Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 23:41   #101
Anabela33 i Lililala5 potovi su vam prebačeni na ovu temu: Jesam li trudna?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 14:36   #102
pozdrav
imam bolne grudi, ovaj mjesec pogotovo i dosta dugo već traje i izluđuje me..
uglavnom, na par mjesta sam pročitala da je dobro ulje noćurka a negdje i da je dobro ricinusovo ulje.
imate li iskustava? i da li bi ulje noćurka bilo bolje piti u kapsulama ili baš ulje pa mazati ili stavljati obloge?
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 19:05   #103
Grudi me ponekad uzasno bole.
Inace upravo iz tog razloga ne mogu nosit grudnjake kakve nosi vecina djevojaka.
Nosim onaj bez ikakve podstave samo cipka i zica jer ne volim one sportske.
Prije dva dana sam obukla sa podstavom cijelom i sa strane sam zadobila kao nekakve modrice. Nisu modrice vec na dodir boli kao sto i modrice bole.
Nemam pre velike grudi. Nije mi jasno kako zene nose takve grudnjake imaju vece grudi od mojih , a ne zale se na to.
Dali je normalno da mi se javljaju "kao modrice" po vanjskoj strani sise(i lijeve i desne ) ?
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 13:15   #104
Pozdrav svima

Imam 51 godinu, u posljednjih godinu dana menstrualni ciklus je počeo šarati, prije 6 mjeseci izostala mi je menstruacija prvi put, povremeno dobijem, pa opet ništa. Redovito idem na ginekološke preglede i znam da sam u menopauzi. Početkom siječnja sam imala menstruaciju, pa opet krajem siječnja. Normalno krvarenje, ništa posebno. I inače, nemam nekih klimakteričnih tegoba osim možda povremenog noćnog znojenja i nervoze u normalnoj količini...

Ali nije to problem. Već dvadesetak dana dojke su mi bolne i osjetljive. Mislila sam da će proći nakon posljednjeg krvarenja, ali nije. Obavila sam mamografiju prošle godine i sve je u redu.
Napominjem da sam preko blagdana dobila 3-4 kg, pa je možda i to uzrok...
Kakva su vaša iskustva s tim?
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 00:30   #105
Mene već skoro dva tjedna užasno bole grudi,pogotovo desna. Na dodir onako s desne strane prema pazuhu osjetim bol ali ne strašnu. Inače imam jako male grudi ali sam sad primjetila da su malo dobile na veličini. Dali je moguće da su malo kasno krenule rasti s obzirom da sam već u dvadesetima ili bi moglo biti nešto drugo?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 12:00   #106
Jel trebaš dobiti mengu uskoro?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 14:26   #107
Da,trebala bih.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 16:28   #108
Onda ti je to vjerojatno do toga, takav ciklus. Ja jedan period nakon ovulacije do menge nisam smjela leći na stomak koliko su bolilo, povlačilo bi se s mengom. Sad je mir, ovisi mi od ciklusa do ciklusa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 17:44   #109
Onda znači to će nakon menge splasnut.
A ja sam se baš ponadala da dobivam na veličini
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 12:57   #110
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
pozdrav
imam bolne grudi, ovaj mjesec pogotovo i dosta dugo već traje i izluđuje me..
uglavnom, na par mjesta sam pročitala da je dobro ulje noćurka a negdje i da je dobro ricinusovo ulje.
imate li iskustava? i da li bi ulje noćurka bilo bolje piti u kapsulama ili baš ulje pa mazati ili stavljati obloge?
Meni je ulje noćurka smanjilo bolove, bolje je ulje piti. Koristim BioAlthaea ulja. Ricinusovom možeš mazati prije spavanja ali nigdje nisam našla za kupiti nerafinirano pa sam počela mazati kokosovim uljem. Isto pomaže...

Izbjegavati bijeli šečer i bijelo brašno... Promjena prehrane puno pomaže, dobar početak je lchf prehrana ili paleo.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 16:21   #111
Bolne dojke poslije menstruacije

Drage cure, molim za pomoć. Imam 22 godine i zadnju sam menstruaciju dobila normalno (29.10) i nakon menstruacije pojavio mi se smeđi iscjedak. Obično me bole grudi prije menstruacije (ajmo reći kojih 5 dana prije) i opuste se s dobivanjem menge, no u zadnje vrijeme napete su mi i za vrijeme menstruacije, a ovaj mjesec bol se nastavila i poslije menstruacije... i sad još nakon 2 tjedna me bole, i napuhnuta sam i naduta kao da ću dobiti mengu (iako je prerano) .. također imam gusti bijeli iscjedak.. idem na redovne ginekološke preglede i sve je uvijek u redu, jedino mi ponekda ginekolog prepiše vaginalete zbog navedenog iscjetka. Sad trenutno nisam doma u drugom gradu na faksu tako da nisam u mogućnosti otići kod svog redovnog ginekologa, a prilično sam zabrinuta zbog bolnih i netečenih dojki, nikad mi se ovo nije dešavalo..iskustva, savjeti??
littlemisssuns is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 03:16   #112
Cure probajte čaj od vrkute.
Puno se pisalo o tom čaju na temi za trudnice. Koristi se za više "ženskih" problema, između ostalog i regulaciju ciklusa.
Mene su grudi užasno bolile godinama. Od sredine ciklusa pa do menge, nisam mogla grudnjak nosit ni spavat na trbuhu. Užas. Onda sam krenula pit čaj od vrkute jer mi se ciklus bio poremetio i pila sam ga jedno dva mjeseca.
Prestale su me cicke bolit, ali ono skroz. Bol ko s rukom odnešena.
Toplo preporučujem.
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 10:29   #113
Jel ti se to sada prvi put dogodilo? Mislim na smedji iscjedak i bolne grudi? Ako je, onda moze biti da je samo doslo do pomutnje s hormonima, nista strasno ako se ne dogadja svaki mjesec. Prati, vidi, ako se ponavlja, obavezno ginekologu.
Meknaget is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 21:21   #114
Thumbs up

Da, ovo mi je prvi put za takvo što. Onda čekam, nadam se da će doći na svoje. Hvala na odgovoru
littlemisssuns is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 10:19   #115
Ne znam jel tema zatvorena i hoće netko odgovoriti, al moram probat
Ovako, sad ću navršiti 17 godina. Već tjedan dana me bole grudi na mjestu prema pazusima tj sa strane. Obje podjednako, nijedna nije tvrđa od druge niti išta tako. Znaju me boliti možda tjedan dana prije menge, ili manje. Ali nikad ne bole toliko dugo i 2 tjedna prije menge, kao sad. Trudna ne mogu biti
Moja pitanja su: jel moguće da me bole 2 tjedna prije menge i jel moguće da možda rastu ( ) ??!
nikolina2901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:16   #116
Možda ti smeta dezodorans, kakav koristiš? Meni se to isto dogodilo, prešla sam na prirodne od Bio-baze.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 22:39   #117
Koristim Balea, ali uvijek kupujem isti samo drugaciji miris jer mi dosadi i dosad nisam imala problema. Mogu probat s Biobazinim dezićima, pa šta bude. Iako ovo dosad nisam čula :0
nikolina2901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 15:45   #118
Mene su grudi u tvojim godinama znale boljet dva-tri dana prije menge. Onda sam jela jako puno slatkoga i te gluposti, te sad znam da je to definitivno utjecalo na bolove. Sada jedem lužno-kiselu hranu. Imaš na netu o tome pa pročitaj ako budeš i dalje imala problema.
Mojem bratu je zbog Dove-a boljelo ispod pazduhi te je bilo tvrdo i naotečeno, a prestalo je kad ga više nije koristio.
Općenito dezodoransi sa aluminijem nisu dobri za nikoga: http://www.krenizdravo.rtl.hr/ljepot...esu-li-stetini
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 15:25   #119
Kako da prodju bolne grudi

Evo kako ce ti proci bolne grudi uzmi utrljaj ih margarinom i maslinovim uljem.Uzmi lepo ih izmasiraj sama ili jos bolje neka tvoja drugarica ili decko.Neka masaza traje 10-20 minuta.Nakon toga se lepo istusiraj i uzmi na pokretnoj traci trci jedno pet minuta nenoseci pritom brushalter i eto ti leka za bolne grudi
serpent94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 13:16   #120
Pozdrav. Imam mali probl.sa bolnim grudima vec neko vrijeme. Sa 20god sam se porodila,djevojcica je prestala dojit sa 18mj,i sada ima 3,5god. Mlijeko i dalje curi . Nikad nisam porpuno presusila. Na jaci pritisak,ili los polzaj pri spavanju,izlazi mlijeko. Nije mi to predstavljalo problem jer je ginek.rekao da je to normalno i da moze potrajat. Zadnja 2,3mj osjecam blaze bolove. Vise lijeva nego desna dojka. Zadnja 3 dana su postale bas bolne. Lijev od ispod pazuha pa do bradavice jako boli i tvrdja je na mjestima dje je jaca bol. Nju kada pritisne ne izlazi mlijeko ,nekada samo kao vodena tecnost. Desna boli na pritisak ali blago,neprimjetno. Iz nje jos curi mlijeko. Je li moguce da su se mozda zlijezde zacepile. Nikad me nisu bolile grudi,nisu nikad cak bile ni napete,pa ni pred menstraciju. ?
behka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.