Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2008., 20:31   #1
Kako se fizički i psihički nosite sa svakodnevnicom

Pozdrav svima,
Pitanje se odnosi na zaposlene i nezaposlene mame.
Ja osobno osjećam kao da nemam svoj život. Stalno žurim, stižem, pišu se domaći, kupuje sprema..... ma znate šta je sve tu.
Prije par dana sam nešto čitala po netu na temu Lifestyle. Da i šta je moj lifestyle?????
Od toliko obaveza sa izvedbom niti jedne nisam zadovoljna. Ne uživam u životu iako baš i nema razloga za to. Stalno se tješim da je sve ok ali nije to to. Tu me dosta gazi štitnjača, valjda od nje nemam snage, ne znam.
Imam 34 godine, dvoje zdrave dice i mužića. Imam i posal koji mi je u sezoni toliko naporan da me skroz sruši.

Kako ide vama?
Kako sebi pomažete?
Je li vam vaši pomažu ili odmažu?
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 20:34   #2
Sorry, nije namjerno.
Molim moderatora da skine jednog.
Hvala
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:00   #3
pod stresom! Imam 23, radim, studiram i jedva spajam kraj s krajem. A živim s roditeljima, nemam djece i ne plaćam račune!!! Baš se pitam kako će biti kad se osamostalim, trebat će mi trostruka plaća
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:25   #4
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Imam 34 godine, dvoje zdrave dice i mužića. Imam i posal koji mi je u sezoni toliko naporan da me skroz sruši.

Kako ide vama?
Kako sebi pomažete?
Je li vam vaši pomažu ili odmažu?
pa ovako ..sa 33 u guzici ..dvoje djece i boljom polovicom i te dva velika zahtjevna psa ( za dobru mjeru) jako dobro bi skuzila tvoju poantu
ima dana da neznam sta bi prije..posao je ok ali kad uleti busy vrijeme neznam gdje mi glava gdje rep (rogovi se kriju pod kosom hehe)
no na svu srecu..imam jako dobru obitelj te se svi nekako ulazu pa pomognu..neki put samovoljno a neki put ja moram malo upotrijebit svoj 'sarm'
da je zivot stresan ..je
ali sam dosla do stanja da vise ne brinem toliko jer nemam snage..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 01:43   #5
pa kojekako.
obično ide, ali zadnjih godinu dana sam ja upala u neki ludi period.
mogu reć da je veliku ulogu u svemu tome bilo da ja naučim dati nečemu prioritet.
morala sam skoro pa kao malo dijete učiti da ima stvari koje se baš moraju, stvari koje je pametno napraviti, i odloživih stvari.
tako je moj sin kad sam dobila gripu, iz testa donio četvorku, a navikao je na petice zato što se skupa pripremamo.
veli on meni : pa ja sam morao dobiti pet
a ja njemu : ma morao si pogledati lijevo i desno prije neg ideš prelaziti ulicu, a iz testa si mogao i dobio 4.
od tada ga više nikad nisam molila nešto uvezi škole, nego je molio on mene. manje ga gurkam.ali trebala mi je bolest da se to dogodi.

sad ih uredno puštam da vide goru stranu, ako nije uistinu nešto loše u pitanju. puuuno manje stresa za mene.
__________________
Oprosti, volim te
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:14   #6
Ja sam totalno umorna, stalno ima nekih extra obaveza pa se ne stigne ili učenje ili po kući spremiti. Uvik nešto izvisi, jednostavno se neda stići sve. Nešto bi trebalo skroz izbaciti ali se ne može, sve se to mora prije ili kasnije.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:24   #7
Loše se nosim, uglavnom. Mala je živčana jer ne ide u vrtić (bila je bolesna) a malac je u najgoroj fazi (9 mj.). Jučer je bio sunčan dan, a i danas je pa mi to malo pomogne. Inače dok se othrvam sa djecom totalno sam, i onda bih još trebala po kući. Ali ja nekako mislim da će mi biti lakše kada počnem raditi, (ako nađem dobar posao gdje me nitko ne masira).
Ovako, čim mi se neko malo pojada na telefon ili čujem lošu vijest opali me neka depra, najrađe bih plakala. A fizički, ako jedan dan ne napravim sve po špagici (čitaj pospremim sve prije spavanja i uključim mašine) sve se sruši kao kula od karata. Ne dovedem kuću u red bar 10 dana. A još ako mi netko dođe, užas. Tek onda izgubim nit.
Kao trebala bih napraviti nešto za sebe, pa onda odem nekud na par sati. I onda to što bih inače radila tih par sati ne nadoknadim danima. Sve me dočeka, a vrijeme sam izgubila. Nenaspavana kronično. Često živčana na sve.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:08   #8
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Stalno žurim, stižem, pišu se domaći, kupuje sprema..... ma znate šta je sve tu.
totalno te kužim
kad sam bila na porodiljnom bila sam u komi i bila sam psihički totalno potonula (tzv. depresija 4 zida) jer nisam imala život. tad sam imala vremena, al nisam imala volje da išta s tim vremenom napravim.

sad radim i puno sam zadovoljnija sa životom i sobom, probudili su mi se ponovno neki interesi, funkcioniram...al sad imam osjećaj da nemam vremena za pola stvari koje moram napraviti, a na one koje želim ne usudim se ni pomisliti.
imam osjećaj da mi stalno diše za vrat neka kada il wc školjka koju treba oribati, neki veš koji teba oprati, neki prozori koji su već tjednima u stanju da ne dižem žaluzine jer nemrem više ni pogledat kakvi su...a opet imam osjećaj da stalno rintam. a stalno nešto treba napraviti. s tim da meni MM u svemu pomaže + ja nisam neka kućanica s visokim standardima spremanja, to su stvarno samo osnovne stvari.

na poslu mi je ok, al ostaje mi malo vremena poslije njega. dijete hoće svoje, kuća svoje, muž svoje, ja svoje i stalno sam rastrgana. sve se događa za vikend uvijek - viđanje s ljudima, čitanje, gledanje nekog filma, odlazak van...

bit će bolje kad dijete malo naraste, tješim se
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:14   #9
35 u guzici, dva skoro tinejdžera i beba 7 mjeseci...muž puno odsutan, ali ne i nezainteresiran...odsutnost omogućava više nego pristojan standard...ima dana kada sve stignem, ima dana kada sam luda...planiram biti doma tri godine...moj najveći problem je što sam si postavila letvicu više nego ikad...htjela bi da je kuća čista, da je skuhano dobro jelo, da je roba oprana i popeglana, da su zadaće u ocjena sve najbolje, da je beba čišta, nahranjena i zabavljena..i kod kuće i šetnjama. Kad sam radila nisam se toliko opterećivala kućom, a bogami ni školom...kad si kod kuće sve primjećuješ, u svakoj sitnici svoje sjece sudjeluješ i lud si...svaki dan donese barem jedan mali problem ili stres. Ipak nebi se vraćala na posao ranije jer mi onaj stres na poslu ne fali...ono što planiram je sniziti letvicu i ne petljati svoj nos svugdje, ostaviti nekad prljavo i otići van i svakako naći još barem jednu zanimaciju koja ne uključuje kuću i djecu...uskoro bi mm mogao biti prisutniji i imam par opcija..možda konačno završim faks ili ću raditi nešto honorarno...čisto da imam doticaj sa vanjskim svijetom.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:45   #10
26 godina, dijete od 2,5, trudna, MM često na terenu

Imam dobrih i loših dana (al takvih imaju svi ne samo mame pa se ne uzrujavam oko toga) ...

Ne odustajem, radim i dalje što želim, nekad ne mogu baš tad kad zamislim al nema veze, puno se družimo sa drugima, najmanje smo doma....
Otkad sam trudna malo više smo doma jer nemam toliko energije pa mi to trenutno i odgovara.

Cijelu prvu T i porodiljni sam radila (na porodiljnom od doma) tako da nisam osjetila "krizu 4 zida" jer mi je dan bio pretrpan, nisam izgubila kontakt sa ljudima.

Prihvatila sam sve što donosi dan sa malcem doma kao dio života koji neže trajat zauvijek, prestala čekati da prođu faze jer život se sastoji od faza čim završi jedno krene nešto drugo
naučila uživat u malim stvarima kao čitanju knjige makar 5 minuta koliko mi on dopusti

Vikendom ne obavljamo ništa osim kuhanja ručka da svi budemo što više zajedno, olakšala sam si život snižavajući neke svoje kriterije oko kućanstva
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:21   #11
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Vikendom ne obavljamo ništa osim kuhanja ručka da svi budemo što više zajedno
mi se jedino vikendom uspijemo družiti s ljudima, osobito s onima koji isto rade i imaju djecu. jesmo svi skupa, ali s drugim ljudima. isto tako svi skupa idemo na plac, u đir po gradu, na kolače, izložbe, kazalište, kave...

skužila sam da mi preprepreviše vremena odlazi na nabavke namirnica (ako idemo poslije posla onda gubimo od vremena s njom, ako idemo vikendom onda četvrtinu vikenda provedemo u šopingu) pa sam počela malo više koristiti online dućane, ali opet stalno neki vrag doma fali i moraš svratit u dućan.

nije meni teško, mislim da vodim normalan život zaposlene majke malog djeteta, štoviše, još mi je i super s obzirom da MM stvarno radi sve što i ja.
al fakat imam osjećaj da me melje. ono, da obavljam život, ne znam se trenutno bolje izraziti. uhvatilo nas je u žrvanj.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:24   #12
loše.
bezvoljna sam totalno. ništa pod milim Bogom mi se ne da.
kakav life. no life vrhunac dana mi je doć na fejsbuk i posadit nešto na farmi. koji kuki
a akd se slučajno prošetam preko parka do Konzuma, e to je doživljaj
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:27   #13
zatupila do kraja... ni dane u tjednu po redu više ne znam nabrojati
Internet mi jedini frend preko dana a to nije dobro.. ma to nikako nije dobro
zagor skiće po svijetu a ja doma sa Cvrčkom. Imam bejbi sitericu pa ajd odem ja i na plac i po svakodnevne obveze, ma odem ja i na koncert.. ali nema tu zadovoljstva (onog kao što je bilo prije)
Tješim se kada počnem raditi tada ću živnuti....

Doduše, ako mi je tako sa jednim... jebote kako je tek sa troje ??
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:58   #14
Kako koji dan...
One dane kad idem na fax je ok, malo vidim odrasle ljude. Kad sam par dana za redom doma, baš otupim. čak i šetnje su sad izazov jer ujutro dok se izhrvam s njom već je podne a dok se probudi je 4 a premala je za šetnje po mraku.
Sve frendice zauzete faxom ili poslom, baš mi fali na kavu otić i malo se opustit
a stan... uz fax i bebu jednostavno ne stignem. i pomirila sam se s tim. jedino mi je žao kaj ne mogu tu i tam neki kolač ispeć, to mi je takav gušt bio...
nekak se tješim daće bit bolje kad dođe proljeće pa ću moć više s malom vani biti.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:19   #15
fizički nekako, psihički nikako
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:38   #16
vidim da smo sve u kurcu. šteta što je hladno vani inače bi bilo baš kul otić do maksimira ili tak nekaj onak nas 10-20 s kolicima i sisama
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:40   #17
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
vidim da smo sve u kurcu. šteta što je hladno vani inače bi bilo baš kul otić do maksimira ili tak nekaj onak nas 10-20 s kolicima i sisama
I uzet jeftinog vina i kole...nakon dva sata nazvat mm-ove da pokupe djecu i ostat ležat pijane ispod klupe do jutra.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:42   #18
eh da..ja spajam ugodno s korisnim. maloga uključujem u manje više sve segmente života.
vodim ga u klokanici u dućan. idem na kavu s njim. na faks... al postaje mi bed ići s njim u zatvorene prostore zbog gripa i viroza i kuraca palaca tako da se radije toplije obučemo pa onda ga furam po parku pa kad on zaspe ja čitam knjigu i tak.

sad ga malo češće ostavljam tatici.

prva tri mjeseca baš i nisam to činila jer malog niš nije osim mene zanimalo...a sad kad već hoće igračkice i gugutanje...eno neka se povežu.
a za to vrijeme si ja lakiram nokte ili odem prošetati solo u 6 navečer ili depiliram noge ili radim kolač i tak....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:43   #19
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
I uzet jeftinog vina i kole...nakon dva sata nazvat mm-ove da pokupe djecu i ostat ležat pijane ispod klupe do jutra.
e. još bolje. ja sam za!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:43   #20
Svakako

30 za petama, dvoje djece, od toga jedno jednom nogom u pubertetu , jedan muž koji hoće sve pomoći, ali je malo posmotan , jedan veeeliki pas, ribice, radim, studiram i razmišljam da se počnem drogirati
trenutno na laptopu pišem seminarski, a na kompu visim na forumu
Uglavnom radim više stvari odjednom, to je jedini način da sve stignem....do kad ću, ne zna se

Edit: jesam li spomenula da je mm 3-4 puta godišnje na kratkom terenu
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.