Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2007., 14:11   #1
USAFIS Organization

Pročitala sam raspravu oko GC i prije dva miseca sam preko www.usfis.org uplatila za GC ,odnosno aplikacija za 4 godine me je došla 119 $. I sad sam u velikoj zbunjozi jer neki kažu da te organizacije kupe lovu i da uopće ne šalju aplikacije na vladu.Zanima me da li je ta organizacija legalna? Evo prije neki dan sam im poslala fotku jer mi je stigla hrpa njihovih mailova da za tu njihovu aplikaciju trebam poslat sliku. Isto tako tili su mi prodat neke cd-ove na engleskom i neku knjigu koju nazivaju imigracijska biblija ali sam to odbila.
Jesam li uzalud bacila tih 119 $ ili oni ipak šalju te aplikacije?
KoRnY_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:32   #2
Da, bacila si novac bezveze, jer si se mogla sama prijaviti online na stranicama americke vlade i to je besplatno. A sad jos i ako ukinu GC Lottery, onda to samo stavlja tocku na i. Nazalost.
tanja1230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:22   #3
Quote:
KoRnY_st kaže: Pogledaj post
Pročitala sam raspravu oko GC i prije dva miseca sam preko www.usfis.org uplatila za GC ,odnosno aplikacija za 4 godine me je došla 119 $. I sad sam u velikoj zbunjozi jer neki kažu da te organizacije kupe lovu i da uopće ne šalju aplikacije na vladu.Zanima me da li je ta organizacija legalna? Evo prije neki dan sam im poslala fotku jer mi je stigla hrpa njihovih mailova da za tu njihovu aplikaciju trebam poslat sliku. Isto tako tili su mi prodat neke cd-ove na engleskom i neku knjigu koju nazivaju imigracijska biblija ali sam to odbila.
Jesam li uzalud bacila tih 119 $ ili oni ipak šalju te aplikacije?
Moje osobno misljenje, a vjerujem i ostalih koji to znaju je da su te kvazi agencije samo skupljaci love za uslugu koju mozes i sama obaviti besplatno preko sluzbene stranice za lottery. E sad, tko zna da li te agencije rade ili ne rade svoj posao kako treba, jer ipak situacija je ozbiljna kada je u pitanju potencijalna mogucnost dobitka GC, a tamo neka xy agencija ne obavi posao, nego samo uzme lovu.
Ipak, tu je jedno svjeze iskustvo: http://milos.srdjevic.net/blog/archi...1#comment-5730
mark9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 17:54   #4
ako kojim slučajem ne ukinu GC jel se moga ja sama prijavit na stranicama vlade,za svaki slučaj da se osiguram?
KoRnY_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 18:01   #5
Quote:
KoRnY_st kaže: Pogledaj post
ako kojim slučajem ne ukinu GC jel se moga ja sama prijavit na stranicama vlade,za svaki slučaj da se osiguram?
Ne vjerujem da bi te oni preveslali da nece poslati prijavu, a ti se nemoj prijavljivati jer u slucaju duple registracije ces odmah biti diskvalificirana. Bolje ih kontaktiraj i vidi da li vracaju novac u slucaju da se GC ukine.
tanja1230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 11:31   #6
Ja ih pitao vraćaju li lovu, a žena rekla na to "oni govore već godina da će ukinuti Lottery pa još nisu nit će ove godine. "
Pa ja opet pitao, pa ona rekla "bez brige, neće ukinuti GCL"
Pa ja opet pitao i ona rekla napokon "ne, ne vraćamo lovu"

Inaćče, ja zabilježio dva very sumnjiva trenutka :
1) kad te nazovu, onda pošto-poto traže broj kartice.A ako ti nemaš karticu koja ima na traci za potpis onih 7 ili koliko već brojeva, onda te nagovaraju da uzmeš od roditelja, prijatelja, bilo koga.
2) možeš platit preko Western Union Money transfera, ali onda nemaš svog osobnog agenta koji odgovara na tvoja pitanja, nego uvijek nekog drugog.BIg deal? Pa i netoliko. Veći problem je primjerak kako ispuniti uplatnicu za WU Moneytransfer - umjesto svog imena kao uplatitelja moraš upisati ime nekog Izraelca. Nitko ne zna objasniti zašto.

Anyway, ja odustao od njih, sačuvao lovu, svoje i tuđe kartice, i sad čekam da state department otvori prijave.
Savjet: skinite vodič za ispunjavanje formulara s neta, jer ima stvarno zeznutih uvjeta, od rezolucije slike do toga koliko boja mora imati i toga kolika slika mora biti kad Ameri kliknu "print".
__________________
o'di ide potpis...
Joliet-0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:31   #7
A jesi li se prijavljivao za DV 2008?
tanja1230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:58   #8
DV 2008 je završen u studenom prošle godine
A Usafis i dalje oglašava, jer oni primaju prijave (i lovu) cijelu godinu, a onda ih predaju State departmentu kad se otvori natječaj.
Ove godine (pred kraj) bi trebao početi DV 2009
__________________
o'di ide potpis...
Joliet-0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:05   #9
Quote:
Joliet-0504 kaže: Pogledaj post
DV 2008 je završen u studenom prošle godine
A Usafis i dalje oglašava, jer oni primaju prijave (i lovu) cijelu godinu, a onda ih predaju State departmentu kad se otvori natječaj.
Ove godine (pred kraj) bi trebao početi DV 2009
Ma znam ja to, nego sam mislila, jel' sada mozda cekas da te izvuku?
tanja1230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:09   #10
Quote:
tanja1230 kaže: Pogledaj post
Ma znam ja to, nego sam mislila, jel' sada mozda cekas da te izvuku?
Ne, kasno se uključio -ravnih 7 dana nakon što je D2008 završio. Ti?
__________________
o'di ide potpis...
Joliet-0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:34   #11
Da, stalno visim na onom forumu "DV-2008".
tanja1230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 19:54   #12
Angry

Has USAFIS (www.usafis.org) been authorized by the government to register individuals for the US Green Card lottery program for a fee?

Andrew Simkin:

Mandy,

The Diversity Visa Lottery program, established by Congress, is administered by the Department of State. Foreign applicants may register for the program directly, on-line, without any intermediary. The Department of State has not enlisted or authorized any third parties to assist in this process. More information is available at http://travel.state.gov.

The public should be aware that there have been several attempts to defraud Diversity Visa Lottery entrants. Lottery entrants selected as winners in the Diversity Visa random drawing are notified only by the Department of State's Kentucky Consular Center. No other organization or company is authorized by the Department of State to contact winning entrants.



Žao mi je svih koji su se prijavili preko usafisa,jedini način za dobiti GC je na službenoj stranici vlade
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 02:32   #13
Quote:
Joliet-0504 kaže: Pogledaj post
Savjet: skinite vodič za ispunjavanje formulara s neta, jer ima stvarno zeznutih uvjeta, od rezolucije slike do toga koliko boja mora imati i toga kolika slika mora biti kad Ameri kliknu "print".
na koji vodic mislis?
moze link?
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 09:41   #14
Quote:
st4rbuck kaže: Pogledaj post
na koji vodic mislis?
moze link?
Mislim da je mislio na pdf vodic sa 2008 Diversity Visa Lottery - prilicno je detaljan
Beresmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 12:20   #15
Ja sam bio isto jedna od budala koji su im uplatili $119 i ostao bez njih. čak sam kreten dao broj AnEx kartice preko telefona. Danima sam bio u strahu da mi se rade nedozvoljene transakcije po računu bez mog znanja, tako da sam na kraju poništio karticu i dobio novu. Inače, skoro su me čitavu godinu zivkali na mobitel, po više puta dnevno, jer nisam ispunio formular do kraja, odnosno nisam naveo svoju trenutnu adresu, te poslao svoju fotografiju i fotografiju svih članova obitelji (?!?!). Čak mi i dan danas znaju poslati automatski mejl da ga popunim, ali to ionako ide ravno u spam folder.

Znači zaključak je - mani se toga.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 01:10   #16
Quote:
Beresmed kaže: Pogledaj post
Mislim da je mislio na pdf vodic sa 2008 Diversity Visa Lottery - prilicno je detaljan
Točno taj, jer su stvarno rigorozni oko detaljčića tipa veličine slike, pixela i colour deptha. Bez korištenja vodiča 90% ljudi bi otpalo. E, da i svima novima na stranici - ZABORAVITE USAFIS!
__________________
o'di ide potpis...
Joliet-0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 17:24   #17
Quote:
Joliet-0504 kaže: Pogledaj post
Točno taj, jer su stvarno rigorozni oko detaljčića tipa veličine slike, pixela i colour deptha. Bez korištenja vodiča 90% ljudi bi otpalo. E, da i svima novima na stranici - ZABORAVITE USAFIS!
a taj vodic mi je poznat.. ja mislila tko zna koji sad vodic...

evo objavljeno je kad ce biti prijave na stranici americke vlade
http://www.dvlottery.state.gov/

znaci za sve koji nisu upoznati, od 03.10.2007. (po US vremenu) pa sve do 02.12.2007. na navedenom linku ce biti besple prijavnica za DV-2009...
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 17:26   #18
e da.. postoji vec topic za GC pa se pridruzite ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=208818

ima tamo vec hrpa korisnih informacija o tome kako i gdje se besple prijaviti, kako popuniti prijavnicu, kakvu fotku poslati, itd...
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 16:40   #19
pitanje. dal se u banci može stopirat uplata tj. da im ne platiš, da u banci kažeš da je to prevara?
Greetings from Goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 22:03   #20
Tvrtko - upozorenje. Nakon iduceg ide karton.

Nisam cula da se ukida GC lottery. Zasto i kada?
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.