Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2005., 11:02   #21
točno, imaš već temu, pronađi je. Roaccutane je lijek koji uzimaš ako više ništa ništa ništa ne postoji kao drugo rješenje i ako su ti akne takve da te ljudi na cesti gledaju kao NLO. u suprotnom, nemoj. Taroth ti je dao dobar savjet plus imaj na umu da borba s aknama traje jako dugo i nema rješenja za "preko noći".
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 12:31   #22
o Roaccutane se neshto pisalo ovdje , a o nekim drugim sredstvima ovdje , ovdje , ovdje ...i na josh puno topika, al ovo j za pochetak dovoljno . nadam se da sam ti pomogla
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 13:47   #23
moja frendica je to pila po preporuci dermatologa
imala je užasnih problema i zaista je izgledala kao #alien#
naravno da je ženi to grozno smetalo tko ne bi
ona se nije konzultirala recimo sa kozmetičarkom jer njoj je čini mi se za bilo kakve druge tretmane bilo bez veze dati lovu
išla je na varijantu odmah sada
istina je da je sada totalno drugačija, tj. prošlo je sve, nema više onih upaljenih niti bilo kakvih akni
tu i tamo koji miteser ( koji ona nažalost ne tretira ni sa čim) pa se to opet malo upali
istina je i to da su joj brkovi narasli od toga i da joj je u tretmanu sa samim lijekovima često znalo biti jako loše
padao joj tlak, totalna iznemoglost, umor.....
iako ja mislim da se ona uopće nije sa tim pozabavila da joj je to od tih lijekova
stalno je morala na pretrage krvi.....ali .....eto....prošlo joj je.....

ne znam kako će biti dalje jer terapija joj je trajala 6 mjeseci i sada je već nekih 6 mir od svega toga......

iskreno, nakon svega pročitanog ja to ne bih gutala....

ja dajem lovu kozmetičarki svakih mjesec dana
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 16:03   #24
ja sam imao problema s tim... i obisao doktore i sl...
tako da ako treba neki kao savjet ili pomoc, nije bed...


kozmeticar moze dosta pomoci jer se akne (potkozne) sire limfnim cvorovima, pa ih treba malo drasticnim metodama ukloniti nekada... ali i dobra prehrana puno vise moze uciniti
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 16:52   #25
Zene pazite da niste slucajno trudne kad to uzimate...ostalo cu presutjeti jer je vrijeme rucka pa da si ne zgadim
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 18:50   #26
Sve mi se vise cini da cu malo zaboraviti na taj otrov,hvala na pomoci i na korisnim linkovima,probat cu homepatski kod jedne zene,koja sudeci po tudjim iskustvima ima vrlo dobre rezultate!
willy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 22:42   #27
Meni je dermatolog dao Roaccutan, čekam nalaze krvi...

Upozorila me o svemu...

Ja ću pokušati, jer mi je dosadilo, imam jednu cistu sebaceu na vratu veličine niti 1cm i ima veze sa aknama. Na preponama imam akne i kirurg mi vadio uraslu dlaku...meni je dosta tih pizdarija.

Ako ne budem mogla podnositi, uvijek mogu odustati...
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 23:43   #28
koristila sam roaccutane prosle godine. kod mene se desilo to da su mi akne doslovce poludile, na desnom obrazu su narasle toliko da sam ih morala incizirati. danas imam dva oziljka. uglavnom, po hitnom postupku sam ih pocela uzimati po preporuci dermatolginje, ginekologinje i dr. opce prakse, usporedo sa dianama 35. terapija mi je jako puno pomogla, doslovce nova struktura i kvaliteta koze nakon 4 mjeseca. sluznica usana se jako susi, ali to je sve od nuspojava koje sam osobno iskusila. mogu ti samo opisati beskrajnu srecu kad je sve polako nestajalo, koza cijelog tijela se preporodila, masna kosa nestala...prije toga sam pokusavala sa raznim kremama i antibioticima i nista...valjda kad se netko rodi sa takvom kozom nista specijalno ne pomaze. osim roaccutana. stoga ti ga preporucam, ali uz nadzor lijecnika jer nije bas bezopasan. ali ne treba ga se niti tako bojati jer nemaju svi nuspojave, no nikako se ne smije zanijeti ili davati krv tijekom uzimanja roaccutana, te mjesec dana nakon jer uzrokuje deformitete ploda.
po prestanku uzimanja, ostala sam na dianama jos godinu dana i fino su odrzavale kozu u postojecem stanju. medjutim, kada sam napravila pauzu od par mjeseci, najprije 2 mj. na logestu, a potom bez icega, dio toga se vratio natrag i sad su mi ponovo prepisali diane. i eto, sve ispocetka...
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:10   #29
Što se tiče doze, ona mora iznositi 0,5 mg po kilogramu - dakle, vaša doza ovisi o vašoj težini. Znam da ovaj lijek pomaže, poznem ljude koji danas, zahvaljujući njemu, izgledaju super. Ja sam stvarno hepi što pijem taj lijek iako ga pijem tek par dana. Sad ulazim u vrijeme pogoršanja (koje nastupa pri početku uzimanja lijeka), ali znam da će mi biti bolje...

P.S. Za više informacija pročitajte priloženu uputu u kutiji s lijekom...
4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 23:31   #30
Evo mislim da bi bilo ok da i ja iznesem svoja iskustva posto je stvarno malo ljudi koji piju taj lijek

Meni ce sutra biti 12. dan da ga pijem,usnice su mi se pocele susit malo ozbiljnije tek pred 2-3 dana,takodjer i lice...lice mi je prakticki do jucer bilo masno ko kobasica Sav sam se poceo sushit...Mislim da sam osjetio pogorsanje prije 3-4 dana,ali sada se smiruje...

Inace od nuspojava ne osjecam bas nesto pretjerano,glavobolja mi je sastavni dio zivota svaku vecer jer radim po cijele dane tako da to eliminiram kao neku nuspojavu,prestanak glavobolje bi za mene bila (nus)pojava

Kao jednu nuspojavu,iako nisam siguran jeli to do roaccutana,ali mislim da sam negdje procitao da se dogadja...tvrda stolica,vec cca 3 dana...eto,to je jedina "nuspojava" (za sad?) ...

Inace i meni je prepisana terapija od 30mg iako imam 76kg,jednu ujutro,drugu oko 17h i zadnju popijem oko 23h
willy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:20   #31
I ja sam pila 30mg dnevno...3 mjeseca i od onda imam porculanski ten Bilo je to prije 3 godine,imala sam velikih problema odjednom,a u ta 3 mjeseca sve rijesila,sada iskoce samo "pred one dane" ali inace lice mi nikad nije bilo ljepse Nisam imala nikakve simptome osim suhoce usana,lijek sam odlicno podnosila,inace 30mg dnevno je mala doza...meni je prijatelj pio 50mg dnevno na svojih 70kg ali on je imao malo jace akne,i nije imao neke izrazenije simptome osim suhoce sluznica,i nalazi su mu bili ok

@Willy...djelujes mi poznato,da nisi mozda ti na crovortex forumu?Tocnije car tuning...iz pule i vozis sredjenu bijelu ibizu?Gotovo sam sigurna da jesi jer ti je i datum rodjenja isti I pricali smo o tome neki dan (petra )
__________________
samo su svemir i ljudska glupost neograniceni,samo nisam sigurno za ovo prvo...
Selfridge girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 01:05   #32
Hej ljudi!Ja eto,nisam pila Roaccutane,pa me čisto zanima da li vi mislite da bih trebala(naravno pitam samo vaše mišljenje,bez doktora ništa).Naime,imam loš ten,al ni približno prave akne,već hrpu mitasera i bijelih prišteva koji se upale pa to mjesecima treba da se oporavi,pa ostaju crvene fleke...sve u svemu-ten mi je koma!!! Nemogu više tako...pila sam antibejbi pilule baš zbog toga i izvrsno su mi pomogle,baš razlika 100%,al kad to sranje djeluje samo dok ih piješ,čim se skineš s njih-sve se vrati(šta navodno kod R.nije slučaj)!!
Ispada da mi ten nije dovoljno grozan za R.a bome ni dovoljno dobar da se pomirim s njim
HELP
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 10:56   #33
Quote:
Dadli kaže:
pa me čisto zanima da li vi mislite da bih trebalaHELP
mislim da ne bi jer je Roaccutane dosta jak i on je bas za akne, ovo kaj ti velis - miteseri se mogu dosta dobro srediti sa pilingom, a ovi bijeli pristici su mozda zacepljene i upaljene lojnice koje zeznes sa prckanjem - probaj kakve vitamine (+ cink zna dosta pomoci) - btw. ja za lokalne probleme koristim Eudyna gel (iako ni njega ne vole dat bez recepta) ili Dalacin (to je tekucina u bocici s jastucicem na vrhu - onak natapkas na pristic)

radije probaj lokalno, ja bih Roaccutane zadnji probala jer fakat nije "light", osim toga, ako su ti kontracepcijske pomogle zasto ih ne nastavis piti (ima skroz laganih) + ovo kaj opisujes je vjerojatno hormonalno + mozda malo prehranu srediti ?
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:02   #34
Konkretno nakon kolko mjeseci se vidi poboljšanje, ja pijem oko 15 dansi sad mi se lagano pogoršava stanje.očekujem brzo odgovor da znamm na čemu sam
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 12:44   #35
Brže odgovor, dok se ne ubijem
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:07   #36
konkretno zašto neželito odgovorit, počet ču plakat
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:26   #37
jel se smije pit alkohol dok se pije roccutane, želim brzi odgovor ubit ču se od dosade, alkohol je ejdini izlaz
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:36   #38
Quote:
lucky-strike kaže:
jel se smije pit alkohol dok se pije roccutane, želim brzi odgovor ubit ču se od dosade
Roaccutane je lijek koji sa sobom nosi i niz nuspojava. Među ostalom kod primjene lijeka ne smije se izlagati suncu. Lijek se ne smije primijeniti u trudnoći, kod osoba koja se liječe tricikičkim antidepresivima te onih alergičnih na soju i kikiriki. Također treba izbjegavati primjenu Roaccutane u žena koje planiraju trudnoću, kod osoba sa šećernom bolesti, oštećenjem jetre te kod težih poremećaja masnoća u krvi. Primjenjeni lijek može izazvati porast jetrenih enzima, glukoze i lipida u krvi te promjene raspoloženja. Budući da se i alkohol metabolizira putem jetre, jetru već opterećenu ovim lijekom nikako nije poželjno opterećivati alkoholom.

alkohol nikada nije izlaz, bar ne u pravome smjeru.
__________________
Na greskama se uci. Evo vec spremam doktorat.
Nanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 23:41   #39
za kolko se vide pozitivni rezultati,ja ga pijem mjesecm
dana
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 02:00   #40
ja sam ga danas prvi dan popila i užasno me strah nuspojava,kako je tebi sad i koliko pijes tableta,ovo je pitanje za samo jedan ja
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.