Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2020., 10:28   #1
Pranje i čiščenje starog crijepa

Trebao bih očistiti stari biber crijep jer ga mislim narezati i poljepiti na terasu,okućnicu, ogradu itd.Zanima me,kupio bih miniwash ali ne znam kakav i koja jačina mi je potrebna da bih skinuo tu svu mahovinu i gljivice sa tog crijepa i fasade kuće,a ne bih uzimao nešto preskupo?
mijat3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 11:18   #2
To mi se dopada :https://www.forum.hr/showthread.php?p=71173833
A i Tvoja ideja
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 11:30   #3
Hvala vam,imam oko nekih 90m2 za oprati i izrezati ali ja bih to polako radio,npr. oprao i izrezao bih nekih 10-15m2 pa poljepio i fugirao itd.
mijat3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2020., 12:37   #4
Sumnjam da bude miniwash uspio sve pocistit tj. mislim na korjen biljke tak da bude s vremenom opet krenula vegetacija.

Za takve stvari se vise preporuca suhi led jer on smrzne na minus 80C sve i tak u biti dezinficira podlogu.

https://youtu.be/Y6avP9flqJU

Na linku imas video kak to izgleda u praksi.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2020., 16:11   #5
Za čišćenje crijepa miniwash - što jači to bolji.
Ovisi koliko "zelenjave", ako je ima puno onda prvo miniwashem skinuti veliku većinu i pošpricati varikinom. Kad se ona osuši onda detaljno miniwashem oprati.
Za beton i kulir sigurno funkcionira.
Crijep bi prvo probao par komada da varikina ne bi ostavila fleke.

Poslano sa mog QUEST koristeći Tapatalk
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2020., 16:13   #6
Quote:
mijat3108 kaže: Pogledaj post
Trebao bih očistiti stari biber crijep jer ga mislim narezati i poljepiti na terasu,okućnicu, ogradu itd.Zanima me,kupio bih miniwash ali ne znam kakav i koja jačina mi je potrebna da bih skinuo tu svu mahovinu i gljivice sa tog crijepa i fasade kuće,a ne bih uzimao nešto preskupo?
Neces ga kupiti samo za crijep, ne razumijem te to je investicija koja tko ima kucu treba, kupis Karcher K5 ili K7 Compakt i imat ce ih 15+ godina.
Nemoj one full control, jer imaju problematicne pistolje koji su sminka ... ali o tome necu sada.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2020., 01:46   #7
https://www.gavroprom.hr/Proizvod/me...slaga-1l/11024

Ovo je odlično za čišćenje ukrasnog kamena i spremam se time očistiti crijep na dvorišnom objektu. Nije još star, ali je na sjevernoj strani i pod orahom, pa se svašta nakupilo.
A što se tiče miniwasha, zapamtila sam da se kod Kaerchera ne ide ispod K5 jer niži modeli nemaju metalnu pumpu. Ja sam uzela compact verziju i dobar je. Dosta je jak, pa se dogodi da očistim ono što se treba očistiti, a zamažem sve oko toga.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2020., 06:59   #8
Igrom slucaja imam frenda u Karcher servisu, pa mi je usoredivao K5 Conpakta i full control modela. Kaze, ako neces u zivotu probleme kupi Compact, sve je podredeno funkionalnosti, dok je full control model vise fancy da se pokazu dostignuca i sl. gluposti.

Ja imam 5.55 Jubile star je 15 tak godina, sam ga odrzavam, znam mu sve mane i jednom u 2 godine ga rastavim, ocistim problenaticne djelove koji se od kamenca znaju postopati, promjenim ulje u motoru i tjeraj dalje...

Otplatio se 100x, samo je 5000 komada stare cigle u par dana za sjenicu i pecanu oprao i ispjeskario...

3500 kn placen tada i sada je toliko K5 tako da tu nema prevelike pameti, treba pratiti akcije i ubosti na vrijeme. Servisa i djelova gdje hoces...

I da, kod kupnje mi nije padalo na pamet da ga uzmem za pranje neceg konkretnog vec je to bio skup zahtjeva koje se kroz vrijeme nakupljaju, vidis da ti treba i ides u investiciju. Nema tu kupit cu samo za taj posao (pranje crijepa) zato se i kupuju krsevi koji vise ne rade nego sto rade, u biti bacis novce, ma koliko bilo.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 10:13   #9
Hvala vam svima..
mijat3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 09:33   #10
Koji tlak na čistaču bi bio potreban za čišćenje krova a koji za čišćenje fasade?
Neke srednje vrijednosti ili rasponi, ako se netko razumije. Hvala.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2022., 15:41   #11
Zna li netko odgovor?
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2022., 21:31   #12
K7 Compact imas za oko 3200 kn, mislim da bolje neces naci za te novce:

Tlak - 180 bar
Protok - 600 l/h
Priključna snaga - 3 kW

https://www.digiexpert.hr/kuca-i-vrt...4087#questions

ili


https://edigital.hr/visokotlacni-per..._content=pp_16


Što se tiče tlaka vidiš i sam kad kreneš prati, smanjiš ili povećaš tlak, najjači učinak je sa roto-mlaznicom, ali to sa K7 možeš skidati fasadu na max. tlaku ako previše približiš tu mlaznicu fasadi, ali za crijep sa "crnim" mrljama će skidati bez problema.

Za početak koristi običnu za pranje auta, pa onda probaj sa roto mlaznicom ...

Pazi nemoj blizu kože, jer će te snaga mlaza "posjeći" .
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2022., 17:51   #13
Hvala Ivek.
U međuvremenu sam zvao Karcher i dobio istu tu preporuku, tj. K7.
Samo mi je rečeno da mu je radni tlak cca 120 bara ipak.

Sljedeći, a navodno puno bolji je čistač oznake 5/15, taj već ide pod profesionalne. Moram proučit u čemu je razlika, a vidim i da među K7 imam podvrsta raznih a isto i među 5/15. Nisam još proučavao, možda je samo u dodatnoj opremi razlika.

Najviše me brine hoće li ijedan od ovih biti dobar za čišćenje crijepova. Jer čuo sam da za takva čišćenja radni tlak mora biti preko 200 bara a to su već dosta skuplji proizvodi.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2022., 18:49   #14
na referentnim stranicama proizvodaca pise 180bara max tlak. Ako K7 ima kako kazes samo 120 bara što onda drugi proizvodaci imaju 60 bara

Naravno tu je i protok vode od 600l/h i snaga motora od 3kW jer i to naši stručnjaci kažu da nije istina.

Ja sam kupio K7 prije cca godinu dana, a prije toga sam duugoo imao K5 kojega sam u konačnici prodao za 1000kn nekom liku u Veliku Goricu.

Sa starim K5 sam "pjeskario" staru "29" ciglu sa roto mlaznicom - on ima tvornički deklariran max tlak 150 bara. Bio sam zadovoljan učinkom ... Za gradnju pecane, sjenice i dvorišne utrošio sam cca 5000kom. te cigle i sve je taj K5 odradio i još hrpu toga u zadnjih xy godina koliko sam ga imao, naravno održavao sam ga sam - tu na forumu sam stavio tutorijal kako se što rastavlja i podmazuje na njemu ...

Sa K7 i roto mlaznicom sam doslovno "kopao" asvalt ako si ga duže držao na jednom mjestu... Taj K7 sam kupio prateći akcije za cca 3000 kn i nije mi se tada davalo 2500 kn više za taj HD 5/15, uz tada moj osobni uvjet da mora imati kotur za visokotlačno crijevo - pa je to onda bio HD 5/15 CX model koji je još dodatno koštao jer eto ima taj dodatak u odnosu na obični HD 5/15 C model koji to nema.

Kad pogledaš njegove tvorničke karakteristike on ima protok vode od 500l/h i 150 bara te motor koji je 200W slabiji od K7 modela, nešto u toj priči ne štima. Što onda naši serviseri ne pobiju proizvodaca i ne objave drugačije podatke?

Ja sam se povodio za tim brojkama koje svagdje imaš dostupne i naravno pratio akcije ... imao sam K5 model koji sam "izeksplatirao" i bio zadovoljan s njime.

Meni su isto serviseri nudili i preporučavali HD modele, jer to su i onako trgovci, a tvoj džep odreduje što kupiti i što je za tebe najbolje.

HD modeli su za svakodnevni rad, to mi ne treba i nisam htio dati 2500+kn više za taj HD 5/15 koji ima lošije performanse po brojevima od K7 modela.

Usporedi malo ostale visokotlačne cistace https://www.bauhaus.hr/visokotlacni-cistaci/c/10000202 odnosno marke i brojeve tj. snagu motora, tlaka i protoka vode (računaj i na zastupljenost dijelova i servisa ako nešto rikne) pa donesi odluku što kupiti.

Da ne zaboravim na Youtubeu imaš hrpu video kako se koji K model rastavlja i popravlja i svaki dan ih je sve više tj. ljudi koji to objavljuju tako da i to, ako si sklon biti ssm, to nešto znači.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2022., 22:35   #15
Hvala na iscrpnim odgovorima.
Tek sam krenuo u "proučavanje" i nisam niti ja pronašao neku značajnu prednost ovog 5/15 u odnosu na K7. Osim u riječima "ovo je profesionalni, a ovo je amaterski", što se vidi i po cijeni.
Čak štoviše, kao što kažete, neke brojke idu u prilog baš K7.

Pitao sam što je to radni tlak, a što je najveći, jer to se ističe kao zasebne vrijednosti pa mi je rečeno da je najveći tlak onaj prvi tlak kod uključivanja perača, a radni da je onaj zapravo stvarni. I onda kod K7 da se niti ne može gledati taj od 180 kao neki pouzdani, već da mu je stvarna vrijednost cca 120 (a to bi bio onda radni tlak). Međutim, već i takvo olako "licitiranje" oko radnog tlaka K7 mi je sumnjivo.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2022., 07:41   #16
Brojke snage motora, tlakova i protoka su egzaktne kod svakog proizvodaca - usporedi ih i sve ce ti biti jasno.

Naravno i cijenu - pa vidi sto se da/isplati kupiti kod nas na trzistu.

Vjerujem da bi brojke kod brend proizvodaca (razvoj i testiranje) trebale biti realnije od npr. no name - citaj copy/paste proizvodaca tih uredaja.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 22:55   #17
Koju tekučinu koristiti kod pranja crijepa (valoviti crveni glineni) i gdje ju kupiti? Mislio sam skinuti crnilo koliko ide minivašem. Nakon toga nečime našpricati krov, ostaviti pola sata i onda ponovo sve isprati minivašem.

Da li nečime crijep kasnije zaštititi da se odgodi stvaranje novog crnila? Neka boja, prema, lak, bilo kaj...?
[]$@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 07:51   #18
Ima karcher specijalna sredstva za to ali su dosta skupa i relativno nepotrebna. Sami miniwash to skida samo tako.
Dok nisam imao miniwash koristio sam ovo https://www.bauhaus.hr/sredstva-za-c...lgi/p/30170955
Našpricaš nakon par dana kad se posuši se lakše skida. No otkad imam miniwash, sve ionak ide dole. Eventualno našpricam nakon pranja jer sprečava nastavak novih naslaga.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 11:04   #19
Quote:
[]$@ kaže: Pogledaj post
Koju tekučinu koristiti kod pranja crijepa (valoviti crveni glineni) i gdje ju kupiti? Mislio sam skinuti crnilo koliko ide minivašem. Nakon toga nečime našpricati krov, ostaviti pola sata i onda ponovo sve isprati minivašem.



Da li nečime crijep kasnije zaštititi da se odgodi stvaranje novog crnila? Neka boja, prema, lak, bilo kaj...?
Suhi led opere i dezinficira površinu pa niš ne raste na toj površini par godina. I brzo se čisti i može se odma vratit natrag na krov.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 10:35   #20
Suhi led je sačmarenje i treba oprema za to...a i sam nije baš jeftin.
Pitanje je isplativosti takvog "pranja" crijepa.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.