Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2012., 02:19   #1241
hvala
Burgija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:35   #1242
Quote:
vldxmr kaže: Pogledaj post
Nisi rekla što fugiraš: pod ili zid, kupatilo ili neku drugu prostoriju.

U principu epoksid je skuplji i teži za rad.

Ako novac nije stavka preporuka je PCI Geofug na bazi polimera i neće promijeniti boju.

Ima li još neki dobar proizvodač koji radi fuge na bazi polimera. Naime, boja koja mi treba od PCI Geofug nije dobavljiva
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 11:23   #1243
Majstori,da vas vidim na djelu.Radi se o sljedećem.Vikendica od svojih 25 kvadrata,treba ju popločit.Prije su bile 2 prostorije pa je srušen prezid i spuštan je strop,al to je manje bitno.Dimenzije su 7 × 3,5 izuzev nekih čoškića,zato velim okvirno 25 kvadrata.Moj problem je taj da je na mjestu prezida koji je odvajal sadašnju jednu prostoriju ostala grba,tj.desna prostorija ima glazuru višu od lijeve.S tim da je katastrofalno napravljeno da je lijeva prostorija bila sva " u vagu " ,a ova desna ima padove od tog prezida prema vanjskim zidovima.Znači ako se po dužini ( 7 m ) stavi vagres od kraja jednog i drugog zida,tu je razlika skoro nikakva,par mm možda,a u sredini je ta grba od prezida.Problem je taj da klasična glazura od 4 cm ne dolazi u obzir,jer nema potrebne visine,mase za izravnavanje bi trebalo više nego kaj vredi vikendica.Sad se pojavila solucija da se taj dio gdje je ta grba odštema da se dojde na neku normalnu visinu,kaj zbog utroška ljepila,a kaj zbog same kvalitete.Jednom sam bil prisiljen lijepiti pločice na dva,a negdje i na tri cm ljepila i sve to drži,nejde nikud,ali kasnije ljepilopovuče i rubovi se skuže da nisu ravni jedan s drugim.Evo,ovo je moj problem,ak ima ko volju da pomaga.
Evo,palo mi na pamet,jel bi se moglo napraviti cementno mlijeko sa riječnim pijeskom u omjeru 1:1 ili 1:2 pa simulirati masu za samoniveliranje,naravno koristiti armaturnu mrežicu i sve to u visini 15 mm,maksimalno 20 mm ?
hrv999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 13:33   #1244
Ima ko kakvo pametno rješenje u vezi ovoga?
hrv999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:36   #1245
Quote:
hrv999 kaže: Pogledaj post
Ima ko kakvo pametno rješenje u vezi ovoga?
Oštemati pod (grbavi dio), poravnati masom za niveliranje, poljepiti pločice?
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 12:12   #1246
Zna li netko gdje se mogu pronaći podne pločice 20x20 cm, crne i bijele, mat ili sjajne? Naravno, uz postojeći uzorak u trgovini, a ne samo sličicu u katalogu...
svašta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:05   #1247
Quote:
svašta kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se mogu pronaći podne pločice 20x20 cm, crne i bijele, mat ili sjajne? Naravno, uz postojeći uzorak u trgovini, a ne samo sličicu u katalogu...
Nemoj me krivo shvatiti, ali teško da ćeš naći takve uzorke po salonima. Trgovine se uglavnom trude izložiti atraktivniju robu.
Takve robe ima, ali čisto sumnjam da je stavljaju u prvi plan.
Ostaje ti katalog i/ili google.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 20:02   #1248
Quote:
svašta kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se mogu pronaći podne pločice 20x20 cm, crne i bijele, mat ili sjajne? Naravno, uz postojeći uzorak u trgovini, a ne samo sličicu u katalogu...
odlican izbor takvih (u raznim bojama i izvedbama) imao je Arhikon na pocetku prilaza djure dezelica u zg (u vise navrata sam ih kupovao i za sebe i neke frendove, bile su prilicno kvalitetne). imali su posebne i interesantne sanitarije, te kamen.

nisam godinama bio tamo - ne znam uopce postoje li jos i drze to, no pokusaj...
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 12:33   #1249
.

Quote:
svašta kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se mogu pronaći podne pločice 20x20 cm, crne i bijele, mat ili sjajne? Naravno, uz postojeći uzorak u trgovini, a ne samo sličicu u katalogu...
Ove pločice su bile kupljene u salonu " Kordial " !
Ako se ne varam proizvođač je bila tvornica " Gorenje " !

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 12:46   #1250
U međuvremenu sam pronašla odgovarajuće pločice Ragno. Naišla sam i na pločice Gorenja, sjajne, odličnog izgleda, ali nažalost, uz preporuku da se ne stavljaju na pod zbog mogućeg pucanja glazure. Hvala svima za pomoć.
svašta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 16:36   #1251
bok svima..

slazemo plocice u kupaoni i sve ce biti bijelo osim parapeta koji ce biti u tamno plavoj boji. Plocice su velicine 56x30,5. Pod ce biti tamno plavi, velicine 30x30. E sad.. htjeli bi malo to razbiti sa 6 plocica mozaika.. isto tamno plavo... idu iza vrata i u "udubinu" kraj skoljke pa nece biti preupadljivo...

dodajem i slikicu na kojoj su orginalne velicine plocica, ali je na slici smedja jer program nema tamno plavu.



Uploaded with ImageShack.us

pliz zanemarite ove crte po mozaiku jer ih naravno nece biti...

dal da ostavimo ovako ili bi ih vi drugacije razmjestili?

hvala!

i da... radijator ce biti postavljen vise... iznad wc skoljke... a velik je 169x50cm.
tomek0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 19:52   #1252
Quote:
tomek0605 kaže: Pogledaj post
bok svima..

slazemo plocice u kupaoni i sve ce biti bijelo osim parapeta koji ce biti u tamno plavoj boji.

...

dal da ostavimo ovako ili bi ih vi drugacije razmjestili?
Ideja se čini sasvim dobra. Treba uzeti u obzir slijedeće stvari: debljina mozaika nasuprot debljine pločice, da li staviti previše mozaika na zid koji se neće vidjeti iza vrata, može li se staviti nešto mozaika na ostale zidove, da li takva kombinacija utječe na cijenu i sl.

Po meni, generalno, dobra ideja. Obratit pažnju na detalje oko realizacije da dobiješ rezultat kakav želiš. Sretno!
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 10:13   #1253
Pozdrav,

tražim pločice u Splitu, zanima me ima li još neko mjesto osim Bauhausa, Baumaxa, Kragića, Solingrađe, Feroterma, Bricostora vrijedno pažnje?
U biti nisam bio na nijednom od ovih mjesta pa ako može neka preporuka.
Isto tako ako ima neki ''tutorial'' o pločicama, keramičke, porculanske, zidne, podne, ljepila, itd., ako ima neki link na forumu.

U svakom slučaju hvala!

Franem
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 08:26   #1254
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

tražim pločice u Splitu, zanima me ima li još neko mjesto osim Bauhausa, Baumaxa, Kragića, Solingrađe, Feroterma, Bricostora vrijedno pažnje?
Npr. Megst na tttsu; špina, aedilis interijer i petrokov na dugopolju.
Ako imaš dilema ili konkretnih pitanja prolistaj forum ili postavi pitanje.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 08:04   #1255
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

tražim pločice u Splitu, zanima me ima li još neko mjesto osim Bauhausa, Baumaxa, Kragića, Solingrađe, Feroterma, Bricostora vrijedno pažnje?
U biti nisam bio na nijednom od ovih mjesta pa ako može neka preporuka.
Isto tako ako ima neki ''tutorial'' o pločicama, keramičke, porculanske, zidne, podne, ljepila, itd., ako ima neki link na forumu.

U svakom slučaju hvala!

Franem
imaš i Termocomerc u Solinu i Nina promozione (blizu Peveca) kod kojih sam ja večinu pločica uzela jer su davali 20 % popusta za gotovinu što je velika ušteda
duonesquik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 08:24   #1256
Hvala duonesquik i vldxmr.

Zanima me za podne pločice, one bi trebale bit porculanske, najviše se ''koriste'' i pod stalnim su udarom. Osim što moraju biti porculanske, na što još treba paziti, znam da postoje klase čvrstoće i protukliznosti.
Može li se naći solidna podna porculanska pločica u rangu od 75-120 kn m2?

Hvala!

Franem
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 08:36   #1257
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Može li se naći solidna podna porculanska pločica u rangu od 75-120 kn m2?
Može. Ako govorimo o pločicama donekle renomiranog proizvođača me bih se trebao zamarati sa podatkom o čvrstoći. S druge strane obrada pločice je važan detalj u smislu njene buduće pozicije. Npr. mat i polirano unutra, malo izraženiji mat i hrapavo vani.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 09:56   #1258
Pozdrav svima,
Željela bi samo upozoriti ljude koji kupuju keramičke pločice u Rijeci da pripaze ako idu u Wall studio Floor jer mi smo tamo kupili pločice za kuhinju i hodnik i dobili smo pločice dosta drugačije od uzorka prema kojem smo uopće izabrali pločice. Radi se o bijelim pločicama sa sjajnom mrežom i uzorak koji smo gledali u dubini je bio mat, te se ta svjetlucava mreža jako isticala, a mi smo dobili potpuno sjajne pločice i ta mreža je jedva vidljiva. Dali smo dosta novaca za pločice, a na kraju mi izgledaju kao najobičnije bijele pločice. Kada sam ih išla reklamirati rekli su mi da postoje određena odstupanja od uzorka i da se tu ništa ne može.
http://www.ascot.it/prodotti/ascot_s.../galactica.pdf
AJŠA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 20:44   #1259
gdje je u rijeci najbolje potražiti pločice? da imaju solidan izbor, a da nisu neke dizanjerske preskupe pločice ?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:19   #1260
keramičari, pozdrav!

u sklopu domaćinskog projekta "manje organu sviraj, bolje kupaonicu renoviraj", moja mala obitelj bila je u neformalnom obilasku nekoliko desetaka prodavaonica mješovite opreme kupaonskog karaktera.

jedna od trgovina u svojoj ponudi ima kreamičke pločice ape ceramica (španjolska) i keramičke pločice gorenje, koje su izgledom i cijenom vrlo konkurentne.
izgledom i izborom (pa i cijenom) zadovoljava španjolski proizvođač, a cijenom je jako povoljno gorenje.

zanima me ima li od majstora keramičara ili od vlasnika kupaonica tko iskustva u vezi ova dva proizvođača, radi li se tu o kvalitetnim pločicama, ili da tražim dalje?
Bogart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.