Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2009., 22:37   #3141
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
Ja se takoder pitam, sto to drzavu zanima jeli netko ima Mietrückstände. Ako njih zanimaju dugovi onda mogu potraziti izdavak od Schufa-e.
bas,koga briga jel netko ima neke dugove,po tome bi se mogli i krediti uzimat u obzir.kreditne kartice.....
ocito je da je maybelline naletila na neku budalu,kojoj je glavni smisao zivota kako ce nekom drugom isti otezat.

a i sa obracunima od place,uvijek je bilo 3 mjeseca.
a i ovo sa steuerkartama,ako ih zanima steuerklasse,to pise na obracunima place,inace steuerkarte se prije predavala na finanzamt i nema natrag
ono zbilja.cuo sam da svasta traze,ali ovo je bas previse
buntspecht is offline  
Old 06.09.2009., 14:14   #3142
ma nama bitno da je sve dobro proslo,i da nije bilo nekih vecih problema..
eto sad i mene zanima jesu i ostali trebali nosit toliko papira
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Old 06.09.2009., 15:05   #3143
citala sam sad ovdi o priznavanju ili bolje reci nepriznavanju skole
imam zavrsenu srednju skolu,odjevni tehnicar(4god)
po ovome sto sam procitala meni se to neprizna ili?
od kud da krenem se raspitivati,moze mali svajet?
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Old 06.09.2009., 21:29   #3144
obiteljska viza za Njemacku

Zna li neko tacne podatke koje uvjete Nijemci traze od supruznika u Njemackoj: koliki stan, kolika primanja (ako neko zna kako je za samozaposlene bila bih jako zahvalna da napise), kakvo zdravstveno osiguranje..Ima li jos kakvh uvjeta?
U pitanju je Berlin.
__________________
sve je moguće
headhunter is offline  
Old 06.09.2009., 23:37   #3145
Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
citala sam sad ovdi o priznavanju ili bolje reci nepriznavanju skole
imam zavrsenu srednju skolu,odjevni tehnicar(4god)
po ovome sto sam procitala meni se to neprizna ili?
od kud da krenem se raspitivati,moze mali svajet?
prevedes zavrsnu svjedodzbu i svjedodzbe od sve 4 godine od tumaca ovdje u njemackoj,ovjerena kopija zavrsne svjedodzbe i sve svjedodbe 4 razreda -to dobis u Bürgerbüro-u,vrlo jeftino.kopija pasosa sa aufenthaltserlaubnis isto u bürgerbürou.i ako si mjenjala prezime zbog vjencana,njemacki heiratsurkunde.

sve to lijepo posaljes na zeugnisannerkennugnstelle

http://www.berlin.de/sen/bildung/zeugnisanerkennung/

zahtjev moze bit formlos,napises da bi htjela da se prizzna,a ako nije priznata,onda kojem abschluss-u odgovara ovdje u njemackoj

i onda cekas par tjedana.
mos prije tog nazvat tamo
buntspecht is offline  
Old 10.09.2009., 13:12   #3146
Jel bi mi mogel netko reći kakva je plaća od 35 000 EUR godišnje bruto za Berlin?
I ako zna, kolko je to neto za samca (otprilike)?
hvala
__________________
Menage a trois! You know it makes sense! I have a cunning plan! If you want to do something right, kill Baldrick first!
Jen Dudek bu Imbri Grabariću paragrafe tumačil!
Tko sluša cajku jebemo mu majku!!! by BBB || ne slušaj narodnjake, umri prirodnom smrću!
tiger12 is offline  
Old 10.09.2009., 13:48   #3147
http://www.nettolohn.de/

oko 1.736,43 € mjesecno Netto
buntspecht is offline  
Old 10.09.2009., 13:51   #3148
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
http://www.nettolohn.de/

oko 1.736,43 € mjesecno Netto
E super, zahvaljujem.

A kakva je to plaća u kontekstu Berlina, ak znaš?
__________________
Menage a trois! You know it makes sense! I have a cunning plan! If you want to do something right, kill Baldrick first!
Jen Dudek bu Imbri Grabariću paragrafe tumačil!
Tko sluša cajku jebemo mu majku!!! by BBB || ne slušaj narodnjake, umri prirodnom smrću!
tiger12 is offline  
Old 10.09.2009., 14:30   #3149
pa Berlin ti nije nista skupli nego ostali dio Njemacke,tako da mogu rec da je to OK placa

e da ako situpis iz crkve,neces morat placat 45 Eur crkveni porez
buntspecht is offline  
Old 10.09.2009., 14:34   #3150
djetetu mi je istekla putovnica, ima novu. jel neko zna kaj mi sve treba da joj prebacim vizu? samo slike, onaj rozi formular ovjeren u burgerburo-u ili jos nekaj? inace je dobila boravak do 10te god zivota, dakle nije joj boravak istekao.

malo sam zaboravila, jer nas selila agencija i sredjivala sve papire, a sad mene ceka ovo, a onda i meni istice boravak. ja sam dobila na god dana. i kaj treba za produzetak mog boravka? fala bogu, muz je odma dobio bez ogranicenja.

mozda neke opcenite info. vidim sve se razlikuje od jednog do drugog. neke se trazi puno papira, neke manje. meni nisu ni trazili A1, bio dovoljan fax, a drugima vele da je to obvezno.
matovilka is offline  
Old 10.09.2009., 14:47   #3151
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
pa Berlin ti nije nista skupli nego ostali dio Njemacke,tako da mogu rec da je to OK placa

e da ako situpis iz crkve,neces morat placat 45 Eur crkveni porez
Da... ovo za crkvu od mene nebi dobili sigurno
S tim da bi se moglo i na 40k EUR, pa bi to bilo oko 2000 EUR.
Uglavnom, thx za info.
__________________
Menage a trois! You know it makes sense! I have a cunning plan! If you want to do something right, kill Baldrick first!
Jen Dudek bu Imbri Grabariću paragrafe tumačil!
Tko sluša cajku jebemo mu majku!!! by BBB || ne slušaj narodnjake, umri prirodnom smrću!
tiger12 is offline  
Old 10.09.2009., 16:00   #3152
Quote:
matovilka kaže: Pogledaj post
djetetu mi je istekla putovnica, ima novu. jel neko zna kaj mi sve treba da joj prebacim vizu? samo slike, onaj rozi formular ovjeren u burgerburo-u ili jos nekaj? inace je dobila boravak do 10te god zivota, dakle nije joj boravak istekao.

malo sam zaboravila, jer nas selila agencija i sredjivala sve papire, a sad mene ceka ovo, a onda i meni istice boravak. ja sam dobila na god dana. i kaj treba za produzetak mog boravka? fala bogu, muz je odma dobio bez ogranicenja.

mozda neke opcenite info. vidim sve se razlikuje od jednog do drugog. neke se trazi puno papira, neke manje. meni nisu ni trazili A1, bio dovoljan fax, a drugima vele da je to obvezno.
ako imaju vec slike na vizi,obicno ne trebaju nove osim ako nije neka velika promjena.
ostalo ne treba nista,jer se radi samo o prebacivanju boravisne.barem je tako moja mama radila prosle godine.

kakav rozi formular?

za produzetak tvog boravka moraju bit ispunjeni svi uvjeti koji su bili i kad si dobila prvi boravak.
buntspecht is offline  
Old 10.09.2009., 18:15   #3153
hvala!
bas sam se sad vratila sa slikanja djeteta. nema veze, za svaki slucaj. da, ima sliku na vizi.

rozi formular je za mene, sad se sjecam, ja produzujem vizu. dobro, idem dijete ovih dana sredit, pa cu ih usput pitat i za sebe. nisam misla da min opet treba milijon papira. ja sam na redu za mjesec dva.
matovilka is offline  
Old 10.09.2009., 18:45   #3154
Quote:
matovilka kaže: Pogledaj post
hvala!
bas sam se sad vratila sa slikanja djeteta. nema veze, za svaki slucaj. da, ima sliku na vizi.

rozi formular je za mene, sad se sjecam, ja produzujem vizu. dobro, idem dijete ovih dana sredit, pa cu ih usput pitat i za sebe. nisam misla da min opet treba milijon papira. ja sam na redu za mjesec dva.
kaj nije zelenkasto-zuti?

ma ne treba ti milion papira.obicno tri odreska od place.to ti je to.al ipak pitaj,ponekad traze kojesta.
buntspecht is offline  
Old 11.09.2009., 00:00   #3155
Minhen

Bok ljudi!

Ispričavam se unaprijed ako sam krivo svrstao temu, ali nekako mi se učinilo da bih ovdje mogao dobiti najviše odgovora tj. eventualne pomoći.

Trebao bih naći stan u minhenu, ali kako stvari stoje, bit će teže nego što sam mislio.

Isprobao sam sve žive i ne žive agencije, stanova ima, ali neki vlasnici nedaju "auslanderima" stanove

Uglavnom....ako netko ima ideju gdje bih mogao što bezbolnije doći do stana, daj te neki prijedlog...eh da, a da i ne govorim o činjenici da su garsonjere cca 700-900€ ????

Hvala!
Suki is offline  
Old 11.09.2009., 03:15   #3156
a da probas nesto u okolici Münchena,uglavnom tamo gdje imas U-bahn ili S-Bahn.puno lakse ces nac,i naci ces za puno manje novca puno veci stan

uglavnom probaj immobilienscout24.de
buntspecht is offline  
Old 11.09.2009., 05:29   #3157
Super, hvala puno
Suki is offline  
Old 11.09.2009., 17:35   #3158
Poz ljudi!

Selim u Munchen za 3 tjedna na studij....jel mi može netko preporučit neka dobra mjesta?
Pojest, popit, chillat, prošetat, izać navečer itd.

Hvala
Suki is offline  
Old 16.09.2009., 00:06   #3159
Quote:
Suki kaže: Pogledaj post
Poz ljudi!

Selim u Munchen za 3 tjedna na studij....jel mi može netko preporučit neka dobra mjesta?
Pojest, popit, chillat, prošetat, izać navečer itd.

Hvala
-Za pojest i popit bih ti preporučio Leopoldstr. u Schwabingu gdje imaš dosta izbora u jednoj ulici.
-Za izać navečer bih ti preporučio Kultfabrik am Ostbahnhof s 23 cluba na jednom mjestu.
-Za prošetat je najbolje Starnberg kod Müchena.
-Za chillat bih ti preporučio ljeti otiči na Spitzing See.
Mr-yes is offline  
Old 16.09.2009., 00:19   #3160
Odlično, hvala puno na informacijama (možda zatrebam još koju kad se presellim za 2 tj

Baš sam se danas vratio doma, našao sam stan, 2.4km od centra, mirna ulica, 870€, sve uključeno (plin, struja, voda, grijanje, televizija, smeće itd.), 46 kvadrata, namješten, centralno, televizija, garaža (iako mi ne treba za sada)....mislim da sam više-manje dobro prošao???
Suki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.