Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2014., 12:45   #8841
Mislim da ih jos nema kod nas. Ima ih za uzet u Madarskoj, nama su prijatelji od tamo slali kad mi je otac bio bolestan pa nam je ostalo. Mislim da ima i u Srbiji,mozda se moze naruciti. To je za rak i bas teske bolesti, popila sam dvije pocice odmah na pocetku pa ne znam jesu one zasluzne za to, znam da su mi oca preporodile kad je ima rak. Vrhunske su za imunitet.. Svakako preporucam echinaceu i beta glucan za ovo nase stanje
arwen08 is offline  
Old 06.08.2014., 19:23   #8842
Quote:
Volverine11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure
vjerovatno ću ponoviti pitanja koja su bezbroj puta ovdje postavljena, ali cijeli dan iščitavam temu vol.1 i još nisam ni do trećine stigla.
Ono što je pozitivno je to da me je njeno iščitavanje umirilo...sad idemo dalje.
Naime..redovno idem na ginekološke preglede (2x godišnje) i radim papa. Uvijek je sve bilo uredno.
Prije nekih mjesec dana sam primjetila promjene u genitalnom području. Bradavice. Poludjela sam jer sam ponešto već i znala o HPV virusu. Otišla sam kod ginekologa odmah iako sam imala mengu. Dr naravno nije mogao da uradi kompletan pregled ali mi je rekao da se ne plašim, da su to obične bradavice a ne kondilomi. Preporučio mi je terapiju tečnim azotom kod dermatovenerologa.
Nisam bila u mogućnosti da to učinim narednih nekoliko dana tako da sam juče ponovo otišla kod gin da uradim pregled i papa, pri čemu mi je ponovo rekao da to po njemu nisu kondilomi.
Odmah sam nakon toga imala termin kod dermatovenerologa.
Ona je odmah rekla da su kondilomi. Uradila je tretman azotom ali kako ih ima i oko analnog otvora, za to je rekla da moram ići hirurgu (imam sledeće nedjelje termin), da on pogleda i da se vidi kako će se ni tretirati.

Ono što je mene sada šokiralo jeste to da ginekolog nije prepoznao kondilome, nije uzeo ili predložio briseve za otkrivanje HPVa. Takođe ni dermatolog mi nije preporučio ništa slično.

Papa će biti gotov sutra i trebam pozvati kliniku. Tražiću da mi skeniraju i pošalju mailom nalaz.

Šta mi preporučujete?

Ono što sam ja shvatila jeste da ako zaista imam kondilome, da imam i HPV. Da sam se tim virusom zarazila pitaj Boga kada i od koga a da to sada više nije ni bitno. Da se HPV utvrđuje uzimanjem briseva. Da papa ukazuje samo na promjene na grliću i da nije pouzdan. Da moram prekinuti dijetu jer je dobar imunitet važan u borbi sa virusom tj u sprečavanju pojave kondiloma.
Nadam se da će mi neko odgovoriti.
Danas sam dobila papa.
Stepen čistoće 2
Grupa 2
rukom napisano: Virus!!!
i nešto: VS: VI
Citološki nalaz negativan

Terapija: Kanestec i ...nečitko je..Deflukan??
Kontrolni papa za 4 mj

e sad...shvatila sam da imam upalu...i da postoji sumnja na HPV (zbog napomene virus!)
ako sam dobro shvatila..upala je vjerovatno zbog neke bakterije ali..kako mi propisuje nešto a i ne zna šta mi je uzrokovalo bakteriju?!
zatim..ako sam dobro shvatila..nema CINova? to bi valjda bilo jasno naznačeno?
pomažite jer ja ovo ne znam tumačiti a nalaz mi je uručila sestra koja nema veze s vezom
Gin mi nema do 18.08...tad sam se naručila za konsultacije ali ja već razmišljam da odem uraditi tipizaciju..da znam da li je i koji je tip virusa. Znam da kondilome uzrokuje niskorizični ali nije isključeno ni da imam i visokorizični, zar ne?!
Da li je ova terapija gubljenje vremena? Da odem na briseve a to znači da do tada ne koristim terapiju?
i da..šta znači ono gore: VS: VI?

počela sam piti omega3, kompleks vitamina i minerala, vitamin D sa kalcijem i folnu. Da li još nešto treba? Beta glukan nisam našla ali potražiću još. Zink?

Zadnje uređivanje Volverine11 : 06.08.2014. at 19:24. Reason: dopuna
Volverine11 is offline  
Old 08.08.2014., 10:19   #8843
CIN III

Pozdrav svima,

mami (51 godina) mi je dijagnosticiran CIN III i HPV visokog rizika, poslana je na kolposkopiju i biopsiju.

Htjela bih da poradi na imunitetu pa sam joj kupila Beta glukan forte C od Aktivala. Imate kakav savjet što bi se još moglo piti uz navedeno?

Hvala!
Pravnica Zg is offline  
Old 09.08.2014., 23:54   #8844
pozdrav svima, čitam temu već dosta dugo, neki dan sam obavila kolposkopiju na sv. duhu u preporučuje se biopsija.
jel netko od vas u zadnje vrijeme obavljao biopsiju tamo?
na koji način se izvodi?
anestezija?
mirovanje?

unaprijed hvala
rosmarinus is offline  
Old 11.08.2014., 16:17   #8845
bok...
Kao što vidim mnogo nas je sa istim ili slicnim problemima.
Imam 35 godina i zadnjih 20 godina papa test je bio uredan, jednom u životu sam imala neku upalu i tada se prvi i zadnji put upoznala sa vaginaletama. Prije 10 dana me nazove ginekologica (njezina) sestra da bi trebala doći po uputnice jer mi nalaz nije dobar -Cin3 -visokorizični-bez prevelikog objašnjena daje mi uputnice za kolposkopiju, anesteziologa i hospitalizaciju. Naravno da umirem d straha već danima i pitam se jeli moguće da je papa test pogriješio. Papu sam radila 25.03, a rezultate sam dobila tek sada, pa me isto zanima može li biti i još gore. Umirem od staha i ne znam kako doćekati novi nalaz. Nime, otišla sam kod privatnika ponoviti papu .
liliana5 is offline  
Old 14.08.2014., 07:41   #8846
i što je rekao privatnik?To samo kod nas ima da se toliko dugo čeka na nalaz papa testa.Nemam ti što iz vlastitog iskustva ponuditi jer sam dogurala do cin1 i samo sam prošla kolposkopiju .Drži se.
ANABELA is offline  
Old 14.08.2014., 08:20   #8847
Quote:
liliana5 kaže: Pogledaj post
bok...
Kao što vidim mnogo nas je sa istim ili slicnim problemima.
Imam 35 godina i zadnjih 20 godina papa test je bio uredan, jednom u životu sam imala neku upalu i tada se prvi i zadnji put upoznala sa vaginaletama. Prije 10 dana me nazove ginekologica (njezina) sestra da bi trebala doći po uputnice jer mi nalaz nije dobar -Cin3 -visokorizični-bez prevelikog objašnjena daje mi uputnice za kolposkopiju, anesteziologa i hospitalizaciju. Naravno da umirem d straha već danima i pitam se jeli moguće da je papa test pogriješio. Papu sam radila 25.03, a rezultate sam dobila tek sada, pa me isto zanima može li biti i još gore. Umirem od staha i ne znam kako doćekati novi nalaz. Nime, otišla sam kod privatnika ponoviti papu .
Teško da će se nešto pogoršati u nekoliko mjeseci, iskreno sumnjam da je test pogriješio, iz mog iskustva prije može biti da napišu cin1, a bude veći... Kada ti je gotov novi papa test? Vjerojatno ćeš na biopsiju ako i ovaj bude pokazivao Cin, biopsiju ti uzmu komadić tkiva na analizu, to se radi pod anestezijom ili bez, recimo meni su radili bez i nije bilo strašno... I po meni je to jedini ispravni konkretni nalaz, ako je stvarno cin u pitanju može doći do toga da se područje odmah regenerira nakon biopsije, a možda ćeš trebati zahvat tipa konizacije, ja sam išla na hladnu koagulaciju sa nalazom CIS i sve mi je riješeno... Ali vidim da malo doktora to prakticira... Nemoj previše brinuti vidiš da nas je puno imalo problema svi smo to riješili na ovaj ili onaj način i ja sam bila pod užasnim stresom i u depresiji i onda u jednom trenutku shvatiš da nema smisla...
noname3 is offline  
Old 14.08.2014., 11:13   #8848
Meni se tako u 3, 4 mj pogorsalo, sa cin I na cin III. Tako da nikad ne znas... Isto sam tako cekala minimalno mjesec-dva za nalaze. Onda kad je vrag odnio salu, poslali me dalje i tad sam krenula kod privatnika.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Old 14.08.2014., 13:19   #8849
privatnik je rekao da bi ponovio papu, što i jesmo ali kako su sada svi na godišnjem papa će biti tek 25.08..što je i ok..3 tjedna u odnosu na 4.mjeseca. On je naime rekao da mu je nevjerovatno da 20 godina imam uredan nalaz i da odmah cin 3..osim toga na pregledu mi je rekao da mu se dole sve čini ok, a da nekada cin 3 se može vidjeti i golim okom u smislu crvenila, otečenosti i slično. Još mi je namazao grlić jodom, i rekao da prostim okom se ništa ne vidi. Zatim mi je rekao da nalaz može pokazati cin 3, a da je ustvari cin1 ili2..ustvari svašta može biti. Ja sam u totalnoj frci jer nikada ništa i sada ovo. Pa me strah da nije neki galopirajući tumor...i tako..svašta mi pada na pamet...
Osim toga sam naručena za koploskopiju 26.08...tada ću valjda sve znati...
liliana5 is offline  
Old 14.08.2014., 13:41   #8850
Razumijem te... Ja vec godinama pokusavam otkriti uzrok svojim krvarenjima od ovulacije do menstruacije. Papa uvijek uredan i brisevi isto i onda mi na zadnjem pregledu nova ginekologica nađe cin 1 i e. Coli i veli mi da krvarim iz cerviksa i da vjerojatno godinama vucem upalu.

Rekla mi je da moram na tipizaciju. Jel mi moze netko napisati kako se to radi? I zanima me sta je tocno kolposkopija tj kada se ona radi? Ja se bojim da je moj cerviks ostecen jer sam sad pocela krvariti i nakon odnosa. I to jako i nije htjelo danima stat. Jel moguce da CIN i bakterije to rade??
demi79 is offline  
Old 14.08.2014., 15:09   #8851
Quote:
demi79 kaže: Pogledaj post
Razumijem te... Ja vec godinama pokusavam otkriti uzrok svojim krvarenjima od ovulacije do menstruacije. Papa uvijek uredan i brisevi isto i onda mi na zadnjem pregledu nova ginekologica nađe cin 1 i e. Coli i veli mi da krvarim iz cerviksa i da vjerojatno godinama vucem upalu.

Rekla mi je da moram na tipizaciju. Jel mi moze netko napisati kako se to radi? I zanima me sta je tocno kolposkopija tj kada se ona radi? Ja se bojim da je moj cerviks ostecen jer sam sad pocela krvariti i nakon odnosa. I to jako i nije htjelo danima stat. Jel moguce da CIN i bakterije to rade??
Kolposkopija je pregled na kojem ti premažu jodom i posebnim apartom ti gledaju eventualne promjene. Navodno, ništa ne boli.Ja idem 26.0.
liliana5 is offline  
Old 14.08.2014., 19:39   #8852
Quote:
demi79 kaže: Pogledaj post
Rekla mi je da moram na tipizaciju. Jel mi moze netko napisati kako se to radi? I zanima me sta je tocno kolposkopija tj kada se ona radi? Ja se bojim da je moj cerviks ostecen jer sam sad pocela krvariti i nakon odnosa. I to jako i nije htjelo danima stat. Jel moguce da CIN i bakterije to rade??
Tipizacija je vrlo slična Papa-testu, štapićem uzima uzorke s tvog tkiva i stavlja na stakalca, a onda se provode testiranja da li je u tim brisevima prisutna DNA HPV-a i određuju koji tipovi su prisutni.

Najbolje je bris za tipizaciju napraviti uz ili poslije kolposkopije jer je HPV lokalni virus, pa se može desiti da ti uzme uzorak s tkiva gdje nema promjene, i ispadne da je tamo premalo virusa, pa tipizacija pokaže da nema DNA HPV-a. A kolposkopija je premazivanje jodnom otopinom i pogled kolposkopom (mikroskop koji povećava 40x) pa se vidi gdje su stanice promijenjene. Onda ginekolog može s pravog mjesta uzeti uzorke ili napraviti biopsiju.
cici1810 is offline  
Old 15.08.2014., 07:47   #8853
Hvala na pojasnjenju
Znaci da bi se kolposkopija trebala uvijek raditi kod CIN dijagnoze. Jer meni doktorica nju nije spomenula...mozda bude jer se ionako nismo za sve detaljno dogovorile, idem k njoj poslije GO.
Jel znate mozda koliko ti pregledi kostaju privatno?
demi79 is offline  
Old 15.08.2014., 18:02   #8854
Kod nas u Vz ju nitko od socijalnih ne radi, mislim da nemaju kolposkop.. obično ju rade na CIN II i više. Na CIN I svi čekaju sljedeću Papu. Zy cijene prođji malo po netu. Ja sam bila prije nešto više od 5 godina u Zg i mislim da je bilo 200-300 kn. Ali sam kod privatnika skužila da ti na sve dodatno vole zaračunati pregled. Npr., ako je HPV testiranje 350 kn, oni ti naplate pregled i HPV ukupno 500. Tako da bih ja nazvala više privatnika i usmeno tražila da mi daju ukupnu cijenu.
cici1810 is offline  
Old 21.08.2014., 23:13   #8855
Quote:
liliana5 kaže: Pogledaj post
Kolposkopija je pregled na kojem ti premažu jodom i posebnim apartom ti gledaju eventualne promjene. Navodno, ništa ne boli.Ja idem 26.0.
premažu ti jodom i onda ti zaraženi dio pobijeli a zdravi ostane crven pa je lako uočljivo, ništa ne boli samo je mrvicu neugodno (kao i vađenje brisa recimo), pitaj mene ja sam (nažalost) bila već 4 puta

Quote:
demi79 kaže: Pogledaj post
Hvala na pojasnjenju
Znaci da bi se kolposkopija trebala uvijek raditi kod CIN dijagnoze. Jer meni doktorica nju nije spomenula...mozda bude jer se ionako nismo za sve detaljno dogovorile, idem k njoj poslije GO.
Jel znate mozda koliko ti pregledi kostaju privatno?
ja sam išla privatno raditi u Rijeci, ukupno me došlo 500 kn (250 kolposkopski pregled, 250 papa test)

btw. čim je papa pokazao cin1 + promjene povezane sa HPV-om poslala me na kolposkopiju

Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Meni se tako u 3, 4 mj pogorsalo, sa cin I na cin III. Tako da nikad ne znas... Isto sam tako cekala minimalno mjesec-dva za nalaze. Onda kad je vrag odnio salu, poslali me dalje i tad sam krenula kod privatnika.
ja moram priznat da sam totalno ogorčena na neupućenost i rad naših ginekologa vezano uz HPV, kada mi je prvi put nalaz pokazivao CIN1+HPV išla sam na kolposkopiju i tipizaciju, napravila, nalaz pokazivao isto, rečeno mi je da radim na imunitetu i dođem za cca 6 mjeseci, onda opet za otprilike toliko kod gin, isti nalaz, udebljala sam se 8 kg, prestala pušit, pa opet kolposkopija, ovaj put drugi doktor opet sve isto, kaže dođi za 6 mjeseci bla...bla...pa ćemo vidjet, i tako opet, naravno da to nije bilo 6 mjeseci jer papa kod gin, pa 3 mjeseca čekaš nalaze pa dođeš po uputnicu za kolposkopiju, pa dok te naruče i tako u nedogled, onda mi je puko film i išla privatno, tamo mi je barem čovjek ponudio neko riješenje (konizacija) međutim dođe dosta i naveo je kako postoji mogućnost da se sve ne odstrani. E sad ja koja sam nevjerni Toma sam se bojala da će mi možda namjerno ne očistiti sve da dođem opet i opet iskeširam. Nažalost nakon toga uz najbolju volju sam ostala bez posla i sve palo u vodu. Sada kad sam se zaposlila sam opet krenula nalaz još gori, čekala sam ga naravnon 3 mjeseca, dođem na polikliniku da se naručim i žena mi kaže da ne primaju narudžbe do 1.9. (bokte ko da namještaj naručujem) i da će me staviti na listu čekanja wtf ?!? ja joj pokazujem nalaz i ne mogu vjerovat što mi govori, ajde kad je vidjela se malo sažalila pa ga je kopirala i stavila uz uputnicu da doktor vidi. Sad me živo zanima kad će me naručiti.

imam dojam da kod nas se čeka da se razvije u karcinom i onda svi znaju kako će ga liječiti a do tog stadija govore kako treba raditi na imunitetu i dođi za 6 mjeseci


zanima me je li netko bio na konizaciji i koliko dugo traje oporavak?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!

Zadnje uređivanje Mrs. T : 21.08.2014. at 23:31.
Mrs. T is offline  
Old 22.08.2014., 11:44   #8856
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Meni se tako u 3, 4 mj pogorsalo, sa cin I na cin III. Tako da nikad ne znas... Isto sam tako cekala minimalno mjesec-dva za nalaze. Onda kad je vrag odnio salu, poslali me dalje i tad sam krenula kod privatnika.
Mozda su jednostavno krivo iščitali prvi nalaz, tako je meni doktor rekao jednom prilikom... jer sam jednom imala cin 3 na papa testu, a kada sam nakon 5 mj išla ponovno vaditi papa test nalaz je bio CIN1 i dodjem na kolposkopiju i doktor kaže da se radi o CIN3. Ili nije uzet uzorak sa kritičnog mjesta ili nije dobro očitan... Ali da se stanje promijeni iz CIN1 u CIN 3 u roku 2,3 mjeseca nemoguće... Tako mi je specijalist rekao
noname3 is offline  
Old 22.08.2014., 15:15   #8857
Ma sranja su to sve..ti ginekolozi ..svatko svoju politiku vodi..ja čekam nalaz pape u ponedjeljak, a u utorak idem na kolposkopiju i već umirem od staha 3 tjedna..((( (cin3)
liliana5 is offline  
Old 22.08.2014., 17:36   #8858
evo mene danas zvali da s obzirom na stanje dođem na kolposkopiju 29.8. sva sreca da je ona sestra kopirala nalaz

Ja se najvise bojim buduci da je to bris od 5 mjeseca da se stanje nije pogoršalo

Sva sreća da sam valjda sinoć 100 stranica pročitala ove teme jer sam mislila da ono V C E +++ označava još neki gori stupanj

Hoću li morati što platiti za kolposkopiju budući da nemam dopunsko? I za cure koje su išle, koliko dana vam je trebalo od kolposkopije da obavite dodatne pretrage pa do konizacije?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!

Zadnje uređivanje Mrs. T : 22.08.2014. at 18:32.
Mrs. T is offline  
Old 24.08.2014., 20:07   #8859
još jedno pitanje: htjela sam stavljati tampon s kantarionovim uljem, znam da je to dobro no mislite li da s obzirom na loš nalaz ne mogu napraviti gore? sad sam u fazi da sve što znam više ne znam pa se bojim i koristit kantarionovo ulje da si ne bi pogoršala.

treba dočekat petak... mislim da ću izludit do tada
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 24.08.2014., 21:08   #8860
Kantarion neće pogoršati nalaz. Ali nemoj prije bilo kakvih dijagnostičkih postupaka. Naime može se desiti da ti kantarion površinski počne djelovati, pa njima u pregledu izgleda kao da je bolje nego što jest.

Meni su rekli (2 doktora) da najmanje mjesec dana prije biopsije, kolposkopije ili tipizacije treba biti čist od tih alternativa.

A bilo ti je puno riječi o aromaterapiji. Ja sam koristila kantarion s eukaliptusom polibraktea, čajevcem i ravensarom. S tim da je eukaliptus od ovih dosta skup, pa si mislim da možeš u kantarion ukapati i samo čajevac i ravensaru, koji su dobri općenito kao antivirusi.
Samo pričekaj da pregledi prođu i onda si odradi tamponiranje bar ona 3 tjedna između dvije menstruacije. Pa tako još jednom. Ako hoćeš detalje za omjere eteričnih ulja u baznome, javi se na pp, pa ti pošaljem još neke info.

Riješit ćeš ti to!
cici1810 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.