Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 09:31   #1001
da li se Roaccutane još uvijek može kupiti bez lječničkog recepta? znam da se prije moglo kupiti (ali je cijena bila nekih 250-300 kn).
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 09:34   #1002
btw, ja sam koristio Roaccutane prije 10 godina. i bilo je sve ok, nisam imao nuspojava i sl. i pomogli su mi bome i to opako, imao sam najgori oblik ističnih akni, bolilo me to ko 100 vragova.
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 10:46   #1003
Quote:
sims kaže: Pogledaj post
da li se Roaccutane još uvijek može kupiti bez lječničkog recepta? znam da se prije moglo kupiti (ali je cijena bila nekih 250-300 kn).
Ima, ja sam se baš zaprašio pred 5 dana bez recepta, nisam stigao kod dokt, a nisam više imao nijedne, pa reko možda će mi posudit donest ću joj drugi dan jer se znamo, kad 150kn. A uz recept je 30 inače.
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:10   #1004
ja sad imam 28 god i onak, ponovo su mi pocele potkozne akne izbijati po obrazima, blizu nosa. ostatak lica mi je čist. sad ne znam da li je uzrok tome stres koji sam nedavno imao, ili možda i to što sam malo češće jeo fast food hranu pa zbog masnoća i sl. uglavnom, malo više zadnjih dana pazim na ishranu, i jedem više voća, povrća i kuhanog i sl. pa ću vidjeti. inače mi te potkožne akne, ako izbije koja jako učinkovito rješava krema Skinoren ali počelo mi se svaki tjedan barem dvije pojavljivati pa nemam više volje mazat tu kremu na lice jer budem crven od tog, budući da krema pecka (ali i pomaže, gasi upalu i akna se jednostavno nakon nekih 4, 5 dana povuće). uglavnom, ak se u idućih 15 dana stanje ne poboljša, odem si po jednu kutiju Roaccutanea pa mislim da bi mi to trebalo pomoći, budući da je brzodjelotvoran lijek a usto nemam baš toliko puno akni tak da mislim da mi neće trebati neka duža terapija.
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:15   #1005
Quote:
macakmedo kaže: Pogledaj post
mene zanima,ima li ovdje itko ko je koristio R i recimo da je od toga proslo par godina,i da mi napise sto je bilo,jesu li se vratile,jeli imao nuspojava......
ja sam koristio i nisam imao problema. a sada sam počeo (nakon 10 god) ponovo dobivati akne a koji bi bili mogući razlozi za to napisao sam u ovom postu iznad.
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:15   #1006
Bojim se da ti jedna kutije ne bude pomogla puno.
Treba mu oko 3 tjedna da se potpuno afirmira u organizam, a u početku (2.-4. tjedna) nastupa lagano pogoršanje.
Najbolje da odeš nekom privatnom dermatologu i pitaj ga što uradit da se nebi pojačalo slučajno.
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:19   #1007
Quote:
Lucas525 kaže: Pogledaj post
Pozz!
Ja sam 4 mjeseca na njemu ali nema bog zna kakvog rezultata još. Je li tebi bilo "puno" bolje nakon 4. mjeseca ili tek nakon 5. kako kaže moja derm da će bit?
ja sam počeo gubiti nadu nakon par mjeseci jer mi se stanje nije ništa poboljšavalo, tj. imao sam feeling da se i pogoršalo. i onda sam odjednom, nakon nekih mislim 6 mjeseci negdje, bilo je ljeto, ljudi mi sami počeli govoriti "gle kak ti se lice iscistilo" i sl. i uistinu, drastično mi se popravilo stanje. tak da ne brini, mora ti Roaccutane pomoć - mada ćeš možda trebat čekat još mjesec, dva. i evo 10 godina sam imao čisto lice, sad imam par akni ali nisam još baš siguran da je to alarmantno. ako se pokaže da je odem po još jednu kutiju i to je to
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:30   #1008
Quote:
Lucas525 kaže: Pogledaj post
Bojim se da ti jedna kutije ne bude pomogla puno.
Treba mu oko 3 tjedna da se potpuno afirmira u organizam, a u početku (2.-4. tjedna) nastupa lagano pogoršanje.
Najbolje da odeš nekom privatnom dermatologu i pitaj ga što uradit da se nebi pojačalo slučajno.
kužim ja to sve. al mislim da bi mi jedna kutija bila ok budući da ovo nije ništa prestrašno, taman bi mi pomoglo toliko da mi smanji razinu masnoće na obrazima a vjerojatno i u krvi. da me se ne shvati krivo, nemam problema sa težinom, čak sam i dosta mršav u biti ali to nema veze sa kožom, masti se u zadnje vrijeme. možda je i problem u tom što nema sunca jako dugo, više sam u zatvorenom i tak to. inače dok sam na suncu bio stalno, nogoš, biciklizam i to, lice mi je bilo u odličnom stanju.
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:33   #1009
Quote:
sims kaže: Pogledaj post
ja sam počeo gubiti nadu nakon par mjeseci jer mi se stanje nije ništa poboljšavalo, tj. imao sam feeling da se i pogoršalo. i onda sam odjednom, nakon nekih mislim 6 mjeseci negdje, bilo je ljeto, ljudi mi sami počeli govoriti "gle kak ti se lice iscistilo" i sl. i uistinu, drastično mi se popravilo stanje. tak da ne brini, mora ti Roaccutane pomoć - mada ćeš možda trebat čekat još mjesec, dva. i evo 10 godina sam imao čisto lice, sad imam par akni ali nisam još baš siguran da je to alarmantno. ako se pokaže da je odem po još jednu kutiju i to je to
Kakva su iskustva uz fizičke napore?
Išao sam u teretanu i tamo sam se znojio dosta i stalno su mi izbijali oni teški slučajevi na licu pa mi je derm rekla da neidem. I sad neidem od 12. mjeseca ali i dalje oni. Je li ima to kakve veze jer bi rado nastavio s teretanom?
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:41   #1010
nisam imao nikakvih problema vezanih uz sport tj. rekreaciju. al to ti je meni sve bilo sa 17 i 18 godina. nakon tog nisam imao problema ali znam da i stariji mogu imati opakih problema s tim. ja sam imao jako opakih ali sam uspio riješiti, a zašto mi sad ovo izbija vrag će ga znat. ali zasad nije ništa strašno, rekao bih da je to sve u biti zbog tog što je zima i što sam više u zatvorenom i jedem više smeća. vidit ću kak će bit kroz 15ak dana kada izbacim kulen i pohane sireve i sl. haha
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:43   #1011
koliko ti god imaš Lucas? i gdje imaš te akne? ja sam imao najviše baš po licu, ali ne blizu nosa nego baš na obrazima, a i po vratu je bilo prežestoko. ufffff kad se sjetim tog, ne mogu vjerovati da je već desetljeće prošlo od tog, starim
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:59   #1012
sims i ostali, dajte neki savjet. Ja imam 18 godina / 84 kila . Derm mi je nakon godina patnje napokon dao Roaccutan, 40 mg pocetna doza. Nakon dva mjeseca preselimo se u drugu drzavu i eto mog haosa. Ovdje gdje sam dermatolozi, privatni koji se mogu izbrojati na prste nemaju pojma kako lijeciti roacutanom, opet mi daju antibiotike i ostala sranja.Ne mogu se pomaci odavde iz obiteljskih razloga, derm nece telefonom da mi da ikakav savjet. Poceo sam ga kupovati i evo treci je mjesec kako pijem i sam sam povisio dozu na 50 mg posto sam uradio pretrage krvi i sve je bilo OK. E sad ne znam sta i kako dalje sam sebe da lijecim. Brine me ta kumulativna doza, ne vjerujem da cu je postici a da prekinem sad kad sam skoro na polovici ne pada mi na pamet. Zelim samo da se oslobodim ovog uzasa. Dajte neku sugestiju, znam i sam da je derm kljucan al NEMA GA

Pozdrav svima
capopera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:03   #1013
16 godina. Ne nisu na nosu, oni gori primjerci se pojavljuju oko arakade, evo sad po prvi puta na čelu i najčešće brada i od nje lijevo i desno.
Znači ne na obrazima točno.
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:06   #1014
Quote:
capopera kaže: Pogledaj post
sims i ostali, dajte neki savjet. Ja imam 18 godina / 84 kila . Derm mi je nakon godina patnje napokon dao Roaccutan, 40 mg pocetna doza. Nakon dva mjeseca preselimo se u drugu drzavu i eto mog haosa. Ovdje gdje sam dermatolozi, privatni koji se mogu izbrojati na prste nemaju pojma kako lijeciti roacutanom, opet mi daju antibiotike i ostala sranja.Ne mogu se pomaci odavde iz obiteljskih razloga, derm nece telefonom da mi da ikakav savjet. Poceo sam ga kupovati i evo treci je mjesec kako pijem i sam sam povisio dozu na 50 mg posto sam uradio pretrage krvi i sve je bilo OK. E sad ne znam sta i kako dalje sam sebe da lijecim. Brine me ta kumulativna doza, ne vjerujem da cu je postici a da prekinem sad kad sam skoro na polovici ne pada mi na pamet. Zelim samo da se oslobodim ovog uzasa. Dajte neku sugestiju, znam i sam da je derm kljucan al NEMA GA

Pozdrav svima
Skini odmah natrag na 40. HITNO!!!
Ja sa 4 mjeseca redovitog uzimanja, svaka 3 tjedna vadim krvne pretrage - sve u redu i još mi se derm predomišlja oko 50mg ali samo zato što sam jedan od onih slučajeva kojima 4 mjeseca nije dosta.
A neznam, probaj naći nekog derm u kojoj zemlji si?
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:10   #1015
Quote:
Lucas525 kaže: Pogledaj post
Skini odmah natrag na 40. HITNO!!!
Ja sa 4 mjeseca redovitog uzimanja, svaka 3 tjedna vadim krvne pretrage - sve u redu i još mi se derm predomišlja oko 50mg ali samo zato što sam jedan od onih slučajeva kojima 4 mjeseca nije dosta.
A neznam, probaj naći nekog derm u kojoj zemlji si?
Da, al moj derm je planirao 6 mjeseci, takav je bio deal. Meni je kriza bila nakon 4 tjedna, nijesam mogao van, od tada nista bolje samo nijesam crven toliko. Koliko ti imas kila i da i ces dostici tu famoznu kumulativnu dozu?
capopera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:06   #1016
Imam 82kg, evo danas ujutro sam vadio krv sutra stižu nalazi u srijedi pičim kod derm, ako nalazi, dao Bog, budu u redu trebao bi prijeć na 50mg. Ali onda treba jako pazit, kao i do sada, na jetru. Glukoza mi je bila 6.0 a gornja granica je 5.9 čim sam to vidio išao sam po uputnicu ravno vadit krv, sad ćemo vidjet je li se to popravilo mada je to sigurno rezultat božićnih delikatesa
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:07   #1017
Quote:
capopera kaže: Pogledaj post
Da, al moj derm je planirao 6 mjeseci, takav je bio deal. Meni je kriza bila nakon 4 tjedna, nijesam mogao van, od tada nista bolje samo nijesam crven toliko. Koliko ti imas kila i da i ces dostici tu famoznu kumulativnu dozu?
Ja sada imam problema. Van subotom više uopće neidem jer je to strašno, za mene barem, a u školu kad idem tu su kapuljače i kape obavezno. Ako se to tako nastavi još tjedan dva morat ću na poseban razgovor kod derm.
Lucas525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:11   #1018
ja sam danas od derm dobila roaccutane i uzasno me strah koristiti ih....imam 13 god i nakon svih nuspojava koje sam procitala jednostavno me strah...ja sam doktorici rekla za to i ona je rekla da se ne bojim jer mladi ljudi kao sto sam ja prođu bez nekih osobitih nuspojava...mene zanima ima li netko mlad kao ja tko koristi roaccutane i kakve je nuspojave imao....tnx...
__________________
Ivana
ivančica.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:29   #1019
joj ne bih ti baš preporučio roaccutane ako imaš 13 godina jer možeš prestat rast (imaš prištiće ili baš teđke cistične potkožne akne? - savjet, nabavi si kremu Skinoren - iz svog iskustva ti kažem da gasi upale, recimo izbije ti potkožni i ti ga samo maži par dana, malo će te peckat od kreme, al to je dobar znak jer znači da djeluje).

ovak ostali; nemojte se toliko bojati ostalih nuspojava jer se roaccutane inače dobro podnosi,samo ne treba pretjerivati sa dozama.

sada kada čitam vaše postove sjetim se 1998.-e i sebe na šta sam ličio u srednjoj. užas. al eto da se to srediti. govorim iz svog iskustva a i mog frenda, on je isto imao jako problema sa cističnim aknama i izlječio se. taman kada pomislite da nema pomoći i da ste vi možda prvi slučaj kojima roaccutane neće pomoći će se desiti to da ćete poćet viđat neke rezultate. vjerujte, pomaže. i dugo nakon što prestanete koristit tablete, koža će vam i dalje bit manje masna i sl. sa 20 god sam već svaki vikend bio vani i nitko nije imao ni pojma da sam imao tolike probleme sa tenom. dakle - samo naprijed ca roacc.

@ capopera - a ako imaš sredstava, nastavi kupovati roacc ako ti dermatolog ne želi prepisat. i nemoj pit alkohol a ni pit gazirana pića.

btw, ljudi - BJEŽITE od kikirikija, lješnjaka i badema! to je kaos za kožu sklonu cističnim aknama. što se tiće čokolade s tim nisam imao problema, primijetio sam da mi ne smeta.
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:48   #1020
[QUOTE=WLM;18556801]npr? sta ti se sve dogadjalo?[/problemi s ocima-crvenilo,suhoca,kao da sam imala pijesak u oku,dobila sam i ćir na oku,bolovi u kostima,leda jakooo,laktovi takoder nisam mogla nasloniti ruku na stol,poremecaj menstruacije,tvrda stolica,lisajevi po tijelu i licu,jako sam bila depresivna,ali stvarno jako,nervozna,razdrazljiva,tuzna,nista mi se nije dalo,gulila mi se koza s vrhova prstiju na rukama,krv iz nosa,i napocetku uzimanja lijeka otezano disanje,takoder bolovi u zelucu i kiselina tako da sam svaki dan pila peptoran.kao sto vidis puno toga,jako puno toga.i sad mjesec dana iza nemam niti jedan od ovih simptoma niti jedan,znaci sve je ovo uzrokovao roaccutan.
macakmedo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.