Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 08:29   #21
Quote:
blackcoffee kaže: Pogledaj post
ovrha se vrsi na adresi na kojoj si prijavljen nema veze da li imas kakve imovine na svoje ime, znam iz iskustva, ali ne znam dali se moze sada ja sam u svom slucaju uspjela isposlovati placanje duga na nekoliko rata
već sam provjerila kod jednog odvjetnika i ovrha se vrši isključivo i samo za tvoju imovinu,pokretnine,nekretnine.
sad ovo što si ti rekla je smiješno,jer ako si ti podstanar ili živiš u socijalnom državnom ili gradskom stanu kako će ti netko napraviti ovrhu na tuđu kuću?
čak i namještaj koji imaš u stanbenom prostoru ne može biti ovršen ako recimo stanodavac kaže da je njegov.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Old 20.03.2009., 08:40   #22
ovka,bila u vipu da promjenim tarifu,i vele oni meni da nemrem jer imam neki dug iz 2000,i zovem ledića da ga pitam kaj s tim i zakaj nisam nikad dobila ništa na adresu(preselili se jesmo,ali smo svugdje promjenili adresu)i neam pojma jel to ošlo na sud-tužba i te spike,a cifra je da negovorim,kamate je požderale...jel tu ide kakva zastara??????
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Old 20.03.2009., 11:45   #23
ako su tuzili u roku godine dana, mislim da zastare nema, a ako nisu onda je zastara od davnih dana na snazi, ali cisto sumnjam da vip nije pokrenuo tuzbu
dancika is offline  
Old 20.03.2009., 14:12   #24
a zakaj onda nikad ništa nismo dobili na adresu?? imaju je!
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Old 21.03.2009., 16:55   #25
u slučaju da je doneseno rješenje o ovrsi, zastara je 10 godina...

znači da si blizu cilja

Članak 233. ZOO-a

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Old 31.03.2009., 09:45   #26
Ovrha od javnog biljeznika

Ovako.. molio bih savijet... jucer sam dobio postom ovrhu od javnog biljeznika zbog neplacenog racuna za mob. Ovrha je oko 5000kn sa biljeznickim troskovima.Pisalo je da je rok placanja 8 dana, nakon kojega oni sjedaju na placu... zanima me da li se moze dogovoriti sa biljeznikom placanje na rati ili tako nesto, i sto bi ste mi vi predlozili da napravim. Hvala
Siddartha is offline  
Old 31.03.2009., 14:54   #27
to se dogovori s ovrhovoditeljem, ne biljeznikom.
Katrin is offline  
Old 03.04.2009., 12:26   #28
Ovrha?! A ta osoba ne živi na toj adresi već 4 godine.

pozdrav!

moja sestra je ostala duzna nekakvu pretplatu za 24mj. i ovo ljeto je došla žena ovrhovoditelj i rekla da ce pokrenuti postupak ovrhe ne plati li to...e sada je problem u tome, da moja sestra ne živi već 4 godine kod nas niti ne živi u Hrvatskoj..tu je prijavljena ali nema ni jedna stavr u kući koja je njezina...

ona je nama lijepo zaprijatila ako to ne platimo da ce napravit ovrhu... mi to nismo htjeli platiti , mama je pisala nešto sucu itd...to je na tome ostalo do prije neki dan..kad je došla na vrata i tražila moju sestru,mama joj je opet rekla da ona tu ne živi i da ona nemre ni doći do nje telefonski kad god hoće (stalno se seljaka)...

G.Ovrha je zamolila moju majku da ju pusti u kuću jer je kak ti žedna,moja majka automatski joj veli: da da uđite uđite..i ova je počela škicati po kući,zabilježavati na paprić televizore,laptope itd...mislim da je to bilo zaista podmuklo..uglavnom,ona je rekla mami da ce ukoliko se to ne uplati doći sa policijom i da ce ona uzeti stogod zeli bez obzira živi li sestra tu ili ne... ta žena je jako bahata,jako neljubazna i ja ne znam jel joj to ide uz posao ali je odvratna kratkom rječju...

e sad,zanima me : pošto do svoje sestre nemrem doći a i ona je takva osoba da ju to ne sikira baš previše, da li oni imaju pravo napraviti ovrhu nad imovinom koja nije uopće njezina,dok nje nema a samo zbog toga jer ona je tu prijavljena a nema je već zaista jako dugo?
__________________
...look back at me...
chuperak is offline  
Received Warning
Old 03.04.2009., 12:33   #29
a zakaj ju niste odjavili?mogli ste jednostavno otic na policiju i rec da ona zivi vani.tak bi imali dokaz da ona tu ne zivi.

nisam siguran al sam citao u novinama,da ako se radi o zajednickom kucanstvu da mogu pljenit sve,jer aj ti dokazi da je recimo laptop bas tvoj.

tvoja sestra je prijavljena kod tebe i sigurno ima nesto sta je njezino
buntspecht is offline  
Old 03.04.2009., 12:35   #30
Pravi, odnosno konkretan savjet cu ipak prepustit nekom strucnijem ali ovo s tim da je ona prijavljena kod vas je vasa greska. To sto ona tamo ne zivi vec 4godine znate vi a ne ljudi koji provode ovrhu. Kako da oni znaju da ona tamo vise ne zivi? No kako to nije napravljeno na vrijeme sad je problem.

Ljubaznost/neljubaznost ovrhovoditelja je irelevantna. Znam da nije ugodno ali nigdje ne pise da treba biti ljubazna. Zelim srecu u rjesavanju situacije.
kokos bijeli is offline  
Old 03.04.2009., 15:47   #31
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
a zakaj ju niste odjavili?mogli ste jednostavno otic na policiju i rec da ona zivi vani.tak bi imali dokaz da ona tu ne zivi.

nisam siguran al sam citao u novinama,da ako se radi o zajednickom kucanstvu da mogu pljenit sve,jer aj ti dokazi da je recimo laptop bas tvoj.

tvoja sestra je prijavljena kod tebe i sigurno ima nesto sta je njezino
moja sestra ne živi kod nas vec dugo..ni jedna jedina stvar u kući nij njezina jer prije što je otišla je podijelila sve što joj nije trebalo a uzela što joj je bilo potrebno...laptopi su naši jer naši potpisi na računima kartica i na jamstvima...sve je naše i za svaku stvar koja je vrijednija imamo račune...nismo je odjavili jer je ona imala privremeni dozvoljeni boravak tamoo gdje je..sada ne znam dal ga više ima ..
__________________
...look back at me...
chuperak is offline  
Old 03.04.2009., 15:50   #32
Quote:
kokos bijeli kaže: Pogledaj post
Pravi, odnosno konkretan savjet cu ipak prepustit nekom strucnijem ali ovo s tim da je ona prijavljena kod vas je vasa greska. To sto ona tamo ne zivi vec 4godine znate vi a ne ljudi koji provode ovrhu. Kako da oni znaju da ona tamo vise ne zivi? No kako to nije napravljeno na vrijeme sad je problem.

Ljubaznost/neljubaznost ovrhovoditelja je irelevantna. Znam da nije ugodno ali nigdje ne pise da treba biti ljubazna. Zelim srecu u rjesavanju situacije.
znam da je mamina greška sto ju nisu odjavili ali nismo ni imali pojma da se zaduzila.. zvali smo policiju i pitali u vezi toga te odvjetnike..oni su rekli da policija dolazi sa ovrhovoditeljom i da ce oni u našem slučaju preospitati susjede da li ona živi tamo il ne živi.. hvala na željama..
__________________
...look back at me...
chuperak is offline  
Old 06.04.2009., 17:57   #33
Talking I toga ima - rješenje o ovrsi putovalo 8 godina

Pazite ovo, upravo sam od sudskog dostavljača dobio rješenje o ovrsi koje je doneseno 25.7.2001. pred Općinskim sudom u Zg.

Radi se o nekom neplaćenom računu prema HT-u za koji nisam imao pojma. E sad, kako se računa zastara u takvom najmanje rečeno neuobičajnom slučaju!?

Hvala!

PS: Ispričavam se moderatorima, na temi, ali mi definicija zastarnih rokova nije dosta..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Received Warning
Old 06.04.2009., 22:36   #34
Quote:
kokos bijeli kaže: Pogledaj post
Pravi, odnosno konkretan savjet cu ipak prepustit nekom strucnijem ali ovo s tim da je ona prijavljena kod vas je vasa greska. To sto ona tamo ne zivi vec 4godine znate vi a ne ljudi koji provode ovrhu. Kako da oni znaju da ona tamo vise ne zivi? No kako to nije napravljeno na vrijeme sad je problem.
Da, zakon o prebivalistu:

http://www.mup.hr/92.aspx

Quote:

Članak 6.

Građani su dužni prijaviti i odjaviti prebivalište, prijaviti uobičajeno boravište te prijaviti promjenu adrese stanovanja.
... dalje ...

Quote:
kokos bijeli kaže: Pogledaj post
Ljubaznost/neljubaznost ovrhovoditelja je irelevantna. Znam da nije ugodno ali nigdje ne pise da treba biti ljubazna.
Hm, pa sto je najbolje, i pise

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/264847.html

OVRŠNI ZAKON

Quote:
Rad sudskoga ovršitelja

Èlanak 43.

(1) Sudski ovršitelj je dužan prigodom pretrage ovršenikova stana ili odjeæe koju on nosi na sebi i poduzimanja drugih ovršnih radnji postupati s dužnim obzirima prema osobi ovršenika i èlanova njegova domaæinstva.
... iako je ova formulacija malo rastezljiva.
PetBorut is offline  
Old 06.04.2009., 22:45   #35
Quote:
chuperak kaže: Pogledaj post
moja sestra ne živi kod nas vec dugo..ni jedna jedina stvar u kući nij njezina jer prije što je otišla je podijelila sve što joj nije trebalo a uzela što joj je bilo potrebno...laptopi su naši jer naši potpisi na računima kartica i na jamstvima...sve je naše i za svaku stvar koja je vrijednija imamo račune...nismo je odjavili jer je ona imala privremeni dozvoljeni boravak tamoo gdje je..sada ne znam dal ga više ima ..
Koliko ja znam, ne mogu tek tako sjedat na imovinu u domacinstvu.
Zakon kaze da mogu sjest na zajednicku imovinu bracne zajednice, ali to kod vas nije slucaj.

Za tebe je relevantno ovo:

http://www.tszg.hr/cro/TSZG/Djelokru...-i-svrha-ovrhe

Quote:
Što je to prokazni popis imovine?

Ako je ovrha radi naplate novčane tražbine bila neuspješna jer se nisu našli predmeti ovrhe na kojima bi se ona mogla provesti, ili zato što su nađeni samo takvi predmeti koji očito nisu dovoljni za namirenje ovrhovoditeljeve tražbine s obzirom na njihovu neznatnu vrijednost, ovršenik mora, na ovrhovoditeljev prijedlog, podnijeti sudu popis svoje imovine - prokazni popis. Taj je popis ovršenik dužan sastaviti i podnijeti sudu u roku koji mu sud odredi, u protivnom mu se može izreći novčana kazna.
Ne znam koliki je dug, ali nadam se da cete rjesit "mirnim" putem.
PetBorut is offline  
Old 12.06.2009., 01:51   #36
Neplaćanje ogromnog telefonskog računa - Sankcije?

Evo ovako. Jednoj osobi se desilo to da je u inozemstvu napravila strahovito veliki telefonski račun s mobitelom. Inače koristi tvrtku T-Mobile i ima kod njih samo mobitel. Do sad je bila na Pretplati i dobila je dva mobitela, jer se odlučila na pretplatu od 2 godine. Pretplata ističe za 2 mjeseca.
Što će joj se desiti ako ne plati taj račun? Račun je ogroman i nema love da ga plati.
Da li će joj samo isključiti i ukinuti mobitel ili bi mogla pasti i neka tužba ili što ja znam? Čula sam da ako ne platiš takvo što da ti može netko doći doma po televizor? Da li je to točno?
Ona ne može sad to platiti jer je ogroman uistinu račun ( strašno nešto), tako da me zanimaju sankcije radi neplaćanja računa. Da li T-Mobile tuži one koji nisu platili račun ili nešto?
Hvala na odgovoru.
BlueMarine is offline  
Old 12.06.2009., 01:57   #37
Sad sam pročitala da telefonski operateri zbilja tuže ljude koji ne plate račun, tak da se ona sigurno ne bu mogla izvuči zar ne?
Da li se takav račun mora platiti odmah ili su oni spremni na sud za pola godine, godinu? Da li idu usput neke kamate i slično?
Žena je sad dekintirana, a račun je nečija bolja hrvatska plaća...
Strašno nešto
BlueMarine is offline  
Old 12.06.2009., 02:06   #38
Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
Sad sam pročitala da telefonski operateri zbilja tuže ljude koji ne plate račun, tak da se ona sigurno ne bu mogla izvuči zar ne?
Da li se takav račun mora platiti odmah ili su oni spremni na sud za pola godine, godinu? Da li idu usput neke kamate i slično?
Žena je sad dekintirana, a račun je nečija bolja hrvatska plaća...
Strašno nešto
Da tuži ih,ja znam nekoliko poznanika koje je t mobile tužio,ali problem je to da to ide prrreeeesporo i opet te nitko ne može natjerati da to platiš,nego ti skinu sa nekog računa u banci ako imaš,plaće ili nešto slično.Ali ti ne smiju skinuti sve odjednom,nego svaki mjesec neku određenu svotu,mislim 30% od plaće,a ako ne radiš i nemaš računa u banci,onda ne znam.Ali to jako sporo ide na sudu,ima puno takvih slučajeva.Ako netko zna više,neka me ispravi,nisam sigurna...
miaa02 is offline  
Old 12.06.2009., 08:52   #39
Ovako, prvo ćeš očekivati ovršni prijedlog od javnog bilježnika.. Na to se obavezno žali, možeš izmislit bilo što u žalbenim razlozima, no nikada ne priznaj dug, nemoj napisati, da ja sam dužna to platiti jer priznanjem duga zastara ne može nastupiti..

...nakon toga sve to ide na sud i imaš nekih godinu, dvije da skupiš lovu i to platiš, a ako ne želiš platitit, uvijek se možeš pokušati izvući na zastaru, premda po meni, dosta su ažurni u naplaćivanju telefonski računa..
Oscaraon is offline  
Old 12.06.2009., 08:59   #40
Quote:
Oscaraon kaže: Pogledaj post
priznanjem duga zastara ne može nastupiti..
nije istina, nemoj davati krive informacije.
Katrin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.