Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2005., 22:52   #1
Question Kako napisat prigovor, tj žalbu???

Zanjima me što sve valjani prigovor treba imat?
Nikada nisam pisao žalbu na neku sudsku odluku tako da sam newbie u tome
Znam sto cu napisati u prigovoru, samo me zanjima kako pocet, tj. svi oni podaci koje treba žalba sadržavat.....

Puno hvala, bye
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:08   #2
Mislim da trebaš imati nešto u ovoom stilu... Primjer ako pišeš policiji...

Ime Prezime
Adresa
Grad

Ime osobe ili ustanove kojoj pišeš
Odjel (ako postoji)
Adresa
Grad




Predmet: PRIGOVOR

...

sadržaj prigovora

...

Zagreb, 01.01.2005.


Podnositelj:

Ime Prezime

P.S. - s tim da osobi ili ustanovi kojoj pišeš pomakneš desno (desno poravnato) kao i podnositelja.
ilekovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:14   #3
hajde se odluči..

što pišeš?
prigovor ili žalbu?
na što prigovaraš, odnosno žališ se?

Izgled prigovora je vrlo jednostavan.
Naslov kome se upućuje, i u jednoj rečenici ispod staviš da u zakonskom roku podnosiš prigovor na prekrš. nalog xxxx broj xxxx od datuma xxxx, na kraju datum podnošenja i potpis..

Žalba je nešto drugo, ima obavezne sastojke, i nju je najbolje da ti piše netko tko je stručan u tom poslu...
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 00:25   #4
Pa dobio sam sudsko rješenje sa prekrsajnog suda....pa cu se zalit na to jer je kazna prevelka...mislim da je to u strucnom terminu žalba


Jer pise kao da imam pravo podnijeti žalbu Visokom prekrsajnom sudu u roku od 8 dana!
Pa ono...help
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 08:39   #5
ipak je žalba

Neka bude uredno i pregledno napisana..
Gore lijevo ime prezime i adresa
pa onda, novi odlomak Nasloviš na koga šalješ (velikim slovima na sredini), pa u novi red - na Rješenje Prekrš. suda u xxx broj rješenja od datum donošenja rješenja u prekrš. postupku protivxxxtvoje ime, zbog prekršaja iz čl. xxx napišeš kojeg, temeljem čl. 204. u vezi čl. 213.st.1. Zakona o prekršajima, podnosim
pa na sredini velikim slovima ŽALBU
ispod malo uvučeno - zbog odluke o prekršajnoj sankciji (čl.212.Zakona o prekršajima)
ispod toga na sredini - obrazloženje
ispod toga kratko i konkretno objasni razloge zašto smatraš da je sankcija neprimjerena...(ako je novčana) npr. nezaposlen si, student, uzdržavaju te roditelji sa malim primanjima, a osim tebe imaju još i brata, sestru, ili imaš primanja ali su nedovoljna jer ti uzdržavaš još nekoga, napišeš koliko njih...
Ako imaš kakve potvrde, nešto napismeno da potkrijepiš svoju žalbu, stavi ih u preslici ili originalu u prilog žalbe, a pozoveš se na njih i u obrazloženju...
Na kraju, predlažeš da se tvoja žalba uvaži, te odluka pobijanog rješenja u pogledu sankcije preinači u blažu..

Ako prilažeš nešto od dokumenata, onda dolje lijevo staviš - prilog - pa navedeš što
ispod toga lijevo - mjesto idatim podnošenja
desno potpis

pišeš i šalješ u broju primjeraka naznačen u uputi o pravnom lijeku..

zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2005., 01:42   #6
jel moram poslat zalbu visokom i obicnom prekrsajnom sudu????
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2005., 09:00   #7
kome poslati..

Nasloviš - Visokom prek. sudu u Zgb-u putem Prekršajnog suda u xxx (koji je rješenje donio!), ili
jednostavnije samo - Prekršajnom sudu u xxx,
(koji i tako tu žalbu zajedno sa cijelim spisom dostavlja na odluku Vis. prek. sudu...)...
Bitno je da točno naznačiš broj rješenja na koje se žališ...
I nemoj propustiti rok!!
Možeš poslati poštom - preporučeno, ili osobno odnijeti na ovaj Prekršajni sud u xxx, gdje ti trebaju "lupiti" žig sa datumom prijema te žalbe..
Hajde, piši i šalji to, i sretno!!
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.