Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2010., 15:02   #241
Prav za prav ni meni to ni jasno, mislim to odbijanje ljudi. Sto se mene tice nek ide svak gdje hoce. Jel ta odluka o odlasku dobra ili losa vrijeme ce pokazati.

Da sam ja Vi redovito bi pratio skill demand liste zemalja u kojima bi htio zivjeti, pritom radio u HR radi stjecanja radnog iskustva i radnog staza tako da jednog dana imam dobre preporuke pored kvalifikacija.

http://www.immi.gov.au/migrants/
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:05   #242
Quote:
Hollywood kaže: Pogledaj post
ljudi, molim vas ima li tko kakve konkretne podatke? jedino što ja znam jest da za odlazak vani nije važno imaš li diplomu faksa, nego da imaš određene sposobnosti i dokaze o uspješnosti svoga rada, to je sve. postoje li kakve agencije ili udruge koje pomažu našim ljudima da emigriraju? jer koliko sam ja saznao, od svojih sestara koje su živjele vani, nema nikakve organizirane pomoći pri emigraciji. čitam postove ovdje i stvarno ne shvaćam, zašto ljudi koji pitaju kako emigrirati uglavnom dobijaju odgovore 'a gledaj teško je, nemoguće je sad, nema se posla, ja bi se vratio, dobro je u hrvatskoj, zašto da ideš, a šta ti misliš da ćeš vani naći'...
Sad cu ti ja ukratko objasnit sto ja mislim!
Netreba ti nikakva agencija ili udruga, nemozes sve na gotovo!
Prvo sto ti treba, lova.Drugo moras znat jezik.
Prednost da si mladi, i neozenjen!Ako to sve ispunjavas, pici!
Naravno, odluci gdje bi picio
A ne , JA BI EMIGRIRO
Kazi gdje bi, pa ce ti ljudi mozda i pomoc ovdje, dat ti neke savjete, kontas
Pozdrav!!!
galman99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:43   #243
Quote:
Hollywood kaže: Pogledaj post
ljudi, molim vas ima li tko kakve konkretne podatke? jedino što ja znam jest da za odlazak vani nije važno imaš li diplomu faksa, nego da imaš određene sposobnosti i dokaze o uspješnosti svoga rada, to je sve. postoje li kakve agencije ili udruge koje pomažu našim ljudima da emigriraju? jer koliko sam ja saznao, od svojih sestara koje su živjele vani, nema nikakve organizirane pomoći pri emigraciji. čitam postove ovdje i stvarno ne shvaćam, zašto ljudi koji pitaju kako emigrirati uglavnom dobijaju odgovore 'a gledaj teško je, nemoguće je sad, nema se posla, ja bi se vratio, dobro je u hrvatskoj, zašto da ideš, a šta ti misliš da ćeš vani naći'...
Zao mi je sto te moram razocarati ali ovo sto "jedino znas..." v vecini slucajeva jednostavno nije tocno. Da bi dobio "papire", zavisi od drzave od drzave, moras zadovoljiti njihove/trazene kreiterije. Ako imigriras na osnovi svojih kvalifikacija, to podrazumijeva zavrseno skolovanje, radno iskustvo, itd, itd. I sto je za tebe "konkretan podatak"? Konkretna ponuda za zaposlenje?
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:15   #244
Quote:
Hollywood kaže: Pogledaj post
ljudi, molim vas ima li tko kakve konkretne podatke? jedino što ja znam jest da za odlazak vani nije važno imaš li diplomu faksa, nego da imaš određene sposobnosti i dokaze o uspješnosti svoga rada, to je sve. postoje li kakve agencije ili udruge koje pomažu našim ljudima da emigriraju? jer koliko sam ja saznao, od svojih sestara koje su živjele vani, nema nikakve organizirane pomoći pri emigraciji. čitam postove ovdje i stvarno ne shvaćam, zašto ljudi koji pitaju kako emigrirati uglavnom dobijaju odgovore 'a gledaj teško je, nemoguće je sad, nema se posla, ja bi se vratio, dobro je u hrvatskoj, zašto da ideš, a šta ti misliš da ćeš vani naći'...
Da bi dobio konkretne podatke moraš postaviti konkretno pitanje. Što je pitanje konkretnije, to su i podaci (odgovori) tebi korisniji. Dakle, koje je pitanje?
No-Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 00:06   #245
4 ujutro

Quote:
opsajd kaže: Pogledaj post
O sunce vas ne ogrijalo sve vas koji se ne bojite nikakvog posla. Neki dan dam oglas gdje se trazi osoba za rad, a niko se ne javi. E a fazon je da se moras ustat u 4 ujutro.
kakav ti je to posao mene interesira ako je okey plaćen.
roller old is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:56   #246
Quote:
No-Name kaže: Pogledaj post
Da bi dobio konkretne podatke moraš postaviti konkretno pitanje. Što je pitanje konkretnije, to su i podaci (odgovori) tebi korisniji. Dakle, koje je pitanje?

pa ovo što sam ja napisao je komentar na ovu raspravu, i općenito način diskusije na fourmu. ukratko, to bi bilo Realne informacije : Palamuđenje 0:1
Hollywood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:58   #247
Quote:
galman99 kaže: Pogledaj post
Sad cu ti ja ukratko objasnit sto ja mislim!
Netreba ti nikakva agencija ili udruga, nemozes sve na gotovo!
Prvo sto ti treba, lova.Drugo moras znat jezik.
Prednost da si mladi, i neozenjen!Ako to sve ispunjavas, pici!
Naravno, odluci gdje bi picio
A ne , JA BI EMIGRIRO
Kazi gdje bi, pa ce ti ljudi mozda i pomoc ovdje, dat ti neke savjete, kontas
Pozdrav!!!
ma nema problema, milsim da sam iscrpio ono informacija šta mogu dobit na ovom forumu, za ostalo ću pitat strance koje imam među kontaktima; uglavnom sretno svima i bez živciranja
Hollywood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 19:29   #248
Najlakse ti se odseliti u Norvesku, Svedsku i Finsku.
__________________
You gotta lick it, Before we kick it
You gotta get it soft and wet, So we can kick it
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 13:49   #249
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
Najlakse ti se odseliti u Norvesku, Svedsku i Finsku.
Pa kad nitko tamo nece, zato i je najlakse, a kad malo bolje pogledas, kog bi vraga tamo netko i isao? U godini dana 13 mjeseci zima. Kakva zemlja, takvi i ljudi.Kod nas bolje i na robiji. 'Aj'
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 14:53   #250
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
Najlakse ti se odseliti u Norvesku, Svedsku i Finsku.
Jel to za ozbiljno kažeš ili laprdaš? Koji su uvijeti? vidim da nema baš puno informacija na Engleskom, malo tko zna te skandinavske jezike.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 09:55   #251
dipl.inž.građ. - u kojoj zemlji se traže?

svi koji nešto znate, preporuke, e-mail-ovi, adrese, web stranice i sl.

Prvenstveno Europa!

Po svemu sudeći nema perspetive u narednim godinama - zato treba zbrisati van!

Šaljite ako imate nešto,


thanks!
betonworm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:25   #252
moj je opci dojam i informacija da je gradjevina svugdje stala... Nesto malo se radi u Poljskoj i Norveskoj.
__________________
There is:
some truth behind "just kidding"; some curiosity behind "just wondering";
some knowledge behind "I don't know"; and some emotion behind "I don't care"
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:37   #253
Mene zanima je li moguće u inozemstvu (Njemačka, konkretno) nostrificirati hrv. diplomu i kako to ide?
Nemam problem jezične barijere, ali ne znam bih li mogla, što se diplome tiče, obavljati tamo svoj posao.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:41   #254
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
Mene zanima je li moguće u inozemstvu (Njemačka, konkretno) nostrificirati hrv. diplomu i kako to ide?
Nemam problem jezične barijere, ali ne znam bih li mogla, što se diplome tiče, obavljati tamo svoj posao.
koja diploma je u pitanju?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 10:53   #255
Kako se preseliti i dobiti papire za život u bilo kojoj poštenijoj državi----to je tema ,,,,,,,dakle kovinotokar vec tri godine trazi posao,,a nemoze do papira pa se sverca na crno,,,naravno bez posla kod moje drage itd. u njemackoj
kookan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 16:25   #256
Wink

Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Ljubav prema strancu te odvela tamo
Nekretnine jesu skuplje, ali su i plaće daleko veće.
Spomeneš 2000€, pa onda 2350€, a šta je ovo 30.500, ako se dijeli sa 13 onda se dobiva 2346, jel to znači da imate 13 plača? I piše nešta da godišnji nije uračunat u tih 30.500, zapravo 31.660 za 2009, jel to dobro prevodim? ako da koliko se plaća godišnji?
Dal dobivate zdravstveno uz plaću ili morate posebno plaćati? ako je uz plaću reci dal u bolnicama ima wc papira, dal se stropovi ruše, dal se na preglede i operacije čeka godinu dana...

Šta s tiče poreza, prema ovome tamo nisu veći porezi.

Nisi odgovorila na ovo pitanje:Ako vani nije bolje zašto mi odlazimo k njima a nitko ne dolazi nama?
Papa shtrumpfe, moj naklon i poklon....lijepo si to rekao.....ovdje u bolnicama nema wc papira, sapuna, morash nosit svoju chashu, placat dodatno zdravstveno jer inace placas sve pa i bolnicu, hrana....sigurno je ne bi ni okusili. A druga stvar shto meni lik, a ja sam vss nije platio 6 mjeseci i znate shto cu dobit nakon shto napokon bude gotova tuzba...dobit cu K...
Nemojte mi prichat da vani nije bolje nego tu, jer ako vam nije bolje ajmo se zamijenit. Dodjite i krenite Vi od nule u hrvatskoj, a ja cu krenuti od nule u vashoj zemlji pa se chujemo za 4 godine....da vam platim kavu jer vi za to sigurno necete imati para
blasfemme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 00:45   #257
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Pa kad nitko tamo nece, zato i je najlakse, a kad malo bolje pogledas, kog bi vraga tamo netko i isao? U godini dana 13 mjeseci zima. Kakva zemlja, takvi i ljudi.Kod nas bolje i na robiji. 'Aj'
Ne znam, zemo nemoj tako generalizirat evo kod nas već danima preko 33 u ladovini a rujan na polovini. Nekima, recimo meni zima niš ne smeta, a ovi tropi su mi total nepodnošljivi. Ja bi da je 14 mjeseci zima (ako imam za grijanje ofkors). Problem je jezik definitivno. Jer ni meni ne bi bilo ugodno da moram tuc muc na nekom engleskom se sporazumjevat sa Skandinavcima. Obrnuto, i ja sam dosta putovao i znam da čak i da znaju neki drugi ili čak tvoj jezik, svi su drugačijij kad ti njima na njihovom dobro i ljubazno pjevaš. Oma svira bolja mužika.
__________________
Wokot šprica vodicu
Wokot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 21:17   #258
Evo i ovaj bi green card za svoju djecu http://www.jutarnji.hr/raspad-eu--kr...uropi-/974562/
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 14:21   #259
Thumbs up

evo, ja sam u Estoniji na Europskoj Volonterskoj Službi već neko vrijeme, pa znam više-manje konkretnije informacije što se tiče Skandinavije.
Da, jezik jest najveća barijera, to sigurno.
Gotovo svi znaju engleski (mlađi), no naravno, uvjet za rad je jezik. Estonija je poprilično zatvorena prema strancima, ali Finska ima zakone koji ti pomažu da se snađeš tamo te ako znaš jezik, imaš puno manje problema.

Što se tiče ljudi - Finci su pošteni, sramežljivi i teški alkoholičari. Razlog je najvjerojatnije više od pola godine snijega i period potpunog mraka što djeluje deprimirajuće.

Naravno, ima mnogo drugih zemalja u kojima bi vam bilo bolje po tom pitanju, no Finska (kao i ostale skandinavske zemlje) ima visok standard i stvarno možeš dobro živjeti, ako se snađeš.

Recimo, moja situacija je poprilično komplicirana po tom pitanju jer nisam završio fakultet te je jedini način pronalaska zaposlenja za mene kao ne-europljanina koji nema visoko obrazovanje (te ako nemaš para) uključiti se u neku NGO (non-governmental organization) kao aktivni član, te na temelju toga dobiti boravišnu dozvolu i namučiti se da kako bih mogao napredovati s tom organizacijom.

Ugl., meni zima i mrak ne smetaju...te iako ne pijem i ne želim se uključiti u Nacionalnu Stranku Alkoholičara, dat ću sve od sebe da postignem nešto ovdje na sjeveru jer je moj naum osnovati ili uključiti se u neku NGO u mom području u Estoniji (jer ovdje već imam boravišnu dozvolu kroz EVS) i dospjeti do konačne destinacije - Finske!

Sretno svima koji pokušavaju omogućiti si bolji život izvan Lijepe Naše.
__________________
One way or another...we will get by, we'll go on living.
Sensei_Goran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 21:06   #260
Quote:
Sensei_Goran kaže: Pogledaj post
Recimo, moja situacija je poprilično komplicirana po tom pitanju jer nisam završio fakultet te je jedini način pronalaska zaposlenja za mene kao ne-europljanina koji nema visoko obrazovanje (te ako nemaš para) uključiti se u neku NGO (non-governmental organization) kao aktivni član, te na temelju toga dobiti boravišnu dozvolu i namučiti se da kako bih mogao napredovati s tom organizacijom.
a kako rjesavas financiranje?? imas love iz domovine??
jeli sa tom boravisnom dozvolom dolazi i radna dozvola???
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.