Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2004., 23:26   #1
nacionalni restorani

molim da mi kažete za neke restorane specijalizirane za određenu nacionalnu kuhinju (grčke, libanonske, thai, kineske, talijanske...) u ZG i okolici!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 19:49   #2
kineski

Ja obožavam kineski restoran u Rapskoj, odosno Šipanskoj ulici(ne znam na koju adresu je prijavljen) to ti je iz zgrade Eurohertza. Hrana je super, osoblje jako ljubazno, sve u svemu - preporučam ga!
__________________
mixed pepper
mixed pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 23:20   #3
Imaš meksički (bar da se nadam da je još tam) u Jurišićevoj...
I probaj McDonalds - to ti je amrerički nacionalni
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 09:33   #4
Re: nacionalni restorani

Quote:
x-type kaže:
molim da mi kažete za neke restorane specijalizirane za određenu nacionalnu kuhinju (grčke, libanonske, thai, kineske, talijanske...) u ZG i okolici!
U Zagrebu bi i ja volio doznati gdje se može naći
Grčki
Libanonske
Thai restoran.
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 12:44   #5
ima jedan dobar Mex restoran u Varazdinu u sklopu Art Rock Caffea. Mozda Vz i nije neka okolica, ali s auto cestom kao da i je.

dobro je pripremljeno, meni bolje nego u ZG Mex restoranima, a porcije su velike, cijene normalne. imaju i par vegetarijanskih jela, i to sam probao, super je(iako bez mesa ).

i imaju jako dobar Semi Fredo.
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 13:02   #6
Re: Re: nacionalni restorani

Quote:
RobiKa kaže:
U Zagrebu bi i ja volio doznati gdje se može naći
Grčki
Libanonske
Thai restoran.
thai restoran u branimir centru u opiumu.

dobro, ja nisam neki poznavalac takve hrane uopce , ali je meni tamo jako dobro za pojest.

indijski je bio negdje oko dolca.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 20:36   #7
Re: Re: nacionalni restorani

Quote:
RobiKa kaže:
U Zagrebu bi i ja volio doznati gdje se može naći
Grčki
Libanonske
Thai restoran.
pa zato i pitam! nije mi jasno zašto to ne postoji u zg!? thai mislim da je u Branimircu. meksikanci su Caramba i mex Cantina za koje znam.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 14:52   #8
Re: Re: nacionalni restorani

Quote:
RobiKa kaže:
U Zagrebu bi i ja volio doznati gdje se može naći
Grčki
Libanonske
Thai restoran.
1. grk zorba nisam bila, prokopaj malo po gastronomiji, imali smo temu o njemu ... ako se ne varam, nije dobio bas neke pohvale
2. koliko ja znam, u zg ga nema
3. imas u Branimir centru restoran Opium

preporucam jos i posjet u Takenoko

Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 22:51   #9
Opium je
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:54   #10
Bilo bi dobro da ima u Zagrebu marokanski restoran
Jeo sam vec neke stvari, a moja rodica je vec bila u Maroku poslovno i rekla je da je tamo jos puno bolje i udebljala se pet kila

Grcka hrana je odlicna ali restorani i nisu bas, mnogo restorana je prljavo, neznam zasto.
Internacional is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 01:51   #11
Zagreb

japanski --> Takenoko

tajlandski --> Ban Thai, Opium

meksički --> Mex Cantina, Caramba, Phoenix, Lenuci

kineski
--> Asia, China Garden, China House, Dinastija, Huatian, Kineski grad, Macao, Maksimirski zmaj, Mr. Chen, Peking, Tian Tan

indijski --> Maharadja

francuski --> Le Bistro, Panino

brazilski --> Latino Club Phoenix

talijanski --> Allegro, Baschiera 2, Boban, Cantinetta, Canzona, Capuciner, Gallo Restaurant, Leonardo, LR, Mano, Maslina, Mezzo & Mezzo, Nokturno, Piccolo Mondo, Placa, Ristorante G. Rossini, Sakristan, Sorriso, Trattoria Agava, Trattoria Fellini

osim toga, OVDJE imaš još restorana po raznim kategorijama npr. hrvatski (nacionalni), internacionalni, riblji, vegetarijanski, steak house...u zg i okolici....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:05   #12
Prije jedno mjesec dana bio sam u Carambi, meksičkom u Frankopanskoj. Konobar mi je rekao da se uskoro zatvaraju - ali isti vlasnik otvara ogroman latinoamerički restoran (argentinski odresci i slično) u Draškovićevo preko puta Traume. Vidio sam je prostor stvarno velik, i već se uređuje.

Inače još bi dodao na Alexisin post: Yaxx (pretežno francuski), Sofra kod džamije (bosanski).

I da, super talijansko mjesto je Fellini u Savskoj. Nije preskupo, simpa uređeno, ima dosta vina na čaše i najbolju čokoladnu tortu u svemiru.
Joža pl. Purgerski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.