Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2006., 21:20   #41
daje tink od tog straog topica za roccutane nemogu nač, pošto ovdje očito niko ne želi pomoč!
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 22:01   #42
probaj ovdje
__________________
Na greskama se uci. Evo vec spremam doktorat.
Nanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 18:07   #43
Pila sam roaccutane 5 mjeseci sa dnevnom dozom 50mg -jednokratno.
Usne su bile abnormalno suhe, do krasta na kutevima da su me pitali dali imam herpes!!!
Jetrene probe nisu bile povišene, ali chol i tg su otišli u nebesa, pa sam dobila statex. Prištevi su nestali, ali tek nakon tri mjeseca.
Koža mi je 15 dana nakon prestanka korištenja još uvijek suha kao bakalar, ali usne barem nisu ispucane, imam neke sitne prištice, ne akne.
Roaccutane se daje isključivo za kasne akne; dakle kod ljudi iznad 25, prije toga se daju antibiotici po nekoj posebnoj shemi.
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:32   #44
probaj s clear complexion tabletama. jedna poznanica se pomoću njih riješila problematiče kože. ja ih pijem 2 - 2,5 mjeseca i mogu reći da se stanje dosta poboljšalo. biljne su i kupuju se u ljekarni (ali ih nema baš u svakoj, uvoz iz britanije). još uvijek mi akne osciliraju prema ciklusu ali ne odustajem jer mi nikakve kreme, gelovi i sl. nisu dosad pomogli.
lada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 00:56   #45
meni dermatologica preporucila taj roakutan jer sam imala bash ciste od pristeva.po celjusti ili nasred lica s obje strane bi mi znalo izbiti 4-5 potkoznih koji bi trajali tjednima,a oziljci mjesecima.
uz roakutan mi je preporucila koristenje nekih kremica i avene cold creme gela.
nakon sta sam procitala puno iskustava, i cula posljedice, pozitivne i negativne ipak sam se odlucila da ne uzimam to.
kupila sam kremice,iako sam ih koristila kad bi se sjetila, pila sam punooo zelenog i bijelog caja,navecer bi stavljala samo domace nevenovo ulje na lice.lice mi je 1000 puta bolje nego sto je bilo,ma zapravo savrseno.da pokucam o drvo, ne sjecam se zadnji put kada sam imala neki potkozni pristic,ako koj izadje prek noci stavim aknemyycin i to je to.uopce se vise ne zamaram licem,ne gledam dal je koj prist izaso il ne.ja sretna.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 11:00   #46
netko diže stare postove,no svejedno ću reći NE uzimati Roaccutane.
Mislim da bi vam svima vama pomogao 10%-tni Benzoyl Peroxide.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 12:28   #47
Pila sam R. 8 mjeseci tokom 2004 godine. Danas mi se nakon 2 godine pojavi neki sitni pristic, ali to je nista, prema starom stanju.
Sreca koju osjecas svako jutro kada se pogledas u ogledalo, dok sam bila na terapiji pomogla mi je izdurat cijelu terapiju. Za usta sam koristila melem, za ruke neutrogenu, za intimnu njegu hygeui, a za lice nekakvu medicinsku.
Ako si u glavi odlucio da ces se jednom zauvijek rijesiti tog problema samo naprijed, ako si i inace sklon depresijama i losim raspolozenjima, onda mozda bolje ne uzimati.
Redovito, svaka 3 tjedna kontroliraj kolesterol, NEMOJ OSTAT U DRUGOM STANJU, barem još 6 mjeseci nakon toga i vjeruj mi prepordit ces se.
Ja jos uvijek nakon 2 godine ne mogu vjerovat da mi se lice ocistilo i da mogu bez pudera izaci van i da svi ne zure u mene. Sreca me jos uvijek drzi vjerovali ili ne.
Princeza protuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 15:07   #48
Tvojoj sreći nema kraja.

A djevojkama koje ne mogu zatrudniti od Roaccutane-a,njihova nesreća nema kraja.

Također ni muškarcima koji su od njega očelavili.imaju problema s jetrom...
Suha usta,mutan vid,razdražljivost,ljuštenje kože...to su samo neke bezazlene nuspojave za vrijeme ciklusa uzimanja. Ono što se kasnije zna dogoditi je problem.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 15:58   #49
Smile bok

slučajno sam naišao na ovaj topic,nisam znao da postoji! ja od negdje 25.05.2006. koristim Roaccutane...ok pročitao sam sve što je na ovoj stranici napisano,ja nemam takve akne već one "podkožne" s crvenilom možda je bila koja površinska,ali odkako pijem te tablete osjećam se ok,nema depresije,ni nikakvih štetnih djelovanja kod mene često vadim krv i sve je ok... počeo sam također postepeno kako bi danas uzimao 4 tablete dnevno (2+0+2 ili 2 ujutro i 2 navečer)...zasad nemam nikakvih problema,osim onog što je već ovdje navedeno (suhoća kože-al za to je hidrantantna krema,usnice labello...) e da i moram se mazati nekavim gelom od vichi-a i mazati tom hidrantantnom kremom...i to je to! preporučio bi dotične tablete ali ja nisam doktor pa nuspojave kod nekog mogu biti kak je navedeno depresija samoubojstvo itd. najbolje se konzultirajte sa svojim doktorom!!! e da rezultati se naočigled vide što je najvažnije,po mom mišljenju još nekih 2 mjeseca i terapija će biti prošlost! ok možda će se dalje nešto od krema koristiti to neznam,živi bili pa vidjeli!
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 16:02   #50
ukoliko ima tko kakvo pitanje vezano uz roaccutane slobodno me kontaktira preko privatne poruke,jer možda neću često dolaziti na ovaj topic...a i sigurnije je preko privatnih poruka,mislim sigurnije je u toj mjeri da ću pročitati upite! lijep pozdrav
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 16:05   #51
Link ne forum o lijekovima, gdje cete naci misljenje par farmaceuta:

http://www.farmakologija.com/forum/viewtopic.php?t=37
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 11:31   #52
Question

HVALA NA LINKU odlična stranica.Reci još uvijek je u funkciji forum,mislim može se registrirati?
http://www.farmakologija.com/forum/viewtopic.php?t=37
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 12:01   #53
Quote:
brainiac kaže:
Tvojoj sreći nema kraja.

A djevojkama koje ne mogu zatrudniti od Roaccutane-a,njihova nesreća nema kraja.
Jel mi mozes poslati link gdje je to dokazano.
Da zene koje su uzimale R. ne mogu zatrudnit, ili da je povezan s neplodnoscu, tj. da je bas R. kriv za neplodnost, te da su ostali faktori iskljuceni.
Princeza protuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 13:23   #54
štoviše,imao sam negdje studiju,ali ju trenutno ne mogu naći.Potražit ću ju...

Evo ovo sam prvo našao,a i dosta je zanimljivo: http://www.medsafe.govt.nz/Consumers...Roaccutane.htm

''When you must not take it

Do not take ROACCUTANE if:

1. you are pregnant, or you intend to become pregnant
If you fall pregnant while taking ROACCUTANE there is an extremely high risk of having a baby that is severely deformed. You must use effective birth control for one month before treatment, during treatment and one month after treatment with ROACCUTANE.''

Isotretinoin je baš fora,a?
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 14:44   #55
Slazem se sa svime sta je napisano na linku.
Slazem se sa svim tegobama koje se javljaju kod uzimanja toga ljeka.
I sama sam napislala i to velikim slovioma da se ne smije ostati u drugom stanju za vrijemem uzimanja, te kasnije 6 mjeseci minimalno preporuceno godinu dana.
Nigdje nije specificirano i navedeno da je povezan s neplodnoscu, tj. da nakon uzimanja i ciscenja organizma ne mozes ostat u drugom stanju.
Cure koje zele ostat trudne paze i na coca colu, a da ne govorimo o ostalim ljekovima.
To se nemre samo tako kupiti u ljekarni jer trebas sifru dermatologa, i recept od dr. opce prakse.
Ne uzima se za pubertetske akne, negi za teze slucajeve. Sta je tezi slucaj odlucit ce dermatolog.

Htjela sam pitati kako se uzima 10%-tni Benzoyl Peroxide?
Princeza protuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 17:18   #56
A,sad sam skužio da si postala ono prije mene...

Benzoyl Peroxide se nalazi u kremama. Postoji uglavnom 5 i 10%-tni .
Namaže se na probematična mjesta (ne po cijelom licu) i ostavi preko noći.
Jedina posljedica od toga može biti,u početku,lagano crvenilo i blago ljuštenje kože.Ako dođe do toga,ne mažeš dan-dva i zatim opet nastaviš.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 04:12   #57
pila sam r. na savjet dermatologa iako uopce nemam problema s aknama, pogrešna terapija, ali dobro. nikakvih problema nisam imala.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 05:25   #58
Quote:
snoopy_dc kaže:
HVALA NA LINKU odlična stranica.Reci još uvijek je u funkciji forum,mislim može se registrirati?
http://www.farmakologija.com/forum/viewtopic.php?t=37
Radi, radi
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:28   #59
citam vashe postove i strah me tog "lijeka".
evo ja uzimam roaccutane 3 dana. imam po ledjima akne koje znaju boljet kad sam naslonjen na stolicu. a i mrzim kad po ljetim ne mogu sa drustvom na plazu zbog tih akni. ali citam o svim tim nuspojavama i pitam se da li je sve to vrijedno tog cilja. a mozda mi i ne pomogne. doktor mi je prepisao 2 kaspule ujutro i 2 navecer. znaci 40mg dnevno. zanima me shta bi bilo kad bi prekinuo terapiju ili prepolovio na 20mg dnevno. i nakon koliko vremena ste uocili prve nuspojave?
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 16:37   #60
Roaccutane

hej! imam jedan problem liječnik mi je propisao lijek rocutan koji bi trebao riješiti moje dugogodišnje probleme s aknama i prištićima, ali mi je nabrojao i 100 nekih kontraindikacija i komplikacija vezanih uz njega, pa me zanima da li ga je netko već koristio,kako brzo djeluje,zapravo, djeluje li uopće?
Hvala.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.