Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2003., 11:25   #1
Diane

jesu dobre??? malo su mi se hormoni poremetili pa mi je ginich dal to....

Vinska
__________________
Before you find your perfect prince you have to kiss a lot of frogs
Vinska Mushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 13:31   #2
Pa to ti je relativno, nekome su dobre, nekome ne.

Uglavnom, vjerojatno ces imati koristi od njih ako imas hormonalni poremecaj.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 17:44   #3
ja sam prije pila trinovum jedno vrijeme, onda godinu dana nista i sad mi je zena dala diane, popila sam prvu turu i sad cekam tu "kao mengu" vec 4 dana, danas je peti, kaj ne bi bilo vrijeme vec? znate vi kaj o tome?
cinca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 20:46   #4
pazi se sa Diane 35

moja prijateljica je umrla od njih

imaju 4 puta vecu stopu stvaranja ugrusaka krvi koji dovode to mozdanog ili srcanog udara i uopce nisu predvidjene za duzu upotrebu i NISU odobrene kao kontracepcijeske tablete

Diane 35 su STRIKTNO za lijecenje teskih slucajeva problematicne koze

zavrijeme uzimanja Diane 35 NIJE POTREBNO uzimati drugu vrstu oralnog kontraceptiva zbog hormona koje sadrze i koji su isti kao u kontracepcijskim tabletama


ali one same imaju i drugih sastojaka koje jako povecavaju rizik od ugrusaka krvi i nisu predvidjene za upotrebu godinama - kao sto su ostale kontracepcijske tablete u US su zabranjene 100% kao kontraceptiv

DIANE-35 is also used for oral contraception in women requiring treatment for these androgenic conditions; it is not recommended just for contraception. evo ti ostatak web site-a

med-safe

ako ikako mozes promjeni ih!

evo jos
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 22:16   #5
pa ja sam ih i dobila jer imam problema s tenom. ovo mi je prvi glas da skode!
hrpa mojih frendica ih je pila i sve super.
uzas! morat cu to proucit malo podrobnije...
cinca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 23:12   #6
Posavjetuj se s lijecnikom glede pretraga krvi (koagulacija, jetreni enzimi) ako vec koristis te pilule.

I detaljno procitaj onaj papiric da znas primijetiti eventualne nuspojave.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 23:20   #7
Pila sam diane , ali nakon jednog topica na forumu 8(ne znam za link) di se upozoravalo na stetnost vratila sam se na trinovium.

Fala cure
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 23:50   #8
ja sam uzimala diane 35 samo tri ciklusa, a udebljala sam se 5 kg i trebali su mi mjeseci da to skinem (u tom periodu nisam uzimala niti jedne).

s druge strane, moja prijateljica ih koristi duze od godinu dana i sjajno su joj sredile lice, isto je imala hormonalni poremecaj.

ja sad uzimam Triquilar, znate li stogod o njima?
StoneColdCrazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 00:32   #9
A jebemu sad, meni jedino one pašu, dobro se od njih osjećam... Ginić isto kaže da su one za mene, krv je zadnji put bila ok.. Ne znam..

Šta sad? Opet sam uznemirena..

Pila sam Triquilar, nisu mi valjale..

Inače imam PCOS i problematičan ten - no s Dianama mi je super
Uza sve sam i pušač... Život mi je poprilično stresan... Tlak mi ima tenziju povećanja...

margareta, kako je ta cura umrla? I'm scared

Da, i pijem ih već 4-5 godina s pauzama, s tim da je najveća bila oko pola godine.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 09:55   #10
Mislim da su te zene umirale u plucne embolije. Jednostavno se napravi ugrusak i ode u pluca. Moze otici i na druga mjesta. Jako gadna stvar.

U svakom slucaju, trebala bi prestati pusiti. Ali, znam ja kako je to jer i sama pusim pa ti necu propovijedati. Ono...nemoj da to bude vise od pola kutije dnevno.

Puno se kreci, budi jaaako oprezna kad ides na neki duzi put autom, busom ili avionom. Moras se cesto razgibavati, prosetati.

Upoznaj se sa nuspojavama koje su opisane na onom papiricu sto ga dobijes s pilulama da ih znas primijetiti na vrijeme.

Ako su ti krvni nalazi ok (radila si protrombinsko vrijeme ili kak se vec zove?), onda nema razloga za strah.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 12:08   #11
Koristila sam Diane oko 8 meseci jer su mi se posle porođaja poremetili hormoni i slabo sam reagovala na druge lekove. Problem je u tome što sam imala strašne migrene a koža koja mi je inače suva je postala grozna, nije bilo kreme koja ju je mogla nahraniti i bila je bukvalno bolesna. Ali, hormoni su bili ok.
Prekinula sam sa terapijom malo ranije no šro je doktorka planirala, ali na sreću i ova doza je bila dovoljna. Inače, bile smo se dogovorile da ako ne bude ok prepiše neke druge je ja više nisam mogla izdržati.
I od drugih sam čula da su opasne, ali niko nije imao zvaničan podatak, mada se po netu moglo naći da je navodno zabranjen u Kanadi i još nekim zemljama. Sve je to neprovereno.
Nevena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 17:02   #12
Quote:
Tinchi kaže:
A jebemu sad, meni jedino one pašu, dobro se od njih osjećam... Ginić isto kaže da su one za mene, krv je zadnji put bila ok.. Ne znam..

Šta sad? Opet sam uznemirena..

Pila sam Triquilar, nisu mi valjale..

Inače imam PCOS i problematičan ten - no s Dianama mi je super
Uza sve sam i pušač... Život mi je poprilično stresan... Tlak mi ima tenziju povećanja...

margareta, kako je ta cura umrla? I'm scared

Da, i pijem ih već 4-5 godina s pauzama, s tim da je najveća bila oko pola godine.
imala je 26 godina, dali su joj Diane35 pila ih je skoro dvije godine

odjednom je zavrsila u bolnici sa velikim modricama po tijelu i uzasnim glavoboljama. dva tjedna nisu mogli otkriti sta joj je i pocetkom treceg tjedna u bolnici je dobila prvi srcani udar i nakon par sati jos jedan. U sljedeca 24 sta je imala jos 3 i na kraju je umrla

radili su autopsiju da bi vidjeli od cega ali nikad nisu njenoj sestri rekli od cega je umrla samo da kad su je otvorili da joj je srce bilo svo "zguzvano" od srcanih udara - kao da joj je 80 godina

tek nakon godinu dana je njena sestra uspjela da dodje do zapisnika s autopsije na kojem je pisalo da je smrt uzrokovana mnogobrojnim srcanim udarima, izazavim ugrusavanjem krvi koje se pojavilo kao posljedica predugog tretmana tabletama Diane 35.

Bilo je cak i na TV-u reportaza o njoj i njenoj seki - zaista zalosna prica

mi i sad drzimo njenu sliku u kancelariji - bila je zaista predivna zena

eh da, nikad nije pusila i bavila se sportom (skijanje i kick boxing)

zatp pazite se ljudi - ne znaju doktori bas sve

ja bilo koji lijek da dobijem prvo sve zivo o njemu procitam gdje gods mogu i jos razgovaram sa dva razlicita farmaceuta (u dvije apoteke) pa tek onda odlucim jel cu piti ili ne
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 19:05   #13
i ja sam pila Diane 35. Nekoliko godina. Prepisane sam dobila od ginekologa kao kontracepciju.

Nisam imala problema s tenom nego su u to vrijeme Diane ( 1996 ) bile u Zagrebu popularne. Slovile su za kontracepciju s nizom dozom hormona od ostalih tada na trzistu.

Vecina cura koje sam poznavala su uzimale iste tablete. Cak ne poznam ni jednu koja je u to vrijeme pila neke druge.

Nisam se udebljala ni grama. Podnosila sam ih super. Svejedno kad citam sve ovo - ne bi ih preporucila.

DRuga je stvar sto se pitam sto pijemo danas ( ne samo kontraceptiv nego i antibiotici itd.) a vec za mjesec ili dva ce i to biti na crnoj listi s mozda jednako losim posljedicama kao Diane ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 19:22   #14
Quote:
Winona kaže:
i ja sam pila Diane 35. Nekoliko godina. Prepisane sam dobila od ginekologa kao kontracepciju.

Nisam imala problema s tenom nego su u to vrijeme Diane ( 1996 ) bile u Zagrebu popularne. Slovile su za kontracepciju s nizom dozom hormona od ostalih tada na trzistu.

Vecina cura koje sam poznavala su uzimale iste tablete. Cak ne poznam ni jednu koja je u to vrijeme pila neke druge.

Nisam se udebljala ni grama. Podnosila sam ih super. Svejedno kad citam sve ovo - ne bi ih preporucila.

DRuga je stvar sto se pitam sto pijemo danas ( ne samo kontraceptiv nego i antibiotici itd.) a vec za mjesec ili dva ce i to biti na crnoj listi s mozda jednako losim posljedicama kao Diane ?
problem je sto Diane nisu od strane ni jedne drzavne ustanove za zdravstvo ni u jednoj drzavi odobrene kao kontraceptiv jer se NE proporucuju za dugu upotrebu - kao sto se kontraceptiv koristi

ali firma koja ih proizvodi koristi cinjenicu da imaju (igrom slucaja) istu kombiunaciju hormona kao kontraceptiv pa ih tako i reklamiraju - apsolutno protiv zakona

samo sto zbog "globalizma" ni jedna se drzava nema pravo zaliti na takvu reklamu niti je zabraniti jer bi time nanijela finacijsku stetu firmi i tada je, vjerovali ili ne firma u mogucnosti vladu doticne drzave izvesti na medjunarodni trgovinski sud i dobiti odstetu

uostalom da ne duzim

uvijek citatjte i pitajte bar jos jednog doktora za kontraidikacije za SVE lijekove koje pijete

moja sestra je skoro pala u komu jer su joj dali Demirol koji ona sa svim drugim lijekovima koje pije ne smije ni primirisati - ali sreca da i ona kao i ja uvijek prvo pita svuda okolo prije nego ista popije
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 19:49   #15
pila sam diane 35 dva mjeseca i prestala zato sto sam bila puna modrica tj.ogromnih ljubicasto plavih fleka od pucanja vena.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 20:36   #16
Quote:
ezop kaže:
pila sam diane 35 dva mjeseca i prestala zato sto sam bila puna modrica tj.ogromnih ljubicasto plavih fleka od pucanja vena.
tako je ova moja prijateljica so je umrla bila sva modra

sreca pa si prestala piti
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 00:01   #17
Ajme

Što sad? Idem doktoru odmah. Po drugi put. Već me jednom smirivao jer sam mu pričala što sam čitakla o Dianama, sad se opet brinem Ne znam , pokušala bi s nečim drugim then..

Kako mislite plave fleke? Ja imam popucale kapilarice nešto više otkad ih pijem, al nikakve plave fleke..

Na pregledu za vozački mi je žena zamijetila neki šum na hercu, al misli da nije strašno..

Glava me boli u zadnje vrijeme... al za to može bit više razloga. Ne znam - nikad nisam bila hipohondar Nikad se nisam ubrijavala bolesti u glavu, al ovo me stvarno brine.

Piše na papiru da je jedna od nuspojava smetnje vida.. Meni se vid onako muti, kao kod velikog umora.. Primjetila sma to u zadnje vrijeme. Al nisam još načistu.. Jel to od prevelikog napora, stresa, kompjutora..? Također i glavobolje, nikad me nisu mučile ali sad.. u zadnje vrijeme da, al opet ne mora bit da je od toga.

Ne znam, sad sam sva nikakva. Fakat me frka. Fakat.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 09:39   #18
Quote:
Tinchi kaže:
[B]Ajme

Kako mislite plave fleke? Ja imam popucale kapilarice nešto više otkad ih pijem, al nikakve plave fleke..

Glava me boli u zadnje vrijeme... al za to može bit više razloga. Ne znam - nikad nisam bila hipohondar Nikad se nisam ubrijavala bolesti u glavu, al ovo me stvarno brine.

Piše na papiru da je jedna od nuspojava smetnje vida.. Meni se vid onako muti, kao kod velikog umora.. Primjetila sma to u zadnje vrijeme. Al nisam još načistu.. Jel to od prevelikog napora, stresa, kompjutora..? Također i glavobolje, nikad me nisu mučile ali sad.. u zadnje vrijeme da, al opet ne mora bit da je od toga.

B]
Draga Tinchi, kao da sam ja pisala... Kako dosta radim za računarom to sam sa tim povezivala, čak sam išla i dioptriju proveravati, ali je bila ok.
Možda bi bilo bolje da promeniš lek, čak i ako nije do njega dovoljno je što ćeš se preispitivati svaki put kada kreneš da ga popiješ.
Meni je mnogo bolje od kada ga ne pijem. Migrene imam povremeno, ali to je zato što sam meteopata - dok sam pila Diane nisam se, čini mi se, izvlačila iz bolova...
I kapilari su mi mnogo manje pucali.
A za kožu... pa, recimo da je tek sada, posle godinu dana i uz veliki napor kozmetičarke, došla na svoje...
Nevena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:19   #19
ja sada pijem trisequens i imam frku sa vidom.sve mi je mutnjikavo ali nemam problem s venama kao sa diane 35.
znaci,sve je to isti k.... samo razlicito reagiramo.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 19:49   #20
Ezop, u pravu si... Sve nosi svoje.

Al svejedno.. narucila sam se ginicu u utorak, razgovor i krvnu sliku.. i uzv probably...

probacu se dogovorit s njim da pauziram neko vrijeme i nakon toga evtl prijedjem na nesto drugo.. naravno, nakon opetovanih pretraga.

Imam lose iskustvo s prelaskom s tableta na tablete bez ikakvih krvnih kontrola Ko pokusni kunic...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.