pasos.

Od cro dokumenata imam jos domovnicu,taj cro pasos mi je
oduzet istog onog dana kad sam zatrazio azil,yu pasos naravno nemam niti sam ga i trazio.

Ajd molim te ako ti nije frka,dal je to sto posto sigurno da ako si iznad 30 da nije bedak ako nisam sluzio vojsku.

Ja isto kao i to NoWa mislim da nebi trebao imati frke priliskom ulaza,iako mi na uk pasosu lijepo pise ime grada di sam rodjen u cro.

hvala

zoki
zoranuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 14:49   #5
možeš doći bez problema.
jedino ste vi Srpski azilanti razlog zašto Hrvatima još uvijek trebaju vize za UK
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 21:15   #6
Quote:
Mishko Pishko kaže:
možeš doći bez problema.
jedino ste vi Srpski azilanti razlog zašto Hrvatima još uvijek trebaju vize za UK
Stvarno? Zasto, prvi put cujem?
(nisam u HR)
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 01:30   #7
Nema zime, Burazore.

Tvoji su se svi vratili i sad cackaju mecku. U drugom poluvremenu nece biti vremena za BEZANIJU.

Sve na vrbe.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 02:28   #8
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Nema zime, Burazore.

Tvoji su se svi vratili i sad cackaju mecku. U drugom poluvremenu nece biti vremena za BEZANIJU.

Sve na vrbe.
Imas jedan typo.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 06:12   #9
daj tvrdi smiri se
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 08:20   #10
Apropo sluzenja vojske

Kaj je sa nasim sinovima koji imaju dvojno drzavljanstvo i polako dolaze u godine kad bi trebali u vojsku? Moraju li sluziti pun vojni rok ili samo par mjeseci? Di se prijavljuju?
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 08:23   #11
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Sve na vrbe.
Hm, nemrem bilivati da si ti to napisao.
Mislim, djelujes normalan i realan.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 08:25   #12
Re: Mogu li se ja kao Srbin vratiti u Hrvatsku ?

Quote:
zoranuk kaže:
Oso sam kao mulac iz hrvatske 2 godine nakon sto je poceo rat.Poslali me starci na zapad.Kazu sine,ebes ti sve ovo.Trebala me je tu negdje bas i da kaci vojska,pa su svi bili navalili da se upisu na bilo koji fakultet samo da se neide u vojsku.

Ne samo srbi naravno nego i svi drugi.Al dobro odem ja na taj zapad,apliciram sve te azile ,papire ovo ono.Engleska.Nisam ja to ni biro.Valjda sam imo tu srecu da odem tamo radje nego mozda u njemacku gdje rijeci nebi znao.

U Srbiju mi se ako cemo pravo nikada nije ni islo,niti sam tamo ikada i bio prije 2000.
Da sada nedavim previse,nakon 10 ak godina dobio sam engleski pasos ali mi je sve ovdje dosadilo.Sta ja znam,ima se i para i zurki ali nije to vise to.Valjda i taj zapad dosadi.I otkud znam iako kazem imam taj pasos pa mogu da se pravim kao neki poveci englez znam da ja ipak nisam.

U Hrvatsku nisam mogo ni da idem svih ovih godina dok sam imao njihov Travel document.To je nesto kao pasos gdje mogu da putujem svuda osim tamo odkale sam kao uzeo azil.
Tamo mi je stari i dalje.I imam jos dosta rodbine sto dalje sto blize.

Mislio sam da sada kada imam taj pasos da odem u Cro ali mi je neko rekao da nemogu jer nisam sluzio cro vojsku?
A onda sam pak cuo da ako je nisam ni sluzio do 30 da ni nemoram?

Treci mi pak kazu,da sam ja jos uvijek cro gradjanin te trebam da se odreknem cro drzavljanstva da bi mogao da udjem u cro.

Mislim stvarno mi je tesko biti pametan.Oso bi ovo ljeto doma,al u drugu ruku nebi volio da dodjem pa da me na granici tretiraju kao nekog sljama.

Mozda neko ovdje znade nesto vise pa bi mi svaki savjet dobrodosao.
I ako je ikako moguce bez neke povece politike jer me to stvarno ne zanima previse.Zivio sam u rvackoj 18 godina pa znam da ima dosta onih koji hoce da ti pomognu ako mogu.

hvala

zoki


Zorane,
ne mislim da bi trebao imati ikakvih problema. Moja skolska prijateljica se vratila u Zagreb prije jedno sedam godina i nis joj ne fali.
Iliti, ak' trazis vraga, vaci ces ga bilo gdje da si.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 10:51   #13
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Sve na vrbe.
Tvrtko, ovo nije Luda Kuča, poziv na nasilje na vjerskoj, nacionalnoj ili drugoj bazi nije dozvoljen. Jučer sam već morao editirati tvoje postove, daj se suzdrži malo.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 15:01   #14
Ma lupi mu ban na najmanje tri mjeseca i mirna bosna. Ne treba trpiti njegov balkanski prostakluk.
Btw junacina je zbriso' nakon prvog poluvremena a najavljuje vec i drugo? Ponestalo trave? Kriza?
BadCompany is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 21:41   #15
with all due respect, mislim da je tvoje pitanje u najmanju ruku bezobrazno..

Dakle ti si se prijavio za politicki azil prije 10 godina u UK - dakle tebi je zivot i imovina bila ugrozena u Hrvatskoj i ti si pobjegao glavom bez obzira iz iste..to si morao tvrditi jer ti UK ne bi dala isti..i kad ih je jos destke tisuca takvih oportunista zatrazilo azil, zacementiran je image hrvatske kao zemlje koja ne postuje ljudska prava , privatnu imovinu i medjnarodne konvencije sa cijelim nizom negativnih i dalekoseznih posljedica od kojih je
jedna uvodjenje analne vize za hrvatske drzavljane. u UK..


Sto sve u svemu jos i ne bi bilo bezobrazno ako bi se ti stvarnoosjecao ugrozenim ili ti je neko etc...ali ti opet zelis nesto od te krvolocne zemlje..zelis sva prava ko i ostali gradjani koji drljaju od jutra do sutra za kojih 4000 kunica..sto ti potrosis u Londonu za jednu noc i koji u britaniju zbog viza vec godina tesko mogi i prismrditi..

e pa reci i sam jel to posteno ????
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 22:34   #16
Quote:
TigerLilly kaže:
with all due respect, mislim da je tvoje pitanje u najmanju ruku bezobrazno..

Dakle ti si se prijavio za politicki azil prije 10 godina u UK - dakle tebi je zivot i imovina bila ugrozena u Hrvatskoj i ti si pobjegao glavom bez obzira iz iste..to si morao tvrditi jer ti UK ne bi dala isti..i kad ih je jos destke tisuca takvih oportunista zatrazilo azil, zacementiran je image hrvatske kao zemlje koja ne postuje ljudska prava , privatnu imovinu i medjnarodne konvencije sa cijelim nizom negativnih i dalekoseznih posljedica od kojih je
jedna uvodjenje analne vize za hrvatske drzavljane. u UK..

I ako si sa 18 godina bio mulac kao sto kazes, cinjenica da i dalje ne razumijes zasto ce te neki 'tretirati kao sljama' pokazuje da u ovih 10 godina i nisi bas puno napredovao.
sloggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 23:37   #17
Quote:
TigerLilly kaže:
with all due respect, mislim da je tvoje pitanje u najmanju ruku bezobrazno..

Dakle ti si se prijavio za politicki azil prije 10 godina u UK - dakle tebi je zivot i imovina bila ugrozena u Hrvatskoj i ti si pobjegao glavom bez obzira iz iste..to si morao tvrditi jer ti UK ne bi dala isti..i kad ih je jos destke tisuca takvih oportunista zatrazilo azil, zacementiran je image hrvatske kao zemlje koja ne postuje ljudska prava , privatnu imovinu i medjnarodne konvencije sa cijelim nizom negativnih i dalekoseznih posljedica od kojih je
jedna uvodjenje analne vize za hrvatske drzavljane. u UK..

Sto sve u svemu jos i ne bi bilo bezobrazno ako bi se ti stvarnoosjecao ugrozenim ili ti je neko etc...ali ti opet zelis nesto od te krvolocne zemlje..zelis sva prava ko i ostali gradjani koji drljaju od jutra do sutra za kojih 4000 kunica..sto ti potrosis u Londonu za jednu noc i koji u britaniju zbog viza vec godina tesko mogi i prismrditi..
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 00:09   #18
Ja to kratko kazem, pa onda neki(e) "mirotvorci" traze ban!

Sta je sa onima koje su Srbi na vrhu noza istjerali iz njihovih kuca, a koji nemaju teorije da se vrate niyti u blizinu svojih kuca, a i kad se vrate, izlozeni su maltretiranjima svih vrsta od strane "ugrozenih" Srba.

Al' Srbi su Srbi. Uvijek iidu "do kraja" sa svojom bahatoscu i bezobrazlukom.

BadCompany . Treba li ista dodati nicku?
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 00:27   #19
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Ja to kratko kazem, pa onda neki(e) "mirotvorci" traze ban!

Sta je sa onima koje su Srbi na vrhu noza istjerali iz njihovih kuca, a koji nemaju teorije da se vrate niyti u blizinu svojih kuca, a i kad se vrate, izlozeni su maltretiranjima svih vrsta od strane "ugrozenih" Srba.

Al' Srbi su Srbi. Uvijek iidu "do kraja" sa svojom bahatoscu i bezobrazlukom.

BadCompany . Treba li ista dodati nicku?
Tvrtko, pretjerano seres. Obrati paznju na ponasanje Tvrtko, pretjerano seres. (aka Radovan III)
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 00:29   #20
Jest da je bio Srbin, al' ALAL MU VERA! Radmilovic je bio car!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.