Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 09:32   #21
champ - nemoj se ljutit ja ti se samo zajebavam...nista osobno....
sto se tice pila odnosno žaga....jebi ga dobro je rekao onaj sa folcvagenom...isti slucaj.....a jebi ga....ovdje su se uvijek cijenile svabska posla i alati.....a koja je bolja....meni su obje iste.....
zlatno pravilo.....svaka pila valja ako je koristi jedan covjek.....ako ih koristi vise.....onda ga jebi
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:03   #22
Tvoj način "humora" malo teže shvaćam.. Prvo mi ne vjeruješ da sam potrošio više lanaca i mačeva, pa se onda smiješ i izruguješ "stanju čovjeka koji sve to čuva u garaži", pa na kraju veliš da se samo zajebavaš...

Pola u šali, pola u zbilji.. ali ti na kraju ispadaš poprilično glupav..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:05   #23
Quote:
champ kaže: Pogledaj post

Kao četvrto - ako već pitaš - rabljene kurtone mogu pokloniti tebi, ali se bojim da će ti biti preveliki..
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:16   #24
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Eeeh mladiću, kad ti porušiš i raspiliš toliko stabla i trupaca, možda će ti se i gluposti malo provjetriti iz glave..

Na njoj je sad već treča vodilica lanca, a samih lanaca se potrošilo najmanje jedan tucet.
Jesi'l ti neki drvosječa?
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:37   #25
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Jesi'l ti neki drvosječa?
"Drvosječa" silom prilika... Imam dvije dosta velike šume, jednu u brdima, drugu u ravničarskom području, gdje između ostalog rastu i hrastovi lužnjaci, poput onih u Slavoniji. U šumi na brdu rastu bukve, koje su bile dostigle puni rast, i bilo ih je potrebno srušiti, da bi se šuma pomladila.

Pošto su ljudi koji se bave preprodajom trupaca ponudili nepovoljne uvjete, sami smo se odlučili na rušenje i izvlačenje trupaca i ogrjevnog drva iz šume. Isto tako je bilo i s hrastovima u nizinskoj šumi, njih smo također rušili i izvačili sami.

Osim toga, ranije nije bilo plina u mojem mjestu, pa sam se grijao na centralno loženo s drvima i briketom.

Bez obzira na što se grije, kad imaš dvije malo veće šume, svake godine treba u šumi nešto srušiti, očistiti i sl., ako ne želiš da ti se šuma za par godina pretvori u neprohodni teren.

A kad svake godine redovito imaš veće ili manje "akcije", kad rušiš stabla, radiš ogrjev od tvrdog drva i ispiliš na kratko više "klaftri", normalno je da se s vremenom potroše i vodilice i lanci..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:02   #26
Imam i ja šumu , ali nedaju niš piliti bez dozvole (treba tip doči doznačiti)...to je onaj kaj kucne s nekakvim čekićem.
Baš sam si razmišljal da ja to pokuckam i poslije popilim
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:26   #27
Da, po zakonu bi trebalo tražiti odobrenje za sječu, svaki puta kada se ide nešto rušiti. Ja sam tako radio samo kad sam trupce prodao pilani.

Kad rušim ogrjevno drvo, ili trupce koje ću dati raspiliti za sebe, nemam izvoznicu niti čekičirano drvo, ali me još nikad nitko nije zaustavio na cesti i pitao kaj vozim..

Procedura je inače ovaka: prvo zatražiš odobrenje za sječu, pa ti oni izađu van i čekičem označe stabla koja su za rušenje. Kad porušiš, oni ti udare čekič, ili zabiju markice na trupce, i napišu izvoznicu...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:49   #28
Evo i malo propisa o sječi:

Članak 7.
Šumoposjednik koji nije upisan u Upisnik šumoposjednika, uz zahtjev iz članka 6. stavka 1. ovoga pravilnika mora priložiti dokaz o vlasništvu - zemljišnoknjižni izvadak i posjedovni list za katastarske čestice na koje se odnosi zahtjev.

U slučaju suvlasništva ili suposjedništva na predmetnim česticama, podnositelj zahtjeva mora priložiti i ovjerene pismene izjave svih suvlasnika ili suposjednika kojima mu oni ili dozvoljavaju sječu ili izjavljuju da će sječu izvršiti zajednički.

Zemljišnoknjižni izvadak, posjedovni list i ovjerene pismene izjave suvlasnika ne smiju biti starije od šest mjeseci..

http://www.suma-ss.hr/assets/files/p...1_31_05_06.doc
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 15:16   #29
dobro champ bik ga sprčija....jel ja moram sad opet ici u podrum po oruzje?
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 16:54   #30
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
dobro champ bik ga sprčija....jel ja moram sad opet ici u podrum po oruzje?
Možda bi ti bilo pametnije da redovito uzimaš tu dozu tableta, koje su ti doktori propisali !??
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 19:05   #31
3 puta na dan svaka 3 sata...pa pijem
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 22:48   #32
Quote:
TRD kaže: Pogledaj post
Dakle, kupujem novu motornu pilu od cca 3 ks pa me zanima koja bi marka bila bolja po kvaliteti od ove dvije? Negdje sam pročitao da Stihl je naked bio najbolji a danas da više nije to to a dok ga je Husqvarna pretekla u tome(kvaliteti).
prije 6 mjeseci me mucilo isto pitanje. trazio sam lagane profesionalne motorne pile za krcenje i izmedju husquarne i stihla sam se ipak odlucio za stihl ms 260, iako je bila skuplja od husquarne slicnih osobina za skoro tisucu kn. do danas svih 46 motornih pila kolko sam ih uzeo,nije imalo nikakvih kvarova i problema osim redoviti izmjena potrosenih lanaca i vodilica. vodilice otprilike traju 2 -3 tjedna jer pile rade puno vise nego sto ces ti raditi sa svojom vjerovatno u cijelom zivotu, 7-8 sati dnevno 6 dana u tjednu i tako vec 6 mjeseci bez kvarova pa bi se moglo reci da su dosta dobre. ali opet moj podizvodjac koristi husquarne u istom rezimu rada i kaze da ni on nema nekih problema jedino da su rezervni dijelovi malo skuplji.
uglavno za koju god se odlucis neces fulati, samo gledaj da uzmes profesionalni model i sigurno neces imati nikakvih problema.
zigy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:11   #33
husqvarna

osobno kao serviser stihla i husqvarne u splitu preporučujem ti husqvarnu.Stihl ti je sada prebacio neke tvornice u Kinu tako da to više nije to,i svaki dan ih imam bar deset komada za popravit.husqvarna je iz švedske i to je profesionalna pila,imaš garanciju 1 godinu,i osigurane sve rezevne djelove.Nadam se da češ kupiti pravu pilu(husqvarnu) i da češ napraviti posao koji trebaš napraviti.puno pozdrava
drvosječa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:17   #34
slažem se za husqvarnu
objection is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 22:21   #35
Pitanje je bilo husqvarna ili stihl. Ja bih radije husqvarnu !
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 09:07   #36
Quote:
drvosječa kaže: Pogledaj post
osobno kao serviser stihla i husqvarne u splitu preporučujem ti husqvarnu.Stihl ti je sada prebacio neke tvornice u Kinu tako da to više nije to,i svaki dan ih imam bar deset komada za popravit.husqvarna je iz švedske i to je profesionalna pila,imaš garanciju 1 godinu,i osigurane sve rezevne djelove.Nadam se da češ kupiti pravu pilu(husqvarnu) i da češ napraviti posao koji trebaš napraviti.puno pozdrava
1:Što to Stihl radi u Kini?
2.Imas vise Stiholovki na servisu jer ih ima puno vise nego HUSQ.!
3.Nism neki zagovaratelj stihla ali bolje su nego Husq. i ima manje problema
4.U profesionalne svrhe definitivno samo stihl
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 11:33   #37
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
...
3.Nism neki zagovaratelj stihla ali bolje su nego Husq. i ima manje problema
4.U profesionalne svrhe definitivno samo stihl
Daj ovo malo pobliže objasni, molim te.

I ako Husky nije klasa sa Stihl-om, tko je (Dolmar, Solo, Shindaiwa...).

Hvala
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 08:34   #38
govorim o profesionalnoj primjeni znači 8sati dnevno 5-6 dana tjedno 52 tjedna godisnje najbolje su se pokazale stihlove pile i flakserice , a poslje njih sve je ista klasa( dolmar Husq. Solo) slična kvaliteta i konstrukcija pila
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:50   #39
vidim da se tu piše o svem i svačem....

doma imam husquarnu staru 30g i još radi,ali vidi se da je dala svoje... sad bi ju htio mjenjat... imami novu stihl-ericu, manju za kresanje grana i sl...

e sad s obzirom da za pizdarije imam pilu, treba mi za rušenje i piljenje drva (debelih i srednjih).... dilema stihl ili husquarna??

čuo sam da šumari mahom koriste šveđanku, ali samo određeni model... zna li netko koji je to model?
blade-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:52   #40
Husqvarna

Ja osobno navijam za Hus. , imam njihov trimer ( 335rx ) i motorku ( 350 ) - to je za moje potrebe sasvim OK.
Susjed ima obrt za rušenje i izvlačenje trupaca , prije par godina odrekao se STIHL-a i sada ima motorne pile Jonsered 2165 http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=43 - kaže da su nepoderive i brze ko munje...
E sad na tebi je konačna odluka
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.