Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 12:17   #1
Smile Jeste li se sreli sa Djavolom,znate li da on postoji i radi?

Eto puno tema je tu o Bogu koji radi u nasu korist,i to je dobro,ali nije pametno ni zaboraviti da imamo i neprijatelja koji nam radi o glavi.Neprijatelju je jako olaksan posao ako onaj koga on napada(svi mi) misli da on(neprijatelj,djavo) i ne postoji a jos manje ima plan da nas unisti.Zato,kao sto je vazno znati da postoji osoba(zovemo je Bog) koja nam zeli dobro i kojoj se mozemo uvjek obratiti,isto je tako bitno znati i da postoji osoba koja nam zeli zlo.Da bi se efikasnije branili,dobro je poznavati taktike koje neprijatelj koristi.Zato sam otvorio ovu temu i dobro bi bilo da se jave oni koji imaju iskustvo u tim borbama dabi iz tih iskustava svi naucili.I ja cu kasnije da ispricam nekoliko interesnatnih iskustava koji ce nadam se biti barem interesantni za procitati ako ne vise.

Hvala na paznji,S postovanjem svima
Kocijas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:23   #2
Nisam se nikad susreo sa đavolom. Ne znam točno što bi po tebi trebao bit đavo? Osobe ili događaji?
Ne znam ti ja prepoznat vraga i nit se zamaram time.
hiperaktivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:30   #3
Pogled u realnost ljudskog i realno izkustvo, mnogo nam može reči...
dorizian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:51   #4
Quote:
dorizian kaže: Pogledaj post
Pogled u realnost ljudskog i realno izkustvo, mnogo nam može reči...
može reči šta?
da ljudi smišljaju nekakve maligne močne entitete da se nebi morali nositi sa banalnošču činjenica?

recimo moj susjed je silovo kčer, sina, i maltio ženu - sad bi ti meni reko da je tu djelovao neki crveni rogonja, kao stoposto bi sve bilo ok da je došo pop i blagoslovio stan
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:54   #5
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
može reči šta?
da ljudi smišljaju nekakve maligne močne entitete da se nebi morali nositi sa banalnošču činjenica?

recimo moj susjed je silovo kčer, sina, i maltio ženu - sad bi ti meni reko da je tu djelovao neki crveni rogonja, kao stoposto bi sve bilo ok da je došo pop i blagoslovio stan
Promašaj...trebao si se upitat zašto je silovao hčer...
dorizian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:57   #6
Quote:
dorizian kaže: Pogledaj post
Promašaj...trebao si se upitat zašto je silovao hčer...
zato šta je bio nasilan luđak, kriminalac i alkoholičar, i sam iz iste takve ili gore familije, koji uz sve to nije tražio pomoč a da je i tražio tada je od nikog nebi dobio, a njegova žena je sve to gledala i čuvala da informacija ne izađe iz kuče

nije to ni najgore šta su njih dvoje radili, al to sad neču rasipat okolo

šta je promašaj?
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:58   #7
zašto je vrag negativni lik?

pročitao sam bibliju u mislim da je sigurno pozitivniji lik od Jahve.
DarkRyder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:59   #8
Uh ja ga dobro znam..... svaki dan me želi zaplesti da me spriječi da činim dobro ali večinom mu ne uspijeva...

Odricanjem od svijetovnih stvari onemugćavam mu djelovanje u mojem životu, zato sam istinski sretan
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:02   #9
Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
zašto je vrag negativni lik?
pročitao sam bibliju u mislim da je sigurno pozitivniji lik od Jahve.

Ovisi što ti u svom životu smatraš pozitivom definiraj taj pojam, što za tebe znaći pozitiva....

U čemu je taj lik tebi poztivin? Načulio sam oči da vidim što ćeš odgovoriti
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:06   #10
Quote:
Kocijas kaže: Pogledaj post
nije pametno ni zaboraviti da imamo i neprijatelja koji nam radi o glavi.
Jedino što se mogu sjetiti jesu "susreti s đavolom" na ovom (pod)forumu.
Žešća vjerska indoktrinacija mi nalikuje tome. Kad bih bio imalo praznovjerniji, rekao bih da je to istinsko djelovanje Sotone, neprijatelja ljudi. lol
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:12   #11
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Ovisi što ti u svom životu smatraš pozitivom definiraj taj pojam, što za tebe znaći pozitiva....

U čemu je taj lik tebi poztivin? Načulio sam oči da vidim što ćeš odgovoriti
pozitivno je da više biće ne pobije milijune ljudi zbog svog izabranog naroda.
da nema kontradikcija u njegovoj svetoj knjizi. da ne pokušava od ljudi napraviti poslušne ovce koje nisu u stanju viditi 2 cm lijevo ili desno.
i da se ne igra sadista sa recimo žrtvovanjem sina njegovog vjernika.
da on sam ne ubija ljude kaj je vec to njima zabranio.

uglavnom, da bude "više biće", a ne da ima sve najprimitivnije karakteristike čovjeka. osvetoljubivost, ljubomora, sadizam, dvoličnost, ... bla bla
uglavnom, bog opisan u starom zavjetu je tipični primjer psihopata po današnjim standardima civilizacije.
postoje ljudi koji su se uzdigli iznad ljubomore... a bog nije?
zašto ga onda zvati bogom?

najpametnij, najbolji, savršen.. ali fuck.. ljubomoran psihopat
DarkRyder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:12   #12
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jedino što se mogu sjetiti jesu "susreti s đavolom" na ovom (pod)forumu.
Žešća vjerska indoktrinacija mi nalikuje tome. Kad bih bio imalo praznovjerniji, rekao bih da je to istinsko djelovanje Sotone, neprijatelja ljudi. lol
Dakle za tebe u ljudskoj povijesti i postojanju ne postoji ništa od zla i sličnog, nit nisi nikad mislio što je uzrok takvom ponašanju i djelima...

nije raz-mislio press
dorizian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:25   #13
Mislim da je Kocijas pokrenuo dobru temu.
Nisam sreo Sotonu(Iblisa), sli njegove pomocnike svakako jesam. Sotona je nevidljivo bice, kao i andjeli. Njega ne mozes vidjeti, njegov su instrumnet ljudi koji ne vjeruju u Boga. Njegov instrument i njegove zrtve istovremeno.
Dakle, kada vidis da ti netko laze s ciljem da te ponizi, prevari znaj da je on ili Sotonski sluga ili zrtva Sotone. Ukoliko se jos svadja kada mu prezentiras svoje misljenje i dajes uputu u smjeru dobroga, onda se vjerovatno rado o slugi Sotone.
Sotonskih siniova (vise ima kceri!) nema mnogo, oko 2% koroz sve socijalne slojeve, to su oni sto ne mogu leci a da ne smisljaju kako nekoga sutra prevariti ili natejrati da bude nesretan, bar.

Ima jedna velika olaksavajuca okolnost, jedno nevjerovatno rasterecenje kroz Kur'an:
Sotona(Iblis) je rekao Bogu: Pogledaj kakvi su ti sto si ih umjesto mene nacinio namjesnicima na Zemlji. Ja sam bolji od njih, mene si od vatre a njih od ilovace nacinio. Zavodicu ih s desna,. s lijeva, s prijeda s traga, i vidjeces kakvi su ljudi, da ce mene slijediti.
Bog mu kaze: Daje ti se rok da ih zavodis, ali dobro znaj da cu tebe i sve njih baciti u vatru vjecnoga mucenja. Onima koji budu cvrsto vjerovali ( u Allaha!) neces moci nauditi.
Ne znaci da nece pokusati nauditi. Sotona je otac lazi, opsjene i prevare, jadnik koji ce u paklu gorjeti zajedno s kamenjem. Ali mi ga nije zao, zasluzio je.
Sotona se cesto nalazi u bogomoljama, da ne bi bilo zabune. Tamo on trazi najpogodnije instrumente. Sotonski instrumenti isu umisljeni ljudi koji misle da su najbolji, najpametniji i koji smatraju da pravo na zivot imaju samo drugi ljudi koji su obiljezeni na jednak kao i oni (nacija-religija).
harrybonnot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:33   #14
Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
pozitivno je da više biće ne pobije milijune ljudi zbog svog izabranog naroda.
da nema kontradikcija u njegovoj svetoj knjizi. da ne pokušava od ljudi napraviti poslušne ovce koje nisu u stanju viditi 2 cm lijevo ili desno.
i da se ne igra sadista sa recimo žrtvovanjem sina njegovog vjernika.
da on sam ne ubija ljude kaj je vec to njima zabranio.

uglavnom, da bude "više biće", a ne da ima sve najprimitivnije karakteristike čovjeka. osvetoljubivost, ljubomora, sadizam, dvoličnost, ... bla bla
uglavnom, bog opisan u starom zavjetu je tipični primjer psihopata po današnjim standardima civilizacije.
postoje ljudi koji su se uzdigli iznad ljubomore... a bog nije?
zašto ga onda zvati bogom?

najpametnij, najbolji, savršen.. ali fuck.. ljubomoran psihopat

Bog je svoju lice pokazao u Isusu Kristu pa su ga ubili, nije dobro ako je strog i oštar nije dobar ako blag i milosrdan, je ljudi moji a kakvog bi Boga htjela da si ga samo stvorite, e to neide? Zapravo i jeste, stvorili ste različite bogove kojima se klanjate ali to ima svoje posljedice jer odvojenost od Boga jer smrt, ubojstva, ratovi, mržnja i ubijanje svega što je dobro ali dobro, ako možete bez Boga onda samo naprijed spoznat ćete da je nemugoće
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:40   #15
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Bog je svoju lice pokazao u Isusu Kristu pa su ga ubili
nisu ga ubili, on se žrtvovao, ta žrtva je ključan moment u krščanskoj mitologiji
da su ga pustili da živi nebi iskupio grjehe svjeta, a u tom slučaju se đabe samozačeo i utjelovio kao čovjek
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:43   #16
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Bog je svoju lice pokazao u Isusu Kristu pa su ga ubili, nije dobro ako je strog i oštar nije dobar ako blag i milosrdan, je ljudi moji a kakvog bi Boga htjela da si ga samo stvorite, e to neide? Zapravo i jeste, stvorili ste različite bogove kojima se klanjate ali to ima svoje posljedice jer odvojenost od Boga jer smrt, ubojstva, ratovi, mržnja i ubijanje svega što je dobro ali dobro, ako možete bez Boga onda samo naprijed spoznat ćete da je nemugoće
u bibliji, a ja mislim da je to relevantna knjiga za krščanstvo, piše da je bog ubio milijune ljudi, a sotona 10ak?

i sad otužuješ druge bogove za rat?
a zapravo i ja bi ubio isusa da mi je bog prije toga pobio hrpu ljudi, napravio potop, tražio me da ubijem sina, krivi me za grijeh nekih ljudi... koji apsolutno nema nikakve veze samnom (istočni) i tako
zapravo još bi mu zavezao nogu tak da nemre uskrsnuti, nego ostane onak 10-20m u zraku lebditi i organizirao neko natjecanje u bacaju koplja.
pa sve do današnjeg dana.. kad bi mogli igrati pikado, imati probna gađanja boforsima i tako to. svašta nešto

Zadnje uređivanje DarkRyder : 29.11.2010. at 13:58.
DarkRyder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:56   #17
ovo me tako podsječa na jednu crno bjelu fotografiju
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:58   #18
Đavo niti ore niti kopa, već o glavi ljudi radi.
efendija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:21   #19
Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
u bibliji, a ja mislim da je to relevantna knjiga za krščanstvo, piše da je bog ubio milijune ljudi, a sotona 10ak?

i sad otužuješ druge bogove za rat?
a zapravo i ja bi ubio isusa da mi je bog prije toga pobio hrpu ljudi, napravio potop, tražio me da ubijem sina, krivi me za grijeh nekih ljudi... koji apsolutno nema nikakve veze samnom (istočni) i tako
zapravo još bi mu zavezao nogu tak da nemre uskrsnuti, nego ostane onak 10-20m u zraku lebditi i organizirao neko natjecanje u bacaju koplja.
pa sve do današnjeg dana.. kad bi mogli igrati pikado, imati probna gađanja boforsima i tako to. svašta nešto
Inaće stalno vodim jedne te site rasprave sa takvim kak si ti povrjeđeno od Boga koje nemogu shvatiti stari zavjet.... ja ti nište ne mogu ako ti misliš da je Anđeo svijetla/ Lucifer odpadnik od Boga učinio više dobra nego Bog i da je on pozitivac.... živi i dalje u tom uvijerenju ja ti fakat ne mogu ništa
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:19   #20
Quote:
efendija kaže: Pogledaj post
Đavo niti ore niti kopa, već o glavi ljudi radi.
Efendijaaaa!

Naslov teme:

Jeste li se sreli sa....... etc !

Pa onda jesi li ga sreo,odnosno znaš li da on postoji..
ili je tebi samo dovoljna ova narodna uzrečica??

Il mu pak ni ime spominjati ne želiš,jer ima ime taj glavni,ne?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.