Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 22:06   #2001
Quote:
ScuderiaBull kaže: Pogledaj post
ona meni "ajde više"
ja njoj "CRKNI DROLJO!!!!" XD Šalim se, super mi je dermatologica


nego, evo nakon 2 tjedna imo sam mogu rec dost poboljsanja i koda sam se ureko, evo u zadnjih 2 dana malo mi se pogorsalo, al jos uvijek je to bolje neg sto je bilo prije roacc. nego ko zna mozd se nije od roacc pogorsalo, mozd zato sto sam neki dan pozdero paket domaćice, vrećicu bombona i litru gaziranog soka, inače ne jedem slatkiše, al eto neznam desilo se a da ni sam nisam bio svjestan kolko sam pojeo, sad cu vidjet kak ce bit kad opet prođe tjedan bez slatkiša
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 23:01   #2002
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post

nego, evo nakon 2 tjedna imo sam mogu rec dost poboljsanja i koda sam se ureko, evo u zadnjih 2 dana malo mi se pogorsalo, al jos uvijek je to bolje neg sto je bilo prije roacc. nego ko zna mozd se nije od roacc pogorsalo, mozd zato sto sam neki dan pozdero paket domaćice, vrećicu bombona i litru gaziranog soka, inače ne jedem slatkiše, al eto neznam desilo se a da ni sam nisam bio svjestan kolko sam pojeo, sad cu vidjet kak ce bit kad opet prođe tjedan bez slatkiša
VJERUJTE MI ISPLATI SE ČITATI, netko će mi biti zahvalan!

Ja sam se sad malo usmijerio na PRI-ROD-NU PRE-HRA-NU!! (da da, znam da za to još niste ćuli)

Ubiti, čitam jednu knjigu (<jesam to ja reko?) od Earl Mindell-a,(jedan od Svijetski najpoznatijih nutricionista, farmaceuta i znanstvenika!!!)
zove se "Hrana kao lijek" i unutra ima ama baš sve,

a kad kažem sve to znači od smrada iz usta do raka mozga, a oni balkanski intelektualci bi to protumačili kao "sve" XD!

Unutra ima sve što vas može zanimati o nutricionizmu i hrani,
: vitamini, voće, povrće itd...

Odem ja na ABC-dni sadržaj i tražim, a---------
AKNE- i piše, da je među največim krivcima za akne (svi sad kažete masnoće, ali nisu), Nego je JOD!!!

Kaže da pod razno moramo izbjegavati jako zasoljenu hranu, i ne dosoljavati je!

Moramo jesi hranu bogatu betakaotenom : Mrkva, Slatki krompir (batat), zeleno lisnato povrće (špinat), sviježe i sušene marelice (preporučujem sušene, zbog veće koncentracije Beta Karotena) mango, papaya, bundeva

puna ljudi nezna da je Beta Karoten zapravo Provitamin A, tj. ako vam tijelo prepoznaje da vam fali vitamina A ono pretvara Beta Karoten Vitamin A!
A PRIZNAJTE SVI OVDJE ZNAMO DA JE VITAMIN A, JEDINI I GLAVNI SADRŽAJ Accutana i Roaccutana, kojim se riješavaju ti problemi (to znate bolje od mene)
bla..bla..bla (neda mi se pisat)
dokazano je da ljudi koji jedu hranu bogatu Beta Krotenom rijeđe oboljevaju od raka dojke, debelog crijeva i rektalnog raka!
bla..bla..bla..

ljudi bogati B. gotove ni ne oboljevaju od bolesti koronarnih arterija!

Beta Karoten također, je jako anti.oksidans uništava slobodne radikale (od kojih starimo), i štiti oči od uv zračenja, sunca, obnavlja očne i kožne stanice. bla...bla...bla... (fakat mi se neda više pisat gladan sam)


Ljudi!! jedite C I N K!!!( ostrige, pšenićne klice, grah itd...) (sve si možete na internetu naći , sadržaj tog i tog vitamina u toj i toj kolićini u tome i tome žišku?)
dokazano da cink prilijepšava kožu!

Evo prije 2 dana sam počeo jesti hranu bogatjom Betakarotenim i odbacio sam JOD(slanu hranu) iz jelovnika i VEČ VIDIM REZULTATE!!!

I jedite acidofil (jogurt), ja sam danas u dućanu naletio baš na ACIDOFIL prvi put čujem za taj proizvod, a baš mi ta bakterija treba!!!! isto čisti kožu!


Nadam se da sam nekom pomogao, budem još pisao ak mi netko postavi koje pitanje jer sam u nutricionizmu fakat stručan (volim to znam sve)!
(baš sam glup kaj se prije nisam sjetio ovog!)

Ak vas neš posebno zanima, bodem vas savjetovao, i vjerujte mi sve kaj sam ovdje napisao je istina jer uvijek provjeravam podatke barem 15 puta iz raznih izvora!!!

Daj gladan sam idem jesti!
ScuderiaBull is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 17:17   #2003
Evo danas bio na kontroli...proslo mi oko 90% akni no dermatolog mi prepisao ponovo tablete (4 tjedna, kao i prvi put)..pitao sam ga u svezi tih doticnih tableta da su kao dosta nezgodne..kaze on sve su tablete iste..problem je sto te tablete izdaje samo dermatolog te su manje zastupljene kod ljudi..a sto se tice nuspojava zato su i napisali sve moguce koje mogu biti..tako da tablete su ok...eto neda mi se vise ustajat ujutro te jest pa pit te tablete....:-/
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 20:53   #2004
ja neam neko određeno vrijeme kad uzimam. meni je rekla 20mg uz doručak i 20 uz večeru, ja to nekad kad idem ujutro rano onda popijem u 6 sati, nekad kad neam niš popijem u 10, a naveče oko 19.30-20.30 tak da neam neko točno određeno vrijeme
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:47   #2005
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
ja neam neko određeno vrijeme kad uzimam. meni je rekla 20mg uz doručak i 20 uz večeru, ja to nekad kad idem ujutro rano onda popijem u 6 sati, nekad kad neam niš popijem u 10, a naveče oko 19.30-20.30 tak da neam neko točno određeno vrijeme
Meni se nije problem probudit ujutro i popit tabletu..ali mi je problem nesto pojest pa popit (ne jede mi se ujutro)..jer se ne smije piti na prazan zeludac..
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 09:42   #2006
Ima li tko kakvih promjena?

Pokušavam naći neko ulje ili losion bogat vitaminom E
ScuderiaBull is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:34   #2007
Smile

Pijem rocc vec 3 tjedna,neuspojave uobicajene suhoca usnica,lica i tek sam nekidan skuzila da me od toga boli i donji dio leđa....
btw.Zanima me samo ako sam danas zaboravila popiti tablete(30mg) poslije rucka dali je u redu da ih popijem nesto kasnije oko 5h?poslije večere?
brucas-oth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 21:51   #2008
ma nije ti bitno kad popijes, bitno da popijes svaki dan svoju dozu.
evo prosla su 2mj, nikakvog napredka osim uzasno suhe koze, vec me sram ic van kad se stalno ljustim
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:19   #2009
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
ma nije ti bitno kad popijes, bitno da popijes svaki dan svoju dozu.
evo prosla su 2mj, nikakvog napredka osim uzasno suhe koze, vec me sram ic van kad se stalno ljustim
tako suha koža a akne opet uspiju prodrijeti??? kako su samo proklete!!!

uf, ja pijem tek tjedan dana pa sam slučjano naletila na ovu temu da vidim šta mogu očekivat...
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:28   #2010
Usput, vidim da većina ima terapiju od 30mg, ja imam samo 10 (zbog stalno povisenih jetrenih enzima) hoće li ikakvo poboljšanje doći onda jos kasnije nego vama?
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:48   #2011
Quote:
sum41 kaže: Pogledaj post
Usput, vidim da većina ima terapiju od 30mg, ja imam samo 10 (zbog stalno povisenih jetrenih enzima) hoće li ikakvo poboljšanje doći onda jos kasnije nego vama?
Moguce da ce ti duze trebat....mala je to doza, no budi strpljiva...evo meni je proslo oko hm, 95%..jos pijem 3 tjedna i na drugu kontrolu...
Pijem 30 mg
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:49   #2012
da, sto je terapija blaza, to joj duze vremena treba...meni je dala 30mg, al mi je to bilo previse, lice mi se pocelo raspadat, pa sam se vratila na 20mg...(a imam 48kg)
da, lice mi je strasno suho, nijedna krema ni piling ne pomazu previse, a akne, i to one fine potkozne, se i dalje javljaju
ah, eto gubim i zadnju nadu...
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:50   #2013
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
ma nije ti bitno kad popijes, bitno da popijes svaki dan svoju dozu.
evo prosla su 2mj, nikakvog napredka osim uzasno suhe koze, vec me sram ic van kad se stalno ljustim
Tako je...al pred spavanje nikako
Ja se drzim +, - 2 sata...mislim da je bolje piti uvijek u isto ili priblizno isto vrijeme
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:51   #2014
zasto ne pred spavanje? ja uvek pijem pred spavanje
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:52   #2015
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
da, sto je terapija blaza, to joj duze vremena treba...meni je dala 30mg, al mi je to bilo previse, lice mi se pocelo raspadat, pa sam se vratila na 20mg...(a imam 48kg)
da, lice mi je strasno suho, nijedna krema ni piling ne pomazu previse, a akne, i to one fine potkozne, se i dalje javljaju
ah, eto gubim i zadnju nadu...
Ne razumijem zasto na tu tvoju kilazu su ti propisali 30 mg...
Ne znam sta da ti kazem...samo pij i dalje..uz to probaj i neki biljni domaci caj (kupis kod travara)
Sretno..mora ti biti bolje, i ne se nervirat..ostani hladna na sve to
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:55   #2016
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
zasto ne pred spavanje? ja uvek pijem pred spavanje
Tako mi je doktor rekao..ja ga malo ispitivao o tim tabletama..malo sam radoznal..
Nemoj pit pred spavanje..pij poslije dorucka (to si sama odredis, ja negdje oko 10:00-10:30) i poslije rucka (ili nekog obroka) oko 16:00..tak sam si ja nekako nastimao...
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:56   #2017
a rekla mi je da probam jedan dan 20mg a drugi 30mg, pa da ako mi bude previse da pijem samo 20mg. i bilo mi je previse. nemogu verovat kad vidim da se nekima u mjesec dana poboljsa za 95% :O
meni se poboljsalo vald za 20%, al sada i oni najsitiniji izgledaju jako crveno zbog iziritiranog lica

hehe a jebiga, ne jedem tak cesto, jedem ujutro i navecer, ni ne stignem popit prek dana. jel reko tocno zas se nebi trebalo pre spavanja? bas me zanima...mozda zato nema nikakvog napredka kod mene? heh nadam se da je samo zato...
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:58   #2018
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
a rekla mi je da probam jedan dan 20mg a drugi 30mg, pa da ako mi bude previse da pijem samo 20mg. i bilo mi je previse. nemogu verovat kad vidim da se nekima u mjesec dana poboljsa za 95% :O
meni se poboljsalo vald za 20%, al sada i oni najsitiniji izgledaju jako crveno zbog iziritiranog lica
Al ja ti nemam ni jednu aknu po licu, niti sam imao..ja sam ti imao vec par godina po rukama i leđima..i to dosta..
Samo nisam isao na vrijeme kod dermatologa..mislio sam da ce proci al nije...
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 00:00   #2019
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
a rekla mi je da probam jedan dan 20mg a drugi 30mg, pa da ako mi bude previse da pijem samo 20mg. i bilo mi je previse. nemogu verovat kad vidim da se nekima u mjesec dana poboljsa za 95% :O
meni se poboljsalo vald za 20%, al sada i oni najsitiniji izgledaju jako crveno zbog iziritiranog lica

hehe a jebiga, ne jedem tak cesto, jedem ujutro i navecer, ni ne stignem popit prek dana. jel reko tocno zas se nebi trebalo pre spavanja? bas me zanima...mozda zato nema nikakvog napredka kod mene? heh nadam se da je samo zato...
Sad ne znam kak je ona to tebi propisala..jel ti pijes jednu ujutro i jednu navecer..ili samo ujutro tj. navecer...
Rekao mi je da navecer pred spavanje ne, jer ima slabije djelovanje...
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 00:04   #2020
aha, kao metabolizam slabije radi dok spavas pa vald slabije radi jetra...ima smisla.
rekla mi je da pijem kak hocu, al ja eto pijem pretezno "ujutro" (oko 13, jer prije toga nesmijem jest a necu na prazan zeludac), i navecer (jer tek tad ponovo jedem). budem probala pit ranije prije spavanja
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.