Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 16:50   #21
Moji susjedi imaju kalijevu i mogu reći da se nikada nisu pošteno zgrijali i sada misle o u klajanju iste iz životnog prostora.
Ami imamo malu običnu peć i zagrije nas petnaest puta brže i bolje...A nije koštala niti 2 milje.Ma odlična.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:22   #22
Kaljeva peć - Dva kralja

Pozdrav,

zanima me da li netko ima informacija o kvaliteti kaljevih peći proizvođaća "Dva Kralja" iz Vojvodine.

Mogu se kupiti tu u Hr, pa me zanima kakva je kvaliteta u odnosu na Zagorku i slične domaće ili zapadno uvozne kaljeve peći/elemente.

Navodno su jedini koji rade ručno. Da li je to garancija kvalitete ili nekvalitete...

Svaka pomoć i info dobro je došla.

Thnx

FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 10:51   #23
Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me da li netko ima informacija o kvaliteti kaljevih peći proizvođaća "Dva Kralja" iz Vojvodine.

Mogu se kupiti tu u Hr, pa me zanima kakva je kvaliteta u odnosu na Zagorku i slične domaće ili zapadno uvozne kaljeve peći/elemente.

Navodno su jedini koji rade ručno. Da li je to garancija kvalitete ili nekvalitete...

Svaka pomoć i info dobro je došla.


Thnx

FF
Evo prije 7 dana sazidana kaljeva peć " dva kalja" nije iz Vojvodine nego se rade u Beogradu, u Ođaku ju samo prodaju, bio osobno tamo.
U HR se može kupiti preko tipa iz Vinkovaca koji mene nije zadovoljio,,,,On to radi iskljućivo preko oglasnika i bez računa.
Meni je peć i zidao majstor iz ođaka i što se toga tiće jako sam zadovoljan.
E sada kvaliteta, samo obrada kaljeva je bolja u Zagorke, ali što se kvalitete tiće tu gotovo da i nema razlike, ovdje mislim na sastav materijala i grijanja istih. A i cijena je gotovo duplo veća u Zagorke, ako te još nešto zanima pa ti pitaj.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:09   #24
Navodno su kaljevi ručni rad, navodno je to zadnja takva tvornica gdje ih sve ručno rade '!?
Jel su možda tanji ti kaljevi, stjenke, ili što ?
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:08   #25
Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Navodno su kaljevi ručni rad, navodno je to zadnja takva tvornica gdje ih sve ručno rade '!?
Jel su možda tanji ti kaljevi, stjenke, ili što ?
FF
a jesi li proćitao cijeli moj prijašnji post, što se kvalitete tiće nema razlike, jedina razlika je kod "ručne " izrade, malo zastarjele prije bi bilo ispravno, Zagorkine su puno ravnije na rubovima što je bitno majstoru a ne tebi.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:32   #26
dva kralja - kaljeva peć

DA li ima netko iskustvo sa kaljevim pećima proizvođaća Dva kralja iz Srbije ?
Kvaliteta i slično
Thnx

FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:24   #27
Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Navodno su kaljevi ručni rad, navodno je to zadnja takva tvornica gdje ih sve ručno rade '!?
Jel su možda tanji ti kaljevi, stjenke, ili što ?
FF
Svi kaljevi izrađeni u "DVA KALJA" su ručni rad, težina kalja je cca 2.8 kg tako da nema govora o "tankom" materijalu čak šta više, po visini su višlji ( 21x23) od standardnih veličina (21x21).Inače kaljevi se izrađuju u Vojvodini ( sedište firme je u Bg) i u Odžacima je trgovinsko predstavništvo kao i kvalitetni majstori. Pogledajte na www.kaljdizajn.ag.rs i slobodno se obratite za sve informacije.Posebna pogodnost su proizvođačke cene za kupce iz Hrvatske.
kaljdizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 09:51   #28
Quote:
kaljdizajn kaže: Pogledaj post
Svi kaljevi izrađeni u "DVA KALJA" su ručni rad, težina kalja je cca 2.8 kg tako da nema govora o "tankom" materijalu čak šta više, po visini su višlji ( 21x23) od standardnih veličina (21x21).Inače kaljevi se izrađuju u Vojvodini ( sedište firme je u Bg) i u Odžacima je trgovinsko predstavništvo kao i kvalitetni majstori. Pogledajte na www.kaljdizajn.ag.rs i slobodno se obratite za sve informacije.Posebna pogodnost su proizvođačke cene za kupce iz Hrvatske.
Ma da samo još trebaš poraditi na organizacijskom polju, kod utovara kaljeva je došlo do miješanja kaljeva iz drugih kutija pošto sada ja imam 2 kalja na "pečki" drugaćije boje. A što se tiće janjetine ti si meni dužan.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 12:39   #29
Quote:
kaljdizajn kaže: Pogledaj post
Svi kaljevi izrađeni u "DVA KALJA" su ručni rad, težina kalja je cca 2.8 kg tako da nema govora o "tankom" materijalu čak šta više, po visini su višlji ( 21x23) od standardnih veličina (21x21).Inače kaljevi se izrađuju u Vojvodini ( sedište firme je u Bg) i u Odžacima je trgovinsko predstavništvo kao i kvalitetni majstori. Pogledajte na www.kaljdizajn.ag.rs i slobodno se obratite za sve informacije.Posebna pogodnost su proizvođačke cene za kupce iz Hrvatske.

jebeni design,kaj su to retro modeli iz vremena Marie Theresie
http://www.google.de/images?hl=de&q=...og&sa=N&tab=wi
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 12:47   #30
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post

jebeni design,kaj su to retro modeli iz vremena Marie Theresie
http://www.google.de/images?hl=de&q=...og&sa=N&tab=wi
A ti kao znaš nešto o "designu" kaljevih peći, pa ovo što si našao i je iz doba marije terezije, ukucaj u google zagorka,,,,,,.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:44   #31
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
A ti kao znaš nešto o "designu" kaljevih peći, pa ovo što si našao i je iz doba marije terezije, ukucaj u google zagorka,,,,,,.
nisam ja komentirao "zagorkine" prizvode vec proizvode "dva kralja".
znaci ovo dolje je design iz vremena marie theresie a ovi proizvodi od "dva kralja" koje vi kako mi se cini u stvari reklamirate na ovom forumu su Hightech danasnjice.
ove proizvode od "dva kralja" nebih u svoju kucu stavio niti da su badava


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 14:12   #32
Sipak ti u svoju kuću izgleda nebudeš nikad stavio nikakvu kaljevu peć, dizajn peći određuje kupac, to nema veze sa proizvodnjom kaljeva, ako nađeš majstora koji zna zidati kaljevu peć tada s njim dogovoriš sam izgled kao i potrebnu velićinu itd, naravno da uvijek možeš naći neku fotografiju i reći ja hoću baš takvu, i dobar majstor će ti ju i napraviti, tvoje je samo da izabereš dizajn kalja, jel ti jasnije oko dizajna kaljevih peći.
Inaće nisam nikako nikoga reklamirao, ako si proćitao moj post gore mogao si zakljućiti s ćime sam zadovoljan a s ćime ne.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 15:13   #33


Uploaded with ImageShack.us
Evo ovaj dizajn se je meni savršeno uklopio.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 17:56   #34
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Sipak ti u svoju kuću izgleda nebudeš nikad stavio nikakvu kaljevu peć, dizajn peći određuje kupac, to nema veze sa proizvodnjom kaljeva, ako nađeš majstora koji zna zidati kaljevu peć tada s njim dogovoriš sam izgled kao i potrebnu velićinu itd, naravno da uvijek možeš naći neku fotografiju i reći ja hoću baš takvu, i dobar majstor će ti ju i napraviti, tvoje je samo da izabereš dizajn kalja, jel ti jasnije oko dizajna kaljevih peći.
Inaće nisam nikako nikoga reklamirao, ako si proćitao moj post gore mogao si zakljućiti s ćime sam zadovoljan a s ćime ne.
najvjerojatnije da si u pravu da u mojoj kuci nikad nece biti kalijeve peci ali ne zato jer mi se ne svidja (naravno ja mislim na design ovakvih i slicnih peci kao sto sam ti stavio slike) vec zato jer mi ne pase zbog konfiguracije prostorija,meni bi trebala kalijeva pec koja je kombinirana da je pola (sporet) u kuhinji a druga polovica u primacoj stim da imam prikljucak na centralno grijanje i to min. 26-30 KW tako da bi pec za centalno grijanje uklucivao samo kod jake zime.
vec par mjeseci trazim odgovarajucu pec i odlucio sam se za wamsler K178K.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 18:22   #35
Quote:
kaljdizajn kaže: Pogledaj post
Svi kaljevi izrađeni u "DVA KALJA" su ručni rad, težina kalja je cca 2.8 kg tako da nema govora o "tankom" materijalu čak šta više, po visini su višlji ( 21x23) od standardnih veličina (21x21).Inače kaljevi se izrađuju u Vojvodini ( sedište firme je u Bg) i u Odžacima je trgovinsko predstavništvo kao i kvalitetni majstori. Pogledajte na www.kaljdizajn.ag.rs i slobodno se obratite za sve informacije.Posebna pogodnost su proizvođačke cene za kupce iz Hrvatske.
Ali nažalost nemate zeleni kalj !! imate tej zeleni orah, no to je više smeđa sa malo izbljedele zelene, tako da ......

Mada sam izgled kaljeva je ok, istina je da su malo zastarjeli, ali može se naći, no ne i ... zeleni !!

FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 09:19   #36
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
najvjerojatnije da si u pravu da u mojoj kuci nikad nece biti kalijeve peci ali ne zato jer mi se ne svidja (naravno ja mislim na design ovakvih i slicnih peci kao sto sam ti stavio slike) vec zato jer mi ne pase zbog konfiguracije prostorija,meni bi trebala kalijeva pec koja je kombinirana da je pola (sporet) u kuhinji a druga polovica u primacoj stim da imam prikljucak na centralno grijanje i to min. 26-30 KW tako da bi pec za centalno grijanje uklucivao samo kod jake zime.
vec par mjeseci trazim odgovarajucu pec i odlucio sam se za wamsler K178K.
A gledaj ja imam centralno na plin, a kaljevu peć sam želio između ostalog i kao jedan dio namještaja a i sam onaj osjećaj i pucketanje, a naravno da ću ju ložiti kada zima jaće stisne i kada sam kod kuće a za sve ostalo tu je plin, kad padne temperatura upalit će se centralno a ima nešto i u novcima, inaće nisam imao nikakvu alternativu grijanja pa je neka peć ionako morala doći u obzir.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 09:51   #37
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post


Uploaded with ImageShack.us
Evo ovaj dizajn se je meni savršeno uklopio.
koliko hrvatskih dlakavih životinjica?
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 10:07   #38
10.000,00 cca
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 12:47   #39
hm,da se po oglasnicima nači starih kaljevih peći odlično očuvanih (kaljevi,ložište,vrata,okov) za sitne novce,samo treba majstor koji to zna zazidati;ova gornja na slici je klasika kakve su nekad bile,našao sam jednu takvu za 1500 kn
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 13:09   #40
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
10.000,00 cca
koliko je kaljeva? 70?
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.