Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2008., 22:00   #201
Quote:
UFO_DNA kaže: Pogledaj post
Ja sam roaccutane pio 6 mjeseci,također sam imao bol u leđima,pred kraj malo i u kukovima,i nisam prestao rasti.Imam 18 godina,i iako sam koristio roacc narastao sam u međuvremenu 1,5 cm,tak da bol u leđima ne znači prestanak rasta.Mislim da je to vrlo rijetka nus-pojava koja je stvarno extremna tak da mislim da se ne trebas brinut,ali ako te brine svakako popricaj sa doktorom
Aj nadat ću se da je tako... A što se tiče rezultata stvarno su odlični i ja sam prezadovoljan ( mada ja nisam bio neki strašan slučaj, čak sam se dvoumio oko toga dal da uopće počnem piti ) stoga svi koji se dvoumite ja preporučam lijek samo ima stvarno groznih nuspojava od kojih je najgora (bar meni) suhoća kože a pogotovo usana te bol u leđima. Što se tiče krvarenja iz nosa to mi se nije dogodilo još ni jednom a čitao sam da je to vrlo čest slučaj. I pogoršanje mi je uslijedilo tek nakon mjesec dana i trajalo je negdje tjedan dana al tada sve nestalo...
Hrc11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 00:55   #202
Quote:
Luna16 kaže: Pogledaj post
koliko se dugo smije piti 30 mg? Nisam bila kod derma otkad sam pocela terapiju(4 mj pijem), pa neznam, bojim se da bi me popljuvo zbog nemarnosti, ugl. necu ic kod njega. inace sam krv vadila redovito i sve je bilo u redu, a htjela bi prestati na svoju ruku, al neznam kada.



reci mi koliko imas kilograma pa cu ti reci kad ispunjavas kumulativnu dozu
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 00:55   #203
Quote:
imberlan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanima me da li se taj roaccutane može kupiti bez recepta?
moze ali nije preporucljivo da ga pijes na svoju ruku
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 09:08   #204
Quote:
nisam_luda kaže: Pogledaj post



reci mi koliko imas kilograma pa cu ti reci kad ispunjavas kumulativnu dozu
pa imam negdje oko 52 kg, ajd fala
Luna16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 10:38   #205
Quote:
nisam_luda kaže: Pogledaj post



reci mi koliko imas kilograma pa cu ti reci kad ispunjavas kumulativnu dozu
ajd i meni pliz imam 55 kg.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 23:21   #206
Quote:
Luna16 kaže: Pogledaj post
pa imam negdje oko 52 kg, ajd fala
kumulativna doza koju treba popiti (zbir svih miligrama koje popijes) je izmedju 120 i 150 u zavisnosti od `tezine` slucaja.

ti bi trebala ukupno da uzmes oko 7800 mg, sto je sa 30 mg dnevno ukupno 260 dana uzimanja.

ukoliko bi isla na kumulativnu dozu od 120mg/tt to je cum 3240mg, sto je 208 dana uzimanja po 30 mg.


ne zelim da izigravam doktora na forumu, da se razumemo. ovo sto sam ti rekla bi ti svaki dermatolog rekao. retko kome je tokom terapije ista doza ali ako ti je ok sa 30 mg, onda nastavi tako. to je malo vise od 0.5mg/tt, sto je neka sasvim ok doza. (hocu reci da ti svakako nije previse, tako da nema bojazni sve dok su ti rezultati krvi ok).
obavezno redovno kontrolisi krv!
ja kao tebi a istu stvar sam i ja uradila. jako je bitno da budes disciplinovana i obavestena sto se tice roaccutana. ukoliko ti rezultati krvi slucajno ne budu ok (nadam se da se to nece desiti ukoliko redovno uzimas omegu 3,6,9, vitamin e i cink) i pazis na ishranu.

preporucujem ti da prekines negde oko 230-240. dana

ukoliko imas bilo kakva pitanja, slobodno pitaj
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 23:29   #207
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
ajd i meni pliz imam 55 kg.
ako sam dobro zapamtila i ti si na 30 mg


kumulativna za 120mg/tt ti je 6600 sto je 220 dana po 30 mg
kumulativna za 150mg/tt ti je 8250 sto je 275 dana po 30 mg

ukoliko ti doza ostane ista kroz celu terapiju, trebala bi da prekines izmedju 240. i 250. dana... kad pogledam to je vise od 8 meseci. uglavnom terapija traje oko 6 meseci. mislim da ce ti dermatolog povecati dozu
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 00:16   #208
Umm...Ja sam pio 1 mjesec 40 mg,3 mjeseca 30 mg,1 mjesec 20 mg i jedan mjesec 10 mg,a imam 57 kg...Znaci minimalna doza koju sam trebao popiti bila je 120×57=6840...a ja sam popio...umm...4800 mg...Znaci da nisam ispunio minimalnu'kumulativnu dozu'...Trebam li se brinuti? Moja dermatologica je rekla da sam pio i previse i da sve slucajeve koje je ona imala na roaccutaneu,da su se svi trajno rješili akni i uz manje doze...Moja seka je imala grozan ten,uzasne ciste,i pila je roacc. 3 mjeseca po 30 mg na 60-ak kg,i sve joj je nestalo...Jel ta kumulativna doza neki stvarno dokazani znanstveni faktor ili?jer ja za to nisam nigdje cuo osim ovdje na forumima...
X_Ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 02:27   #209
ne znam sta bih ti rekla... po onome sto sam ja cula kumulativna doza je bitna da ti se akne ne bi vratile. pre koliko si zavrsio terapiju?
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 02:32   #210
Prije tjedan dana....Savjet?
X_Ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 10:41   #211
Hvala ti! A ipak cu ja otic jos jednom kod derma, kad ce to toliko trajat, i odnjet mu nalaze da vidi da sam redovito vadila krv
Luna16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 11:29   #212
Quote:
nisam_luda kaže: Pogledaj post
ako sam dobro zapamtila i ti si na 30 mg


kumulativna za 120mg/tt ti je 6600 sto je 220 dana po 30 mg
kumulativna za 150mg/tt ti je 8250 sto je 275 dana po 30 mg

ukoliko ti doza ostane ista kroz celu terapiju, trebala bi da prekines izmedju 240. i 250. dana... kad pogledam to je vise od 8 meseci. uglavnom terapija traje oko 6 meseci. mislim da ce ti dermatolog povecati dozu
nisam_luda hvala draga na trudu. ja sam onda koliko vidim dosta ispod tog nivoa, tri sam mjeseca bila na 20mg, a na 30 mg cu ukupno biti 3 mj.

to bi bilo 180 dana, ukupno 4500 mg.

derm mi nece povecati dozu, stovise, kaze da mogu prestati piti i kad zavrsim 5. mjesec.
( da ne kazem da je dermatologica prije ovog doktora, me htjela skinuti nakon 3 mj a o povecanju doze nije htjela ni cuti!)

mozda na svoju ruku pojacam pred kraj...
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 12:44   #213
Quote:
X_Ray kaže: Pogledaj post
Prije tjedan dana....Savjet?
ako dermatolog smatra da je to ok, onda je ok
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 12:45   #214
Quote:
Luna16 kaže: Pogledaj post
Hvala ti! A ipak cu ja otic jos jednom kod derma, kad ce to toliko trajat, i odnjet mu nalaze da vidi da sam redovito vadila krv

e to sam htela da cujem izgleda da je upalilo ono

mozda i nece trajati toliko, vidim da kod vas dermatolozi ne postuju bas kumulativnu dozu.

javi kako je proslo kod dermatologa
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 11:05   #215
cure, jeste li pile kontracepciju uz R?

nekako mi se cini da ju vecina dermatologa prepisuje kao obaveznu.
ja sam naime na kontracepciji bila i prije R, no sada se priblizavam kraju terapije, pa bih se voljela skinuti i sa kontracepcije.
kada ste prestajale sa kontracepcijom?

ima iskustava...?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 01:35   #216
!

Um...jedno pitanje...Meni je sad mjesec dana od kada sam prestao sa roacc.,i u zadnjih me par dana koza i na licu i po tijelu onak...svrbi,a po licu mi se pojavljuju sitni sitni pristici,mykroskopske velicine,koji brzo nestaju...Ima tko iskustva?
X_Ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 01:39   #217
to sto te svrbi je verovatno zbog suvoce koze. na ta mesta namazi apaisac i termalnu vodu vise puta na dan. sto se tice tih pristica koji ti izlaze... to ne bi trebalo... nisi valjda u onih 2% kojima se akne vrate... verovatno da nisi uneo kumulativnu dozu
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 02:15   #218
Hm...Koza mi vise nije suha,onak lijepo je normalna,tak da ne vjerujem da me svrbi zbog suhoce..Naaaaah,nisam ja u onih 2% Ma nisu ovo pristici,to je nesto zbilja sitno,i ima ih par 2-3,al bas je cudno vidi se da nije nesto samo od sebe,mora bit nesto povezano s roacc!
X_Ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:41   #219
Quote:
X_Ray kaže: Pogledaj post
Um...jedno pitanje...Meni je sad mjesec dana od kada sam prestao sa roacc.,i u zadnjih me par dana koza i na licu i po tijelu onak...svrbi,a po licu mi se pojavljuju sitni sitni pristici,mykroskopske velicine,koji brzo nestaju...Ima tko iskustva?
imam ja iskusta. identicna.

mene koza tijela svrbila za poludit jedno mjesec dva, a pocelo je iza 2. mjeseca pijenja R.
dermatologica mi je rekla da mi je to radi zeluca kao, izlucuje se zucna sol, dok mi je dr opce prakse rekla da misli da je posljedica R (suhoca koze).

sitni pristici su kod mene jos prisutni, posebno oko nosa, prema ustima, i prolaze, ali novi se i stvaraju.
to nisu pristevi niti akne niti nista, to je neki vid ostecenja koze, i takdjer je posljedica R.
nadajmo se da ce proci kada prestanemo piti lijek.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:43   #220
aha, sad vidim da si ti prestao piti...
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.