Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2014., 14:16   #4701
Smatram se sretnim jer sam dosta kratko pio roaccutane, malo više od 3 mjeseca, od toga, više od pola vremena samo jednu tabletu dnevno. Mislim da sam bio poprilično težak slucaj, bas puno velikih i upaljenih akni po leđima i licu. Predpostavljam da su flekice nestale od roaccutana, al vjerojatno nije odmogao ni taj pužev gel (nebi ga ni koristio da ga nisam dobio na poklon)

Zadnje uređivanje Manky123 : 11.10.2014. at 14:17. Reason: Ispravak
Manky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:11   #4702
Izvadio sam nalaze krvi, sve je uredu u ponedjeljak počinjem sa terapijom! Dermatologica mi je rekla da mogu Nastavit sa teretanom al ako osjetim umor da smanjim tako da cu vidit kako ce djelovat na mene. Koje ste vi kreme koristili za lice i usne?
Zukaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:33   #4703
Za lice Bepanthen (jedino što mi je cijelodnevno umanjivalo suhoću lica), za usta bilo koji labelo, ali melemov je najbolji, bar za mene.
Manky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 21:32   #4704
Bok,
evo kod mene je prošlo skoro godinu dana od kad sam prestala piti roaccutane, i počelo mi se stanje ponovo pogoršavati. dobri stari bolni potkožni prištevi su opet tu.

Ima li netko iskustva sa tim puževim kremama, dali to pomaže u ovako nekim težim slučajevima?
pixell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:51   #4705
ma jok, mislim da je to izmisljotinica, mozda malo popravlja borice, oziljke sitne, omeksava lice itd...ali sigurno nije lijek za akne, obzirom da si rijesavala akne roaccutanom, teško da ce ti takvo nesto pomoci. Idi opet po roaccutane, nisi prvi slucaj da treba ponovit terapiju, a nebi bila ni prvi slucaj da se od druge terapije vjecno rijesis akni

Zadnje uređivanje Manky123 : 13.10.2014. at 09:52. Reason: Ispravak
Manky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:10   #4706
Manky baš mi je drago zbog tebe! Ja sam u 3. mjesecu uzimanja Roaccutanea i na licu još imam samo flekice crvene i ožiljke, pravu aknu nisam imala još od početka terapije. Ja sam prezadovoljna.
Zanima me vraća li ti se koža u normalu sad nakon prestanka uzimanja? Mislim, suhoća i to. Usnice me već ozbiljno nerviraju takve suhe :/ A i da znam trebam li opet kupiti proizvode za masnu kožu kad završim s tretmanom ili ću moći nastaviti koristiti za suhu kožu.
amber_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:32   #4707
Evo treći dan terapije, još nemam niti jednu nuspojavu pa ni suhe usne. Za lice sam dobio bepanthen a za usne melem u stiku. Zanima me koji ste cleanser koristili za vrijeme terapije?
Zukaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 19:26   #4708
Quote:
amber_i kaže: Pogledaj post
Manky baš mi je drago zbog tebe! Ja sam u 3. mjesecu uzimanja Roaccutanea i na licu još imam samo flekice crvene i ožiljke, pravu aknu nisam imala još od početka terapije. Ja sam prezadovoljna.
Zanima me vraća li ti se koža u normalu sad nakon prestanka uzimanja? Mislim, suhoća i to. Usnice me već ozbiljno nerviraju takve suhe :/ A i da znam trebam li opet kupiti proizvode za masnu kožu kad završim s tretmanom ili ću moći nastaviti koristiti za suhu kožu.
Koža mi je trenutno ''normalna'' , ni suha ni masna, taman Ja sam imao jako masnu T zonu pa mi je ovo super, jedino sta je dosta suha poslje umivanja, tada samo namažem neku kremu da se malo ustabili. Ponekad poslje umivanja i ostavim da se malo ''presuši'', onako da zateže, jer imam fobiju da će mi se opet pocet jako mastit, što vjerojatno znaci i nove akne. Što se tice usana, isto ok, samo sam sad dobio naviku mazuckat sa labelom, ali i da prestanem, mislim da bi bilo ok

Zadnje uređivanje Manky123 : 15.10.2014. at 19:28. Reason: Dodatak
Manky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 22:29   #4709
Pošto mi je lice PUNO onih sitnih točkica(koji nisu prištevi) eng. je ja mislim WHITEHEADS....naravno da mi iz njih se razvije svakih par dana po par prišteva.Jel moguće to riješit da lice bude skroz "glatko" i čisto,ako uzimam 1-2 tablete(10-20mg) tjedno??
Napunia sam 19 godina nedavno(znači nebi triba imat više te stvari).
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 14:27   #4710
Bok, da li mi možete reći koji dermatolozi u Splitu i okolici izdaju Roaccutanne? Naime već 7 godina se borim s licem i ništa ne pomaže tako da mi je to još jedina šansa..al ujedno ne želim bacati novce na 3-4 pregleda dok mi konačno ne daju te tablete...naravno da cu prije toga napraviti analizu krvi i jetre, zanima me treba li jos koji pregled?

Unaprijed hvala
AnneMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 17:43   #4711
ajd netko pliz
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:18   #4712
Quote:
mariaa95 kaže: Pogledaj post
Bok, da li mi možete reći koji dermatolozi u Splitu i okolici izdaju Roaccutanne? Naime već 7 godina se borim s licem i ništa ne pomaže tako da mi je to još jedina šansa..al ujedno ne želim bacati novce na 3-4 pregleda dok mi konačno ne daju te tablete...naravno da cu prije toga napraviti analizu krvi i jetre, zanima me treba li jos koji pregled?

Unaprijed hvala
Svi dermatolozi ti mogu prepisati R, ako ti je stanje lice toliko loše da zahtjeva njegovu primjenu. Ako nije, ići će s manje štetnom terapijom.
Meni je R prepisan već na prvom pregledu, tako da ti ne treba 3-4 pregleda dok ti ga propiše.
Ne treba niti jedan pregled više, jedino će ti dati anti baby pilule (barem jest u mojem slučaju), jer se s njim ne smije zatrudnjeti.

Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Pošto mi je lice PUNO onih sitnih točkica(koji nisu prištevi) eng. je ja mislim WHITEHEADS....naravno da mi iz njih se razvije svakih par dana po par prišteva.Jel moguće to riješit da lice bude skroz "glatko" i čisto,ako uzimam 1-2 tablete(10-20mg) tjedno??
Napunia sam 19 godina nedavno(znači nebi triba imat više te stvari).
Ako imaš samo whiteheadse, ne teba ti R. Kupi si kremu s BHA kiselinama (Avene Cleanance K npr.) i lice bi se trebalo očistiti.

BTW. vidim da ljudi imaju problema s 'klasifikacijom' akni, evo ovdje ima općenito o aknama i opisan svaki tip, vrlo korisno!
http://lilith-collette.blogspot.com/...s-of-acne.html
amber_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:03   #4713
Pozdrav,
znači borim se sa aknama od svoje 14. god, sada imam 19. Isprobao sam sve ostalo prije nego sam krenuo sa roaccutanom. Sad sam evo na roaccutanu mjesec i pol dana, vidi se kakva takva razlika ali još uvijek mi je lice katastrofa, frendovi mi govore kako mi se dosta očistilo al ja baš u to nevjerujem kad se vidim svaki dan u zrcalo, valjda me samo tješe ... Imam 75kg i doktorica mi je dala dozu 2 tablete dnevno, tj. 20mg dnevno, a u uputama piše da je uobičajena početna doza 0,5mg po kilogramu. Sad me zanima da li je ta doza od 20mg premala za mene i da li bi trebao početi piti veću dozu da bi se postigli neki rezultati? Da li alkohol utječe na efikasnost tableta? jer pretežito dok izađem van popijem si pivu dvije, a nekad se zalomi i da se napijem ko stoka a neki kažu da je strogo zabranjeno piti alkohol na roaccutan a u uputama piše da je dovoljno samo smanjiti do neke normalne mjere(valjda je normalna mjera jednom u tjednu i to za vikend)... Zatim me zanima da li bi trebao bradu češće brijati ili rijeđe? Uz tablete koristim i effaclar duo + koji je "kao" čudo za masnu kožu sklonoj aknama, ali evo u ovih mjesec i pol dana kolko koristim tu kremu već sam pri kraju druge tube a rezultati su nikakvi, da li bi mogli preporučiti neku drugu kremu koja bi mi licu vratila normalan ten i maknula crvenilo, jer pošto vidim ovaj effaclar mi se neisplati, inače jedna tuba dođe 104kn, pa ako si bolje razmislim za te dvije tube koje sam potrošio mogo sam si platit tretman kod kozmetičarke koji bi se bolje isplatio... Od nuspojava imam suhe usne, onda nekad naveče kada si legnem u krevet sve me boli i to bi bilo uglavnom to, i da ako se napijem, onda mi je loše još 3 dana poslje
wsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 10:39   #4714
Pozz
Danas mi je 6. dan
Nuspojave: jako suho lice, usne su jos normalne, i bolovi u doljnjem dijelu leđa( ništa strašno)
Nevidim ni pogoršanje ni poboljšanje, ništa guramo naprijed!
Zukaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 00:28   #4715
Pozdrav svima!
Htjela bih svoje iskustvo podijeliti s vama. Roaccutane pijem od 8.9., prvih mjesec dana 20 mg, a nakon toga 10 mg dnevno. Što se tiče nuspojava, nekoliko puta curila mi je krv iz nosa na dvije minute, oči su me pekle prva dva tjedna (koristila sam kapi), suhoća kože i usana.
Ono što me jako brine je pojačano opadanje kose i izostanak menstruacije.
U prijašnjim postovima vidjela sam da je samo jednoj djevojci prvi mjesec izostala menstruacija, je li se to dogodilo još nekome? Jako sam se uplašila i ne znam što da radim.
candice77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:51   #4716
Odlučia san da ću kupit jednu kutiju za 101kn,i piti ću jednom tjedno po 1 tabletu(10mg).
Nadam se da će mi se smanjiti whiteheadsi i da će mi se koža pročistit.
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:53   #4717
Ja neznam gdje daju bez recepta, i ja na svoju ruku nebi nikada uzeo. Odi kod dermatologa i trazi ga
I 10mg tijedno je ništa.
Zukaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 19:26   #4718
Neće mi ga dat nema šanse pošto neman akne,već nečisto lice puno whiteheadsa i malih sitnih prištića(po par komada izbaci svako malo).
A ja se želim toga potpuno riješit,tj.imat SKROZ čisto lice
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 19:08   #4719
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Odlučia san da ću kupit jednu kutiju za 101kn,i piti ću jednom tjedno po 1 tabletu(10mg).
Nadam se da će mi se smanjiti whiteheadsi i da će mi se koža pročistit.
Ne igraj se s tim, ozbiljno, to nije bezazlen lijek. Odi kod dermatologa i on će ti dati nešto da ti se smanje akne, ponavljam R ti ne treba ako imaš samo whiteheadse. I moraš se pomiriti s tim da ako si skon aknama, NIKAD nećeš imati skroz čisto lice, uvijek će biti barem jedna, dvije koje će te zezati.
Već sam ti napisala da kupiš neki proizvod s BHA kiselinama, one čine čudo za akne. Samo se nemoj zezat s R-om, molim te!!
amber_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:41   #4720
Neću se pomirit.Želin imat ČISTO lice.
Da nije možda do hormona,iako ne virujen pošto san napunia nedavno 19 godina,znači pubertet je prošao :/
Bi li pomoglo možda čišćenje lica u kozmetičkom salonu za 150kn? Jel se isplati dat pare?
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.