Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2016., 22:13   #641
Pozdrav, imam nedoumicu. Za dva tjedna mi dolazi stene chihuahue, imat ce putnu knjizicu i sve kaj ide uz to,tj. sve po ps-u, no posto je ona meni prvi pas imam par neodumica:
posto ce tek oko 15.1 biti spremna za odlazak u novi dan kada mogu sa njom kidnuti za zg (zivim u LJ), zatim, posto vozim sportski auto i strasno je neprakticno stavljati apsolutno ista na zadnje sjedalo (znate opel tigru, e ovo je jos gore) smije li se ona voziti na prednjem sjedalu posto je zadnje fakat za ukras, te sto je za psa bolje onaj mali prijenosni box koji mi je strava za dulju voznju ili pojas? U gepek nemre, da to odmah iskljucimo.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 22:31   #642
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam nedoumicu. Za dva tjedna mi dolazi stene chihuahue, imat ce putnu knjizicu i sve kaj ide uz to,tj. sve po ps-u, no posto je ona meni prvi pas imam par neodumica:
posto ce tek oko 15.1 biti spremna za odlazak u novi dan kada mogu sa njom kidnuti za zg (zivim u LJ), zatim, posto vozim sportski auto i strasno je neprakticno stavljati apsolutno ista na zadnje sjedalo (znate opel tigru, e ovo je jos gore) smije li se ona voziti na prednjem sjedalu posto je zadnje fakat za ukras, te sto je za psa bolje onaj mali prijenosni box koji mi je strava za dulju voznju ili pojas? U gepek nemre, da to odmah iskljucimo.
Na prvo pitanje ne znam odgovor, najbolje će biti da pitaš Ministarstvo odnosno carinu. Psi u principu moraju biti čipirani i cijepljeni proti bjesnoće kad ulaze u RH, ali možda je za štence iz EU drukčiji režim. Što se tiče ovog drugog, ja bih štene stavila u mačji transporter - od Ljubljane do Zagreba nećeš se voziti danima, a i stat ćeš da štene izađe iz auta, protegne noge i obavi nuždu - a transporter bih stavila na pod ispred suvozačkog sjedala. Shvaćam da ideš sama pa učvrsti transporter da se ne skliže u vožnji. Pas se u principu ne smije voziti na prednjem sjedalu, a ovo je samo kompromisno rješenje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 01:13   #643
Kaže:

Quote:
Dopustit će se kretanje životinjskih vrsta koje dolaze iz država zemalja članica Europske Unije te država niskog rizika izvan Europske Unije, koje su mlađe od tri mjeseca i necijepljene, ako vlasnik ili posjednik uz njih nosi putovnicu ili certifikat i ako su od rođenja boravile na istome mjestu te nisu bile u kontaktu s divljim životinjama koje su mogle biti izložene infekciji, ili se kreću u pratnji majke o kojoj su još ovisne.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 08:42   #644
Suvozacko sjedalo gurni natrag do kraja i stavi transporter na pod, kao sto kaze Didi. Nece mu nista biti za tih sat i pol.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 18:25   #645
Selim s mačkom u zemlju EU, konkretno Cipar. Iz RH prvo moram otići u Srbiju jer od tamo imam let za Cipar. Zna li netko što mi je sve potrebno? Mačku ću čipirati i cijepiti protiv bjesnoće za par dana. Čitala sam da je dovoljno cijepljenje obaviti minimalno 21 dan prije putovanja tako da sam s te strane ok jer putujem u 4.mjesecu. Mora li moj veterinar imati nekakvu posebnu dozvolu za izdavanje te knjižice/putovnice? Ako sam dobro shvatila, putovnica je zapravo knjižica koju izdaje veterinar u kojoj piše da je životinja čipirana i kada i koja cjepiva je dobila? Mi smo iz zemlje niskog rizika što se bjesnoće tiče, ali Srbija nije. Kako to onda funkcionira?

Nadam se da se ovo pitanje neće pretvoriti u raspravu što si čekala do sad da čipiraš/cijepiš macu
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:07   #646
U Srbiji su u tranzitu tj. ne napustas aerodrom ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:12   #647
Da, znači idem do Aerodroma Nikole Tesle i od tamo letim.
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 20:07   #648
Na tvom bih mjestu dobro provjerio što od tebe očekuju na beogradskom aerodromu da te s mačkom puste u avion, ali i što očekuju na ciparskom aerodromu da ti mačku puste u zemlju.

Kako si i sama napisala, Srbija je zemlja visokog rizika i mogli bi smatrati da ti mačku na Cipar dovodiš iz Srbije.

Na beogradskom aerodromu nisi u tranzitu (ne dolijećeš na njega, presjedaš na drugi avion i odlaziš njime).
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 21:59   #649
Najbolje bi bilo kontaktirati direktno njih i ispitati. Po mogucnosti, putem maila tako da imas i pismeni trag.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 00:53   #650
Quote:
Nabokova3 kaže: Pogledaj post
Da, znači idem do Aerodroma Nikole Tesle i od tamo letim.

Ne, tranzit bi bio da iz Zagreba poletis za Beograd i tamo presjednes na avion za Cipar bez da izades van aerodromske sigurne zone.

Malo zeznuto, kao sto ti je predlozeno trebalo bi tu za svaki slucaj dobro ispipati teren jer bi svako mogao na svoj nacin tumaciti pravila.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 07:45   #651
štene manje od 3 mjeseca preko granice

pozdrav svima, molim Vas za pomoć!

zivim u zemlji članici EU, za par dana u Hrv idem po psica( 2 mjeseca), planiram odmah do veterinara i isti dan natrag. Mogu li dobiti papire isti dan, tj koliko znam samo potvrdu o čipiranju, jel štene nemože još biti cjepljeno, molim Vas za odgovor tko zna, hvala !
anaamalia is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 07:55   #652
ne znam da li udomljuješ ili kupuješ....
ne dobiješ potvrdu o čipiranju nego knjižicu u kojoj pišu podaci o psu i broj čipa.
ne može biti cijepljeno protiv bjesnoće ,no trebalo je biti cijepljeno jednom do sada.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 08:20   #653
Zabrijala sam skroz, u pravu ste, nisam u tranzitu. Raspitat cu se jos, poslati mailove pa se nadati najboljem.
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 12:21   #654
Isprike ako je već odgovoreno, nisam uspjela naći:

idem sa psom u BiH znači treba mi njezina putovnica (sa svim cjepivima i cipom ofc.) i uvjerenje koje dobijem od veterinara da je pas zdrav , i to je sve jel tako?
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:25   #655
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Isprike ako je već odgovoreno, nisam uspjela naći:

idem sa psom u BiH znači treba mi njezina putovnica (sa svim cjepivima i cipom ofc.) i uvjerenje koje dobijem od veterinara da je pas zdrav , i to je sve jel tako?
Išla sam i ja, iskopavala sam informacije i ovo što ti pišeš je točno ono na što sam i ja naišla. S time da smo mi išli u Dubrovnik i prelazili preko Neuma. Na kraju nju nitko nije ni pogledao, a kamoli njezinu putovnicu.

P.S. I putovnica treba biti ona nova na kojoj piše EU koliko se sjećam. Pa ako imaš staru, reci vetu da ti da novu (samo ti prepišu sve iz stare i stave naljepnice i pečate za cjepiva koja si već obavila).

P.S. To ''uvjerenje'' ti je pred kraj knjižice negdje, da je pas sposoban podnijeti putovanje.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:44   #656
Talking

Quote:
quester kaže: Pogledaj post
Išla sam i ja, iskopavala sam informacije i ovo što ti pišeš je točno ono na što sam i ja naišla. S time da smo mi išli u Dubrovnik i prelazili preko Neuma. Na kraju nju nitko nije ni pogledao, a kamoli njezinu putovnicu.

P.S. I putovnica treba biti ona nova na kojoj piše EU koliko se sjećam. Pa ako imaš staru, reci vetu da ti da novu (samo ti prepišu sve iz stare i stave naljepnice i pečate za cjepiva koja si već obavila).

P.S. To ''uvjerenje'' ti je pred kraj knjižice negdje, da je pas sposoban podnijeti putovanje.
Da, zvala sam veta i kaze da mi ni ne treba uvjerenje jer nikad to nitko ne gleda

A prek Neuma prelazimo barem 4 puta godišnje i nikad nas nitko nije pitao za psa. Mislim da smo jednom i sestrinog bebaća profurali bez papira i bilo je sve ok
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:54   #657
Meni je danas vet rekla da mi je preko granice dovoljno da je cjepljen protiv bjesnoce i cipiran. Pitala sam zbog izleta u Slo i Austriju gdje bi bili jedan dan
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:00   #658
Kad je cijepljen i chipiran onda ima i EU knjizicu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:11   #659
Eto mi ga na kad kuham i pisem pa sam pola toga zaboravila napisati.

AndrejX je napisao sto ja nisam
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:15   #660
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kad je cijepljen i chipiran onda ima i EU knjizicu.
Je, ako je cijepljen i čipiran nakon što su se te knjižice počele izdavati.
Moja se cijepi svake godine već 12 godina, a bome i čip ima već duži broj godina, pa smo morale ići po novu knjižicu.

Ne pričam napamet.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.