Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 15:27   #61
Prodajem steviju zeleni prah 30g za 30 kn. Inače koristim tekuću steviju već dosta. Htjela sam probati u prahu ali kako je nestala kalova sa tržišta, bar kod nas probala zelenu. Ima mi pre intenzivnu aromu i zato ju prodajem. Kažu da je i kalova u prahu takva tako da vjeruje da onome tko ju već koristi ta aroma ne smeta. Platila sam ju skoro duplo pa ako netko želi probati eto prilike.
anamarija031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 13:33   #62
pozdrav

gdje se u Crnoj Gori moze kupiti vasa Stevia?
ako neko ima sjeme molim na pp

hvala!!
medix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 19:19   #63
Pozdrav

Kupila sam Steviju u prahu prije par mjeseci i vrlo brzo odustala od upotrebe jer:

a) Okus mi je bio čudno-ružan (a inače mi recimo Natreen ne smeta okusom)
b) Nije mi se skoro uopće otapala u tekućinama
zbog čega mi ni napici nisu bili slatki


Jel' itko ima/o sličan problem? Imam hrpu tog praha doma, nemalo plaćenog, a ne znam šta ću s njim.
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 19:20   #64
Imala sam problem a) s tekucinom. Zavrsila u smecu. Mozda da probas prodati u pola cijene
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 20:37   #65


Ma kontam da bi se na okus i navikla, da sredim problem konzumacije

Ili stavim u prodaju, da

Hvala
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 22:07   #66
Splenda (sukraloza) je mnogo bolja, a nema prigovora o stetnosti.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 17:41   #67
da li mi netko može potvrditi okus stevije:
čitam da ima isti okus po bijelom šećeru samo slađe no ovo što sam probao ima okus prije po natrenu.
Evo točno kako okus izgleda: s vrhom prsta sam taknuo prah i to stavio to malo na vrh jezika - okus je prvo onako intenzivno gorak sa tek blagom primjesom slatkoće koja ima okus na natern a onda kada sam pustio slinu se naglo počne jako širiti slatkoća po cijelom jeziku ali točno okusa ko natren. to iskreno nema veze sa slatkoćom bijelog šećera... također, okus se neda isprati sa vodom već i nakon što sam pljuno i promučkao usta s vodom, ta slatkoća mi je ostala po jeziku

da li mi netko može potvrditi dal stevia ima takvu slatkoću ili je njena slatkoća baš identična bijelom šećeru?

inače, prah je vrlo bijeli i djeluje kao sitna zrnca, recimo kao jako fino brašno. imao sam dojam da prah izgleda kao mrvljeni bijeli šećer...
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 17:52   #68
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
da li mi netko može potvrditi okus stevije:
čitam da ima isti okus po bijelom šećeru samo slađe no ovo što sam probao ima okus prije po natrenu.
Evo točno kako okus izgleda: s vrhom prsta sam taknuo prah i to stavio to malo na vrh jezika - okus je prvo onako intenzivno gorak sa tek blagom primjesom slatkoće koja ima okus na natern a onda kada sam pustio slinu se naglo počne jako širiti slatkoća po cijelom jeziku ali točno okusa ko natren. to iskreno nema veze sa slatkoćom bijelog šećera... također, okus se neda isprati sa vodom već i nakon što sam pljuno i promučkao usta s vodom, ta slatkoća mi je ostala po jeziku

da li mi netko može potvrditi dal stevia ima takvu slatkoću ili je njena slatkoća baš identična bijelom šećeru?

inače, prah je vrlo bijeli i djeluje kao sitna zrnca, recimo kao jako fino brašno. imao sam dojam da prah izgleda kao mrvljeni bijeli šećer...
nitko ti ne moze potvrditi tocno
postoji puno proizvodjaca i puno razlicinih vrsta stevije na trzistu
meni niti jedna koja se prodaje kod nas ne valja, niti u prahu, niti u tekucini, gorke su mi i s njima se moze zasladiti samo do neke granice, ako pretjeras dobijes upravo uzasan okus

probala sam i steviju s vanilijom i sa lesnjakom... i ok su
sad koristim varijantu koja nema gorcine tj. ako je stavis vise dobijes samo sladji okus

sa bijelim secerom ju ne bi bas usporedila
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 18:15   #69
znači gorčina je normalna? mislim to je onako kemijska gorčina, meni baš ko natren (aspartan)

možeš li mi reći od kud kupuješ tu varijantu bez gorčine?
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 18:19   #70
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
znači gorčina je normalna? mislim to je onako kemijska gorčina, meni baš ko natren (aspartan)

možeš li mi reći od kud kupuješ tu varijantu bez gorčine?
gorcina je uobicajena, ja volim malo sladje pa mi to nikako ne odgovara

ovu najcesce koristim
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 08:41   #71
Hvana na informacijama!
Inače ja sam naručio sa www.stevia-hrvatska.com - si probala od njih isto?

da i ja sam definitivno za čistu slatkoću bez gorčine i to za "bijeli šećer" okus slatkoću... bum vidio dal ću naručivati ovu jer neželim odmah ići naručiti bočicu ako taj okus nije baš ona slatkoća koja mi odgovara (jer ova mi je prekemijska a ja nevolim okus natrena i sl. kemije...)
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 12:48   #72
Jel tko probao neku od stevije s ove stranice?
http://www.stesweet.hr/ i koja je najbolja/najukusnija? (Zanima me prvenstveno prah.
I da li se ova tekuća smije stavljati u kolače-da li smeta termička obrada?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 07:35   #73
A šta da radim sa zelenim prahom?

Prošlo ljeto sam ubrala i osušila steviu. I šta sad?
Čitala sam da se može praviti tinktura i svašta nešto. Ali nigdje ne piše kako.
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 10:08   #74
evo mog dojma: popio sam svoju prvu šalicu čaja sa stevijom. inače na 2dl zelenog čaja stavljam 3x5g (dakle 15g) bijelog šećera (volim slatko). Sada sam stavio 1/4 ampule od 0,033g koja ima ekvivalent od 100g šećera. Dakle 1/4 bi bilo kao da sam stavio 25g šećera...
Okus: nije slatko dok se pije već se slatkoća obavezno javlja naknadno a to što se osjeti naknadno je onako slabašno iako slatko. recimo slatko je kao da sam stavio jednu vrećicu šećera (5mg) u čaj. No eto, meni netreba da mi je slatko nakon što prođe okus čaja već da mi zasladi sam čaj...

budem probao još od nekuda prije neg presudim steviji, no iskreno, meni je ovo totalno bezveze, niti najmanje usporedivo sa bijelim šećerom po okusu i djelovanju na okus
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 07:33   #75
kako to da je stevia zabranjena u njemačkoj a kod nas se prodaje u bio&bio kao zdrava hrana?
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 08:26   #76
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
kako to da je stevia zabranjena u njemačkoj a kod nas se prodaje u bio&bio kao zdrava hrana?
jer EU ima lošu naviku automatskog preuzimanja regulativa od američkog Food and Drug Administration-a i onda sve čeka na sporu birokraciju te volju javnosti da opovrgnu preuzete gluposti a oko umjetnih sladila se vrti JAKO velik novac
a u americi je stevia zabranjena jer je direktna prijetnja njihovom monopolu na tržištu umjetnih sladila tj. aspartana (za koji se osobno izborio i na tome grdno zaradio poznati Donald Rumsfeld prije nego se upustio u politiku i postao ministar obrane). dakle direktno je umiješana visoka politika i velik novac pa se sve maskira laganjem o štetnosti stevije te ne govorenju o porastu tumora i raka mozga uzrokovanog aspartmanom

naravno, javnost boli briga (ko i za sve općenito) zbog opće nezainteresiranosti ičime (dakle, kao i mnoge druge stvari, ne radi se o "teoriji urote" već o čistoj lijenosti da se ljudi educiraju i krenu ne piti to smeće). inače u americi je najnormalnija stvar da ljudi nikad ne piju vodu a popiju i po 2l "dijetne" coca cole i sl. umjetno zaslađenih otrova dnevno

što se tiče automatskog preuzimanja regulativa od am. FDA-a, fora je u tome da se inače svugdje u svijetu, pa tako i u vrlo birokratski i vrlo certificirano orijentiranoj europi se svakoj tvari koja se koristi za ljudsku prehranu mora odrediti njena moguća štetnost. e sad to je GRO posla (samo zamisli čime se sve ljudi hrane) te je uz to i vrlo skupo (trebaš ti platiti sve te znanstvenike da proučavaju neko vrijeme prvo uzroke djelovanja na štakore, pa na primate pa na ljude). U globalu se upravo zbog skupoće takve regulative automatski preuzimaju od amera jer je kod njih to regulirano na način da takva istraživanja moraju provesti njihove tvrtke koje krenu proizvoditi tu tvar koja se treba ispitati i onda svoje rezultate predočavaju njihovom FDA-u koji onda odlučuje jesu li ispitivanja dobro ili loše obavljena. A u vrhu FDA-u redovito sjede ljudi koji su sjedili na čelu takvih korporacija koje žele progurati željenu tvar na tržište. I onda se takvi propisi u većini slučajeva automatski preuzmu od drugih država i više se ne ispituju zbog manjka novca, opreme i interesa... U globalu zbog tako vrlo pristranog sustava ispitivanja mi jedemo sve i svašta

i za kraj, glede trovanja tim raznim smećem: trovanje je može biti akutno (direktno trovanje) i kronično (duži vremenski period trovanja). Ako vi popijete/pojdete količinu nečega što je inače akutno štetno ali tek u većim količinama, a vi ste unijeli manju količinu, vama nemora i obićno neće biti ništa. no kod kroničnog unosa (dakle dužeg perioda takvog manjeg unosa) može doći do nemogućnosti da se tijelo očisti od tog otrova i da se isti skuplja u tijelu i izaziva probleme. E upravo je to stvar sa umjetnim sladilima: vi ako jednom popijete recimo čašu dijetne coca cole, vama vjerojatno neće biti ništa. no ako ju pijete dnevno, vi možete oboliti od nakupljanja štetnih tvari. i tu nastaje problem sa spomenutim tumorima i rakovima, gdje ljudi oboljevaju jer ne dopuštaju svom tijelu da se oporavi od smeća koje unose u njega

Zadnje uređivanje augeN : 09.04.2011. at 08:51.
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 14:31   #77
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
jer EU ima lošu naviku automatskog preuzimanja regulativa od američkog Food and Drug Administration-a i onda sve čeka na sporu birokraciju te volju javnosti da opovrgnu preuzete gluposti a oko umjetnih sladila se vrti JAKO velik novac
da...
a možda su i stevia i alge iz kine i sva ta zdrava hrana zapravo nova vrsta otrova i to skupog koji nam se uvaljuje
zdrava hrana je sad ultramegapopularna... ako ne kupuješ u bio&bio nisi kul a kako da ja znam da li se to masa budi i osvještava ili je to samo stari trik na novi način pa je i sva ta "eko fora" isto smeće kao i sve ostalo al bogme i skupa za popizdit pa ne samo da me truje nego mi dodatno izbija i novac iz novčanika?

daleko od toga da nisam zainteresirana za ono što jedem nego jednostavno više ne znam kome/čemu da vjerujem
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 14:49   #78
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
a možda su i stevia i alge iz kine i sva ta zdrava hrana zapravo nova vrsta otrova i to skupog koji nam se uvaljuje
čuj, sve je moguće al ja ipak idem logikom: jel raslo u prirodi? nije - nije ni jestivo i točka.
a aspartan definitivno nije rasao u prirodi

i btw., neznam jel mi lik podvalio nešto treće poput aspartana al noćas i danas me skršio proljev a ništa nisam jeo što bi ga moglo prouzročiti i jedino čudno je upravo ta njegova stevija...
buduća kupnja će mi biti drito biljka ili certificirani proizvod (jer mi je on poslao nekakvu no name testnu ampulicu)
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 20:50   #79
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
gorcina je uobicajena, ja volim malo sladje pa mi to nikako ne odgovara

ovu najcesce koristim
Znači ova koju naručuješ nema onaj okus po natrenu?

Naime, danas sam, nakon 2 mjeseca premišljanja napokon kupila KAL-ovu u prahu i moram reći da sam se baš razočarala - okus je fakat kao saharin
Žao mi je love

A pitam za gorčinu jer vidim da bi ova NuNaturals sa shippingom izašla oko 195kn, a nemam baš para za bacanje...
Hetera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 20:57   #80
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
čuj, sve je moguće al ja ipak idem logikom: jel raslo u prirodi? nije - nije ni jestivo i točka.
Oces kupit zelenih pupavki?

Da je stevia i okusom i cijenom usporediva s naprednim kombinacijama virtualno nenutritivnih umjetnih i prirodnih zasladjivaca mozda bih ju i kupovala.

Nego, ima i istrazivanja u kojima se ispostavilo da je i stevia genotoksicna (nista za zabrinuti se ako vam okus i cijena stevie odgovaraju). Teoreticari zavjera ce sad tvrditi da su ta istrazivanja financirali proizvodjaci aspartama ili secera.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.