Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2006., 12:33   #81
Na sastancima u T-comu (brifingu) raspravlja se o marketinškim ponudama, taktici ponuda, kao i zaradama, no pošto postoji krtica koja radi na dve strane. Konkurent izađe s tom ponudom prije, no treba imati dokaza tko je krtica.
Pa sam jednom prilikom rekao, zašto se nebi izradila dvostruka igra, dakle igra kakvu želi konkurencija i ponudio lažni plan daljnjeg rada na sastancima, tako da krtica prenese lažne informacije, a T-com direktno krene s pravim planom i sjebe konkurenciju u startu.
No nemožeš tako s nikim, jer su nesložni sami među sobom.
I neka čitaju ovo koliko hoće.
Kome nije jasno mogu napisati sva imena koji su upleteni u te igre, pa koji sada rade pod managerskim ugovorom,kao i one koji su dobili ogromne otpremnine i sada su vanjski suradnici.
Jebiga, politika je gadna stvar.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 12:38   #82
Quote:
Mihoković kaže:
Na sastancima u T-comu (brifingu) raspravlja se o marketinškim ponudama, taktici ponuda, kao i zaradama, no pošto postoji krtica koja radi na dve strane. Konkurent izađe s tom ponudom prije, no treba imati dokaza tko je krtica.
Pa sam jednom prilikom rekao, zašto se nebi izradila dvostruka igra, dakle igra kakvu želi konkurencija i ponudio lažni plan daljnjeg rada na sastancima, tako da krtica prenese lažne informacije, a T-com direktno krene s pravim planom i sjebe konkurenciju u startu.
No nemožeš tako s nikim, jer su nesložni sami među sobom.
I neka čitaju ovo koliko hoće.
Kome nije jasno mogu napisati sva imena koji su upleteni u te igre, pa koji sada rade pod managerskim ugovorom,kao i one koji su dobili ogromne otpremnine i sada su vanjski suradnici.
Jebiga, politika je gadna stvar.
e pa zato je T-com digao bunu zbog homeboxa, jer su oni htjeli prvi takvu uslugu uvesti.
No VIP je, ne prvi put, uletio prije sa istom idejom, ali po običaju ne spreman nego ko kauboj!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 12:39   #83
Quote:
exAzriel kaže:
viš zato trebamo u EU jer onda će se igrati po pravilima EU.
Ovak su nam vlasnici države iz EU a igra se po kaubojskim pravilima.
Ali to je neka druga tema....
E, je druga tema, ali je vezana za ovo.
Mi prvo moramo imati razvijeno gospodarstvo, ovako smo jadni kučići, bez ičega i oni nas trebaju samo zato jer smo jedina zemlja koja ima najljepše more i najljepšu nezagađenu prirodu, gdje će kupovati zapuštena seoska imanja u bescijenje, pošto ljudi nemaju od kuda plaćati namete državi, prodaju isto u bescijenje, a ovi onda rade vile za odmor, pogone i ostalo.
Mi smo samo jeftina radna snaga, a onda ćemo morati uvoziti 75% njihovih proizvoda.
Ima toga puno i stvarno nije za ovu temu, ali imaju scrol na štakoru,ako ne žele čitati.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 12:42   #84
Quote:
exAzriel kaže:
e pa zato je T-com digao bunu zbog homeboxa, jer su oni htjeli prvi takvu uslugu uvesti.
No VIP je, ne prvi put, uletio prije sa istom idejom, ali po običaju ne spreman nego ko kauboj!
Tako je, GPRS-om se služilo godinama (javne govornice, pojedini objekti i kućanstva), jer je bilo neisplativo polaganje kablova, postavljanje zdenaca i ostalog, a postoječu strukturu baznih stanica imaju dosta razvijeniju od ViP-a. Što osobno znaš.
Polaganje kablova i ostalog je počeo Deteline, ako se sječaš, onda je bez natječaja to preuzela firma telefon-vod koji su sve zasrali i zbog parica 0.4 postoje gubici na mreži i večina ih nemože dobiti ADSL, pa pljuju po kome stignu, a ne po izvođaču, koji je štednjom (krađom) doveo do tog stanja. Debljina parica zavisno od udaljenosti i broja čvorišta, koja trebaju biti uzemljena iznosi 0,8, pa 0.6 i 400-600 metara od korisnika 0.4, budući da nije tako stavlja se PCM koji dijeli signal na govornu komunikaciju više korisnika (4 komada po PCM-u).
Treba li detaljnije?
Ili će nam to objasniti retardirani ili constantinopol, možda i goranbo?
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 12:51   #85
struktura baznih stanica...

neću govoriti o ukupnom broju, nego ovako.
T-mobile godišnje nadopunjuje sa točno 100 baznih stanica.
Ove godine nisu zbog unutrašnje sabotaže, nego nekih 25.
Tele 2 je ove godine postavio između 200 i 300 baznih stanica, znam da je 200 bilo negdje u rujnu.
Kod Vipa je to malo teže, jer hodaju okolo sa kravama, imaju bazne stanice po dimnjacima, a za prave bih mogao saznati, ali mi se neda jer bih morao nekog usositi da mi da podatak koliko su prodali komada jedne komponente koja ide na stacionirane stanice.
Dalo bi se malo oko VIP poigrati i kaj se tiče nelegalno postavljenih stanica koje nisu prošle kontrolu, ali ni to mi se baš neda.
Vremenom shvatiš da se neisplati biti robin hood pa da te papci poslije pljuju....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 13:00   #86
Quote:
Mihoković kaže:
Tako je, GPRS-om se služilo godinama (javne govornice, pojedini objekti i kućanstva), jer je bilo neisplativo polaganje kablova, postavljanje zdenaca i ostalog, a postoječu strukturu baznih stanica imaju dosta razvijeniju od ViP-a. Što osobno znaš.
Polaganje kablova i ostalog je počeo Deteline, ako se sječaš, onda je bez natječaja to preuzela firma telefon-vod koji su sve zasrali i zbog parica 0.4 postoje gubici na mreži i večina ih nemože dobiti ADSL, pa pljuju po kome stignu, a ne po izvođaču, koji je štednjom (krađom) doveo do tog stanja. Debljina parica zavisno od udaljenosti i broja čvorišta, koja trebaju biti uzemljena iznosi 0,8, pa 0.6 i 400-600 metara od korisnika 0.4, budući da nije tako stavlja se PCM koji dijeli signal na govornu komunikaciju više korisnika (4 komada po PCM-u).
Treba li detaljnije?
Ili će nam to objasniti retardirani ili constantinopol, možda i goranbo?
meni netreba detaljnije, naime radio sam za vrijeme rata po paricama, koje smo koristili za voice, i iznad spektra voice smo slali signale za uzbunjivanje.
Kad se pojavio glupi PCM rezao je sve iznad 3 600 (govorim o frekvencijama) i sistemi za uzbunjivanje bi ostajali bez veze sa centrom.
Sva sreća da se to poklopilo sa završetkom rata pa nije bilo više toliko bitno, a i ovi su poslije to sve razjebali, jer su rekli da optika preuzima komunikaciju, što se pokazalo na kraju lažna nada.
Vidim Jole se nogama i rukama bori da dobije DSL uslugu u svojoj Slavoniji, samo ja sam ziher da ga nebude dobio nikad.
Nego će od T-coma dobiti komunikaciju preko HDSP-a, za cca dvije godine.
Al čovjek se bar trudi
P.S. sviđa mi se ovaj forum jer mogu naknadno ispravljati pravopisne greške, koje vidim toliko nekima bodu oči.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 13:06   #87
Quote:
exAzriel kaže:
.......................
Vidim Jole se nogama i rukama bori da dobije DSL uslugu u svojoj slavoniji, samo ja sam ziher da ga nebude dobio nikad.
Nego će od T-coma dobiti komunikaciju preko HDSP-a, za cca dvije godine.
Al čovjek se bar trudi
Da, najvažnije je od svega da se trudi, (trebao bi bez naglašavanja RVI-a) i slao je dopise svima kojima je stigao, dok ovi ovdje nisu ni kurcom mrdnuli prema nijednoj instituciji, nadaju se čudu,a čuda se događaju (u banani).
Umjesto da se povedu primjerom Joleta i da traže od providera da stvar radi besprijekorno ,jer su vezani ugovorom.
Upravo zato je Jole za njih zakon.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 13:10   #88
Quote:
Mihoković kaže:
Da, najvažnije je od svega da se trudi, (trebao bi bez naglašavanja RVI-a) .
čuj, te ljude najviše jebu, i nek svakom to nabije na nos.
Lažni invalidi imaju sve privilegije, a sa pravima peru pod.
Sam nek iskoristi sve kaj može, nema više ideala....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 13:11   #89
Prije PCM-a je bio FM na 220 napajanju, se sjećaš toga. dekadno biranje.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 13:15   #90
Quote:
Mihoković kaže:
Prije PCM-a je bio FM na 220 napajanju, se sjećaš toga. dekadno biranje.
ne sjećam se kak se zvalo to prije, al znam da je puštao frekvenciju iznad 3600, pa su mogli ići i voice i signali bez smetnji, i bez opterećivanja računa korisnika.
No to je sve tehnologija za muzej
Neznam di se još u razvijenom svijetu koristi PCM, a kod nas još ima i AXA
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 13:19   #91
Quote:
exAzriel kaže:
čuj, te ljude najviše jebu, i nek svakom to nabije na nos.
Lažni invalidi imaju sve privilegije, a sa pravima peru pod.
Sam nek iskoristi sve kaj može, nema više ideala....
Treba nabiti na nos, ali na forumu ga proglašavaju blentravim zbog toga i to oni koji su isključivo zahvaljujući braniteljima, danas živi i primaju plaću, pa od objesti neznaju šta će više, onda se i drogiraju.
Da su pili onaj ćaj iz vrečice ili živjeli od dvopeka natopljenog u čaju uz pomoć otopljenog snijega i vukli kolegu pod paljbom neprijateljske vojske, a kolega mu na leđima već odavno mrtav i slične situacije, onda bih ja pitao njih ,kako se osjećate.
Osobno sam bio na ratištima i nekoliko sam puta ranjavan i nisam koristio nikakve benificije, pa me zato boli kad mutavi balavci koji neznaju cijeniti uopće što su živi, pljuju po svemu i svačemu.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 13:21   #92
ma da ovi balavci nisu tak bezobrazni

preporučio bih im jednu knjigu o telekomunikacijama, pisala ju je jedna Amerikanka, pisana je skoro ko beletristika, pa ju mogu shvatiti i skupiti koncentracije da ju pročitaju i ovi telci.
Onda bi im bio puno jasniji i GSM, i žična veza, i kako je u svijetu općenito rješen problem telekomunikacija, od organizacije pa na dalje. Kako im uopće funkcionira GPRS, i kakve su komunikacije između baznih stanica, i mobitela (odnosno homeboxa), i bilo bi im puno jasnije zašto je homebox za sada pušiona....
Al eto baš neću, ni da me lijepo mole sada....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 14:29   #93
Quote:
devilldey kaže:
Ništa posebno. Kad je signal malo slabiji da zasvijetli crveno
Di zasvitli crveno?
zele is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 16:05   #94
Ja sam u Dalmaciji i imam Umts od kad sam kupio HB. Jel to znači da sam privilegiran?
devilldey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 16:08   #95
Quote:
devilldey kaže:
Ja sam u Dalmaciji i imam Umts od kad sam kupio HB. Jel to znači da sam privilegiran?
neznam ti ja to
ja nisam nikom rekao da je privilegiran.
Al zato mogu reči da si jedan od rijetkih za koje znam da imaju UMTS a da nisu iz ZG.
No neš me drugo zanima, jesi u Splitu, ili ili okolici,naime čuo sam da su uglavnom prostore oko marina pokrivali....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 16:17   #96
Okolica. Točnije Kaštel Gomilica
devilldey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 16:20   #97
Quote:
devilldey kaže:
Ja sam u Dalmaciji i imam Umts od kad sam kupio HB. Jel to znači da sam privilegiran?
To znači da imaš uslugu kakvu bi i trebao imati i još bi trebao imati jeftiniji promet.
Drugi koji nemaju uslugu, odnosno UMTS su diskriminirani, pošto im za isti promet podataka treba puno više vremena i imaju učestale prekide, o tome se naime cijelo vrijeme svodi ova tema. Ti ljudi trebaju isključivo dobiti jeftiniju uslugu. Jer vrijeme je novac. Slažeš se?
Također i ti i svi ostali trebate u pretplati imati besplatnu mogućnost servisiranja i zamjene uređaja, dok ste god na pretplati i da to ne radite o svom trošku.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 16:44   #98
Quote:
exAzriel kaže:
neznam ti ja to
ja nisam nikom rekao da je privilegiran.
Al zato mogu reči da si jedan od rijetkih za koje znam da imaju UMTS a da nisu iz ZG.
No neš me drugo zanima, jesi u Splitu, ili ili okolici,naime čuo sam da su uglavnom prostore oko marina pokrivali....
Najbolje su pokrivena podrucja oko marina ali zbog konfiguracije grada sve je ok pokriveno a Kastila isto ok jer ih dijeli Kastelanski zaljev i s druge strane Trogir.Ljeti to jos pojaceju s stanicama na karijolama a tako i na Hvaru napravi i cim ode zadnji stranac,dignu sve i otraju.
zele is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 16:46   #99
Quote:
zele kaže:
Najbolje su pokrivena podrucja oko marina ali zbog konfiguracije grada sve je ok pokriveno a Kastila isto ok jer ih dijeli Kastelanski zaljev i s druge strane Trogir.Ljeti to jos pojaceju s stanicama na karijolama a tako i na Hvaru napravi i cim ode zadnji stranac,dignu sve i otraju.
a čekaj ti si na Hvaru ili?
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 17:03   #100
Quote:
exAzriel kaže:
a čekaj ti si na Hvaru ili?
Ne stari,ja sam u Splitu al imam na Korculi kucu i tamo boravim cesto.
zele is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.