Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2007., 21:14   #61
Da, koristi ga kolegica s mog faksa koja ima mega probleme s aknama, i u roku od neka 2 tjedna vidjeo se ogromni napredak. Samo pazi da ne zatrudniš dok si pod terapijom i sljedećih pola godine od prestanka terapije.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 21:29   #62
joj ja sam svasta cula, citala... bilo je vec na forumu govora o tome, probaj naci u trazilici.
koliko miligrama dnevno uzimas? koliko sam cula, prvo slijedi pogorsanje, pa onda se tek lice ocisti.
nazalost, nekima se to sve vrati nakon terapije, no mislim da je ucinkovitost 80%.
dobro se informiraj o svemu, kontroliraj krv redovito, pazi malo na prehranu itd.

javljaj nam kakvo je stanje!
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 03:01   #63
Lightbulb

ja sam ga pila i to dobrih 6 mjeseci, pocevsi sa 3 na dan, pa na kraju je bila jedna pilula na dan.
slobodno si procitaj sve moguce komplikacije vezane iz roac. ali nedaj se previse zbuniti - mene je stvarno izljecio, ja sam bila gadan slucaj; povisena razina prolaktina (hormon u glavi heh), i rekli su mi roaccutane ti je zadnji korak, ak ti to ne pomogne "ne znamo sta cemo s tobom"...
uglavnom pila sam ga preko zime, dakle kada vani u principu nema sunca. ne bi se smjela izlagati suncu, pogotovo ne solarij da fleke po licu ne dobijes.
od nuspojava dobila sam perut i to dosta jaku, i usta su mi bila suha do neba i stalno su pucala, a posto nosim lece i oci su mi bile jako suhe.... i opcenito mi se koza gulila nonstop.
sve u svemu isplatilo se, i iako akne su jebeno komplicirane za izljecit, sve se da.... ja eto sada kod svoje dermatologice radim samo redovite pilinge i koza mi je dosta dobra - jer mene moja dermatologica nije htjela na laser i zagladit kozu jer sam jos dosta mlada pa je najbolji (ali i najdulji) nacin samoregeneracija ubrzana nekim metodama ili preparatima...
ja se nadam se ce ti roaccutane pomoci!
sretno!
novozelanđanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:30   #64
kolika ti je bila dnevna doza (u miligramima ako se sjecas)?
na koje pilinge sada ides, i zasto ne laser?!
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 01:09   #65
e u miligramima se fakat ne sjecam, samo znam da sam prvo pila 3 na dan, pa nakon nekog vremena 2 na dan, i onda na kraju (mozda zadnjih mjesec dana recimo) samo jednu na dan.

pilinge kaj sad radim, su u biti one tzv. "hidrice" (ja mislim da je to hidrodermoabrazija.... imas jos onda sa kristalima medotu, to mi je frendica radila ali to je agresivno). dakle zenska meni s nekom lopaticom struze po licu, i postupak je mogu rec vrlo ugodan i traje cca 15 minuta.... i isto taj piling radim samo u zimskim mjesecima (ok, provuce se i koji jesenski ili proljetni mjesec kada nema puno sunca).
dakle sa tim pilingom zena meni potice jace guljenje koze i brze skidanje prvog sloja koze kako bi mi se lice potpuno zagladilo (nije da imam oziljke ali akne su ucinile svoje rovanje ipak). i tak, taj postupak traje ali je prirodniji nekak i daje kozi da se sama obnavlja - jer naravno ja sam odma htjela na laser i sve to uredit a to je bilo prije mozda godinu ili 2 i zena mi nije dala, rekoše da sam premlada (sad imam 21. god).

eto
novozelanđanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 11:35   #66
a gdje to ides, koji je to dermatolog?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 14:59   #67
u fijanovoj ulici, kod kvatrica, dermatoloska ordinacija sanja greguric - matesa

ak oces bum ti poslala broj na PM pa uvijek mozes nazvat i pitat kaj oces
novozelanđanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 16:25   #68
aha, vec sam dobila njen broj od jedne cure s foruma znaci dobra ti je doktorica i zadovoljna si?
ja sam jucer prvi put bila kod kaliterne. ici cu na laser, ali prvo na tretman kisikom.
nisam znala da jos netko ima lasere i te stvari osim njega i na salati...
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 16:31   #69
mene je ta zena izljecila, kod nje sam zadnje dosla i dan danas ostala
e sad za laser oops nadam se da ti nisam rekla krivo, ali ja mislim da moja doktorica isto ima - jer kad me odgovorila od toga (to jest moje fix-ideje da se "odma sve makne") ja vise nisam bila znatizeljna pa nisam pitala, mozda ima neku "vrstu" lasera - anyway, pitaj.
e, a ovo sa kisikom radis samo na licu? (heh cula sam da je to super za celulit )
novozelanđanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 10:01   #70
ovo s kisikom cu tek ici... pa da, to je nesto kao mikroabrazija kisikom za lice. vec su ljudi pisali tu na forumu o tome. mislim da nema nekih sprektakularnih rezultata, nego je vise za osvjezenje koze, eventualno se malo pocisti lice.
idem za 2 tjedna pa ti javim kak je
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 15:14   #71
hehe ajde super, tnx
(ma moram jos tak i tak kopat po forumu, ima prevec tema a ne stignem sve odjednom )
novozelanđanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 02:06   #72
@novozelanđanka

Nakon koliko mjeseci po prestanku terapije Roaccutanom si pocela sa tim tretmanima?!
__________________
www.budalizacija.hr
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 03:59   #73
pa... po prilici odma
roaccutane sam pila od negdje desetog mjeseca, pa do travnja.... onda se sjecam da je doslo ljeto i toplo vrijeme i rekli su mi da te pilinge pocnem radit kad se vratim s mora.... znaci par mjeseci poslje...
inace, dok sam bila na roaccutane-u, isla sam dosta cesto (po prilici 2 put tjedno) na ciscenje lica i to je bolilo do neba....
ne znam dal i ti isto ides na ciscenja?
novozelanđanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 16:34   #74
Ja sam poceO uzimat R prije nekih tjedan dana, usne su mi spucale, lice je skroz crveno.... Nakon koliko ce barem to crvenilo proci? Da li se simptomi smanjuju nakon nekog vremena??

Mentorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 17:03   #75
Ja sam pio 6 mjeseci prije par godina. Mislim da je 60 mg bila doza, ali situacije je bila JAKO losa s licem. Sto se tice nuspojava, bilo ih je dosta. Od ispucalih usana, crvenih ociju (izgledao sam kao da sam konstantno napusen), do krvarenja iz nosa (to je bilo dosta ektremno, 2-3 puta dnevno, ali sam to rijesio ispiranjem, zaboravio sa cime, ali doktorica mi je to dala). Takodjer sam bio nekako umoran cijelo vrijeme...

Nakon prvih mjesec dana se situacija jos i pogorsala, ali nakon toga je polako bilo sve bolje. Nakon 4 ili 5 mjeseci mi je lice bilo gotovo cisto. Meni se definitvno isplatilo, jer dan danas (nekoliko godina kasnije) nemam vise nikakvih problema s pristicima...

P.S.
Sto se tice alkohola, ja sam ga pio, ali vrlo malo. Mislim da sam se mozda jednom, dvaput napio tijekom tih 6 mjeseci. Kad bih izasao, pivo dva, ili jedna, dvije zestice mi je bio limit...
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:15   #76
hvala na odg. samo se nadam da ce mi za mjesec dana prestat pucat usne, ljustenje koze i crvenilo, barem do umjerene granice...
Mentorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 18:27   #77
Quote:
Mentorica kaže: Pogledaj post
hvala na odg. samo se nadam da ce mi za mjesec dana prestat pucat usne, ljustenje koze i crvenilo, barem do umjerene granice...
koja ti je dnevna doza?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 00:48   #78
Quote:
snjoxi koja ti je dnevna doza?
uzimam prva 2 tjedna 2x10mg poslije dorucka, pa opet 2x10 poslije rucka. nakon dva tjedna 3 tablete poslije dorucka tijekom 4 tjedna i nakon toga 2 tablete iza dorucka. sad sam jos par dana na 2x10mg + 2x10mg, dakle 40mg (imam oko 65kg)

Mentorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 09:41   #79
drzim fige da prodje bez groznih nuspojava
javi nam dojmove i kako prolazi crvenilo.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:25   #80
malo je bolje crvenilo, koristim kremu belobazu. usne naravno labellom mazem, kapam oci i jedino mi je jos malo crvenila ostalo. cak se i akne povlace...vec
Mentorica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.