Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2004., 09:28   #1
Prehlada

Kako se lečite od ovog čuda? Zanimljivo da ne postoji neki definitivni lek za ovu najrasprostranjeniju bolest, dok su neke teže bolesti izlečive.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 09:50   #2
Ako se ljechish, prodje za sedam dana.

Ako se ne ljechish ~ prodje za tjedan dana
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 16:36   #3
Quote:
magic kaže:
Ako se ljechish, prodje za sedam dana.

Ako se ne ljechish ~ prodje za tjedan dana
U tome i jeste fora!
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 21:18   #4
Quote:
Zanimljivo da ne postoji neki definitivni lek za ovu najrasprostranjeniju bolest, dok su neke teže bolesti izlečive.
zato jer je to virusna bolest, pa antibiotici nemaju nikakvog učinka.
meni uvijek pomaže coldrex.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 21:39   #5
ne bih znala.

Zadnjih godina nisam docekala prehladu. Sve cekam i cekam...a ona nesto nece.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 21:58   #6
Meni MaxFlu olaksa simptome, ali ako vidim da je temperatura pocela rasti preko 37.5, onda pravac u krevet, bez mrdanja. Tri deke, dva popluna, puno vruceg caja i svako toliko promjena plahti i pidjame da ne lezim u mokrom. U principu i bolja polovica i ja uspjesno tako "iznojimo" temperaturu za cas.

Sad preko vikenda me nakon dugog vremena zaskocila neka viroza, subotu cijeli dan sam imala 38.6-7, cijeli dan sam prelezala i u nedjelju vise niceg nije bilo. Za svaki slucaj sam jos i nedjelju prelezala, i iako kazu da bi bilo dobro to tjedan dana odlezati ponedjeljak sam bila na nogama (nekako ne volim uzimati bolovanje ako bas nije neophodno).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:06   #7
Quote:
Winona kaže:
ne bih znala.

Zadnjih godina nisam docekala prehladu. Sve cekam i cekam...a ona nesto nece.
E nemoj dva puta reci. Ja sam se tako svima hvalila kako nisam bila prehladjena jos od 2000. i gle gore sto me snaslo. Na prepad

A bolja polovica.... godinama isto nije bio prehladjen i ovo ljeto uhvati ga temperatura. I nikako spustit to. Prosao kuru antibiotika i jos nista. I doktorica napise uputnicu, kao za svaki slucaj, za infektologiju, dosli tamo - kad ono lupe pecat - HITAN SLUCAJ, odmah zaprimanje u bolnicu. Mononukleoza.

Valjda je virus cucao u njemu dok mu nije imunitet lagano pao i onda ga je zaskocio. Zanimljivo, ja ju nisam dobila.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 00:27   #8
Otkad pijem glutamin imunitet mi je puno puno bolji, pa me prehlade zaobilaze (kuc-kuc o drvo) a jednom kad me ipak uzela - u 10. mjesecu - trajala je jedva 3 dana.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 14:55   #9
Prehlada nas svlada isključivo onda kad nam prirodni imunitet padne. Jednostavno je obraniti se od prehlade. Zdrav organizam sposoban je uspješno se odbraniti od uzročnika prehlade, a jedan od osnovnih uvjeta za zdrav organizam je zdrava prehrana i umjerena fizička aktivnost.

Ukoliko je ikako moguće, da bi se zdravo hranili i dali organizmu ono što mu treba, trebalo bi se pridržavati slijedećeg modela prehrane i dnevno jesti 5 do 6 obroka raznovrsne hrane.
Ovako bi bilo idealno:
1. Žitarice, riža, kruh i tjestenina, barem 4 puta na dan (1 jedinica serviranja: 1 kriška kruha, 30 g cornflakesa, 1/2 šalice tjestenine, 1/2 šalice kuhane riže)
2. Voće je bogat izvor ugljikohidrata, vode, vitamina, minerala, celuloze, vlakana i organskih kiselina.
Većina našeg voća sadrži oko 80-93% vode, 15-20% ugljikohidrata, 3-4% organskih kiselina, vrlo malo masti i oko 1-5% proteina, izuzev nekih iznimaka (orah, badem, lješnjak, rogač, kokosov orah). No, među različitim voćem postoje značajne razlike, te je stoga najvažnije da se i na našem tanjuru nađe što više različitih vrsta. Zbog svojih vrijednih sastojaka voće se mora svakodnevno naći na vašem tanjuru dva do četiri puta. (1 jedinica serviranja: 1 šalica svježeg voća, 1/2 šalice kuhanog voća, 1 jabuka, 2 kivija)
3. Povrće je prava riznica vlakna, vitamina i minerala, posebno A i C, te željeza i magnezija, niskokalorično je i lako probavljivo. Sezonsko voće i povrće našeg podneblja je pravi izbor. Preporučljivo uzimati 4 ili više puta na dan. (1 jedinica serviranja: 1 šalica svježeg povrća ili 1/2 šalice kuhanog povrća)
4. Mlijeko i mliječni proizvodi, odrasli uzimati barem 2 puta dnevno a djeca, trudnice i dojilje 4 ili više puta dnevno (1 jedinica serviranja: 1 šalica mlijeka ili 30-50 g sira)
5. Meso, riba, jaja, odrasli 2 puta dnevno, djeca i trudnice 3 puta dnevno (1 jedinica serviranja: 60-90 g mesa, 30 g ribe)
6. Masti, ulja i slatkiši, odrasli uzimati 1 puta na dan (1 jedinica serviranja: 5 g - ulje, mast, 3 g - maslac, 8 g - suha slanina)

Naravno, znamo da idealno ne postoji, ali vjerujte pridržavamo li se što je više moguće ovog modela prehrane manje ćemo biti bolesni. Ja nisam bio prehlađen 16 godina, mnogi moji prijatelji i poznanici koji se nastoje što kvalitetnije hraniti također su puno zadovoljniji svojim zdravljem i naravno, fizičkim izgledom..
Slično je i s autom, održavamo li ga redovito i dajemo li mu ono što treba služit će nas dugo i pouzdano, naprotiv zapustimo li ga brzo će stati..
__________________
"Please, take my advice, I'm not using it..!"
Crno_Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 21:15   #10
Quote:
Lei kaže:
MaxFlu
Ja sam pio Aspirin i Zerinol, čisto da mi ublaže simptome.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 21:50   #11
Posljednjih sam nekoliko dana pio Andol C. To su šumeće tablete, i izvrsne su.

Nisam imao temperaturu, ali jesam glavobolju, pogotovo navečer.

Sada šmrcam, ali bolje mi je. Nisam preskočio dan na poslu i sumnjam da bih bolje prošao ležeći u krevetu.

No, da je gripa bila u pitanju, vjerojatno ne bih tako jeftino prošao. To se mora odležati.

Manje viroze i ne primjećujem. I, hvala Bogu, to je jedino što se na mene hvata.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 22:18   #12
Quote:
stitch kaže:
[B]Posljednjih sam nekoliko dana pio Andol C. To su šumeće tablete, i izvrsne su.
Ja sam čuo za Aspirin C, i probao ga. Ali mi se nikako nije svideo kiseli ukus vode koji nastaje kad ga rastvoriš. Bvf...
Quote:
Nisam imao temperaturu, ali jesam glavobolju, pogotovo navečer.
Poznato je da se simptomi pogoršavaju popodne. Zašto - ne znam.
Sledeće godine primiću vakcinu. Sto posto.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 22:26   #13
To vrijedi za temperaturu, koja se prirodno povećava navečer za oko dva stupnja.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 00:09   #14
Tocno temperatura je na vecer visa nego u jutro, ali pazi malo. Kazes poveca se za dva stupnja. Znaci onaj tko u jutro ima 36 (a uglavnom je iznad 36) na vecer ima cca. 38.
Bas sam sada premjerila svoju temperaturu u zdravom stanju i pazi u 0:11 ja imam 36,7 sto bi znacilo da sam u jutro imala cca. 34,7.

E pa sada dalje sam razmisli koliko je to tocno.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 00:45   #15
Ne poveća se sigurno za 2 stupnja. Možda za 0.2 ili 0.5 °C.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 08:29   #16
Već godinama imam alarm kad će me ulovit prehlada.Uvijek dan prije me boli grlo,nakon toga počinje zezat nos i onda nakon toga nemam okusa.I to tako uvijek,temperaturu nemam.U zadnje vrijeme me stalno boli grlo na jednom mjestu,nemam pojma čime sam ga iziritirao.
Kupio sam si strepsils tablete i pomogle su mi,ali me sada opet počelo smetati.A ko' za vraga mi se ne da ići doktoru ..uuffff
platom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 11:07   #17
Quote:
lahor kaže:
Ne poveća se sigurno za 2 stupnja. Možda za 0.2 ili 0.5 °C.
Rekao sam oko. Čini mi se da je u pitanju 1,6 Celzijevih stupnjeva.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:25   #18
Svejedno za 2 stupnja ili 1,6 opet dode na isto.
Procitaj onda opet moj post. Znaci ja sam imala jucer u jutro 25,1 stupanj. Ma daj molim te. Uostalom lahor ti je napisala tocan podatak, poveca se za cca. pola stupnja i manje.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 14:09   #19
Čitam tvoje postove, ne boj se. Očito ti je matematika jača strana.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 14:20   #20
Ono je bio lapsus, ne 25,1 nego 35,1 (mislim da je ocito da se radi o lapsusu ) sto i dalje dode na isto sto sam htjela reci, ali ne bih vise jer bez veze zachatavamo topic, a do ovog podatka svatko moze doci i sam mjerenjam.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.