Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 17:48   #8241
ako je ovo o luxeti odgovor meni, ja sam govorila o dozama calixte.
tisi is offline  
Old 21.08.2014., 19:22   #8242
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ako je ovo o luxeti odgovor meni, ja sam govorila o dozama calixte.
sorry, my mistake
Koliko uzimati
Uobičajena početna doza je 15 do 30 mg svakoga dana. Vaš liječnik može savjetovati da povećate svoju dozu nakon nekoliko dana, do količine koja je najbolja za Vas (između 15 i 45 mg na dan). Doza je obično ista za svaku dob bolesnika. Ipak, ako ste starija osoba, ili bolujete od bubrežnih, ili jetrenih bolesti, liječnik može prilagoditi dozu.

eto, našla link

Zadnje uređivanje ray of light : 21.08.2014. at 19:28.
ray of light is offline  
Old 21.08.2014., 21:22   #8243
Sam da javim da bjezite od Dormicuma
Kaze meni anesteziolog danas, dat cu vam nesto u venu da se opustite, reko sta, kaze narkotik i malo Dormicuma.
Kazem ja, ja to pio za spavanje duze, a on je samo odmahivao glavom. Al me opustilo
Tak da ako ikad morate na op, nemojte u zivotu pit Dormicum duze od par tjedana.



Skickas fr
zvonx78 is offline  
Old 21.08.2014., 22:21   #8244
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
sorry, my mistake
ništa neobično za ovu temu zadnjih par dana
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Sam da javim da bjezite od Dormicuma
Kaze meni anesteziolog danas, dat cu vam nesto u venu da se opustite, reko sta, kaze narkotik i malo Dormicuma.
Kazem ja, ja to pio za spavanje duze, a on je samo odmahivao glavom. Al me opustilo
Tak da ako ikad morate na op, nemojte u zivotu pit Dormicum duze od par tjedana.
Skickas fr
kad sam ja dobila Dormicum u venu prije kratkotrajne anestezije, zaspala sam u roku 2s
tisi is offline  
Old 21.08.2014., 23:29   #8245
Hehe zato i kazem
Ali ovoj dozi nije bila namjena da me uspava, problem bi bio da je bila, a ja ne zaspim


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Old 22.08.2014., 18:44   #8246
ljudi pozdrav!
danas 3. dan pijem zoloft (polovica od 50 mg) - to mi je 1. AD u životu, a popila sam jutros i xanax (0,25) jer sam se probudila tjeskobna. cijeli dan užasan umor, samo bih spavala, a sad me popodne opet počela hvatat tjeskoba
jesu li to normalne nuspojave?
dijagnoza mi je anksiozno-depresivni poremećaj
psihijatrica me naručila na kontrolu 3.9.
potpuno sam izvan funkcije
ima li tko kakav savjet?
bejbilica is offline  
Old 22.08.2014., 20:06   #8247
Quote:
bejbilica kaže: Pogledaj post
ljudi pozdrav!
danas 3. dan pijem zoloft (polovica od 50 mg) - to mi je 1. AD u životu, a popila sam jutros i xanax (0,25) jer sam se probudila tjeskobna. cijeli dan užasan umor, samo bih spavala, a sad me popodne opet počela hvatat tjeskoba
jesu li to normalne nuspojave?
dijagnoza mi je anksiozno-depresivni poremećaj
psihijatrica me naručila na kontrolu 3.9.
potpuno sam izvan funkcije
ima li tko kakav savjet?
Pretrpi prvih mjesec dana, kad ne možeš trpiti anksioznost, popij xanax, što rijeđe možeš, googlaj malo vježbe mišićne relaksacije i vježbe disanja

Mora tako biti u početku, mozak ti se privikava na novi kemijski balans, bude bolje, svima nam je bila katastrofa u početku, pogledaj moj post prije par strana gdje sam opisala svoje početne nuspojave

Drž se
LadyStardust is online now  
Old 22.08.2014., 20:21   #8248
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Pretrpi prvih mjesec dana, kad ne možeš trpiti anksioznost, popij xanax, što rijeđe možeš, googlaj malo vježbe mišićne relaksacije i vježbe disanja

Mora tako biti u početku, mozak ti se privikava na novi kemijski balans, bude bolje, svima nam je bila katastrofa u početku, pogledaj moj post prije par strana gdje sam opisala svoje početne nuspojave

Drž se
hvala Lady, puno znači podrška idem guglat te relaksacije, mislim da ću se večeras odvažit i u šetnju. dok sam se borila s ovim prije ad-a znala sam otići čak i na bazen - sad me ovaj umor potpuno paralizirao
bejbilica is offline  
Old 23.08.2014., 11:08   #8249
Quote:
bejbilica kaže: Pogledaj post
ljudi pozdrav!
danas 3. dan pijem zoloft (polovica od 50 mg) - to mi je 1. AD u životu, a popila sam jutros i xanax (0,25) jer sam se probudila tjeskobna. cijeli dan užasan umor, samo bih spavala, a sad me popodne opet počela hvatat tjeskoba
jesu li to normalne nuspojave?
dijagnoza mi je anksiozno-depresivni poremećaj
psihijatrica me naručila na kontrolu 3.9.
potpuno sam izvan funkcije
ima li tko kakav savjet?
Nakon 3 dana se neće promijeniti ništa.
Xanax je ok, malo će te opustiti dok ad ne prošljaka kako treba.

Dakle, anksioznost se može i pojačati kratkotrajno s početkom uzimanja bilo kojeg ad-a, to je postala uobičajena pojava.

Da, najpametnije je što više kretanja, šetnje..biti na zraku, možda pomogne.
Bluzara stari is offline  
Old 23.08.2014., 13:29   #8250
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Nakon 3 dana se neće promijeniti ništa.
Xanax je ok, malo će te opustiti dok ad ne prošljaka kako treba.

Dakle, anksioznost se može i pojačati kratkotrajno s početkom uzimanja bilo kojeg ad-a, to je postala uobičajena pojava.

Da, najpametnije je što više kretanja, šetnje..biti na zraku, možda pomogne.
Hvala Bluzara
Imam još jedno pitanje - naime prema uputama doktorice trebala bih piti Misar SR - do kojeg sam tek danas uspjela doći, kao što rekoh ne mogu do doktorice ni telefonski do utorka. Ovih par dana što sam počela piti zoloft sam popila par xanaxa jer sam ih dobila od LOM-a prije. Znam da su Xanax i Misar u istoj skupini - je li problem da prijeđem danas na Misar SR? Ili da zovem Krizna stanja pa njih pitam... uplašena štreberica
bejbilica is offline  
Old 23.08.2014., 13:57   #8251
Quote:
bejbilica kaže: Pogledaj post
Hvala Bluzara
Imam još jedno pitanje - naime prema uputama doktorice trebala bih piti Misar SR - do kojeg sam tek danas uspjela doći, kao što rekoh ne mogu do doktorice ni telefonski do utorka. Ovih par dana što sam počela piti zoloft sam popila par xanaxa jer sam ih dobila od LOM-a prije. Znam da su Xanax i Misar u istoj skupini - je li problem da prijeđem danas na Misar SR? Ili da zovem Krizna stanja pa njih pitam... uplašena štreberica
Slobodno prijeđi na Misar SR bez ikakvog straha.
Dvojba is offline  
Old 23.08.2014., 14:03   #8252
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Slobodno prijeđi na Misar SR bez ikakvog straha.
thanx
bejbilica is offline  
Old 24.08.2014., 15:39   #8253
Negdje otkad pijem Velafax, kosa mi je počela jako ispadati i ispada sve više.
S druge strane u to vrijeme sam napravila minival, išla na more, a sol, more, sunce plus minival jesu dobitna kombinacija za ispadanje kose.
ipak, među nus pojavama, doduše onim rjeđim stoji da Velafax može izazvati ispadanje kose.
Ima li netko sličnih iskustava?
BabyLou is offline  
Old 24.08.2014., 17:20   #8254
Quote:
BabyLou kaže: Pogledaj post
Negdje otkad pijem Velafax, kosa mi je počela jako ispadati i ispada sve više.
S druge strane u to vrijeme sam napravila minival, išla na more, a sol, more, sunce plus minival jesu dobitna kombinacija za ispadanje kose.
ipak, među nus pojavama, doduše onim rjeđim stoji da Velafax može izazvati ispadanje kose.
Ima li netko sličnih iskustava?
ja pijem velafax i isto mi kosa jako puno opada , pošto imam jako gustu skoro za polovicu mi se kosa prorijedila, na početku me to uplašilo .., i konstantno kad god prođem prstima ostaju mi velike količine kose u rukama...a pijem ad 9 mjeseci , i kvaliteta kose je puno lošija..znači od njega je jer prije mi uopće nije ispadala u tolikoj količini
Blueflower is offline  
Old 24.08.2014., 17:35   #8255
Quote:
Blueflower kaže: Pogledaj post
ja pijem velafax i isto mi kosa jako puno opada , pošto imam jako gustu skoro za polovicu mi se kosa prorijedila, na početku me to uplašilo .., i konstantno kad god prođem prstima ostaju mi velike količine kose u rukama...a pijem ad 9 mjeseci , i kvaliteta kose je puno lošija..znači od njega je jer prije mi uopće nije ispadala u tolikoj količini
Užas, jer ja imam tanku kosu, bojim se zamisliti na što ću sličiti ako mi se napola razrijedi.
Razmišljam o upotrebi minoxidila za kosu od 2%, on spriječava da se kosa razrijedi.
BabyLou is offline  
Old 24.08.2014., 18:26   #8256
Quote:
BabyLou kaže: Pogledaj post
Užas, jer ja imam tanku kosu, bojim se zamisliti na što ću sličiti ako mi se napola razrijedi.
Razmišljam o upotrebi minoxidila za kosu od 2%, on spriječava da se kosa razrijedi.
probaj...neznam na kojoj si ti dozi , ja sam samo ujutro na 2x37.5 mg
Blueflower is offline  
Old 24.08.2014., 22:30   #8257
Quote:
Blueflower kaže: Pogledaj post
probaj...neznam na kojoj si ti dozi , ja sam samo ujutro na 2x37.5 mg
I ja sam na 2X37,5 jedna ujutro i jedna navečer.
Jesi li zadovoljna s tim lijekom osim što ispada kosa?
BabyLou is offline  
Old 25.08.2014., 08:20   #8258
Ljudi molim vas pomoc neznam kaj da radim.. Jel moguce da se panicni dogodi iako pijem ad od 2. Mjeseca, ajme ovako mi nikad nije bilo neznam kaj sa radim.. Prvo me neko vrijeme bolio zeludac imam problema s tim inace, pa sam pocela imam onaj odvratni tremor u rukama ko neku struju a jucer navecer me glava pocela tako bolit ko da ce eksplodirat, ko da je prazna takav osjecaj.. Neznam kaj da radim u takvom aam beznadu.. Istina je da sam bila malo anksiozna u zadnje vrijeme,ali sam mislila da se to nemoze pogorsat ako pijem rerapijuh.. Inace imam i veci manjak zeljeta nizak tlak i losiju cirkulaciju.. Neznam jel to sad sve lovezano.. Ovaj put se stvarno bojim da imam neku neizljecivu bolest, zasto je bas mene sve ovo zadesilo (( samo cekam dan kad cu stvarno poludit ://

i da, dal da popijem misar 0,25 oce me to sedirat skroz? Nisam ga od pocetka terapije nijednom popila jer sam trpila, ali ako se sad radi o panicnom popila bi samo da me ne osamuti previse.. Help people, neznam kaj da radim, bojim se da necu ovo izdrzat (
jednacura_15 is offline  
Old 25.08.2014., 09:08   #8259
Quote:
jednacura_15 kaže: Pogledaj post
Ljudi molim vas pomoc neznam kaj da radim.. Jel moguce da se panicni dogodi iako pijem ad od 2. Mjeseca, ajme ovako mi nikad nije bilo neznam kaj sa radim.. Prvo me neko vrijeme bolio zeludac imam problema s tim inace, pa sam pocela imam onaj odvratni tremor u rukama ko neku struju a jucer navecer me glava pocela tako bolit ko da ce eksplodirat, ko da je prazna takav osjecaj.. Neznam kaj da radim u takvom aam beznadu.. Istina je da sam bila malo anksiozna u zadnje vrijeme,ali sam mislila da se to nemoze pogorsat ako pijem rerapijuh.. Inace imam i veci manjak zeljeta nizak tlak i losiju cirkulaciju.. Neznam jel to sad sve lovezano.. Ovaj put se stvarno bojim da imam neku neizljecivu bolest, zasto je bas mene sve ovo zadesilo (( samo cekam dan kad cu stvarno poludit ://

i da, dal da popijem misar 0,25 oce me to sedirat skroz? Nisam ga od pocetka terapije nijednom popila jer sam trpila, ali ako se sad radi o panicnom popila bi samo da me ne osamuti previse.. Help people, neznam kaj da radim, bojim se da necu ovo izdrzat (
Po ovim simptomima koje si opisala, mislim da nisi imala panični, po mom iskustvu, panični je ogavna stvar, osjećaj je kao da ćeš umrijeti, izluditi ili izgubiti kontrolu, mislim da ti se dogodila samo malo povećana anksioznost.

Jesi bila što nedavno na kontroli kod shrinka? Trebala bi otići da malo on ocijeni tvoju situaciju.

Nažalost, AD nije čarobni štapić koji je magično ukloniti anksioznost ili depresiju, to je samo temelj koji će te dovesti u funkcionalno stanje da dalje radiš na rješavanju svojih problema putem psihoterapije, autogenog treninga, relaksacije i sl, jedno bez drugog po mom mišljenju ne ide.

Što se tiče misara 0.25, slobodno popij kada te uhvati žešća anksioza, neće te ništa biti, meni djeluje tako da me jako umiri i utiša svaki dijalog u glavi i mozganje o bilo kojem problemu.

U svakom slučaju, preporučujem odlazak na kontrolu kod shrinka i razmišljanje o psihoterapiji.

Jel ti se nedavno u životu dogodilo nešto za što smatraš da je moglo isprovocirati pojavu jačih simptoma anskioznosti?

Drži se
LadyStardust is online now  
Old 25.08.2014., 10:35   #8260
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Po ovim simptomima koje si opisala, mislim da nisi imala panični, po mom iskustvu, panični je ogavna stvar, osjećaj je kao da ćeš umrijeti, izluditi ili izgubiti kontrolu, mislim da ti se dogodila samo malo povećana anksioznost.

Jesi bila što nedavno na kontroli kod shrinka? Trebala bi otići da malo on ocijeni tvoju situaciju.

Nažalost, AD nije čarobni štapić koji je magično ukloniti anksioznost ili depresiju, to je samo temelj koji će te dovesti u funkcionalno stanje da dalje radiš na rješavanju svojih problema putem psihoterapije, autogenog treninga, relaksacije i sl, jedno bez drugog po mom mišljenju ne ide.

Što se tiče misara 0.25, slobodno popij kada te uhvati žešća anksioza, neće te ništa biti, meni djeluje tako da me jako umiri i utiša svaki dijalog u glavi i mozganje o bilo kojem problemu.

U svakom slučaju, preporučujem odlazak na kontrolu kod shrinka i razmišljanje o psihoterapiji.

Jel ti se nedavno u životu dogodilo nešto za što smatraš da je moglo isprovocirati pojavu jačih simptoma anskioznosti?

Drži se
a moguce da nije bio bas panicni ali meni je I ovo bilo dovoljno da me izbaci iz ravnoteze totalno u tim trenucima I jesam pomislila da cu poludit ovaj put ili da imam nes na mozgu ili neznam sta..

moglo je bit puno toga u zadnje vrijeme, zivjela sam dosta ubrzano, tako da nisam uopce dopusrala sebi odmor.. Radim malo prek ljeta I u zadnje vrijeme sam radila svaki dan od 8-4, doma kad dodem sam ugl isla jos nes obavljat pogotovo ovaj zadnji tjedan,a k tomu se jedan lik bezobrazno istresao na meni sto je takoder doprinijelo da se osjecam ko govno I da idem s knedlom radit jer sam osjetljiva jbg I sve me oogosi.. Ali osjetila sam puno anksioznih misli isto ne ometaju me kao prije I zaboravim ih dosta brzo otkad pijem ad ( to je super ) ali osjecam ogromnu nesigurnost u sebe I to znam.. Jer vidim da se nekad bojim same sebe izvana se pravim da sam zauzela neki svoj stav a iznytra se raspadam I osjecam se prejadno, I da imam neki gadni poremecaj I da cu postat uskoro manijak ili zlocesta ili neznam sta jos.

I zivcira me to sto sam tak nekako prazna nemogu si docarat neke osjecaje prema svojima, decku.. Neznam jel to od ad-a ili od manjka zeljeza I niskog tlaka jer sam citala da su to simptomi.. A nedavno kad sam vadila krv je pokazalo da imam manjak Fe.

Sto se tice psihoterapije idem kod jedne super zene na rebru I rekla je da mogu nazvat kad god, ali s njom vise vodim razgovor o tome kako se nosim u zadnje vrijeme sa svime kako se osjecam, objasnila mi je uzroke moje anksioznosti itd ali nismo radile nikad sad bas konkretno na eliminiranju moje abksioznosti I prisilnih misli. I imala sam u planu sad cim zavrse ispiti probat na kbt, znam da mi je ta psihologica pricala da ima jedna super profesorica na pravu koja se bavi kbt-om..

Najgore je sto ja u ocaju okrivljavam ad, da mi je vise odmogao nego pomogao I onda izgubim svu vjeru.. Budem se narucila z kontrolu kod psihijatrice, ionako je rekla da se u 9. Mjesecu javim.. Mislim da je veliki put dok budem ona stara ili nova ja heh.. Jer sam usadila u sebe toliku nesigurnost da kroz svaku misao prolazim ogromna preispitivanja je li normalna reakcija ili je pogresna misao..
jednacura_15 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.