Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 09:26   #201
Pa dobro, neće nas baš odmah sad!
gugi the lizard is offline  
Old 11.07.2011., 09:30   #202
u svakom slučaju, ne dižite nove kredite jer ih nećete moći odplatit
nan is offline  
Old 11.07.2011., 09:31   #203
Kad se desi neko sranje uvijek nadrapaju optimisti i ovi što odmahuju s podsmjehom kao npr. gugi the lizard.
To vam je isto kao da vam je netko za rat govorio tamo 1989-te. Pametni i oprezni su predvidjeli sranja i psihološki se "spremili" za njih. Ovi drugi što su se smijali ispali su smiješni. Kladim se da bi Gugi odmahivao rukom pa makar mu letjela svemirska kamenčuga iznad glave. A poslije bi promijenio priču i rekao kako je to sve vidio unaprijed i iznio svu silu znanstvenih dokaza.
Kerefek76 is online now  
Old 11.07.2011., 09:35   #204
Koliko je već kamenčića letjelo, a da ne govorimo o smakovima....

Preživjeli smo onaj zadnji smak svijeta 1999, pa ćemo i ovaj
nan is offline  
Old 11.07.2011., 10:04   #205
Zadnji smak svijeta je bio 1999? Nije istina, imamo bar 4-5 smakova godišnje
bashd is offline  
Old 11.07.2011., 10:06   #206
Meni puno govori to da je Nasa praktički zaustavila sve svemirske letove. Nakon 50 godina letova u svemir Nasa nema više niti jednu letjelicu s kojom ljude može poslati u orbitu. Shuttle je penzioniran a nasljednika nema, sve letove obavljat će kao rusi i privatne kompanije. Svi planovi su zasutavljeni ili usporeni. Čovjeka na mjesecu nije bilo više od 30 godina. Čini mi se kao se više ne očekuje nikakvo istraživanje. Kao da se diglo ruke od svega i očekuje neko sranje a poslije nam space shuttle više neće biti potreban, borit ćemo se za flašu vode i koricu kruha.
Kerefek76 is online now  
Old 11.07.2011., 10:10   #207
Nećemo se boriti ako nas ostane neki zanemariv dio.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 11.07.2011., 10:48   #208
Ako uvijek nadrapaju optimisti i oni što sa podsmijehom odmahuju rukom, kako to da nas ima ovoliko puno čak i na ovom podforumu? Izgleda da prirodna selekcija daje prednost u preživljavanju baš ovakvima poput nas.

Ili smo jednostavno sretni od sebe ovako blesavi kakvi jesmo, pa nam ne uspijeva opaziti nikakve smakove?

Nešto kao: "Ma koji smak svijeta? Toliko je brzo prozujao da mu nisam stigao vidjeti ni rep!"
gugi the lizard is offline  
Old 11.07.2011., 11:42   #209
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Ok. Nešto se događa, to je sigurno. Ali mene zanima, ako nas frajer i zvekne, kamoće zveknuti?
U Ameriku
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 11.07.2011., 11:51   #210
Dokaz da nema ništa od smaka svijeta: banke i dalje daju kredite. Da nam se neko zlo sprema, banke bi prve saznale

Da izanaliziramo situaciju.

Pretpostavimo da nam se sprema bliski susret sa nekim nebeskim tijelom ove godine. Da je zaista tako, sasvim bi bilo očekivano da bi to bilo držano u tajnosti koliko je god moguće, zamislite samo paniku svjetskih razmjera da se sutra objavi smak svijeta tad i tad, samouništili bi se i prije dolaska Elenin/Nibiru/Planet-X/Nemesis čuda.

Isto tako, nekolicina odabranih bi napravili nekakav "survival plan" da spasu svoje precijenjene guzice, a za to bi im trebalo jako puno novca, vremena i radne snage. Kolaps ekonomije i opća anarhija u slučaju panike im nije baš u interesu, jelte.

Ne zavaravajte se da bi mediji u tom slučaju bili od neke koristi. Svi veći mediji i internet su pod kontrolom svjetskih konglomerata, u vlasništvu istih tih svjetskih moćnika. Ono malo informacija što bi se moglo naći bi bile neke nebuloze koje su namjerno puštene u javnost. Kad bi nešto relevantno i utemeljeno zaista i procurilo, prošlo bi nezapaženo kraj gomile gluposti (kad pametan i budala tvrde isto, i jedan i drugi izgledaju kao budale).

Zaključak: da nam se nešto sprema, situacija bi bila približno ista kao sad. Naravno, ne važi ekvivalencija: sadašnja situacija ne znači nužno da nam je kraj blizu.
bashd is offline  
Old 11.07.2011., 12:03   #211
Thumbs up

Quote:
bashd kaže: Pogledaj post
Dokaz da nema ništa od smaka svijeta: banke i dalje daju kredite. Da nam se neko zlo sprema, banke bi prve saznale

Da izanaliziramo situaciju.

Pretpostavimo da nam se sprema bliski susret sa nekim nebeskim tijelom ove godine. Da je zaista tako, sasvim bi bilo očekivano da bi to bilo držano u tajnosti koliko je god moguće, zamislite samo paniku svjetskih razmjera da se sutra objavi smak svijeta tad i tad, samouništili bi se i prije dolaska Elenin/Nibiru/Planet-X/Nemesis čuda.

Isto tako, nekolicina odabranih bi napravili nekakav "survival plan" da spasu svoje precijenjene guzice, a za to bi im trebalo jako puno novca, vremena i radne snage. Kolaps ekonomije i opća anarhija u slučaju panike im nije baš u interesu, jelte.


Pametno moje. Sasvim normalan post
Ne zavaravajte se da bi mediji u tom slučaju bili od neke koristi. Svi veći mediji i internet su pod kontrolom svjetskih konglomerata, u vlasništvu istih tih svjetskih moćnika. Ono malo informacija što bi se moglo naći bi bile neke nebuloze koje su namjerno puštene u javnost. Kad bi nešto relevantno i utemeljeno zaista i procurilo, prošlo bi nezapaženo kraj gomile gluposti (kad pametan i budala tvrde isto, i jedan i drugi izgledaju kao budale).

Zaključak: da nam se nešto sprema, situacija bi bila približno ista kao sad. Naravno, ne važi ekvivalencija: sadašnja situacija ne znači nužno da nam je kraj blizu.
Pametno moje. Kad covjek zna stati na loptu.
Veroonika is offline  
Old 11.07.2011., 12:46   #212
kopirano sa stranice nasa.gov

Question
Could you please tell me why the space shuttles are no longer going to be used? Is it beacuse of the 2012 doomsday? Are you not making anymore?


I hope you are joking about 2012 doomsday. You must know that is a hoax. Concerning the Shuttle retirement, you can find a great deal of information (and debate) on the Internet. Very briefly, the Shuttles are being retired because they are old, use old technology, and are no longer needed now that the Space Station is complete. They are also very expensive to operate, and of course they can never go beyond low-earth orbit. We need smaller less expensive ways to reach the Space Station, and we will need a new larger rocket for human flights to the Moon, asteroids, and eventually Mars. On not making them anymore, the Shuttles were all built in the 1970s. No one can make more Shuttles, even if we wanted to, since the technology is obsolete. The Shuttles were a great accomplishment in their time, but now we need to reinvest in the future.

David Morrison
Astrobiology Senior Scientist
June 24, 2011
deki00 is offline  
Old 11.07.2011., 13:05   #213
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Kad se desi neko sranje uvijek nadrapaju optimisti i ovi što odmahuju s podsmjehom kao npr. gugi the lizard.
To vam je isto kao da vam je netko za rat govorio tamo 1989-te. Pametni i oprezni su predvidjeli sranja i psihološki se "spremili" za njih. Ovi drugi što su se smijali ispali su smiješni. Kladim se da bi Gugi odmahivao rukom pa makar mu letjela svemirska kamenčuga iznad glave. A poslije bi promijenio priču i rekao kako je to sve vidio unaprijed i iznio svu silu znanstvenih dokaza.
Tako sam se ja '88 smijao jednom ocevom prijatelju, koji je rekao da je nabavio pistolj jer ce biti gadnog sranja, i da stize rat. Mi smo mu se svi smijali, i govorili da nema sanse da bude rata.
Evo vam novi video: http://www.youtube.com/watch?v=3661L...layer_embedded

samo sad nemojte rec da je to Jupiter, Venera ili Merkur, jer definitivno nije...

Evo jos jedan: http://www.youtube.com/watch?v=BK-qw...layer_embedded

Quote:
bashd kaže: Pogledaj post
Isto tako, nekolicina odabranih bi napravili nekakav "survival plan" da spasu svoje precijenjene guzice, a za to bi im trebalo jako puno novca, vremena i radne snage. Kolaps ekonomije i opća anarhija u slučaju panike im nije baš u interesu, jelte.
Kako znas da ta nekolicina vec nema sve to spremno, i podzemne bunkere i zalihe?
__________________
https://cracklingsound.com/

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.07.2011. at 18:30.
dr.mrgood is offline  
Old 11.07.2011., 13:24   #214
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
kopirano sa stranice nasa.gov

Question
Could you please tell me why the space shuttles are no longer going to be used? Is it beacuse of the 2012 doomsday? Are you not making anymore?


I hope you are joking about 2012 doomsday. You must know that is a hoax. Concerning the Shuttle retirement, you can find a great deal of information (and debate) on the Internet. Very briefly, the Shuttles are being retired because they are old, use old technology, and are no longer needed now that the Space Station is complete. They are also very expensive to operate, and of course they can never go beyond low-earth orbit. We need smaller less expensive ways to reach the Space Station, and we will need a new larger rocket for human flights to the Moon, asteroids, and eventually Mars. On not making them anymore, the Shuttles were all built in the 1970s. No one can make more Shuttles, even if we wanted to, since the technology is obsolete. The Shuttles were a great accomplishment in their time, but now we need to reinvest in the future.

David Morrison
Astrobiology Senior Scientist
June 24, 2011
To je takav bullshit od izjave da je to smiješno. Nasa, agencija koja planira letove u svemir godinama unaprijed nije razmišljala čime će letiti kada shuttelovi odu u otpad?!? I onda izjave da će nešto trebati !?! Trebati!?! Pa imali su 30 punih godina da smisle nešto, da ne govorim koji se napredak napravio u području elektronike, materijala, motora, automatizirane proizvodnje i sl. Privatne agencije već rade letjelice za svemir o svom trošku a ovi iz gigantske Nase izjavljuju nakon 30 godina da nešto trebaju smisliti!?!
Izgledaju kao idioti ali vi i ja znamo da nisu. To su pametni ljudi i sigurno zanju više nego mi ovdje. A ako pretpostavimo da nam takve letjelice u bliskoj budućnosti ne trebaju (jer bi ih već imali spremne) onda se moramo zapitati zašto ih ne trebamo?
Jel priča o tome da cijeli Nasa-in R&D (razvoj) nije u stanju smisliti i barem razviti projekt i nekakav mali prototip u 30 punih godina je zaista smiješno.

Moramo se pitati zašto je sve stalo sa svemirskim istraživanjima?
Kerefek76 is online now  
Old 11.07.2011., 13:34   #215
http://www.vecernji.hr/vijesti/pocel...-clanak-292083

deki00 is offline  
Old 11.07.2011., 13:50   #216
Moze li mi netko nesto objasniti. Naime, nije mi jasno zasto spominjete podzemne bunkere, jer ako taj nibiru dolazi i kazu da ce biti potresa i slicno, kako ce se netko spasiti u tim podzemnim bunkerima pa zemlja ce unistit te podzemne bunkere.

Pa nece neki bogatas ostati ziv u bunkeru, ako ce se događati veliki potresi. I zato mi je ono pismo od norveskog politicara bezveze, jer nibiru i bunkeri nemaju smisla.

Ti bunkeri i skladistenje hrane mogu imati smisla samo u slucaju nekih sukoba, ratova itd. Pa bunkeri se grade vec od kada, a ne u zadnjih 10 godina. Prije par mejseci sam na tv - u geldala neki bunker ispod moskve koji su komunisti izgradili.

Ako mi neto moze ovo prekomentirati, jer mi se cini da ovo uopce nema logike.

I jos nesto, ovdje se govori o tome kako treba skupljati hranu i ostale potrebne stvari u slucaju tak neke katastorfe. Pa sto ce vam to posluziti, kad ce oko vas biti gladni ljudi, zar bi imali srca ne podijeliiti to s drugima samo zato da bi bas vi prezivjeli? Sto bi se negdje zabunkirali i ne bi vas bilo briga sto vam se susjed nije pripremio i gladuje li ili neka djeca? Po cemu su onda takvi obicni ljudi bolji od policara koji se isto navodno pripremjau? Razlika je samo u tome sto su oni bolje pripremljeni, a vi manje, a ostali umiru.
Uummaa is offline  
Old 11.07.2011., 13:51   #217
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Evo ti link: http://www.youtube.com/watch?v=pYiY2Av7-ZU

Sad ce netko opet reci da je to Jupiter, Saturn ili nesto trece...
Pogledao sam slike snimljene 10.6. i dobro je što je na jednoj snimci mjesec, a na drugoj nešto o čemu špekuliramo.

Izmjerio sam veličine na snimci (mjesec fi 35mm, i planet X veličine 5mm) i izračunao da je isti planetx, u razmjeru sa mjesecom kad bi bio na istoj orbiti, velik 500km. Prema tome, za sad izgleda ogroman. A sad uzmimo u obzir da je mjesec na 384400 km, a planetX na 1,83AU (273,768 miliona km) te pomnožimo 500km sa 273768000/384400 = cca 356000 km promjera.

I sad imamo da će planetX proći na 35 miliona kilometara od zemlje. Promjer je 27,9 puta veći od zemlje (preko duplo veći od Jupitera). A ako je gust kao zemlja tada je 27,9 na 3 daje da teži. Tj. 21717 puta je teži od zemlje, tj. 15.69 puta manje od sunca.

Sunce je 333000 puta teže od zemlje, ali je na 1AU. Međutim prema izračunima putanje (http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sst...og=0;cad=1#cad) za 27.09.2011. planetx će biti na 0,381 AU što povećava silu skretanja zemlje prema suncu za 43,9%. To sam dobio zbog smanjenja udaljenosti planetax 2,62 bliže nego sunce i uzevši u obzir da je masa 15,69 manja od sunca (F=G*m1*m2/d/d). zamjenom mase sunca sa 15,69 puta manjom i množenjem sa 2.62 na 2 se dobiva ovih dodatnih 43,9%.

Stoga, pod uslovom da je ona fotka bila točna, možemo očekivati promjenu putanje zemlje u eliptičnu ili čak zarobljavanje u orbitu planetaX. I jedno i drugo znači totalan krah civilizacije.

U prilog tome ide mali kut mimoilaženja.

Potres u Japanu je nastao zbog utjecaja privlačne sile planetaX u iznosu od 1.37% privlačne sile sunca. Kako je zemlja tada bježala od planeta X, tako je udaljenost ostajala slična i lagano pada.

Sila planetaX u odnosu na silu sunca je slijedeća:

11.07: 2,16%
21.07. 2,38%
31.07. 2,73%
10.08. 3.3%
20.08. 4,3%
30.08. 6.32%
09.09. 11,1%
19.09. 23,3%
27.09. 43,9%
30.09. 55,12%
02.10. 63.8%
04.10. 72,7%
06.10. 82,4%
08.10. 92,1%
10.10. 101.1%
12.10. 108,8%
14.10. 114,4%
16.10. 117,4%
18.10. 117.4%
20.10. 114,4%

Sve ovo je rezultat procjene prema usporednoj slici planetaX i mjeseca u određeno vrijeme te da je gust kao zemlja.

Prema tome, bi bilo za očekivati da ćemo preživjeti sigurno do 15.08.2011. (Velika Gospa), a da nakon tog vremena ide velik porast privlačne sile planetaX te je proračun donekle pogrešan jer će zemlja početi mijenjati putanju (padati prema suncu i planetuX).

Nadam se da je priložena slika bila prevara! U prilog tome ide pogrešna osvijetljenost planetaX. Trebao je biti znatno osvijetljen. Ako tko ima pravu sliku sa usporednom slikom poznatog objekta, mogao bi sve preračunati.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize

Zadnje uređivanje Nostrađurus : 11.07.2011. at 14:04.
Nostrađurus is offline  
Old 11.07.2011., 13:56   #218
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
U Ameriku
http://www.zetatalk.com/safelocs.pdf

__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 11.07.2011., 14:04   #219
Meni nije jasno kako ta diletantska kanta može ici u svemir do marsa i nazat i jos k tome s ljudima
grizli is offline  
Old 11.07.2011., 14:05   #220
To je fake projekt za izvlačenje love poreznih obveznika. Projekt je već u razvoju skoro 10 godina i provest će još toliko a da se dobije nešto na razini malo bolje i veće verzije ruskog soyuza koji leti već dosta vremena. I oni misle time na Mars? Pa na mjesecu nisu bili već 30 godina a oni bi na Mars. Pa i ja bi radio u tom projektnom uredu. Zadatak: napravi nešto za 20 godina, predložak imaš (ruski soyuz), plaća redovna. Milina od posla. Pa brži su i ovi naši birokrati.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.07.2011. at 18:31.
Kerefek76 is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.