Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2020., 18:08   #1
Utječe li apstinencija od seksualnih aktivnosti na magijski rad?

povećava li se uspješnost rituala ako se čuva sjeme?
ili je možda obrnuto?
nemam baš iskustva pa ako može netko iskusniji napisati koliko je ovo bitno i zašto. sjećam se da sam pročitao u knjizi inicijacija u hermetizam da je bitno apstinirati dok se ne savladaju neke stvari.
govore li druge magijske knjige o ovome uopće?
imam osjećaj da je ovo bitno.
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 12:07   #2
jako bitno. a jos bitnije je sta zelis postici ritualima? i kome?

nije toliko bitno da se cuva sjeme, nego da se probudi kundalini., apstinencijom na pocetku, koja sluzi i vlastitoj psihoanalizi.
kundalini se moze, kasnije, buditi i kroz 'sex...

zapamti: kad nekom ili necemu saljes dar, moze ga se: 1. prihvatiti, 2. neutralizirati ili 3. vratiti posiljatelju.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2020., 10:49   #3
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
jako bitno. a jos bitnije je sta zelis postici ritualima? i kome?

nije toliko bitno da se cuva sjeme, nego da se probudi kundalini., apstinencijom na pocetku, koja sluzi i vlastitoj psihoanalizi.
kundalini se moze, kasnije, buditi i kroz 'sex...

zapamti: kad nekom ili necemu saljes dar, moze ga se: 1. prihvatiti, 2. neutralizirati ili 3. vratiti posiljatelju.
A koji dar se salje i kako??Sto dobijem nazad?
HumanBot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2020., 02:11   #4
Hermetizam koji zagovara prisilnu apstinenciju od seksa da bi se time, navodno, pospješile nekakve moći, nije istinski hermetizam.
Prisilna apstinencija i forsirano (voljno) podizanje kundalinija koje obično ide uz takvu apstinenciju jest - put u ludnicu. I takvih je navodno prosvijetljenih luđaka na svijetu - nebrojeno.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2020., 00:21   #5
Apstinencija zbog meditacije ?
Sinje Obale Rod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2020., 12:11   #6
Quote:
higherlove92 kaže: Pogledaj post
povećava li se uspješnost rituala ako se čuva sjeme?
Invokacije/evokacije, svakako da. Pozeljno je suzdržavati se 5-7 dana prije. Neki preporucuju da se posljednja 24 sata posti i sto manje (ili nikako) spava.
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 05:20   #7
Quote:
Rofocal kaže: Pogledaj post
Invokacije/evokacije, svakako da. Pozeljno je suzdržavati se 5-7 dana prije. Neki preporucuju da se posljednja 24 sata posti i sto manje (ili nikako) spava.
hvala !
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2020., 23:28   #8
Od same apstinencije, na magijski rad daleko jace utjece prinos sjemene i vaginalne tekucine i (menstrualne) krvi. Ne postoji mocniji prinos i kljuc.
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2020., 23:40   #9
sjeba san se sa tantričkon mastrubacijon, kultivacijon energije, kičmenin disanjen, dizanjen energije... nakon 15-ak dana svakodnevnog prakticiranja, jedno jutro san se probudia i dočekala su me smanjena jaja, aseksualno stanje uma i totalna impotencija. di san ja posla energiju, šta san ja napravia - neman pojma. na jedvite jade u ovih 8-9 dana šta ovo traje san uspia s slabo dignutin ejakulirat , izašlo je samo malo, di je ova litra šta san je kuva tjednima prije ovoga? reapsorbiralo se? bia san u doktora radin neke preglede... tješin se mišlju da san možda pokrenia neki dobar proces i samo triba čekat , ne forsirat ništa doli i fokusirat se na druge aktivnosti
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2020., 15:43   #10
vratilo se sve kroz zadnja 2-3 dana na normalu... napuštan sve oblike apstinencija, nema tu sriće za mene
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 06:01   #11
Bolje je apstinirati od hrane.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2022., 21:38   #12
ni od hrane ni od seksualnih aktivnosti, jedino mi apstinencija od sna koristi
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2022., 07:41   #13
Celibaton san dogura do suhih orgazama i riješia se animalne požude.
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2022., 00:29   #14
Nisi. To je nemoguće. Tako si samo radiš probleme.

Bitno je spoznati da nismo racionalna bića ali da smo sposobni kontrolirati naše požude kako bi normalno funkcionirali u društvu.

Npr., recimo ova nova INA afera ili sve ove krize u svijetu. Sve se svodi na to da se muški žele pokazati i dokazati. To nam je u krvi i ne možemo od toga pobjeći ali možemo kontrolirati.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2022., 05:35   #15
Sve je magija. Stalno radimo s tim energijama, svejedno svjesno ili nesvjesno. Bolje svjesno i kada naučimo kontrolu, i fokusiramo se na ono dobro, najbolje što želimo.
Seks u bezuvjetnoj ljubavi pomaže nam osloboditi najbolje i najjače energije koje postoje. Ta je energija najjači izvor magije. One najbolje.
Sve to možemo i "sami", kada shvatimo da smo sve što postoji, da nemamo ograničenja u energiji koju možemo osloboditi. Osjećaji koje oslobađamo u seksualnim odnosima možemo i sami osloboditi. Ali dok nismo dovoljno vješti i uvježbani, u dvoje je to puno lakše i brže.
Djelovanje više ljudi čije su svijesti dovoljno skladne postiže još više.
Ali i u dvoje kada oslobađamo najbolju energiju, u bezuvjetnoj ljubavi, oslobađamo energiju za stvaranje svemira.
Sposobni to mogu i sami, kada u sebi u punoj mjeri oslobode mušku i žensku stranu, kada imaj kontrolu nad mislima i osjećajima i mogu podignuti svijest na najvišu razinu.
Mi smo sve i osoba suprotnog spola koja nam pomaže osloboditi te divne energije smo također mi. Ljubav i seks u bezuvjetnoj ljubavi nikada nisu pogrešni. Vodimo ljubav sa samim sobom, sa svime što postoji, i oslobađamo energiju koja nam pomaže u stvaranju boljeg svijeta.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2022., 23:54   #16
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nisi. To je nemoguće. Tako si samo radiš probleme.

Bitno je spoznati da nismo racionalna bića ali da smo sposobni kontrolirati naše požude kako bi normalno funkcionirali u društvu.

Npr., recimo ova nova INA afera ili sve ove krize u svijetu. Sve se svodi na to da se muški žele pokazati i dokazati. To nam je u krvi i ne možemo od toga pobjeći ali možemo kontrolirati.
U pravu si, sam sebe san obmania, život me upravo naučia da još ni ne kontroliran animalnu požudu a kamoli da san je se riješia. Prilično neugodna spoznaja.

Željan san uspjeha i održavan tu neku sliku o sebi jer mi godi.

@LLskylights slažen se u potpunosti sa svin napisanin.
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2022., 11:20   #17
Quote:
higherlove92 kaže: Pogledaj post
Celibaton san dogura do suhih orgazama i riješia se animalne požude.
Nisi ništa riješio celibatom, osim što ćeš izletjeti kao voz iz tračnica. Kad se zbog potisnutog seksualnog nagona počne buditi Kundalini doživljavati ćeš psihozu za psihozom, eventualno ako se obratiš psihijatru koji će te poslati mjesec dana ili više u bolnicu. Onda ćeš dobiti antipsihotike kao terapiju koja će ti samo privremeno pomagati jer ćeš imati poteškoća svaki put kad se dešavaju promjene ciklusa i sezona kao i drugih bitnijih događaja na univerzalnom nivou. Biti ćeš usklađen sa univerzumom i sinkronizovan ali ne znači da je svaka promjena i događaj na nivou univerzuma pozitivne prirode. Antipsihotike ćeš koristiti do kraja života da te stabilizuju na dnevnom i noćnom nivou, ali kako sam napisao niti oni nemaju moć i nisu rješenje uzroka. Uklanjaju većinu simptoma, ali kad se dešavaju ciklične i sezonske promjene javljaju se negativni simptomi koji se moraju odbolovati uzimanjem čestih bolovanja.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2022., 11:28   #18
Neki psihijatri su upoznati sa tim kao Kundalini sindromom te je okarakterisano kao sindrom. Dok drugi ne radvajaju od psihoza tu pojavu.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2022., 19:24   #19
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Nisi ništa riješio celibatom, osim što ćeš izletjeti kao voz iz tračnica. Kad se zbog potisnutog seksualnog nagona počne buditi Kundalini doživljavati ćeš psihozu za psihozom...
Nisan potiskiva ništa, bia san zaokupljen drugin aktivnostima tako da mi nije bilo toliko teško 6 miseci misaono-fizičke apstinencije odradit, kad je došlo do seksualnih aktivnosti ima san suhe orgazme , par za redom, neplanirano tj. nisan vježba za to. Sada san seksualno aktivan i sve je u redu.
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2023., 16:07   #20
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nisi. To je nemoguće.
Nije nemoguće, ovo je moj zaključak koji dolazi iz marljivog rada i iskustva.

Evo i potkrepe iz dhammapade:

283
Posijecite šumu, a ne samo stablo, opasnost potječe iz šume.
Kad sasječete i šumu i nagon, prosjaci, postanite zgarišta.

284
Sve dok se ne sasiječe nagon, makar i vrlo malen, muškarca prema ženi,
tako je dugo i njegov duh zavisan kao tele od majke koja ga doji.
__________________
The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion.
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.