Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2015., 22:42   #4821
Rađeni nalazi u sklopu dnevne bolnice (SCLE - lupus)

Nemam referentne vrijednosti jer mi sve piše na PB, nalaze nisam dobila (neke ću prepisati sa neta za koje znam da su točni)

SE - 23 (4-24)
CRP <0,3 (<0,5)
Eritrociti - 4,10 (3,86-5,08)
Hb - 130 (119-157)
Htc - 0,390 (0,356-0,470)
MCV - 95,3 (83-97,2)
L - 2,8 (3,4-9,7) - uz to piše u zagradi: DKS seg 57, Ly 31, Mo 12 (kaj je uopce DKS seg?)
Trc - 179 (158-424)
GLC - 4,8 (sto je ovo?)
Urea - 4,7
Kreatinin - 86
ALP - 44 (54-119)
ALT - 17 (10-36)
GGT - 13 (9-35)
CK - 121
LDH - 172
K - 4,9
Na - 139
Cu - 17.5
GF-CKD (ref vrijednosti? da li tko zna) - 77,9 (mL/min/1,73m2)
GF-MDRD (isto kao i gore ref vrijednosti?) - 66,8 (mL/min/1,73m2)

Klirens kreatinina 74,9 (ref. vrijednosti?)
BI URET - 0,14 g/dU (kaj je to i ref. v.?)

TSH - 0,70
T4 - 150,3
RF - 10,7

ANA - točkasto
SS-A - 282
SS-B - 100
dsDNA, Histoni, Sm, U1-RNP, DNA-topo1, Jo-1, CENP-B - negativno
C3 - 0,77
C4 - 0,16
CH50 - normalan titar

ELEF ser. prot: TP 66 g/L
lgG - 6,43
lgA - 0,58
lgM - 3,58 g/L
Alb - 63,1
AlGl - 4,5
AlGl2 - 10,2
BeG - 9,8
GaGl 12,4%
A/G - 1,71

Sjorgen nemam, nemam problema sa slinom, suzama, to je sve u savrsenom redu.
ssA i ssB konstantno rastu iako mi je pojačana terapija (Decortin prije 10 mg, Resochin 1x250 mg, kasnije kako mi Decortin nije funkcionirao - prije sam bila na 20 mg- smanjen na 5 mg, Resochin povećan na 2x250 mg)

Nalazi iz 16.9.2014
ssA - 56
ssB - 108

Nalazi iz 12.2014
ssA - 91
ssB - 38
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 06:28   #4822
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Rađeni nalazi u sklopu dnevne bolnice (SCLE - lupus)
Quote:
L - 2,8 (3,4-9,7) - uz to piše u zagradi: DKS seg 57, Ly 31, Mo 12 (kaj je uopce DKS seg?)
Diferencijalna krvna slika, segmentirani leukociti (granulociti)

Quote:
GLC - 4,8 (sto je ovo?)
Glukoza.

Quote:
GF-CKD (ref vrijednosti? da li tko zna) - 77,9 (mL/min/1,73m2)
GF-MDRD (isto kao i gore ref vrijednosti?) - 66,8 (mL/min/1,73m2)

Klirens kreatinina 74,9 (ref. vrijednosti?)
BI URET - 0,14 g/dU (kaj je to i ref. v.?)
GF = glomerularna filtracija - odražava rad bubrega - prema ovom nalazu Vi imate kroničnu bubrežnu bolest 2. stupnja (od ukupno 5)
Rad bubrega je još uvijek zadovoljavajuć. Normalna GF je iznad 100.

BI URET - proteini u 24h urinu - normala je ispod 0.15 g.

Za interpretaciju porasta ssA i ssB protutijela, a bez simptoma Sjogrena, nisam dovoljno kvalificiran. Možda će netko drugi više znati.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 09:15   #4823
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Diferencijalna krvna slika, segmentirani leukociti (granulociti)



Glukoza.



GF = glomerularna filtracija - odražava rad bubrega - prema ovom nalazu Vi imate kroničnu bubrežnu bolest 2. stupnja (od ukupno 5)
Rad bubrega je još uvijek zadovoljavajuć. Normalna GF je iznad 100.

BI URET - proteini u 24h urinu - normala je ispod 0.15 g.

Za interpretaciju porasta ssA i ssB protutijela, a bez simptoma Sjogrena, nisam dovoljno kvalificiran. Možda će netko drugi više znati.
Hvala puno za info.
Za GF sam guglala, no nisam uspjela naci vrijednosti, jedino neke formule koje su prekompleksne za mene.
Dr nije nista spominjao taj nalaz, jedino je obratio pozornost na Leukopeniju i limfopeniju..
Za ovaj GF ste sigurni? Jel trebam maltretirati doktore da mi kazu sta je s time ili nije nista ozbiljno?
I kakve veze imaju proteini u urinu, ovo mi je na gornjoj granici, osobno se nebi s time maltretirala, no s obzirom da sam laik da li treba i na to paznju obratit?
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 10:01   #4824
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Za ovaj GF ste sigurni? Jel trebam maltretirati doktore da mi kazu sta je s time ili nije nista ozbiljno?
I kakve veze imaju proteini u urinu, ovo mi je na gornjoj granici, osobno se nebi s time maltretirala, no s obzirom da sam laik da li treba i na to paznju obratit?
Bubrežna funkcija nije idealna (kao u sportaša u dobi 20 godina), ali nije ni klinički značajna.
Postaje značajna kada GF padne ispod 60, a bubrežna bolest prijeđe u 3. stadij. Tada se, uz arterijsku hipertenziju, kao čestog pratioca kronične bubrežne bolesti, u 10% slučajeva pojavljuje i anemija (koju Vi, koliko iz nalaza vidim, nemate).

Nemojte maltertirati nikoga, a pogotovo ne doktore , Vaš nalaz je trenutno samo za praćenje. Eventualno, kod pridružene hipertenzije, preporučio bih ACEI (vrsta antihipertenziva) u terapiji.

Proteinurija 0.14 g je odlična, ne brinite! Naravno, ne znači da će uvijek biti takva (posebice, ako uzmemo u obzir Vašu osnovnu dijagnozu koja često ne štedi bubrege), ali zato služi praćenje i redovite kontrole kako bi se takve promjene na vrijeme detektirale.

Puno pozdrava.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 10:08   #4825
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Bubrežna funkcija nije idealna (kao u sportaša u dobi 20 godina), ali nije ni klinički značajna.
Postaje značajna kada GF padne ispod 60, a bubrežna bolest prijeđe u 3. stadij. Tada se, uz arterijsku hipertenziju, kao čestog pratioca kronične bubrežne bolesti, u 10% slučajeva pojavljuje i anemija (koju Vi, koliko iz nalaza vidim, nemate).

Nemojte maltertirati nikoga, a pogotovo ne doktore , Vaš nalaz je trenutno samo za praćenje. Eventualno, kod pridružene hipertenzije, preporučio bih ACEI (vrsta antihipertenziva) u terapiji.

Proteinurija 0.14 g je odlična, ne brinite! Naravno, ne znači da će uvijek biti takva (posebice, ako uzmemo u obzir Vašu osnovnu dijagnozu koja često ne štedi bubrege), ali zato služi praćenje i redovite kontrole kako bi se takve promjene na vrijeme detektirale.

Puno pozdrava.
A onda nije ni cudo kaj doc nije nista spominjao.
Glavno da znam da nije nista za zabrinjavat se

Hvala jos jednom.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 17:28   #4826
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
Molio bih ako netko zna ovo objasniti:

naime, vec duze vrijeme imam uvecane limfne cvorove na vratu, bio sam u petom mjesecu na UTZ, doktor je rekao da ne misli da je nesto posebno te preporucio da dodem opet u 10. mjesecu. Otisao sam na UTZ vrata u 10. mjesecu (prije par tjedana), ovog puta kod drugog doktora i taj je doktor rekao da je sve u redu, da jesu povecani cvorovi, ali da nista ne treba dodatno pregledati jer je sve ok.

Međutim, ono sto me zabrinulo, KKS slika prije godinu dana (aps. limf.-2,4 / rel. limf.- 30%), KKS prije pola godine (aps. limf.-2,9 / rel. limf.- 36 %), KKS danas (aps. limf.- 3,7 / rel. limf. 43 %)... Inace intervali za apsolutne limfocite su do 3,35 dok je za relativne do 46 %.

Doktorica je danas pregledala nalaze (samo danasnje) i rekla je da je to sve ok... Ono sto me muci je da je ta promjena KKS dosla taman u tom periodu rasta limfnih cvorova (za koju su doktori rekli da ih ne brine). Uz sve to, simptomi generalno su mi slabost, lagana vrtoglavica i povremeni osjecaj kao da imam virozu.

edit- u meduvremenu sam razgovarao sa poznanicom (doktorica opce prakse) i objasnio situaciju, rekla je da s obzirom da sam bio kod 2 specijaliste na UZV vrata koji su rekli da su cvorovi povecani, ali nisu bili zabrinuti, da bi trebalo biti sve ok i da za neke ozbiljnije stvari bi doktori poduzeli mjere neke.
samo bih jos jednom priupitao ako netko strucniji zna, ako je doktor u nalazu zadnjeg UZV-a napisao da se nikakvih patomorfoloskih promjena na cvorovima ne nazali, da li to iskljucuje one opasnije bolesti, tipa limfomi, leukemije...
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:35   #4827
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
samo bih jos jednom priupitao ako netko strucniji zna, ako je doktor u nalazu zadnjeg UZV-a napisao da se nikakvih patomorfoloskih promjena na cvorovima ne nazali, da li to iskljucuje one opasnije bolesti, tipa limfomi, leukemije...
Apsolutna limfocitoza do 5 je prihvatljiva i ne iziskuje neke dodatne hematološke pretrage.
Vjerojatno se radi o reaktivno promijenjenim LČ, koji očigledno UZV pregledom ne djeluju suspektno pa iz tog razloga nisu ni bioptirani.

Moje pitanje je: je li isključena mononukleoza?
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 12:21   #4828
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Apsolutna limfocitoza do 5 je prihvatljiva i ne iziskuje neke dodatne hematološke pretrage.
Vjerojatno se radi o reaktivno promijenjenim LČ, koji očigledno UZV pregledom ne djeluju suspektno pa iz tog razloga nisu ni bioptirani.

Moje pitanje je: je li isključena mononukleoza?
to je uglavnom i moje pitanje, da li ti nesuspektni cvorovi znace da se te bolesti mogu iskljuciti ili je moguce imati uvecane nesuspektne cvorove duzi period, a svejedno imati neku od ovih odvratnih bolescina?

jer brine me to sto su limfociti u duzem razdoblju u stalnom rastu, a simptome raznorazne nazalost imam.

Doktorica me nije poslala na nijednu pretragu, sto se same mono tice, nisam imao neke teske temperature ili teskoce koje bi me pokosile na duze vrijeme.

I hvala na odgovoru
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 12:26   #4829
Poštovanje,
molila bih Vas za komentar mojih nalaza koji se nalaze u cijelosti,dolje niže u postu.
Dakle, ja sam djevojka od 24god..krv je vađena zbog male temperature i osjećaja slabosti i mučnine par dana...
Kao što se vidi,sniženi su mi neutrofili te povećani limfociti i monociti. Moje pitanje je što se može zaključiti iz navedenih vrijednosti te da li je broj neutrofila značajno snižen?!
Veliko hvala.

SE 3 mm/3.6 ks ( 4 - 24 )
(K) Leukociti 7.1 x10e9/L ( 3.4 - 9.7 )
(K) Eritrociti 4.87 x10e12/L ( 3.86 - 5.08 )
(K) Hemoglobin 143 g/L ( 119 - 157 )
(K) Hematokrit 0.438 L/L ( 0.356 - 0.470 )
(K) MCV 89.9 fL ( 83.0 - 97.2 )
(K) MCH 29.3 pg ( 27.4 - 33.9 )
(K) MCHC 326 g/L ( 320 - 345 )
(K) RDW 11.9 % ( 9.0 - 15.0 )
(K) Trombociti 234 x10e9/L ( 158 - 424 )
(K) MPV 8.6 fL ( 6.8 - 10.4 )
(K) KKS-5
Neutro. granulociti 34.0 % ( 44 - 72 )
Eozino. granulociti 1.9 % ( 0 - 7 )
Bazo. granulociti 0.3 % ( 0 - 1 )
Limfociti 51.0 % ( 20 - 46 )
Monociti 12.8 % ( 2 - 12 )
Neutro. granulociti 2.40 x10e9/L ( 2.06 - 6.49 )
Eozino. granulociti 0.10 x10e9/L ( 0.00 - 0.43 )
Bazo. granulociti 0.00 x10e9/L ( 0.00 - 0.06 )
Limfociti 3.70 x10e9/L ( 1.19 - 3.35 )
Monociti 0.90 x10e9/L ( 0.12 - 0.84 )
kacijola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 18:22   #4830
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
to je uglavnom i moje pitanje, da li ti nesuspektni cvorovi znace da se te bolesti mogu iskljuciti ili je moguce imati uvecane nesuspektne cvorove duzi period, a svejedno imati neku od ovih odvratnih bolescina?

jer brine me to sto su limfociti u duzem razdoblju u stalnom rastu, a simptome raznorazne nazalost imam.

Doktorica me nije poslala na nijednu pretragu, sto se same mono tice, nisam imao neke teske temperature ili teskoce koje bi me pokosile na duze vrijeme.

I hvala na odgovoru
Bez specifičnog lab. testiranja nije moguće isključiti mono.
Ima li uvećanih LČ i u nekim drugim regijama osim vrata? I koja je veličina najvećeg čvora?

Quote:
kacijola kaže: Pogledaj post
Poštovanje,
molila bih Vas za komentar mojih nalaza koji se nalaze u cijelosti,dolje niže u postu.
Dakle, ja sam djevojka od 24god..krv je vađena zbog male temperature i osjećaja slabosti i mučnine par dana...
Kao što se vidi,sniženi su mi neutrofili te povećani limfociti i monociti. Moje pitanje je što se može zaključiti iz navedenih vrijednosti te da li je broj neutrofila značajno snižen?!
Veliko hvala.

SE 3 mm/3.6 ks ( 4 - 24 )
(K) Leukociti 7.1 x10e9/L ( 3.4 - 9.7 )
(K) Eritrociti 4.87 x10e12/L ( 3.86 - 5.08 )
(K) Hemoglobin 143 g/L ( 119 - 157 )
(K) Hematokrit 0.438 L/L ( 0.356 - 0.470 )
(K) MCV 89.9 fL ( 83.0 - 97.2 )
(K) MCH 29.3 pg ( 27.4 - 33.9 )
(K) MCHC 326 g/L ( 320 - 345 )
(K) RDW 11.9 % ( 9.0 - 15.0 )
(K) Trombociti 234 x10e9/L ( 158 - 424 )
(K) MPV 8.6 fL ( 6.8 - 10.4 )
(K) KKS-5
Neutro. granulociti 34.0 % ( 44 - 72 )
Eozino. granulociti 1.9 % ( 0 - 7 )
Bazo. granulociti 0.3 % ( 0 - 1 )
Limfociti 51.0 % ( 20 - 46 )
Monociti 12.8 % ( 2 - 12 )
Neutro. granulociti 2.40 x10e9/L ( 2.06 - 6.49 )
Eozino. granulociti 0.10 x10e9/L ( 0.00 - 0.43 )
Bazo. granulociti 0.00 x10e9/L ( 0.00 - 0.06 )
Limfociti 3.70 x10e9/L ( 1.19 - 3.35 )
Monociti 0.90 x10e9/L ( 0.12 - 0.84 )
Vjerojatno je riječ o preboljeloj virozi.
Apsolutni brojevi i neutrofila i limfocita su u prihvatljivim granicama i trenutno ne iziskuju daljnju obradu.

Prekontrolirajte KKS za mjesec dana.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 21:25   #4831
Post od prije par mjeseci.
Quote:
Vidim da je tema zamrla, al evo imam sličan problem. Kao dijete sam imao problem nespuštenog testisa koji sam operirao sa sedam godina. Na ultrazvuku testisa je zamjećeno da su koji mm manji od normalnih, posebno desni koji je dosta smanjen. Imam standardne probleme niskog testosterona umor, iscrpljenost, manji libido, erekcije te dio masnih naslaga premda nisam debeo, ne mogu imati izraženu mišićnu masu ni trbušnjake.
Simptomi detaljnije.
Quote:
Što se tiče simptoma koje imam jako su šaroliki, a mogu navesti neke, od gotovo nepostojećeg libida, slaba erekcija, nemogućnošću dobivanja mišićne mase, imam blagi pivski stomak bez obzira na zdravu prehranu, aktivnosti, nepušač sam i ne pijem. Brijem se svakih 7-10 dana, na bradi primjećujem rupe, dosta često znam biti nervozan te lošeg raspoloženja, konstantni umor, slaba koncentracije, loša kondicija bez obzira na aktivnosti, blago izraženo masno tkivo premda sam dosta mršave građe.

Jako bitan čimbenik je i to da je ovo test ujutro, a da uvečer pada i 30%, dostiže donji prag, te tegobe postaju još izraženije pa naleti i češča promjena raspoloženja i blaga depresija.
Nedavni jutarnji nalazi.
Testosteron 14,14 4,56-28,2 nmol/L
FSH 3,03 0,9-12 mIU/mL
LH 1,46 1,1-8,7 mIU/mL
DHEA-S 299,4 238,4-539,3 ug/dL
βHCG <1,20 0,00-5,00 mIU/mL

Par dana poslije nalazi u podne.
Testosteron 6,00 4,56-28,2 nmol/L
Slobodni testosteron 9,6 4,5-42,0 pg/mL
Androstendion 0,98 0,7-3,6 ng/nL
HbA1c 4,8 4,5-6,3 %

Neki komentar? Zahvaljujem unaprijed. I da, imam 23 godine.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 04:02   #4832
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Bez specifičnog lab. testiranja nije moguće isključiti mono.
Ima li uvećanih LČ i u nekim drugim regijama osim vrata? I koja je veličina najvećeg čvora?


Oprosti na duzem cekanju odgovora.

Kaze : "Obostrano na vratu u regijama II i III nekoliko po svemu reaktivnih limfnih cvorova duljeg promjera do 18 mm. Patomorfoloski promijenjenih limfnih cvorova se ne nalazi.

Straga nuhalno sa desne strane potkozno sitni limfni cvor promjera oko 5 mm.
Submentalno limfni cvor promjera oko 4mm."

Sto se tice drugih limfnih cvorova, ja ih osobno nisam primjetio ni napipao.
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 11:46   #4833
imam kalij 5,4 i leukocita10,1
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 03:17   #4834
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
Oprosti na duzem cekanju odgovora.

Kaze : "Obostrano na vratu u regijama II i III nekoliko po svemu reaktivnih limfnih cvorova duljeg promjera do 18 mm. Patomorfoloski promijenjenih limfnih cvorova se ne nalazi.

Straga nuhalno sa desne strane potkozno sitni limfni cvor promjera oko 5 mm.
Submentalno limfni cvor promjera oko 4mm."

Sto se tice drugih limfnih cvorova, ja ih osobno nisam primjetio ni napipao.
napravi citološku punkciju limfnih čvorova na vratu.
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 17:07   #4835
Quote:
davor9 kaže: Pogledaj post
napravi citološku punkciju limfnih čvorova na vratu.
To je i meni bilo palo na pamet, ali ne razumijem zasto nijedan od ta 2 specijalista (radio sam UZV na dva razlicita mjesta kod privatnika) nije to predlozio?
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 18:18   #4836
Pozdrav, može li mi netko protumačiti ovaj nalaz urina. Radi se o mome ocu, koji je prije 4 godine operirao Ca prostate. Sad je radio citolosku pretragu urina, zbog sitnog traga krvi u urinu (preciznije, na donjem vešu)
"Urin (3 dana) u oskudnije celularnim sedimentima nađu se izrazito degenerativne promijenjene nakupine prijelaznog i plocastog epitela, u jednom od uzoraka jedna sitna nakupina diskarioticnih stanica prijelaznog epitela, nešto neutrofilnih granulocita, sluz i rijetki eritrociti. Citoloska kontrola urina ponovo za 3 mjeseca."


Sent from my iPhone using Tapatalk
Apilado is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 21:03   #4837
Quote:
Apilado kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko protumačiti ovaj nalaz urina. Radi se o mome ocu, koji je prije 4 godine operirao Ca prostate. Sad je radio citolosku pretragu urina, zbog sitnog traga krvi u urinu (preciznije, na donjem vešu)
"Urin (3 dana) u oskudnije celularnim sedimentima nađu se izrazito degenerativne promijenjene nakupine prijelaznog i plocastog epitela, u jednom od uzoraka jedna sitna nakupina diskarioticnih stanica prijelaznog epitela, nešto neutrofilnih granulocita, sluz i rijetki eritrociti. Citoloska kontrola urina ponovo za 3 mjeseca."


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nalaz je nespecifičan. Naime, u uzorku je detektiran manji broj stanica koje su promijenjenog izgleda, tj. svojim obilježjima odstupaju od normalnih stanica, ali ne u tolikoj mjeri da bi se moglo reći o kakvim se točno stanicama radi. Neki citolozi ovaj termin rabe za opis upalno promijenjenih stanica odnosno stanica koje su promijenjene uslijed kronične upale. S obzirom na nemogućnost točnog izjašnjavanja o čemu se radi preporučeno je ponavljanje pretrage za 3 mjeseca. Bi li trebalo nešto poduzeti i prije isteka tih 3 mjeseca, na to pitanje citološki nalaz ne može dati odgovor te bi tu mjerodavan bio urološki pregled.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 22:10   #4838
Hvala puno. Tata je dobio uputnicu za ultrazvuk i preporuku da izvadi psa sada umjesto za 3 mjeseca, kad je trebao.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
Apilado is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 05:50   #4839
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
Molio bih ako netko zna ovo objasniti:

naime, vec duze vrijeme imam uvecane limfne cvorove na vratu, bio sam u petom mjesecu na UTZ, doktor je rekao da ne misli da je nesto posebno te preporucio da dodem opet u 10. mjesecu. Otisao sam na UTZ vrata u 10. mjesecu (prije par tjedana), ovog puta kod drugog doktora i taj je doktor rekao da je sve u redu, da jesu povecani cvorovi, ali da nista ne treba dodatno pregledati jer je sve ok.

Međutim, ono sto me zabrinulo, KKS slika prije godinu dana (aps. limf.-2,4 / rel. limf.- 30%), KKS prije pola godine (aps. limf.-2,9 / rel. limf.- 36 %), KKS danas (aps. limf.- 3,7 / rel. limf. 43 %)... Inace intervali za apsolutne limfocite su do 3,35 dok je za relativne do 46 %.

Doktorica je danas pregledala nalaze (samo danasnje) i rekla je da je to sve ok... Ono sto me muci je da je ta promjena KKS dosla taman u tom periodu rasta limfnih cvorova (za koju su doktori rekli da ih ne brine). Uz sve to, simptomi generalno su mi slabost, lagana vrtoglavica i povremeni osjecaj kao da imam virozu.

Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
to je uglavnom i moje pitanje, da li ti nesuspektni cvorovi znace da se te bolesti mogu iskljuciti ili je moguce imati uvecane nesuspektne cvorove duzi period, a svejedno imati neku od ovih odvratnih bolescina?

jer brine me to sto su limfociti u duzem razdoblju u stalnom rastu, a simptome raznorazne nazalost imam.
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post

Kaze : "Obostrano na vratu u regijama II i III nekoliko po svemu reaktivnih limfnih cvorova duljeg promjera do 18 mm. Patomorfoloski promijenjenih limfnih cvorova se ne nalazi.
Bit cu izuzetno naporan i dosadan i priupitati ovo jos jednom, ponajprije iz razloga sto s doktoricom nisam u najboljim odnosima i znam da ce odmahnuti rukom cim joj krenem iznositi pricu. Zdravlje je ipak zdravlje pa bih htio biti na čistom, volio bih znati da li da idem na daljnje pretrage ili, buduci da su specijaliste rekle da se na limfnim cvorovima nikakve promjene ne nalaze, da jednostavno to prihvatim i napokon ne mislim na to. Zahvaljujem.
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 00:43   #4840
Pozdrav svima,

vec dulje vrijeme se osjecam slabo i malaksalo, pomalo bezvoljno i cijele sam godine po razno raznim pretraga. Posljednji nalaz krvi je zacudio doktoricu, i sad pokusavam nesto googlati ali ne ide. Pa vas molim, ako moze netko prokomentirati ovu situaciju i mozda dati putokaz. Ne znam je li mozda vazno reci, idem vadit umnjak u roku od nekoliko dana i opet sam na antibioticima zbog upale. Inace imam 24 godine i do ove godine nisam imala nikakvih zdravstvenih tegoba, ali stvari su se promijenile pa sam evo na 7. turi antibiotika od 6.mj.


Eritrociti 3,57L
Hemoglobin 124

MCV 103,2H
MCH 34,7H

Zeljezo 32,5H
UIBC 14,5L



Hvala vam unaprijed
lalola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.