Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2012., 16:36   #21
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
Danas stiglo otpusno pismo na 3 A4 stranice.

Između hrpe nalaza (koje ja kao laik ništa ne razumijem tj ne znam što znače) isčitala sam da su:
Kolesterol: 5,56 mmol/L
Trigliceridi: 1,76 mmol/L
HDL kolesterol: 0,87 mmol/L
LDL kolesterol - računski: 3,89 mmol/L

Koliko sam isčitala po netu nekako me, naravno, najviše brine taj LDL.

Za UZV abdomena => pokazje normaalno smještenu jetru koaj je glatkih kontura i urednih dimenzija, u cijelosti hiperehogene inhomogene strkture perenhima što upućuje na njegovu infultraciju

Preporuke su:
1) otorinac => to s otorincem meni ništa nije bilo rečeno a kao preporuča se bris nosa i grla s nalazima po završetku liječenja mi smo s njim trebali na kontrolu => niti mi je tko to rekao niti mu je rađen bris; njemu je s 3 godine dijagnosticirana alergija na ambroziju (liječen na Srebrnjaku kod dr. Raosa); alerija na ambroziju godinama je polako nestala (nema potrebe za lijekovima) a javila se alergija na bresu, ljesku i crni pelin (za to ne uzima lijekove).

2) pregled kod endokrinologa
3) redukcija tjelesne mase
4) kontinurano mjerenje tlaka
5) kontrola neuropedijatra po potrebi

Ono što mi je presmiješno je da je npr nefrolog tražio dopunu anamneze (osobne i obiteljske), a kada sam to nudila (samo inicijativno i to nekoliko puta) nisu me doživljavali. On je naime bio neurorizično dijete i to sam nekoliko puta spominjala i dr. na hitnoj, i dr. na odjelu i sestrama jer sam smatrala da je to ipak važan podatak. Moja mama ima visoki tlak nekih 30 godina, ja imam niski => no to nikoga nije interesiralo.
Isto tako nefrolog je napisao: [I]Auskultatornom metodom tlak? Pitanje je primjereno velike orukvice?[/I] => što to znači?
1.Bilo bi dobro prepisati sve lab nalaze,poglavito jetrene,GUK,te bubrežne.
2.Dali mu je UZV radila dr. Posarić tj. jeli rađen dolje u suterenu na Radilogiji? A vjerujem da je,onda bi bilo dobro da UZV napravi gastroneterolog npr. prof. Kolaček,dr.Mišak.
3.Njemu je cijeli lipidogram poremećen. Svakako je potrebna endokrin. obrada. Savjetujem KBC Rebro,jer su po meni puno bolji od ped. endo. u Vinogradskoj.
4.Također je izuzetno važna obiteljska anamneza,,ako vam nije teško prepisati nalaz nefrologa u kompletu. Te kolike su bile vrijednosti krvnog tlaka pri boravku na odjelu?
5.Nefrolog je misio na klasično mjerenje živinim tlakom mjerom i stetoskopom,a kod djece je potrebna za njihovu dob primjerena vel. orukvice.
Prvenstveno bi trebalo posumljati u DM ili nefrološki tj. bubrežni problem,a to bi se trebalo barem amalo razjasniti kada budete prepisali sve lab. nalaze.
Inače ako se u red nebi dovelo dijetom,normalno kada se isključe sekundarni uzroci,bit će najvjerojatnije potreba farmakološka terapija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.