Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 14:38   #3581
Quote:
Dahlia Noir kaže: Pogledaj post
Anna, to si obicnu, crvenu kanu stavila? Moze se znati koju?
naravno to je ova. 100% Lawsonia inermis
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:24   #3582
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
Angelsss mislim da te nisam pitala za egipatsku. jel ok?

ja se kanirala prošli tj. imala sam izrast nekih 2cm. baš egipatska. umiješala sam vruću vodu i sok od jednog limuna, pustila je par sati tako. otpuštala je pigment ko blesava nokte sam slučajno obojila, mislim da neće nikad dolje.
i primilo se na izrast (tamno smeđa). mislim da sam prošli put stavila nakon boje pa nisam primjetila. ugl to mi je prvi put da se kana zbilja prima na prirodnu kosu i ak ovako nastavi boje mi ne trebaju uopće
Napisala sam na prethodnoj stranici i nikako da ti odgovorim:
Quote:
Cure, javljam da sam isprobala egipatsku s aroma zone i nisam sretna, ništa se nije primilo. Baš ništa, kao da se nisam kanirala. Tako da zasad neću naručivati, imam u zalihama yemen i rajahstan pa ne trebam nove. Nadala sam se da će egipat biti najbolja, najsvjetlija ali nije.
Obzirom da meni vrag ne da mira, naručila sam sa iHerba light mountain bright red pa ćemo vidjeti hoće li se ona pokazati kao učinkovitija. Imam egipatske za još jednu turu sigurno ali ne znam ima li smisla stavljati je samu kad se niti trunku nije primila, baš ništa. Evo nisam pametna, jedino da je probam s limunom i vidim hoće li doći do kakve promjene.

Nego, kako si ti stavljala vruću vodu i limun? Ja sam uglavnom znala samo ili vruću vodu ili samo limun, naknadno sam dodavala hladne vode ako je trebalo zbog bolje konzistencije.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 01:46   #3583
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Napisala sam na prethodnoj stranici i nikako da ti odgovorim:

Quote:
Cure, javljam da sam isprobala egipatsku s aroma zone i nisam sretna, ništa se nije primilo. Baš ništa, kao da se nisam kanirala. Tako da zasad neću naručivati, imam u zalihama yemen i rajahstan pa ne trebam nove. Nadala sam se da će egipat biti najbolja, najsvjetlija ali nije.
stvarno?
fak, onda sam se baš zeznula u procjeni.

Quote:
Obzirom da meni vrag ne da mira, naručila sam sa iHerba light mountain bright red pa ćemo vidjeti hoće li se ona pokazati kao učinkovitija. Imam egipatske za još jednu turu sigurno ali ne znam ima li smisla stavljati je samu kad se niti trunku nije primila, baš ništa. Evo nisam pametna, jedino da je probam s limunom i vidim hoće li doći do kakve promjene.

Nego, kako si ti stavljala vruću vodu i limun? Ja sam uglavnom znala samo ili vruću vodu ili samo limun, naknadno sam dodavala hladne vode ako je trebalo zbog bolje konzistencije.
imala sam light mountain ali onu s lisicom, samo red, bila je odlična
ja sam zakuhala vodu i pustila je da se samo malo malo ohladi, tipa 80°.
napravila smjesu s kanom i onda iscjedila 1 limun. promiješala, zamotala velikim ručnikom i stavila na radijator jedno 3-4h. kad je bila na glavi stavila sam preko dvije vrećice i opet zamotala ručnikom. držala je sve skupa jedno 7h . mislila je riješit prije spavanja al nije mi se dalo čekat pa ošla tak u krpe.
i dalje sam zadovoljna, nije se ispralo. najviše mi se sviđa to s izrastom. i inače bi se primilo al je bila očita crta od koje je išla boja, sad ništa.
mislim da ciljamo na različite nijanse, mislim da sam ja tamnija, manje crvena (al realno malo mi se i mutilo, grička je odradila svoje )
sad me baš zanima za yemen i rajasthan. sljedeće su na redu. koja je tebi bolja?
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:35   #3584
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
imala sam light mountain ali onu s lisicom, samo red, bila je odlična
ja sam zakuhala vodu i pustila je da se samo malo malo ohladi, tipa 80°.
napravila smjesu s kanom i onda iscjedila 1 limun. promiješala, zamotala velikim ručnikom i stavila na radijator jedno 3-4h. kad je bila na glavi stavila sam preko dvije vrećice i opet zamotala ručnikom. držala je sve skupa jedno 7h . mislila je riješit prije spavanja al nije mi se dalo čekat pa ošla tak u krpe.
i dalje sam zadovoljna, nije se ispralo. najviše mi se sviđa to s izrastom. i inače bi se primilo al je bila očita crta od koje je išla boja, sad ništa.
mislim da ciljamo na različite nijanse, mislim da sam ja tamnija, manje crvena (al realno malo mi se i mutilo, grička je odradila svoje )
sad me baš zanima za yemen i rajasthan. sljedeće su na redu. koja je tebi bolja?
Čitala sam samo pohvale za light mountain zato i odlučih provjeriti.

Da, ciljamo na različito, ti si tamnije crvena a ja hoću biti mrkvica, nešto poput MaliciousGirl (stavila je sliku cca 2 stranice unatrag). Obzirom da mi je kosa srednje smeđa, pepeljasta nadala sam se da to neće biti baš velik problem no kako vrijeme odmiče, sve više gubim nadu. Isprobala sam muller kanu, lush caca rouge, yemen, rajasthan i egipat i dalje nisam na željenom.
Planiram i minival raditi pa bi zato radije ostala na kani i našla neku koja će odraditi posao tako kako sam zamislila jer ak se počnem farbati, neću moći raditi minival i tako u krug. Ah, koje muke

Mislim da će tebi rajasthan više odgovarati, ona mi je bila najtamnija od svih, zagasitije crvena. Ona i caca rouge su mi se najtamnije primile. Yemen je svjetliji i mislim da se više ispire ali me nogu ti sa sigurnošću tvrditi jer sam je samo jednom stavila. Miješat ću je s egiptom ako u međuvremenu ne dođe light mountain.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 17:13   #3585
Pohvaljujem i ovu Aromazone egipatsku kanu - http://www.aroma-zone.com/info/fiche...pte-aroma-zone

miješala sam je s kanom kupljenom preko e-baya http://www.ebay.com/itm/111629174303...%3AMEBIDX%3AIT

Sve sam radila ko i inače, umiješala sam ju s vrućom vodom i dvije žlice jabučnog octa plus dodala kokosovo ulje, ostavila jedan dan na toplom, kasnije još dodala vode i mrvicu šećera (pročitala sam negdje da šećer daje glađu smjesu bez grudica, meni funkcionira - ne moram tolko žestoko miješati ) Stavila na kosu, držala oko 3 sata.

Boja je divna narančasta, ne presvijetla, ni prezagasita, meni taman. Vjerojatno bude još potamnila nakon par dana, al nema veze. Uglavnom, sve preporuke
__________________
But I'm still right here, giving blood and keeping faith. and I'm still right here
aine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 19:26   #3586
Aine, daj nam neku sliku svoje kose

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 10:46   #3587
Muku mučim s kosom,bila sam dosta godina crvenbakrena i onda eto vrag mi nije dao mira i stavila sam neku bolesnu crvenu,dakle najcrveniju boju koja postoji za kosu i toliko mi je zgadila te crvene tonove da sam se izblajhala par puta (profi sam pa znam s bojama) i bila sam cca pol godine svijetlosmeđa prirodna dok opet se nisam zaželila crvene,smeđa mi je nekako brzo dosadila i prebijela mi je koža za te tonove ...

Sad da postignem željenu dubinu tona trebam se opet blajhat (4 put ove godine!) i stavljan neke umjetne farbe nije izvedivo jer ću imat pomfri umjesto kose a i isprat će se u 2 pranja ....

Zanima me koja je najbolja kana koju mogu kupit u Hrv - da je ton crveno narančast,bez primjesa indiga i da je intezivna (ona od lusha sucks,probala sam ju jednom davno al ispadne kao preljev,dade samo odsjaj)

Čula sam da predhodno zamrzavanje pojačava intezitet boje ... istina ili ne ???

Kad se isprakticiram s njom,onda se možda odlučim i naručiti izvana ako mi rezultat bude zadovoljavajući
Black-butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 11:17   #3588
Meni osobno se kao najbolja na našem tržištu pokazala ona mullerova. E sad, ja sam htjela narančasto, mrkvasto i uzela intensive rot i dobila upravo to, pa ti ako hoćeš crvenije uzmi rot.
Što se zamrzavanja tiče, ne znam koliko ima utjecaja obzirom da se kana razvija na toploti koliko sam shvatila pa bi zamrzavanje usporilo cijeli postupak. Probaj, sve mi eksperimentiramo
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:18   #3589
Meni je odlicna Khadi kana (Green, Maksimirska). Koristila sam i mullerovu. Ne mislim joj se vratit. Khadi je finije mljevena i lakse mi ju je nanjet i isprat. Plus njihov miks kane, amle i jatrophe mi se jako svida. Boja je nesto tamnija i zagasitija od ciste kane.
Kana se prvo pusti da razvije pigment a zatim se zamrzne. Tako navodno daje vise pigmenta i intezivniju boju jer zamrzavanjem molekule pigmenta eksplodiraju. Navodno. To sam citala. Iskustva nemam. Sretno.
wakingthewitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:39   #3590
^ Mozes stavit sliku kose kanirane s tom Khadi?

Inace, ima je i u Mulleru.
__________________
Too provocative?
Dahlia Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 20:10   #3591
Super! On mi je blize. U kojem Mulleru si je vidjela?
Stavim fotku kad uhvatim vremena pofotkat. Mijesala sam pola pola Khadi crvenu i Khadi kana, amla i jatropha.
wakingthewitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 00:00   #3592
Oprosti, krivo sam ti rekla. Nije Khadi, nego Logona. Ne znam zasto sam ih pomijesala, vjerojatno jer i Logona ima te mikseve.
__________________
Too provocative?
Dahlia Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 16:55   #3593
Evo. Znaci pola pola cista kana i kana sa amlom i jatrophom. Prirodna mi je neka tamno plava/svjetlo smeda.

wakingthewitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 19:27   #3594
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Meni osobno se kao najbolja na našem tržištu pokazala ona mullerova. E sad, ja sam htjela narančasto, mrkvasto i uzela intensive rot i dobila upravo to, pa ti ako hoćeš crvenije uzmi rot.
Što se zamrzavanja tiče, ne znam koliko ima utjecaja obzirom da se kana razvija na toploti koliko sam shvatila pa bi zamrzavanje usporilo cijeli postupak. Probaj, sve mi eksperimentiramo
E super ! Te sam dvije uzela danas sad čekam da se fejk boja ispere i malo oksidira pa ju stavim
Javim rezultate prije/kasnije.
Ja isto stremim mrkvasto crvenim nijansama,zanimljivije su mi nekako

To za zaleđivanje jako puno ljudi spominje pa ću tako i napravit,nadam se da baš kričava bude


Quote:
wakingthewitch kaže: Pogledaj post
Meni je odlicna Khadi kana (Green, Maksimirska). Koristila sam i mullerovu. Ne mislim joj se vratit. Khadi je finije mljevena i lakse mi ju je nanjet i isprat. Plus njihov miks kane, amle i jatrophe mi se jako svida. Boja je nesto tamnija i zagasitija od ciste kane.
Kana se prvo pusti da razvije pigment a zatim se zamrzne. Tako navodno daje vise pigmenta i intezivniju boju jer zamrzavanjem molekule pigmenta eksplodiraju. Navodno. To sam citala. Iskustva nemam. Sretno.
Zasad ću probati ovu iz milera jer mi je bila usput za kupiti.
Nadam se da će ju biti ok za nanositi izgleda jako trackav i neuredan posao
Ja oćem što kričavije
Znaš li koliko se pusti kana i koliko ju dana treba zamrznuti ??
Dali da ju pa opet zgrijem u mikrovalnoj ili na sobnoj (bit će hladnaaa)
*confused*

Quote:
wakingthewitch kaže: Pogledaj post
Evo. Znaci pola pola cista kana i kana sa amlom i jatrophom. Prirodna mi je neka tamno plava/svjetlo smeda.

Omajgad ovo je savršenoooo <3
Ja sam imala ovakvu boju,pa još mrkvastiju i krenula sam na crvene dok nisam bila ona cyber crvena i toliko sam bila intezivna da mi se zgadila ... sad opet oću svoju mrkvasto crvenu boju *šmrc*
Black-butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 20:18   #3595
Mullerova je ok za te novce samo je muka isprat je iz kose. Znala sam jos danima nakon imat cudesa u kosi. I savjetujem da sve oblozis novinama. Bit ce ti puno lakse cistit. I bilo bi super da imas nekoga da ti pomogne. Za ispiranje koristi neki jeftini regenerator. Meni je dobra Balea. Nema silikona.
Ja kanu mjesam sa toplim cajem i ostavim obicno osam sati da razvije pigment. U ove hladnije mjesece i duze. Najbolje ti je provjeravat koliko je pigmenta pustila. Stavis malu tockicu kane na ruku, drzis par minuta i isperes. Kad ostavlja snaznu narancastu boju to je to.
Koliko ce trebati za zamrzavanje vjerojatno ovisi i o tome dodajes li jos sta u nju (npr. ulja, kokosovo mlijeko). Preporucam da je stavis u vise manjih vrecica ili jednu veliku pa rasiris. Jednom prilikom sam zamrzavala kanu i cassiu (jer je nisam mogla odmah koristit, ne zbog jace boje) pa je strasno dugo trebalo da se posve smrzne. Provjeravaj da li se zamrznula. Stvarno ne znam koliko bi moglo potrajat. Nije problem da duze stoji zamrznuta. Tako moze stajat mjesecima. Kasnije sam ju rastopila na pari.
Citala sam i da zagrijavanje kane fenom pojacava intezitet boje.
Sretno!
Ja sam svojom bojom bas zadovoljna. Ima dosta smede u njoj. Neka svijetla auburn nijansa. Tesko je ulovit foticem. Nijanse se neprestano mijenjaju kako se mijenja svjetlost.
wakingthewitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 20:32   #3596
Evo moje boje, mijenja se također ovisno o svjetlu, sad je još malo i potamnila





__________________
But I'm still right here, giving blood and keeping faith. and I'm still right here
aine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 20:46   #3597
aine krasna
wakingthewitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 11:51   #3598
wakingthewitch, aine Divne su vam boje!
Meni je stigla jučer light mountain pa ću se za vikend natrackati, veselim se.
Za prvi put planiram standardno, bez dodavanja kiselina obzirom da boja bude tamnija, samo sa vrućom vodom i ostavit ću je cijeli dan na glavi.
A ako bude dobra, u budućnosti bi isprobala i sa limunom i sa zamrzavanjem pa ćemo vidjeti.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:20   #3599
Quote:
wakingthewitch kaže: Pogledaj post
Mullerova je ok za te novce samo je muka isprat je iz kose. Znala sam jos danima nakon imat cudesa u kosi. I savjetujem da sve oblozis novinama.....
Ja sam svojom bojom bas zadovoljna. Ima dosta smede u njoj. Neka svijetla auburn nijansa. Tesko je ulovit foticem. Nijanse se neprestano mijenjaju kako se mijenja svjetlost.
SUPER! hvala ti na savjetima
Budem c/p u memo na mobu da provjerim prije kućnih radinosti.

Pokušat ću sama to izvesti jer moj dečko bi vjerovatno sve krivo napravio (ko i inače kad mu rečem da pomogne nešto ) al srećom znam (samo) jednu curu u ovom selu
budem ja nju pozvala na kavu i kaniranje,ako zagusti da dade ruku
Prvo ću napravit blajh kupku da intezivnije primi i naravno zamrznut ju.
Uzela sam intezive rot pa me zanima baš kako će biti...neću dočekati izrast

Quote:
aine kaže: Pogledaj post
Evo moje boje, mijenja se također ovisno o svjetlu, sad je još malo i potamnila....
Super je boja! Ja bi tako slično al još malo narančastije.
Koja ti je prirodna boja ???

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
wakingthewitch, aine Divne su vam boje!
Meni je stigla jučer light mountain pa ću se za vikend natrackati, veselim se.
Za prvi put planiram standardno, bez dodavanja kiselina obzirom da boja bude tamnija, samo sa vrućom vodom i ostavit ću je cijeli dan na glavi.
A ako bude dobra, u budućnosti bi isprobala i sa limunom i sa zamrzavanjem pa ćemo vidjeti.
Očekujemo before/after
Sretno
Black-butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 16:40   #3600
Quote:
aine kaže: Pogledaj post
Evo moje boje, mijenja se također ovisno o svjetlu, sad je još malo i potamnila





Ovo ti je odlicno!

S kojom kanom si tu boju dobila i koja je bila podloga?
__________________
Too provocative?
Dahlia Noir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.